Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 164676 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #165 Dátum: 2010. Június 03. - 18:26:05 »

  , nem is gondoltam rá, pedig egy erdészünk azt használja és meg van vele elégedve.
Mentségemre: A tesztbe nem volt benne. Stoel


Üdv         Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #166 Dátum: 2010. Június 03. - 18:32:13 »

Kapható már itthon is? Ősszel rendeltem két dobozzal, egy hónap múlva ígérték, erre leégett a fél gyár
Nem tudom. A szomszédunkban lehet kapni....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2010. Június 03. - 19:21:24 »

8-asban lőttem egy disznót Grommal. (búzatarlón)
Olyan vér volt utána, hogy kívánni sem lehetett volna jobbat!
Sajnos nem vitte olyan precízen a puskám, így nem használtam tovább, nomeg pár db-ot kaptam próbából.

...és mintha valahol olvastam volna, hogy űrméret alatti valamicskével és ez ugye nem tesz jót a huzagoknak.
Meg kéne mérni, hogy ez igaz-e vagy sem.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #168 Dátum: 2010. Június 05. - 12:00:15 »

A hétvégi süldődet is azzal lőtted?

Nem, azt a 30-06-ossal.
Ahhoz 11,7-es MFS-t lövök.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Vinczelehel
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #169 Dátum: 2010. Június 11. - 19:16:19 »

        Szevasztok !
   Ma  volt a kezembe  egy  6,5 X 57 -es Mannlicher-Schönauer zászlós  biztosítással, gyorsítója  úgy  működik mint  egy Doxa, eredeti  Zeiss távcsővel, tudjátok  az  a  tipus melyiken  még csak függőlegesen lehet állitani, olyan mint egy ékszer, vigyázva volt  rá , még  az eredeti  barnítás  is  csak  a távcsövön  kopott,  és  a  gazdája  el  akarja  adni  mert "olyan  ócska".
  Nem  mondtam  semmit,  mert  nincs  kinek  de  belesajdult a szivem, igaz  elfogult  vagyok  mert  első  selejt  bikámat  ilyen fegyverrel  ejtettem el. Tudom  vékony, meg  minden  de  az  erdészetnél  abban  az időben (1988) csak  két golyós  vadászfegyver volt , mind a  kettő 6,5X57, de  a   6-grammos  T-mantel  úgy száz méterre tette a  dolgát, 20 méter támolygás után eldőlt a bika. 
  Szóval  felkavart  a  mai  találkozás  egy  ílyen  szép  fegyverrel!
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #170 Dátum: 2010. Június 11. - 19:35:55 »

Azonnal vedd meg! Kacsint
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #171 Dátum: 2010. Június 11. - 20:08:21 »

  Erőssen  gondolkozom  rajta!
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #172 Dátum: 2010. Június 11. - 20:18:36 »

  Erőssen  gondolkozom  rajta!

Azért előtte nem ártana lőni is vele. Nem azt kell nézni, hogy a távcső be van-e lőve, hanem a szórásképet.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2010. Június 14. - 09:26:21 »

Azért előtte nem ártana lőni is vele. Nem azt kell nézni, hogy a távcső be van-e lőve, hanem a szórásképet.

Én azt gondolom Lehel bátyjánk ezekkel a huncutságokkal makulátlanul tisztában van... Kacsint Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #174 Dátum: 2010. Június 14. - 13:19:27 »

Azért nézz rá az elülső távcsőtartó tuskóra! Amennyiben be van "fecskefarkozva" a tokba az problémákat hozhat.
Melyik modell? Modell 50 lehet, vagy ha hátrafelé hajlik a zárdugattyú akkor Modell 52. Vagy M-72, de az már nem igazi MSCH és azon komolyabb cső is lenne nem a kis Zielvier.
üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #175 Dátum: 2010. Június 14. - 13:22:26 »

Azért nézz rá az elülső távcsőtartó tuskóra! Amennyiben be van "fecskefarkozva" a tokba az problémákat hozhat.
Melyik modell? Modell 50 lehet, vagy ha hátrafelé hajlik a zárdugattyú akkor Modell 52. Vagy M-72, de az már nem igazi MSCH és azon komolyabb cső is lenne nem a kis Zielvier.
üdv,H
És tugggya, és tugggya, és tugggya...
HGM  Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
titan 6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #176 Dátum: 2010. Június 15. - 21:05:56 »

Milyen évjáratú a fegyver???
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #177 Dátum: 2012. Március 29. - 13:13:16 »

Nagyon régen nem írtak ide ahogy látom. Ezek szerint kevesen használják ezt a kalibercsoportot...
Nos tegnap óta én is ezen kevesek közé tartozónak mondhatom magam, mivel egy 6,5x57 R kaliberű Brno Super tulajdonosa lettem, és rajta vagyok, hogy mielöbb használója is lehessek  Mosolyog
Régi álmom volt ez a "kis mérges" kaliber, ha lesz vele érdemi tapasztalatom megosztom itt.
Most még a lőszer választáson töprengek, jelenleg 8,5 gr cseh S&B lőszerhez van belőve, és kaptam is pár darabot vele.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #178 Dátum: 2012. Március 29. - 16:32:15 »

Nagyon régen nem írtak ide ahogy látom. Ezek szerint kevesen használják ezt a kalibercsoportot...
Nos tegnap óta én is ezen kevesek közé tartozónak mondhatom magam, mivel egy 6,5x57 R kaliberű Brno Super tulajdonosa lettem, és rajta vagyok, hogy mielöbb használója is lehessek  Mosolyog
Régi álmom volt ez a "kis mérges" kaliber, ha lesz vele érdemi tapasztalatom megosztom itt.
Most még a lőszer választáson töprengek, jelenleg 8,5 gr cseh S&B lőszerhez van belőve, és kaptam is pár darabot vele.

Nekem volt! Rííí  Sajnos eladtam, mert nagyon elszaporodtak a fegyverek a szekrényemben. Jó kaliber, én főleg őzre használtam, de a legnagyobb disznómat is ezzel lőttem! Az SB nem rossz választás, de én 6g-os RWS TM használtam hozzá, csodálatosan lehetett vele lőni!!
Barátomnak szintén gavallérja van ebben a kaliberben, egy Ferlachban gyártott remekmű! Már-már többet simogatja mint az asszonyát! Ördög
Legyen benne sok örömed! Wave
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #179 Dátum: 2012. Március 29. - 16:53:39 »

Nagyon régen nem írtak ide ahogy látom. Ezek szerint kevesen használják ezt a kalibercsoportot...
Nos tegnap óta én is ezen kevesek közé tartozónak mondhatom magam, mivel egy 6,5x57 R kaliberű Brno Super tulajdonosa lettem, és rajta vagyok, hogy mielöbb használója is lehessek  Mosolyog
Régi álmom volt ez a "kis mérges" kaliber, ha lesz vele érdemi tapasztalatom megosztom itt.
Most még a lőszer választáson töprengek, jelenleg 8,5 gr cseh S&B lőszerhez van belőve, és kaptam is pár darabot vele.


Több éven keresztül használtam mindenes puskaként. Mivel nálam csak váltóvad a disznó, így tökéletes volt. Évente lőttem vele 6-7 db disznót, 1-2 tarvadat.
Őzre, rókára tökéletes a cseh lőszer, viszont nagyobb vadra nekem csakis a az RWS DK jött be, használtam a KS-t is viszont rossz tapasztalatok után átálltam a DK-ra.

Legnagyobb disznó amit lőttem vele 110 kg volt, 80-m-ről átverte, kevés vérrel ugyan de a rálövéstől 50 m-re ott feküdt.

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: