Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 204717 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #360 Dátum: 2010. Január 14. - 17:54:17 »

Nálam az verte ki a biztosítékot a F&H-n, amikor valamelyik Dél-Franciaországi folyón élő csalikacsákkal vadásztak. Szabályos álcálzott bunkert építettek a partra, éjszaka lőttek egy tőkés gácsért a lövőt nézve igencsak a vízről.
De nem ez a pláne, hanem akkor most egységes jogszabályozás van az Unióban vagy sem, mi az hogy ott élő csalikacsákkal csalogatják le a récéket? Mi meg összesz@rtuk magunkat Unió bácsi madárvédelmi elveitől és szépen abbahagytuk a szalonkázást.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #361 Dátum: 2010. Január 14. - 17:58:58 »

Nem sok fogalmam van ugyan a tv-bizniszről, de pár jó, hazai viszonyokra alkalmazott műsor tényleg nem ártana. A vadászoknak, erdészeknek, környezet- és természetvédőknek (azt hiszem nem lehet, és nem is szeretném élesen elválasztani ezeket a területeket) nagy szüksége lenne társadalmi támogatottságra, amit csak úgy lehet elérni, ha a laikusokat is valamilyen módon beavatjuk. Amúgy marad az a régi közfelfogás, hogy az erdő legnagyobb ellensége az erdész, a vadé a vadász stb.

Én sem értek hozzá, de manapság már nem olyan nagyon drágák a kis méretű video kamerák, azokat sisakra lehet rögzíteni! Sok jó felvételt lehetne csinálni, kevés pénzből, aztán kiválogatni a legjobbakat. A F&H-n puskára is szereltek felvevőt!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #362 Dátum: 2010. Január 14. - 17:59:11 »

Jónéhány műsort láttam, ahol korom sötétben este a vízre szállt kacsákat céltávcsöves sörétessel lőtték.
...és halomszámra hálózták azt a seregélyt, ami ugye nálunk idénnyel védett.
Más EU jár ara, mint erre...ennyi!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #363 Dátum: 2010. Január 14. - 18:00:59 »

Nálam az verte ki a biztosítékot a F&H-n, amikor valamelyik Dél-Franciaországi folyón élő csalikacsákkal vadásztak. Szabályos álcálzott bunkert építettek a partra, éjszaka lőttek egy tőkés gácsért a lövőt nézve igencsak a vízről.
De nem ez a pláne, hanem akkor most egységes jogszabályozás van az Unióban vagy sem, mi az hogy ott élő csalikacsákkal csalogatják le a récéket? Mi meg összesz@rtuk magunkat Unió bácsi madárvédelmi elveitől és szépen abbahagytuk a szalonkázást.

Az eu az érdekérvényesítés piactere, akik óbégatnak, azoknak szabad, akik kussolnak, azoknak coki! Szomorú
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #364 Dátum: 2010. Január 14. - 19:45:15 »

 Üdv ! Szerintem nem kellene mindig a negativ hozzá állás, az európai és amerikai vadászatokból csak a rosszat észre venni  .-A szomszédokat meg dicsérni .A videón látható vadászat már lassan nálunk is megy sajnos  .                                                                           

.
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #365 Dátum: 2010. Január 14. - 20:03:18 »

"Arra azért jó, hogy idehaza is meglátják...a nagyhatalmas EU vadászok - élükön a franciákkal - semmivel sem "kíméletesebbek" mint akármelyik keleti ország vadásztársadalma."

Épp ez az, a francia vadászok miatt nő meg az ellenszenv a hazaiakkal szemben. Ez ebben a svédcsavar, ezt lenne jó kivédeni.

***
A demokráciában az a jó, hogy mindenki lehet császár, - ha van hozzá elég pénze. (És gyomra.)

Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #366 Dátum: 2010. Január 14. - 21:29:14 »

Mielőtt szentet csinálnánk magunkból, azért azt tisztázni kéne, hogy a vadászat alapvetően nem egy kíméletes tevékenység. Általában valamilyen élőlény erőszakos halálával jár.
 
Így egy kívülállónak is elég nehéz lehet elmagyarázni, hogy ők (mármint a franciák) olyanok, mi meg ilyenek vagyunk, és ahogy mi csináljuk az a jó... mikor a kívülálló annyit lát, hogy a vége ígyis- úgyis ugyanaz, a vad a hűtőbe vagy a tepsibe kerül.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #367 Dátum: 2010. Január 14. - 22:01:52 »

Mielőtt szentet csinálnánk magunkból, azért azt tisztázni kéne, hogy a vadászat alapvetően nem egy kíméletes tevékenység. Általában valamilyen élőlény erőszakos halálával jár.
 
Így egy kívülállónak is elég nehéz lehet elmagyarázni, hogy ők (mármint a franciák) olyanok, mi meg ilyenek vagyunk, és ahogy mi csináljuk az a jó... mikor a kívülálló annyit lát, hogy a vége ígyis- úgyis ugyanaz, a vad a hűtőbe vagy a tepsibe kerül.

Azért az őzhajtásban sutát hasba lőni és "lőgyakorlatnak" nevezni, nem magyar specialitás, ezt ugye elismered?  Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #368 Dátum: 2010. Január 14. - 22:29:32 »

Azért az őzhajtásban sutát hasba lőni és "lőgyakorlatnak" nevezni, nem magyar specialitás, ezt ugye elismered?  Wave

Nem, mint ahogy francia specialitás sem, mert gondolom nem szándékosan csinálta a pógár.

De szerinted a nálunk dívó "terelővadászaton" hasba lőtt gímborjú miben más?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #369 Dátum: 2010. Január 14. - 23:02:22 »

Nem, mint ahogy francia specialitás sem, mert gondolom nem szándékosan csinálta a pógár.

De szerinted a nálunk dívó "terelővadászaton" hasba lőtt gímborjú miben más?

Jani!

Itt nem arról van szó, hogy mi vér nélkül vadászunk!
A fára aggatott őzről, a halomra hálózott szalonkákról és társairól...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #370 Dátum: 2010. Január 15. - 09:43:36 »

Jani!

Itt nem arról van szó, hogy mi vér nélkül vadászunk!
A fára aggatott őzről, a halomra hálózott szalonkákról és társairól...

Nem láttam a műsort, pontosan nem tudom mi volt benne.
Viszont azt pontosan tudom, hogy egyes hazai társasvadászatokon milyen "érdekességek" történtek/történnek, és nem hiszem hogy ilyen téren nagy különbség lenne a francia bunkók és a magyar vagy német bunkók között. Egészen friss élményeim is vannak... Szomorú
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #371 Dátum: 2010. Január 15. - 10:01:11 »

Pontosan.
Vagy szakszerűen, a lehető legemberségesebben végzett szükséges emberi tevékenység és gazdálkodás, vagy dilettáns, szadista öldöklés. Ez óriási különbség szerintem, még akkor is, ha mindkettő az állat elejtésével (és nem elkapásával vagy kinyírásával) végződik.
Én már most is érzékelem a súlyos eltérést, nem várom meg, míg bemutatják Jouilette tata legújabb találmányát, a "Hogyan nyiffantjuk ki a gímkocát billenőpálcás aknával Loushefaux megyében" c. epizódban. 
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #372 Dátum: 2010. Január 15. - 10:35:58 »

Üdv Mindenkinek ! Én úgy látszik nagyon más szemszögből nézem a vadász videókat vagy filmeket .Itt csak az hallatszik ki, milyem hibákat követnek el.Arról viszont pl.mi a jó esetleg követni való mély hallgatás. Fejvakarás Több felvételt találtam szalonka vadászatről ,melyben igen nagy szeretettel rendezték el a kicsi teritéket, és ilyet vagy hasonlót minden nemzetnél lehet látni ,még odaátról is. Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #373 Dátum: 2010. Január 15. - 11:04:14 »

Természetesen vannak jó példák is, és nem alapvetően vagyunk jobbak, csak talán szerencsésebbek, hogy mi más szokások alapján nevelődtünk, szocializálódtunk.
A F&H filmjeiben csak az bosszant, hogy napról napra több ellenszenvet ébreszt a vadászattal, vadászokkal szemben. Ez pedig nem jó, nem vezet jóra.
Én nagyon örülnék, ha egy "civil" kiránduló a vadászban nem ellenséget, hanem olyan szakembert látna, aki segíti a vadállomány és úgy egészében a természet megőrzését. Ebben ezek a filmek nemigen visznek előre...
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #374 Dátum: 2010. Január 15. - 11:30:19 »

Üdv Zsolt68 !Abban egyetértek én is, a kirándulók-nak bekellene mutatni az erdőt-mezőt .Nekünk szerencsék volt ,mert két tanítónk /egy testnevelő és egy politechnika tanár./igazi természetkedvelő és hozzá értő ember .Nem sajnálva a szabadnapját ,elvitt kirándulni.Legtöbbet a Pilis-be,ahol magyaráztak és tanítottak minket .Tavaly kotorékokat kerestünk,mikor találkoztunk egy iskolás csoport-al.Rögtön mondtam is a vadászmesternek ,miért nem kérnek meg egy vadászt vagy erdészt, aki mesél az erdőről és lakóiról .Felnő egy nemzedék és a nagy tanítók már nem adják tovább ,a természet szeretetét és megbecsülését. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: