Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 317015 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #600 Dátum: 2012. Július 01. - 22:09:13 »

"Bocsájtsd meg Sanyooo fórumtársunknak a tévedését! Tudod, az Ő korában..... Röhög"----Megeszed a gyógyszeremet, aztán csodálkozol, ha félre beszélek?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Hát persze, ha szebb a színe mint az enyémnek! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #601 Dátum: 2012. Július 02. - 01:19:37 »

Tiszteletem Uram!

Sajnos a 40 oldalt -tapasztalatok terén- lehet nyugodtan osztani 10-zel, mivel sokan eltérnek a témától. Nem igazán mutat teljes képet a kaliberről az a hozzászólás, ahol pl. azon vitatkoznak, hogy a 30-06-os, vagy a 8x57 a jobb kaliber.........

 Kávé

Nézd Vadászmester!
Egy jótanács. Sokan találnak ide innen onnan. Ilyen olyan tapasztalattal és  vélt, vagy valós vadászati tudásszinttel.
Beleolvasnak valamibe és azonnal megállapítják, hogy ácsi....itt tapasztalatlanok vannak! Megmondom a tutimat! Osztán jönnek mások és a tutim egy pillanat alatt szarrá olvad..... Lázadok ellene őszintén.....majd még őszintébben bevallom (szigorúan magamnak) hogy igazuk van. Hallgatok egy ideig és vagy eltűnők, mert nem érdekel, vagy lassan felveszem a ritmust és tudást, amit kiegészítek a magaméval , majd fórumozok tovább...

Így kéne.... Hidd el!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vadaszmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #602 Dátum: 2012. Július 02. - 18:59:33 »

Nézd Vadászmester!
Egy jótanács. Sokan találnak ide innen onnan. Ilyen olyan tapasztalattal és  vélt, vagy valós vadászati tudásszinttel.
Beleolvasnak valamibe és azonnal megállapítják, hogy ácsi....itt tapasztalatlanok vannak! Megmondom a tutimat! Osztán jönnek mások és a tutim egy pillanat alatt szarrá olvad..... Lázadok ellene őszintén.....majd még őszintébben bevallom (szigorúan magamnak) hogy igazuk van. Hallgatok egy ideig és vagy eltűnők, mert nem érdekel, vagy lassan felveszem a ritmust és tudást, amit kiegészítek a magaméval , majd fórumozok tovább...

Így kéne.... Hidd el!

Szia!

Minden fórumnak megvan a maga kis sajátossága, itt sincsen ez másként. Nincsen ezzel semmi gond.

A téma pedig a .308 Win.

Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #603 Dátum: 2012. Október 04. - 11:24:37 »

Üdv! Milyen lőszer vált be a kaliber használóinak, kérnék róla egy kis tájékoztatót, már elég sokat olvastam vissza is de a frissebb mindig  jobb! Jelenleg S&B sp 11.7gr volt arra lett belőve a fegyver, de kicsit puhának tartom ! A maradék ha elfogy szeretnék valami hatékonyabb és megbízhatóbbat mert elég sok volt a selejt amit kaptam azokban !
 Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #604 Dátum: 2012. Október 04. - 15:44:39 »

Én Lapua Mega 185grs (12 gram) lőtem be a fegyverem. Most kezdtem vadászni, tehát még tapasztalatom nincs túl sok róla, de elég erősnek tűnik. Bár elég lassú a lőszer, viszont a lövedék tömege kicsit nagyobb. Jó választás még a Norma Vulkan és Oryx. Ezek elég kemény maggal szerelt lőszerek és főleg csülkös vadra ajánlják őket (disznó;szarvas).

Üdv: Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #605 Dátum: 2012. Október 04. - 16:20:14 »

Üdv,
sokak számára biztosan ördögtől valónak fog hangzani, és kérem, hogy ne essetek nekem azért amit most leírok. Két barátom is nagy sikerrel és teljes megelégedéssel használja a Lapua Scenar lövedékkel szerelt (12 gramm) versenylőszerét, sőt, aki rá lő minden rókára amire lehet, panaszkodik, hogy szerinte kicsit kemény (!!) mert a rókák rendszeresen elviszik  a lövést. A vaddisznók viszont - süldőtől a mázsa fölötti jószágig - gyönyörűen 10-25 méteren belül elfekszenek. Legnagyobb disznó zsigerelt 190 kilós jószág, 60 métert vitte a lövést.
Nem füllentősek a szóbanforgó vadászok (legalább is bőven értékhatáron belül Vigyorog) - egy párat már én is láttam a meglőtt disznókból - de bevallom én sem értem, hogy ez miért van így, a Scenarnak sokkal puhábbnak kellene lennie. Csak érdekességként írtam le, senkit sem bátorítok, hogy sportlőszerrel vadásszon, én is csodálkozom rajta. Az igazság az, hogy egyre több furcsasággal lehet találkozni mostanában Lapuáék háza táján....
 Emelem
Naplózva
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #606 Dátum: 2012. Október 04. - 23:12:43 »

Teljes alkalmatlannak tartom a  Scenart vadászati célra.
Szerencsére csak sutára használtam - olyan lövésektől, amitől amúgy helyben marad a vad, 50-150 métert szaladtak az őzek. Rossz belegondolni, meddig vinné egy disznó...
(egy süldőt is lőttem vele, de az fültő találattal helyben maradt, így nem mérvadó...)
Gyorsan lecseréltem Gecora, arról csak jót tudok mondani.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #607 Dátum: 2012. Október 04. - 23:19:26 »

Teljes alkalmatlannak tartom a  Scenart vadászati célra.
Szerencsére csak sutára használtam - olyan lövésektől, amitől amúgy helyben marad a vad, 50-150 métert szaladtak az őzek. Rossz belegondolni, meddig vinné egy disznó...
(egy süldőt is lőttem vele, de az fültő találattal helyben maradt, így nem mérvadó...)
Gyorsan lecseréltem Gecora, arról csak jót tudok mondani.

Milyen munkát végzett őzben a scenar?
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #608 Dátum: 2012. Október 05. - 05:25:56 »

Milyen munkát végzett őzben a scenar?

Néhány évvel ezelőtt még lőttem scenarral vadra. Gidát és sutát vadásztam. 6 mm Br kaliberrel. A tapasztalat az volt hogy szörnyen roncsolt ha csontot ért. Befele egy tűszúrás kifele pedig egy tenyérnyi hiány minimum. Ha kicsit hátsó blattlövés lett akkor olyan volt mint egy normál sp lövedék. Scenárral lőttem blatton kb 10-11 őzet ebböl egy sem vitte el. A 10 vad össz menekülési távja kb 20 m.
 Emelem Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #609 Dátum: 2012. Október 05. - 08:04:42 »

Teljes alkalmatlannak tartom a  Scenart vadászati célra.
Szerencsére csak sutára használtam - olyan lövésektől, amitől amúgy helyben marad a vad, 50-150 métert szaladtak az őzek. Rossz belegondolni, meddig vinné egy disznó...
(egy süldőt is lőttem vele, de az fültő találattal helyben maradt, így nem mérvadó...)
Gyorsan lecseréltem Gecora, arról csak jót tudok mondani.
Köszi! Mik a tapasztalatok a gecoval mondjuk disznónál, szarvast ha lőttél akkor annál ?!
 Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #610 Dátum: 2012. Október 05. - 08:46:44 »

Köszi! Mik a tapasztalatok a gecoval mondjuk disznónál, szarvast ha lőttél akkor annál ?!
 Emelem

Szia !

A Geco 11 g nem ütötte nekem át a 110 kg-os bikát 70 méterről,megállt benne,menekülési táv 60 méter.
Ez az egy gím esett tőle,erről tudok csak nyilatkozni.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #611 Dátum: 2012. Október 05. - 19:47:45 »

Néhány évvel ezelőtt még lőttem scenarral vadra. Gidát és sutát vadásztam. 6 mm Br kaliberrel. A tapasztalat az volt hogy szörnyen roncsolt ha csontot ért. Befele egy tűszúrás kifele pedig egy tenyérnyi hiány minimum. Ha kicsit hátsó blattlövés lett akkor olyan volt mint egy normál sp lövedék. Scenárral lőttem blatton kb 10-11 őzet ebböl egy sem vitte el. A 10 vad össz menekülési távja kb 20 m.
 Emelem Emelem

Köszönöm, hogy Te válaszoltál!  Emelem
Csodálkoztam azon a hozzászóláson, mert nehezen tudom megérteni, hogy egy fúrt hegyű (mert a scenar végül is az) 7,62-es lövedéket egy olyan puha vad, mint az őz oly messze elvigyen!  Fejvakarás
Én elhiszem Barátunknak, hogy így volt, ezt tapasztalta, de nagyon furcsállom!
Naplózva
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #612 Dátum: 2012. Október 05. - 21:21:36 »

8-10 sutát lőttem a Scenárral, mindegyiket lap mögött tüdőlövéssel. Gyakorlatilag a kalibernek megfelelő be- és kimeneti nyílással járt, a húsroncsolás minimális.
Volt, hogy azt hittem nem is találtam, mert nem jelzett az őz(!), de alföldi területen szerencsére jól nyomon lehetett követni a gyors menekülést.
A minimális menekülési táv kb. 50 méter volt, ez erdős területen nem éppen ideális.
Nem tudom mi lett volna egy lapockalövésnél, ilyen nem volt.

A Gecoval is igyekszem lapocka mögé lőni, legmesszebb egy 95 kg-os kan ment - 20 métert. Ilyen találatnál kivétel nélkül mindig átütötte a vadat - nem is idegeskedem lövés után, tudom, hogy nem messze megtalálom azt amire lőttem.
Egy bikát volt szerencsém terítékre hozni (140 kg), nyaktő találattal, még csak nem is lépett, helyben maradt.
Ja, a suták a Gecoval max 5-10 métert tesznek meg.

Ahogy látjátok, igyekszem lapocka mögé célozni, szerintem talán ide a legkönnyebb találni és ez a kaliber+sp mag párosítás nagyon eredményes.
Naplózva
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #613 Dátum: 2012. Október 07. - 22:32:44 »

Köszönöm, hogy Te válaszoltál!  Emelem
Csodálkoztam azon a hozzászóláson, mert nehezen tudom megérteni, hogy egy fúrt hegyű (mert a scenar végül is az) 7,62-es lövedéket egy olyan puha vad, mint az őz oly messze elvigyen!  Fejvakarás
Én elhiszem Barátunknak, hogy így volt, ezt tapasztalta, de nagyon furcsállom!

Hello Sanyooo,

a Scenar és ehez hasonló sport lövedékeknél - Sierra HPBT, stb. - a fúrt hegy nem a jobb expanzió miatt van, hanem egyfajta stabilizációs célt szolgál.

Vannak persze direkt olyan fúrt - üreges - hegyű lövedékek ahol a jobb expanzió a cél, de az egy másik kategória.

Üdv.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #614 Dátum: 2012. Október 07. - 23:17:16 »

Hello Sanyooo,

a Scenar és ehez hasonló sport lövedékeknél - Sierra HPBT, stb. - a fúrt hegy nem a jobb expanzió miatt van, hanem egyfajta stabilizációs célt szolgál.

Vannak persze direkt olyan fúrt - üreges - hegyű lövedékek ahol a jobb expanzió a cél, de az egy másik kategória.

Üdv.

Kedves Gringo13!
Köszönöm neked, hogy megvilágosítottad elmémet a modern fúrt hegyű/céllövő lövedékek hatásmechanizmusa terén, de eredeti dilemmám nem nyert megnyugtató rendezést, miszerint egy olyan "puha" vad, mint az őz, hogyan tud egy olyan expanzív lövedéket oly messzire elvinni, egy ,30-as kaliberben?
No hát ebben a témában maradtak nekem kétségeim!  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: