Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 222149 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 10:13:20 »

Egy osztrák ismerősöm 7x65R-ben használ egy ferlachi csodát.A kaliber nem tipikus zergelövő,ám Ő ezzel mit sem törődve vígan zergézik vele.

Igen, az a kedvencem, mikor mondják, hogy "az nem alkalmas erre", csak épp a kaliber tulajdonosának felejtették ezt el megmondani, ő meg vígan lövöldözi meg vele a vadat.

Pl. Dr. Zoltán Jánosnak is elfelejtették megmondani hogy a 8x57JS nem hegyi kaliber, aztán nem lőtt vele egy nagy vadkecskét Mongóliában? Vagy az eszkimók a 22-eseikkel és a jegesmedvéikkel...

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 11:38:26 »

Egy osztrák ismerősöm 7x65R-ben használ egy ferlachi csodát.A kaliber nem tipikus zergelövő,ám Ő ezzel mit sem törődve vígan zergézik vele.

Igen, az a kedvencem, mikor mondják, hogy "az nem alkalmas erre", csak épp a kaliber tulajdonosának felejtették ezt el megmondani, ő meg vígan lövöldözi meg vele a vadat.

Pl. Dr. Zoltán Jánosnak is elfelejtették megmondani hogy a 8x57JS nem hegyi kaliber, aztán nem lőtt vele egy nagy vadkecskét Mongóliában? Vagy az eszkimók a 22-eseikkel és a jegesmedvéikkel...

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog


...vagy a már idézett Sz. Feri bá, akit 2005-ben, -életében először- meghivtak zergére. Vitte is a nyolcas Mausert, lőtt is zergét. Annyiban azért alkalmazkodott a hegyi körülményekhez az öreg hogy 12,7g-os lőszert vitt, nem azt a nagy kuglit amit amúgy lőni szokott. Bion
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 11:41:01 »

Egy osztrák ismerősöm 7x65R-ben használ egy ferlachi csodát.A kaliber nem tipikus zergelövő,ám Ő ezzel mit sem törődve vígan zergézik vele.

Igen, az a kedvencem, mikor mondják, hogy "az nem alkalmas erre", csak épp a kaliber tulajdonosának felejtették ezt el megmondani, ő meg vígan lövöldözi meg vele a vadat.

Pl. Dr. Zoltán Jánosnak is elfelejtették megmondani hogy a 8x57JS nem hegyi kaliber, aztán nem lőtt vele egy nagy vadkecskét Mongóliában? Vagy az eszkimók a 22-eseikkel és a jegesmedvéikkel...

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog


...vagy a már idézett Sz. Feri bá, akit 2005-ben, -életében először- meghivtak zergére. Vitte is a nyolcas Mausert, lőtt is zergét. Annyiban azért alkalmazkodott a hegyi körülményekhez az öreg hogy 12,7g-os lőszert vitt, nem azt a nagy kuglit amit amúgy lőni szokott. Bion

Lehet, hogy Feri bá mégiscsak olvas bennünket....? :ALC :ALC
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:15:43 »

Egy osztrák ismerősöm 7x65R-ben használ egy ferlachi csodát.A kaliber nem tipikus zergelövő,ám Ő ezzel mit sem törődve vígan zergézik vele.

Valóban nem egy tipikus hegyivadász kaliber, de azért megfelelő súlyú lövedékkel szerelt lőszerrel, esetleg saját töltésűvel, nagyon is megoldható feladat ez a 7x65R-nek.

Ez egy igen kedvelt kaliber az Alpokban, sok sok ezer zergét lőnek vele évente. No meg az ismétlő párjával, a 7x64-essel.
A zergevadászat nem a távlövésről szól. Az esetek többségében ugyanolyan messziről lövik a zergét mint mi az őzeinket. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:40:33 »

Egy osztrák ismerősöm 7x65R-ben használ egy ferlachi csodát.A kaliber nem tipikus zergelövő,ám Ő ezzel mit sem törődve vígan zergézik vele.

Valóban nem egy tipikus hegyivadász kaliber, de azért megfelelő súlyú lövedékkel szerelt lőszerrel, esetleg saját töltésűvel, nagyon is megoldható feladat ez a 7x65R-nek.

Ez egy igen kedvelt kaliber az Alpokban, sok sok ezer zergét lőnek vele évente. No meg az ismétlő párjával, a 7x64-essel.
A zergevadászat nem a távlövésről szól. Az esetek többségében ugyanolyan messziről lövik a zergét mint mi az őzeinket. Wave

Na ja.. sokhelyütt 300 méterről pufogtatják őket... "nem lehet a közelükbe menni"..

Így lesz egyre szemesebb a vad, aztán majd Gepárd kell...

Mellesleg a vad rohadt gyorsan alkalmazkodik. Ha jól emlékszem Ugray írta valahol, hogy pár év alatt a Pamírban úgy megnőtt a lőtáv, hogy csak lestek a helyiek. Addig a fő kaliber valami héthatvankettes, vagy akár egy 0,22-es volt, aztán megjöttek az első nyugati vadászok. Először 300 Win.Magnummal.. aztán Weatherbyvel, aztán... a vad meg ennek megfelelően 200-ról 300-ra növelte a távot az embertől... aztán 300-ról 500-ra...
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Október 29. - 19:31:35 »

Sziasztok,
ez egy szép gavallér Ferlachból, amit felújítottunk, és készítettünk hozzá egy váltócsövet az alapkaliber
 8 x 57 JRS mellé 6,5 x 65 R RWS kaliberben. Az anyag Böhler Superblitz, egy darabból van az egész, csősín csőkampók, greener fülek stb. Csőhossz 635 mm 122 méteren a szórás 3 lövésből 2 cm négyzetben van.
Lőszer Blaser CDP. Remélem gazdájának sok örömet szerez majd. Nagyon puhát lő, holott komoly teljesítmény jö ki a torkolatnál.
Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Október 29. - 20:40:41 »

A baszkül Merkel alap, vagy ezt nem tudni pontosan?
Naplózva
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Október 29. - 20:45:49 »

Szerintem egyszerűen:GYÖNYÖRŰ!
Egy komoly hibája van csak,hogy nem az én szekrényemben van a tárolási helye.
Naplózva

Jó Szerencsét!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Október 29. - 20:50:38 »

Szia Wetzlar,
klasszikus ferlachi baszkül, izléses véséssel, jó sülyozással négyszeres reteszeléssel, repülő ütőszöggel. Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Október 29. - 20:54:22 »

Remek fegyver, habár az én maradi ízlésemnek a 6,5x57R lenne a pompás párosítás a 8x57JRS-sel.
Ettől persze a puska ugyanolyan jó.
Naplózva
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Október 29. - 21:05:46 »

Remek fegyver, habár az én maradi ízlésemnek a 6,5x57R lenne a pompás párosítás a 8x57JRS-sel.
Ettől persze a puska ugyanolyan jó.
Igazából erre gondoltam én is, csak nem akartam "beleugatni".Nekik így tetszett.
Naplózva

Jó Szerencsét!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Október 29. - 21:28:12 »

Be kell vallanom, a 6,5 x 65 R RWS kaliberre én beszéltem rá a tulajt, kikérdeztem mire akarja használni. Remélem nem lesz  érte fővesztés. Egyébként ez a viszonylag új kaliber a régi jól bevált 6,5 x 57 R tupírozott változata, egy pár 10 m/sec -el gyorsabb, és úgy alakították, hogy minden 6,5 x 57 feldörzsölhető 6,5 x 65- re, gáznyomása 500 barral magasabb, huzagemelkedése megegyezik az alapkaliberrel. 200 mm.
 Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Október 29. - 21:33:26 »

Be kell vallanom, a 6,5 x 65 R RWS kaliberre én beszéltem rá a tulajt, kikérdeztem mire akarja használni. Remélem nem lesz  érte fővesztés. Egyébként ez a viszonylag új kaliber a régi jól bevált 6,5 x 57 R tupírozott változata, egy pár 10 m/sec -el gyorsabb, és úgy alakították, hogy minden 6,5 x 57 feldörzsölhető 6,5 x 65- re, gáznyomása 500 barral magasabb, huzagemelkedése megegyezik az alapkaliberrel. 200 mm.
 Üdv: Juszuph  Wave
Ez is igaz,de attól még a maradi ízlésünknek a 6,5x57R jobban tetszik.
Naplózva

Jó Szerencsét!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Október 29. - 21:41:30 »

Én is maradi vagyok. Csak nővel, semmi korszerű, divatos hóbort. Magamnak én is az 57-et választottam volna. 7 x 57 R-t használok, csak az suhli Kessler által készített, ehhez magamnak a váltócső 375 HH Flanged Magnum lesz, ami szintén nem a legfrissebb fejlesztés.
Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Október 29. - 21:51:31 »

Én is maradi vagyok. Csak nővel, semmi korszerű, divatos hóbort. Magamnak én is az 57-et választottam volna. 7 x 57 R-t használok, csak az suhli Kessler által készített, ehhez magamnak a váltócső 375 HH Flanged Magnum lesz, ami szintén nem a legfrissebb fejlesztés.
Üdv: Juszuph  Wave
Én már ott tartok,hogy jobb híján csináltatok egy 6,5x57R-es váltócsövet az IZS 18-hoz./ha lesz rá türelem,meg elfogadható ár/
Naplózva

Jó Szerencsét!
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: