Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314898 alkalommal)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #810 Dátum: 2014. Március 23. - 19:48:43 »

Szia !
Kérdezhetek egyet?
A te .308 win. cz550-ed kivehető táras?
Az enyém nem,és amikor nem " izomból " töltök ,akkor az utolsó 2 cm-en nehezen tudom előrenyomni a zárdugattyút,ill lezárni a kart.
Ezt minden márkájú lőszerrel így csinálja.
Amikor egy lőszert nagyon sokszor csőre töltöm,akkor fémsorja van a töltényűr elejénél,(gyalulja kicsit).
Próbáld ki ,hogy nem lendületesen töltesz,hanem lassan tolod előre a kart,az utolsó 2 centin meg kell "erőszakolni" az eszközt (legalábbis nálam).
Volt a puskám egy nagyon ügyes,jó fegyvermesternél,de ezen nem tudott segíteni ,ill. egy picit finomodott a járása.
Ha a tied nem akad,akkor megpróbálom máshoz elvinni az enyémet.Ha a tied is akad,akkor így jártam,ezek ilyenek gyárilag.
A 30.06 Cz-ből átrakom a zárdugattyút,akkor sokkal simábban megy,de akkor sem tökéletes,de nagyágrendekkel jobb.
A 30.06-osom úgy teszi csőre a lőszert ,mint az álom,a tárleredukált .308-as pedig akad,nem kicsit.
A kukákok az elejét redukálták le a tárnak,nem a végét,és a tár elengedi a lőszert idejekorán,ami a rövidebb mivoltánál fogva még ekkor keresztbe is áll.
Amikor úgy töltöm,hogy jó lendületesen,akkor minden a helyére kerül.
Volt Zastavám,még az is finomabban rakosgatta a lőszert csőre.

Köszi



Szia, Emelem

Az én fegyverem kivehető táras, így nem biztos h ugyanaz a dolog..de valóban nehezebb betolni lassan a lőszert, de nem kell beleerőszakolni csak picit erősebben tolni a dugattyút.
Meg kell jegyeznem hogy ezzel a fegyverrel még nem is lőttem egyet sem, jelenleg mással vadászom mivel ez még "konstrukció" alatt van:) Annyi biztos hogy a ravaszt nagyon nehéz előre tolni a gyorsítás végett azon aáálítani kell az biztos:)
Amúgy én lassan nem igen szoktam töltögetni, főleg nem lövés után mikor még nem tudom h felugrik e a disznó. Biztos hoyg a tied is be fog kopni jól. Táncol
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #811 Dátum: 2014. Március 23. - 22:29:29 »



Szia, Emelem

Az én fegyverem kivehető táras, így nem biztos h ugyanaz a dolog..de valóban nehezebb betolni lassan a lőszert, de nem kell beleerőszakolni csak picit erősebben tolni a dugattyút.
Meg kell jegyeznem hogy ezzel a fegyverrel még nem is lőttem egyet sem, jelenleg mással vadászom mivel ez még "konstrukció" alatt van:) Annyi biztos hogy a ravaszt nagyon nehéz előre tolni a gyorsítás végett azon aáálítani kell az biztos:)
Amúgy én lassan nem igen szoktam töltögetni, főleg nem lövés után mikor még nem tudom h felugrik e a disznó. Biztos hoyg a tied is be fog kopni jól. Táncol


Szia !
Köszönöm a választ.
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #812 Dátum: 2014. Március 24. - 20:12:13 »

Ha valaki nagyon kímélni akarja az első lőszert amit tízszer - hússzor is betárazunk mire egyszer a csövön keresztül hagyja el a puskát - az kissé a föld felé  engedve a csövet eressze be a töltényűrbe a lőszert és utána tolja rá a tolózárat.
Pisti! Pont ezt csináltam kb egy hete először és utoljára szerintem, mert amint letettem a fegyvert pihenni a sarokba (ezután) egy halk kattanást hallottam mire megbillentettem megint és úgy éreztem benne kotyog a lőszer a töltényűrben pedig a dugattyú zárt rendesen  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #813 Dátum: 2014. Március 25. - 22:25:54 »

Hello.

Szeretnék érdeklődni elsősorban olyanoktól akik használtak már vagy jelenleg is használnak (vagy vannak tapasztalatai) izs 18 as puskát 308 as kaliberben. Mennyire kezes illetőleg pontos. Nekem volt szerencsém ilyen puskához 222 es kaliberben de az teljesen más tészta.

Előre is köszönöm
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #814 Dátum: 2014. Március 26. - 07:25:43 »

Üdv!
A 308-as ugyan olyan, mint a 222-es.
Pontosnak pontos, annyival rúg nagyobbat, mint ami a nagyobb kalibertől elvárható.
A CZ után nagy csalódás lesz és csak a reménytelenül hirdetett, eladhatatlan Izsek számát fogja szaporítani.....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #815 Dátum: 2014. Március 29. - 00:40:10 »

Mióta a Bázer elköltözött tőlünk, olyan üres volt a fegyverszekrény..... Stoel
Na nem, mintha naponta nyúlkálnék puska után, de az jó érzés és biztos tudat, ha van mit előhúzni, ha a helyzet azt kívánja.
Annyira sütötte már a zsebemet a Legó ára, hogy egyszerűen muszáj volt vennem egy újabb, immáron a sorban a 4. 308-ast Vigyorog
De ez most a lényegét tekintve fából és acélból készült és a keresztségben a Sauer 101 nevet kapta Emelem
Most értem haza vele és azon gondolkodom, hogy Feleség mit szólna hozzá, ha velünk aludna? Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #816 Dátum: 2014. Március 29. - 05:23:44 »

Csaba!
Használd egészséggel!Éljetek át együtt sok-sok és szebbnél-szebb vadászélményt!
Gondolom a Feleséged meg megérti a trendi helyzetet,miszerint tartani kell a lépést a korral és a hárman-párban felállás szükségességét.Egyet ígérj meg neki,hogy szó sem lesz testiségről,csak amolyan lelki megnyugvást jelentő,kézben fogható,a magányos,lesen töltött idő elűzésére szolgáló kapcsolat lesz köztetek.  Ördög
Egyébként meg roppant kicsi a hüvelye,nem lehetne arra használni!  Ördög
Üdv:magesz  Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
kopasz
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #817 Dátum: 2014. Március 29. - 06:05:31 »

Mióta a Bázer elköltözött tőlünk, olyan üres volt a fegyverszekrény..... Stoel
Na nem, mintha naponta nyúlkálnék puska után, de az jó érzés és biztos tudat, ha van mit előhúzni, ha a helyzet azt kívánja.
Annyira sütötte már a zsebemet a Legó ára, hogy egyszerűen muszáj volt vennem egy újabb, immáron a sorban a 4. 308-ast Vigyorog
De ez most a lényegét tekintve fából és acélból készült és a keresztségben a Sauer 101 nevet kapta Emelem
Most értem haza vele és azon gondolkodom, hogy Feleség mit szólna hozzá, ha velünk aludna? Ördög


 Igen  Emelem
Naplózva

"Aki a természetben találja meg saját világát, sosem csalódik. A törvények itt kegyetlenebbek. Viszont sokkal tisztességesebbek!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #818 Dátum: 2014. Március 29. - 06:30:21 »

Mióta a Bázer elköltözött tőlünk, olyan üres volt a fegyverszekrény..... Stoel
Na nem, mintha naponta nyúlkálnék puska után, de az jó érzés és biztos tudat, ha van mit előhúzni, ha a helyzet azt kívánja.
Annyira sütötte már a zsebemet a Legó ára, hogy egyszerűen muszáj volt vennem egy újabb, immáron a sorban a 4. 308-ast Vigyorog
De ez most a lényegét tekintve fából és acélból készült és a keresztségben a Sauer 101 nevet kapta Emelem
Most értem haza vele és azon gondolkodom, hogy Feleség mit szólna hozzá, ha velünk aludna? Ördög

  Ördög Ördög Ördög                                        ( HÜLYEBOGÁR ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ )       de sajnos megértelek    Angyal
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #819 Dátum: 2014. Március 29. - 06:32:37 »

Mióta a Bázer elköltözött tőlünk, olyan üres volt a fegyverszekrény..... Stoel

  Ja !!!!!!                   Képet!
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #820 Dátum: 2014. Március 29. - 07:06:51 »

Na ezt vártam már Csaba, végre-végre! Örülök, hogy szerencsésen hazaértél a szerzeménnyel, kíváncsi vagyok milyen is az új szerelem, milyet sikerült kifogni?
Minden tiszteletem a Kedves Feleségedé! Nagyon erős asszony, ha elvisel, akárcsak az én kedvesem, aki engem tűr! Ördög Igen

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #821 Dátum: 2014. Március 29. - 07:24:36 »

Szép puska,jó puska,nagyon biztonságos puska:egészséget hozzá!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #822 Dátum: 2014. Március 29. - 09:10:45 »

Mióta a Bázer elköltözött tőlünk, olyan üres volt a fegyverszekrény..... Stoel
Na nem, mintha naponta nyúlkálnék puska után, de az jó érzés és biztos tudat, ha van mit előhúzni, ha a helyzet azt kívánja.
Annyira sütötte már a zsebemet a Legó ára, hogy egyszerűen muszáj volt vennem egy újabb, immáron a sorban a 4. 308-ast Vigyorog
De ez most a lényegét tekintve fából és acélból készült és a keresztségben a Sauer 101 nevet kapta Emelem
Most értem haza vele és azon gondolkodom, hogy Feleség mit szólna hozzá, ha velünk aludna? Ördög

Szia!
A tárja nem műanyag?
Üdv.: Laci
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #823 Dátum: 2014. Március 29. - 10:42:55 »

A tárja nem műanyag?
Nem, titánium ötvözet..... Ördög

De, a tár műanyag.
Ezért írtam, hogy a lényegét tekintve fából és acélból készült  Wave

De ahogy így elnézegetem, egyre jobban tetszik..... Igen





Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #824 Dátum: 2014. Március 29. - 10:48:11 »

Nagyon jól néz ki.  Igen
Gratulálok hozzá!  Emelem







 S.Peti


Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: