Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 222220 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Május 21. - 13:23:47 »

Csak nálam jelentkezzen, Ti maradjatok csak a 7-esnél. Bion
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Május 21. - 13:34:26 »

Csak nálam jelentkezzen, Ti maradjatok csak a 7-esnél. Bion

Hűtlen dög... Fa testápoló Korbács


 Nyihi
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Május 21. - 13:48:40 »

Végre terítéken az én kedvencem a 6,5x57-es!
Azt,hogy egy jó lövést elvisz az őz az csak valami kemény lövedék miatt fordulhatott elő.
Én RWS TM 6g-os löszert használok őzre és hál istennek egy sem ment el.Pár hete lőttem egy gyomrosat,vártunk egy jó félórát és azt sem kellett keresni.
Barátom 6,5x57 R-es fegyverével ugyanez a helyzet.Ö négy éve használja és még nem veszett el vadja!
Bátran lehet vele vadászni a bőgő bikán kívül bármire,persze megfelelő lőszerválasztással.
Nagyobb testü vadnál 9,1g-os DK használok,és ha lehet olyan helyen lövöm meg,hogy "tüzbe rogyjon".
 
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Május 21. - 13:56:15 »

1) a legenda.. Kitty, Széchenyi, Bell, stb. ...

2) kis súlyú billenőcsövű fegyverhez szerintem ideális... kiegyensúlyozott, alacsony gáznyomású, kis visszarúgású kaliber. A Magasles-tesztből az is kitűnik, hogy a ZK-99-es lól is viszi az átlagos lövedéksúlyokat belőle.

1) akiket felsoroltál, az átlagnál sokkal jobb lőkészségű emberek voltak. Az ő eredményeiket nem érdemes alapul venni. Bell több száz elefántot lőtt 7x57 -el (.275 Rigbyvel) mi egyet sem tudnánk.

2) a kis visszarúgás nem véletlen, ez a lőszer ''előrefelé'' sem túl acélos.
 
Ha 7x57R-el kezdesz vadászni, két dolog történhet: vagy igen sok vadat kénytelen leszel elengedni -amit a 308W-el nyugodtan teritékre hozhatnál- vagy jópárat el fogsz vesziteni.
Én 7x57-el keztem. A látottak alapján azt mondom, legfeljebb dám nagyságú vadra max 150m-ig tartom vadásziasnak a használatát. Én ugyan lőttem vele gímet meg nagyobbacska vd-t is, de nagyvadas területre egyáltalán nem az igazi.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Május 21. - 15:42:26 »

Végre terítéken az én kedvencem a 6,5x57-es!
Azt,hogy egy jó lövést elvisz az őz az csak valami kemény lövedék miatt fordulhatott elő.
Én RWS TM 6g-os löszert használok őzre és hál istennek egy sem ment el.Pár hete lőttem egy gyomrosat,vártunk egy jó félórát és azt sem kellett keresni.
Barátom 6,5x57 R-es fegyverével ugyanez a helyzet.Ö négy éve használja és még nem veszett el vadja!
Bátran lehet vele vadászni a bőgő bikán kívül bármire,persze megfelelő lőszerválasztással.
Nagyobb testü vadnál 9,1g-os DK használok,és ha lehet olyan helyen lövöm meg,hogy "tüzbe rogyjon".
 

Egyik kollégámnak volt egy 6,5x57-ese, ő a Blaser CDP-t lőtte, aztán egy kölcsönpuskával kipróbálta a DK-t - 3 disznót és egy gímet lőtt vele - és azonnal váltani akart. (egyrészt mert a CDP aranyárban van, másrészt meg keménynek tartotta)
Sajnos az ő puskája elég jól dobálta a DK-t, a könnyebbeket vitte jól, így aztán el is adta, mert volt 1-2 rossz kalandja.
A DK-t azonban ő is remek lövedéknek tartotta a 6,5-esben.
(Én 8x57-esben próbáltam és jól bevált, csak eléggé drága, ugyanakkor nem értettem ha 6,5-esben relatíve "nehéz" tömeggel - 9,1 gr - gyártják akkor 8x57-esben miért nem próbálták meg vmilyen nehezebb 12,5-13 gr-osban készíteni...de ez már más téma.)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Május 21. - 15:44:07 »

1) a legenda.. Kitty, Széchenyi, Bell, stb. ...

2) kis súlyú billenőcsövű fegyverhez szerintem ideális... kiegyensúlyozott, alacsony gáznyomású, kis visszarúgású kaliber. A Magasles-tesztből az is kitűnik, hogy a ZK-99-es lól is viszi az átlagos lövedéksúlyokat belőle.

1) akiket felsoroltál, az átlagnál sokkal jobb lőkészségű emberek voltak. Az ő eredményeiket nem érdemes alapul venni. Bell több száz elefántot lőtt 7x57 -el (.275 Rigbyvel) mi egyet sem tudnánk.

2) a kis visszarúgás nem véletlen, ez a lőszer ''előrefelé'' sem túl acélos.
 
Ha 7x57R-el kezdesz vadászni, két dolog történhet: vagy igen sok vadat kénytelen leszel elengedni -amit a 308W-el nyugodtan teritékre hozhatnál- vagy jópárat el fogsz vesziteni.
Én 7x57-el keztem. A látottak alapján azt mondom, legfeljebb dám nagyságú vadra max 150m-ig tartom vadásziasnak a használatát. Én ugyan lőttem vele gímet meg nagyobbacska vd-t is, de nagyvadas területre egyáltalán nem az igazi.

Jani!

Én sem egyetlen golyósnak tartanám a 7x57-es kalibert, hanem kifejezetten őzezni...de ha nappal, jó lővilággal - amikor cserkel őzre az ember - belebotlik disznóba, szarvasba, akkor azért ez egy kompromisszumképes kaliber.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Május 21. - 15:45:49 »

No és persze nem cseh tölténnyel, amivel ugye te sem voltál túlzottan elégedett.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Május 21. - 16:09:35 »

1) a legenda.. Kitty, Széchenyi, Bell, stb. ...

2) kis súlyú billenőcsövű fegyverhez szerintem ideális... kiegyensúlyozott, alacsony gáznyomású, kis visszarúgású kaliber. A Magasles-tesztből az is kitűnik, hogy a ZK-99-es lól is viszi az átlagos lövedéksúlyokat belőle.

1) akiket felsoroltál, az átlagnál sokkal jobb lőkészségű emberek voltak. Az ő eredményeiket nem érdemes alapul venni. Bell több száz elefántot lőtt 7x57 -el (.275 Rigbyvel) mi egyet sem tudnánk.

2) a kis visszarúgás nem véletlen, ez a lőszer ''előrefelé'' sem túl acélos.
 
Ha 7x57R-el kezdesz vadászni, két dolog történhet: vagy igen sok vadat kénytelen leszel elengedni -amit a 308W-el nyugodtan teritékre hozhatnál- vagy jópárat el fogsz vesziteni.
Én 7x57-el keztem. A látottak alapján azt mondom, legfeljebb dám nagyságú vadra max 150m-ig tartom vadásziasnak a használatát. Én ugyan lőttem vele gímet meg nagyobbacska vd-t is, de nagyvadas területre egyáltalán nem az igazi.
Szia!
n három évig használtam , elég sokat egy Suhl drilinget, melynek a golyós csöve 7x57R kaliberű volt. Hirtenberger ABC lőszert lőttem vele. Őztől a bőgő bikáig mindent lőttem vele, semmi problémám nem volt, nekem nem igen veszett el vadam. Én nagyon szerettem, vadászias lőtávon mindenre alkalmasnak találtam. Nem igen kellett elengednem vele vadat, amit a 7x64-el, vagy a 8x57IS-el  meg tudok lőni.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Május 21. - 16:10:38 »

1) a legenda.. Kitty, Széchenyi, Bell, stb. ...

2) kis súlyú billenőcsövű fegyverhez szerintem ideális... kiegyensúlyozott, alacsony gáznyomású, kis visszarúgású kaliber. A Magasles-tesztből az is kitűnik, hogy a ZK-99-es lól is viszi az átlagos lövedéksúlyokat belőle.

1) akiket felsoroltál, az átlagnál sokkal jobb lőkészségű emberek voltak. Az ő eredményeiket nem érdemes alapul venni. Bell több száz elefántot lőtt 7x57 -el (.275 Rigbyvel) mi egyet sem tudnánk.

2) a kis visszarúgás nem véletlen, ez a lőszer ''előrefelé'' sem túl acélos.
 
Ha 7x57R-el kezdesz vadászni, két dolog történhet: vagy igen sok vadat kénytelen leszel elengedni -amit a 308W-el nyugodtan teritékre hozhatnál- vagy jópárat el fogsz vesziteni.
Én 7x57-el keztem. A látottak alapján azt mondom, legfeljebb dám nagyságú vadra max 150m-ig tartom vadásziasnak a használatát. Én ugyan lőttem vele gímet meg nagyobbacska vd-t is, de nagyvadas területre egyáltalán nem az igazi.

A fene sem akarna vele Bell-t játszani, nem ettem én meszet Testvér! Mindenes puskának nyilván mást választanék.

Nekem az Általad felsorolt vadfajokra kellene, legfőképp őzre cserkelni... ha... és itt sok a "ha" sajnos, túl sok...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 21. - 16:11:58 írta Horrido » Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Május 21. - 16:23:49 »


Én azt mondanám mindenképpen a békésebb gáznyomású, lassabb kaliber való az ilyen puskába.
...hogy az történetesen 7x57R, 7x65R, vagy 8x57IRS nekem akár mindegy is lenne...de ha választani lehetne akkor azt hiszem egy 7 mm-es mellett döntenék.
(esti/éccakai vadászatra ott van a nyócas. Kacsint)

Én a gavallért szívem szerint a 6,5x57R kaliberben vásárolnám és pedig azért e kaliberben, mert nekem a gavallér csak másodlagos fegyver lenne, amivel őzezni járkálnék, de ha egy vaddisznóval találkoznék se lennék zavarba vele.
E kaliber előnye, hogy a könnyű gavallér fegyverrel sem rúg, igen lapos röppályával rendelkezik, ez főleg őz és róka esetében nagyon jó, amikor kicsi a célfelület és lehet hogy messzire kell érte nyúlni, viszont ahhoz elég vastag és van megfelelő energia, hogy ha diszóval találkozik az ember (nem szánt szándékkal disznózik ezzel a kaliberrel) is nyugodtan elengedheti a lövedéket, főleg lap mögé.

Az én tapasztalataim is ezt igazolják. Kiváló a kaliber őzre, rókára, néha kisebb disznóra. De kimondottan nagyvadas kalibernek nem ajánlanám. Persze meg lehet lőni mindent vele, sőt biztos kézben lehet kaliber egy életre, lsd. Páll Endre.
Nekem a cseh patron (8,5g) viszont tökéletesen bevált.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Május 21. - 18:14:42 »

Sziasztok!
A7×57 - ről a hozzáértők azt mondják, hogy a legkiegyensúlyozottabb kaliber a világon a lőpormennyiség / célba juttatott energia vonatkozásában.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Május 21. - 21:19:57 »

No és persze nem cseh tölténnyel, amivel ugye te sem voltál túlzottan elégedett.

Na igen, lehet hogy inkább az volt a baj. De sajnos a más lőszereket eléggé szétszórta a drága, meg amúgy sem volt másra pénzem akkoriban.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Május 22. - 08:36:21 »

Sziasztok!
A7×57 - ről a hozzáértők azt mondják, hogy a legkiegyensúlyozottabb kaliber a világon a lőpormennyiség / célba juttatott energia vonatkozásában.
Üdv.r.

Ez igaz!

Viszont a gyakorlatra lefordítva ez túrót sem ér. Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 22. - 09:28:42 »

Kövezzetek meg, de számomra a legharmónikusabb töltények a kis gáznyomású peremes muníciók... Mosolyog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 22. - 09:32:22 »

Kövezzetek meg, de számomra a legharmónikusabb töltények a kis gáznyomású peremes muníciók... Mosolyog

Oksa!
Te kérted...
 Elver nesze! Elver nesze! Elver nesze!
 Mosolyog

Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: