Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415666 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1245 Dátum: 2015. Május 08. - 15:55:00 »

üdv.
ki ismeri a FÉG 48M 22.-s puskát? pontosságára lennék kíváncsi,tapasztalatokra.célzója 200 méterig van skálázva.ma kapható lőszerekkel mennyire használható?
van egy toz 17-esem,azt szeretném lecserélni pontosabbra.mostani lőszerekkel gyalázat a szórása.régi orosz vakszos lőszert meg lehetetlen beszerezni.

 Üdv! 
Mielőtt lecserélnéd , próbáld ki a toz-t, RWS subsonic lőszerrel ! 
 Igaz nem olcsó de a toz(okba) nagyon bevált a lőtéren .
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1246 Dátum: 2015. Május 09. - 12:39:41 »


 Üdv! 
Mielőtt lecserélnéd , próbáld ki a toz-t, RWS subsonic lőszerrel ! 
 Igaz nem olcsó de a toz(okba) nagyon bevált a lőtéren .
Egyetértek. Lassú lőszer kell a toznak.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
puskamániás
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1247 Dátum: 2015. Május 09. - 16:25:02 »

az a baj,hogy amelyikkel pontos,az nem jó vadászatra.darázzsal elég pontos,viszont nem tárazható,mert elakad töltésnél,és könnyű a lövedék.
eddig a legjobb lőszerem az orosz vakszos 71-s gyártású volt.pontos,legerősebb,és gyors is.de jelenleg beszerezhetetlen,pedig elvtárséknál még hegyekben van.most rexet hozattam egy kartonnal,ezt még nem próbáltam.
ahogy az M48-t se.sokan dicsérik.pedig anno lőttem vele katonáéknál,de akkor nem a puskára figyeltem.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1248 Dátum: 2015. Május 09. - 20:31:51 »

az a baj,hogy amelyikkel pontos,az nem jó vadászatra.darázzsal elég pontos,viszont nem tárazható,mert elakad töltésnél,és könnyű a lövedék.
eddig a legjobb lőszerem az orosz vakszos 71-s gyártású volt.pontos,legerősebb,és gyors is.de jelenleg beszerezhetetlen,pedig elvtárséknál még hegyekben van.most rexet hozattam egy kartonnal,ezt még nem próbáltam.
ahogy az M48-t se.sokan dicsérik.pedig anno lőttem vele katonáéknál,de akkor nem a puskára figyeltem.

A tozok csöve lassú löszerhez lett  tervezve (300-350m/s)  , az a fölöttit már nemigen szereti !  ( szerintem a  48M is ilyen)
Lőtéren sokat próbálgattuk a Toz-okat ( 8m;16és 17-es) a nagy sebességű löszereket nem szeretik egyáltalán ! Némelyik  high velocity löszernél oldalazva csapódtak be a lövések (több fegyvernél is elöfordult ez, de ugyanezen  fegyverek, pl a régi NDK sportlőszerrel  meg  nagyon pontosak)
 
Én személy szerint teszteltem RWS Subsonic-al  több db-ot , ezzel a patronnal nagyon pontosak! 
(lőpadból lőve,  volt olyan fegyver (távcsöves)  amelyiknél 5 lövés egybeszakadt           (50m-en)
 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1249 Dátum: 2015. Május 10. - 10:43:50 »

az a baj,hogy amelyikkel pontos,az nem jó vadászatra.darázzsal elég pontos,viszont nem tárazható,mert elakad töltésnél,és könnyű a lövedék.
eddig a legjobb lőszerem az orosz vakszos 71-s gyártású volt.pontos,legerősebb,és gyors is.de jelenleg beszerezhetetlen,pedig elvtárséknál még hegyekben van.most rexet hozattam egy kartonnal,ezt még nem próbáltam.
ahogy az M48-t se.sokan dicsérik.pedig anno lőttem vele katonáéknál,de akkor nem a puskára figyeltem.
Írtad hogy ,vadásznál is vele! Mire?
Ez a kaliber max, tollas ,szörmés kártevőkre jó (róka nagyságig ) de csak 50-60m-ig ! ( igaz erre már sokan ,sok helyen, rácáfoltak)  de az csak egy dolog, piszok nagy szerencse is kell hozzá, stb ! Megéri hazárdírozni ?   
Inkább beszereznék , valami erősebb kalibert ( .22 Hornet, 222-223.rem)  a 0.22-t meg meghagynám "játszós" puskának
(de ez az én személyes véleményem ,    mindenki maga tudja mit csinál) 
Naplózva
puskamániás
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1250 Dátum: 2015. Május 10. - 21:07:30 »

teljesen igazat adok neked.max 50-60 méter.ezért is írtam,hogy nem vagyok megelégedve vele,mert amelyik lőszerrel pontos,az nem jó vadászatra.könnyű a lövedék,nagyobb dúvadnál nincs megfelelő ölőhatás.jó ölő lőszernél meg nem pontos,vagy beszerezhetetlen(CCI,vostok,Federall)játszós puskának meg nem elég pontos.ha már vadászni nem tudok vele,akkor legalább célba lőni jó legyen.jelenlegi lőképe alapján sereghajtó lehetnék. Röhög
azért gondolkodtam a 48M-en,mert a Fég Nagant hadipuska mellé,lenne kistesó.vadászni azzal sem vadásznék,játszós pusek lenne.sörétesem is Fég Hunor.márkahű vagyok. Kacsint
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1251 Dátum: 2015. Május 10. - 21:27:35 »

teljesen igazat adok neked.max 50-60 méter.ezért is írtam,hogy nem vagyok megelégedve vele,mert amelyik lőszerrel pontos,az nem jó vadászatra.könnyű a lövedék,nagyobb dúvadnál nincs megfelelő ölőhatás.jó ölő lőszernél meg nem pontos,vagy beszerezhetetlen(CCI,vostok,Federall)játszós puskának meg nem elég pontos.ha már vadászni nem tudok vele,akkor legalább célba lőni jó legyen.jelenlegi lőképe alapján sereghajtó lehetnék. Röhög
azért gondolkodtam a 48M-en,mert a Fég Nagant hadipuska mellé,lenne kistesó.vadászni azzal sem vadásznék,játszós pusek lenne.sörétesem is Fég Hunor.márkahű vagyok. Kacsint

Egyébként 0.22-be létezik Mosin-Nagant  is ! A lenyelek gyártották, ha  jól emlékszek     Polish WZ-48 néven ,
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1252 Dátum: 2015. Május 10. - 21:37:09 »


Egyébként 0.22-be létezik Mosin-Nagant  is ! A lenyelek gyártották, ha  jól emlékszek     Polish WZ-48 néven ,
 

 Lengyelek
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1253 Dátum: 2015. Május 11. - 10:30:25 »


Egyébként 0.22-be létezik Mosin-Nagant  is ! A lenyelek gyártották, ha  jól emlékszek     Polish WZ-48 néven ,
Váó, kell nekem egy ilyen=)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #1254 Dátum: 2015. Május 12. - 17:52:45 »

Tiszteletem!
A kérdésem az lenne, hogy Ausztriában elfogadják-e a magyar fegyvertartásit lőszer vásárláshoz? A 0.22-es Walther-emhez szeretnék szobalőszert (Zimmerpatrone) vásárolni, mert itthon csak néznek rám, mint az a bizonyos ifjú tehén, ha ilyet kérek.

Előre is köszönöm a választ!
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
sab
Vendég
« Új üzenet #1255 Dátum: 2015. Május 12. - 19:04:43 »

Tiszteletem!
A kérdésem az lenne, hogy Ausztriában elfogadják-e a magyar fegyvertartásit lőszer vásárláshoz? A 0.22-es Walther-emhez szeretnék szobalőszert (Zimmerpatrone) vásárolni, mert itthon csak néznek rám, mint az a bizonyos ifjú tehén, ha ilyet kérek.

Előre is köszönöm a választ!

El, de nem is szokták kérni.

Legalábbis a Burgerlandi részen.
Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #1256 Dátum: 2015. Május 12. - 19:55:54 »

El, de nem is szokták kérni.

Legalábbis a Burgerlandi részen.


Köszönöm szépen a választ! Picit off: Mint optika-szakértőnek, "eldicsekednék" Önnek, hogy - eddig még - boldog tulajdonosa lettem egy használt, de a laikus szememnek hibátlannak tűnő 9x63-as Optolith (GA) keresőnek. Ha minden igaz, most a hétvégén tudom területen is tesztelni.
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
sab
Vendég
« Új üzenet #1257 Dátum: 2015. Május 13. - 05:49:36 »


Köszönöm szépen a választ! Picit off: Mint optika-szakértőnek, "eldicsekednék" Önnek, hogy - eddig még - boldog tulajdonosa lettem egy használt, de a laikus szememnek hibátlannak tűnő 9x63-as Optolith (GA) keresőnek. Ha minden igaz, most a hétvégén tudom területen is tesztelni.

Nagyon jó cső!
Gratulálok hozzá! Emelem
Naplózva
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #1258 Dátum: 2015. Május 13. - 22:28:31 »

Tiszteletem!
A kérdésem az lenne, hogy Ausztriában elfogadják-e a magyar fegyvertartásit lőszer vásárláshoz? A 0.22-es Walther-emhez szeretnék szobalőszert (Zimmerpatrone) vásárolni, mert itthon csak néznek rám, mint az a bizonyos ifjú tehén, ha ilyet kérek.

Előre is köszönöm a választ!


Szia!

Pesten, a Heim Pál Gyermekkórház mögötti téren kapsz Winchester Z long szobalőszert, ha érdekel.
Igaz, hogy Albánia nemzeti adósságállományához közelítő összegért.

Üdv Laci
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1259 Dátum: 2015. Május 13. - 23:28:45 »

Tiszteletem!
A kérdésem az lenne, hogy Ausztriában elfogadják-e a magyar fegyvertartásit lőszer vásárláshoz? A 0.22-es Walther-emhez szeretnék szobalőszert (Zimmerpatrone) vásárolni, mert itthon csak néznek rám, mint az a bizonyos ifjú tehén, ha ilyet kérek.

Előre is köszönöm a választ!
Nem tudom Te hol vásárolsz, de nálam van SB meg RWS is...
Az a vadászboltos aki nem érti, az adja vissza a szakmát.  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: