Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180894 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2013. Május 08. - 17:19:25 »

Szia Stefi!

Nekem az eddigi négy kutyámból kettőnek vadásztak a szülei. Az első még a 80-as években a Balatonnagybereki ÁG.-tól származott. Ott ugye ez adott volt.
A mostani egy gyöngyösi tenyésztőtől van, egyik szülő sem vadászott, még vav. vizsgájuk sincs. Mégis ez a kutya legalább olyan jó, mint az első volt. Nagyon jó kutya lett!
Harmadikra a család sárgát szeretet  volna. Ennek vadásztak a szülei. A tenyésztőnél kiválasztottunk egy sárga kant, majd mikor eljött a leválasztás ideje elmentünk a kutyáért.
Megfogtam, felemeltem, bepisilt, behúzta a farkát, látszott rajta nagyon be van tojva. Az egyik fekete viszont ugrált a gyerekekre, húzta a nadrág szárát, jött utánunk mindenhová.
Mondtam a tenyésztőnek, nem kell a sárga, ha adja viszem a kis erőszakos feketét. Így Ő jött velünk haza. Nem bántam meg! Most a 14. évében jár, kint hever az udvaron, megőszült, nehezen jár, de már attól elérzékenyülök, hogy írok róla.
Ezzel, csak azt szeretném mondani, hogy ha nem is vadásznak a szülők, de jó, stabil idegrendszere van, nem nagyon foghatsz mellé.
Ha lehet figyeld meg, hogy viselkedik a többiekkel, érdeklődik-e, figyel arra mi történik körülötte, hasonlítsd össze a testvérei viselkedésével.
De, hát nem magyarázok Neked, olyan mintha tacsit választanál, csak nagyobb. Stoel

 Emelem


Köszönöm ! Választottam már több kutyust és az általános dolgokra figyelés meg a megérzés eddig segített.     Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2013. Május 14. - 14:43:46 »


Meghoztam Brumit !





Lajcsi kutyám már megkezdte az oktatást !

Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #197 Dátum: 2013. Május 14. - 15:03:39 »

Pompás kis jószágnak néz ki, gratulálok hozzá.   Igen 
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #198 Dátum: 2013. Május 14. - 15:04:01 »

Szép kutya!
Ez lesz az amelyik a nyáron az öntözőtömlőt szétrágja, a muskátlit kiszedi a cserépből, az összes elérhető cipőt elhordja, megrágja, és szintén ez lesz akit augusztusban kiviszel gerlézni, és könnyekig hatódsz amikor az első madarat apportírozza!!!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2013. Május 14. - 15:32:31 »

Szép kutya!
Ez lesz az amelyik a nyáron az öntözőtömlőt szétrágja, a muskátlit kiszedi a cserépből, az összes elérhető cipőt elhordja, megrágja, és szintén ez lesz akit augusztusban kiviszel gerlézni, és könnyekig hatódsz amikor az első madarat apportírozza!!!

Ahol a kutyák laknak nincs virág, nincs zöldség, nincsenek kiterített ruhák és kirakott cipők. Néha kapnak egy rongyot amit Lajcsi széttéphet és néhány labdát félévente szétrágnak. Három részre van osztva a kert . Az elsőből még engem is kiszorított az asszony a virágokkal. Rííí A középső a kutyáké és az autóké a hátsó ahol a füvet kell nyírni  OOO és a fát vágni no meg néha főzőcskézni az az enyém. 

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #200 Dátum: 2013. Május 14. - 16:05:11 »

Ahol a kutyák laknak nincs virág, nincs zöldség, nincsenek kiterített ruhák és kirakott cipők. Néha kapnak egy rongyot amit Lajcsi széttéphet és néhány labdát félévente szétrágnak. Három részre van osztva a kert . Az elsőből még engem is kiszorított az asszony a virágokkal. Rííí A középső a kutyáké és az autóké a hátsó ahol a füvet kell nyírni  OOO és a fát vágni no meg néha főzőcskézni az az enyém. 


Hát nem tudom...nekem volt PRT.
Csak egy-egy doboz cigit lopott el, ha büntetni akart minket.
Sosem csinált kárt, pedig volt virágoskert, miegymás...
Egy cimbora labradora szintén kertbarát.

Persze van rossz példa is.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2013. Május 14. - 16:14:03 »

Hát nem tudom...nekem volt PRT.
Csak egy-egy doboz cigit lopott el, ha büntetni akart minket.
Sosem csinált kárt, pedig volt virágoskert, miegymás...
Egy cimbora labradora szintén kertbarát.

Persze van rossz példa is.

Megnéztem néhány labradoros oldalt. Egyik problémának azt tartják ha nem  foglalkoznak  a retrieverrel a másik meg az eltenyésztés az az a kedvencnek, show kutyának való küllemre tenyésztés. Nem tudtam de most olvastam hogy az alaptípus a fekete volt és talán máig is ez őrzi a legjobban a munkavonalat.  (?)                 
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #202 Dátum: 2013. Május 14. - 16:17:52 »

Egyik barátom idős szálkás tacsija hamar megtanulta, hogy a veteményeskertben csak az ösvényeken szabad közlekedni! Saját szememmel is többször tapasztaltam ezt!
A fiatal tacsija most tanulja a rendszert.

Nálam is van veteményeskert, már csak titokban járnak be, de dolgozom az ügyön, alakul a helyzet. kint az udvaron soha semmit nem rágnak meg a tacskók. Most is van áram alatt lévő vezeték a földön. Cserében persze hagytam nekik is mozgásteret, az udvar eleje rendszeresen forgatott...de azt is méregből teszik. Amikor elmegyek otthonról, pláne gyalog, akkor rögtön fejest ugranak a gödrökbe és ásnak...mert nem jöhetnek velem.

Kárt a szomszéd tyúkjaiban okoztak egy darabig, de azt is sikerült beszüntetnem. Most nekem is van tollas népség otthon...bombabiztos kerítést építettem, egyelőre még nincs gond...de az biztos, hogy ha egy madár kijön, annak annyi!
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #203 Dátum: 2013. Május 14. - 16:58:57 »

Megnéztem néhány labradoros oldalt. Egyik problémának azt tartják ha nem  foglalkoznak  a retrieverrel a másik meg az eltenyésztés az az a kedvencnek, show kutyának való küllemre tenyésztés. Nem tudtam de most olvastam hogy az alaptípus a fekete volt és talán máig is ez őrzi a legjobban a munkavonalat.  (?)                 
Az a kert, és baromfibarát labrador egy hatalmas, valóságos ˝rámás˝ fekete kan.
Akkora pedigréje van, mint ide Mekka...szerintem nem sok jobb labrador van az országban.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #204 Dátum: 2013. Május 14. - 21:12:47 »

Meghoztam Brumit !

Lajcsi kutyám már megkezdte az oktatást !

CSak a házirendet magyarázza szerintem  Röhög
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #205 Dátum: 2013. Május 14. - 21:17:12 »

Stefi!
Veled örülök a kis jövevénynek.  Igen
Legyen a későbbiekben nagy örömöd benne és a munkájában!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2013. Május 14. - 21:39:35 »


Köszönöm a jókívánságokat !   Meghajol

Majd meglátjuk mire megyek a kis jövevénnyel .     jól van 
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #207 Dátum: 2013. Május 15. - 11:18:15 »

Az előbb hazaugrottam reggelizni és ez a kép fogadott!!

Két lehetőség van. Vagy volt virág a cserépben, vagy azt szeretné ha ültetnénk bele.....  Fejvakarás




Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #208 Dátum: 2013. Május 15. - 11:29:46 »

De jó fej! Igen
Lehet, hogy szócsőnek akarja használni, mert nem érted mit mond? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #209 Dátum: 2013. Május 15. - 11:39:07 »

Ajándékot kaptál...  Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: