Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 222142 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #165 Dátum: 2008. December 08. - 10:54:48 »


Az IZH-18 -nak is 60 cm a csöve! Kéne belőle lefűrészelni... Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2008. December 08. - 10:56:41 »

Vadászlőszerekről beszélünk Viktor!
 A magnumoknak is max. 62cm-es csöve. A mesterlövészek fegyverei meg a túrót nem érdeklik ebből a szempontból... Vigyorog

Nézd meg az alábbi fegyverek magnum-csőhosszait:

http://www.steyr-mannlicher.com/jagdwaffen/luxus/technische-daten/

http://www.mauserwaffen.de/Specifications.144.0.html?&L=1

http://www.blaser.de/Calibers-Standard-Imperial.367.0.html?&L=1

A WSM-kaliberek készülnek csak egyes esetekben 60 centivel.

Ezek a mértékadó európai gyártók. A Blaser egy ideig 627 mm-es hosszal gyártotta a magnum-csöveket, de pár év után a visszajelzések miatt visszaálltak a 65-re. Amerika más, ott készül még 47 centivel is 300-as Win.Mag. De a vén Európa alaposabb...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2008. December 08. - 11:58:42 »

Steve!

Ahogyan Viktor mondta a katalógus adatokat így szebbnek lehet tálalni és csak apró betűvel, vagy valahová egy szinte láthatatlan sarokba elrejtve a "Testlauf : 65cm" felirat. (a töltényes dobozon meg gyakran rajta sincs.)
Akit a katalógusadatok kábítanak, na pont azoknak jó ez. (mármint a gyártók szemszögéből.)
Az igazi gyártók a magnumjaikat 65 cm-es csővel gyártják, az alapokat mostmár szerencsére egyre rövidebbekkel.
No de minek a 60 cm, amikor a 51 cm-es alapkaliberű cső tökéletesen elég még egy precízen lövő vadásznak is???
 Kacsint Kacsint

A témánál maradva egy jó kis gavallérnál azonban mindegy a csőhossz, mert nincs zárszerkezet, szóval akár hosszabb csővel is ugyanolyan rövid és kezes jószágok maradnak.
(azt azonban végképp nem értem, aki gavallérban magnumozik...szerény véleményem, hogy ő teljesen más ember mint a Juszuph által említett bikavadász. Ő életérzést akar a 9,3-as peremes töltényű gavallérral, míg a 7mm.rem.mag.-os meg vadat zsákmányolni...szerintem.)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2008. December 08. - 12:03:09 »

Steve!

Ahogyan Viktor mondta a katalógus adatokat így szebben lehet tálalni és csak apró betűvel, vagy valahová egy szinte láthatatlan sarokba elrejtve van a "Testlauf:65cm" felirat.
Akit a karalógusadatok kábítanak, na pont azoknak jó ez. (mármint a gyártók szemszögéből)

Az igazi gyártók a magnumjaikat 65 cm-es csővel gyártják, az alapokat mostmár szerencsére egyre rövidebbekkel.

No de minek, amikor a 51 cm-es alapkaliberű cső tökéletesen elég még egy precízen lövő vadásznak is???
 Kacsint Kacsint

 Igen
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #169 Dátum: 2008. December 08. - 14:58:21 »

Tudjátok, érdekes kérdés ez a magnumozás. Ismerősöm mesélte, amikor először járt keleten vadászni, az ottani fegyverek hatótávolsága ( 7,62 x 54 R ) határozta meg, milyen távolságra várja be a vad az autót. Jöttel ők erősebb tölténnyel, és pár év alatt az állatok megtanulták a magnumos lőtávot, és aki ma pl. argalit akar lőni, annak bizony akár 500-600 méterre is el kell lőnie. Kifejezetten erre a célra  használják a 30 / 378 Weatherbyt. Ehhez a töltényhez már a kb. 700 mm csőhossz sem túl hosszú. Ehhez jöb a tok hosszúsága és máris egy szállíthatatlan hosszúságú fegyvert kell vinni. Itt jöhet ki a Gavallér és a blokkzáras fegyverek előnye az ismétlőkkel szemben. Nincs a hosszú tok. Mennyi szempont is létezik, amire normál körülmények között nem is gondolnánk.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2008. December 08. - 15:01:19 »

Tudjátok, érdekes kérdés ez a magnumozás. Ismerősöm mesélte, amikor először járt keleten vadászni, az ottani fegyverek hatótávolsága ( 7,62 x 54 R ) határozta meg, milyen távolságra várja be a vad az autót. Jöttel ők erősebb tölténnyel, és pár év alatt az állatok megtanulták a magnumos lőtávot, és aki ma pl. argalit akar lőni, annak bizony akár 500-600 méterre is el kell lőnie. Kifejezetten erre a célra  használják a 30 / 378 Weatherbyt. Ehhez a töltényhez már a kb. 700 mm csőhossz sem túl hosszú. Ehhez jöb a tok hosszúsága és máris egy szállíthatatlan hosszúságú fegyvert kell vinni. Itt jöhet ki a Gavallér és a blokkzáras fegyverek előnye az ismétlőkkel szemben. Nincs a hosszú tok. Mennyi szempont is létezik, amire normál körülmények között nem is gondolnánk.
Üdv : Juszuph  Wave

Na igen, de a billenő csövű golyósokhoz általában gyengébb lőszereket készítenek.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #171 Dátum: 2008. December 08. - 15:32:50 »

Igaz, de a mai erős zárak már bármilyen töltényt elbírnak. ( Pl. Blaser K 95 ) A 2009 IWA Nürnberg újdonsága lesz a Blaser új magnum gavallér puskája, aminek mérete a K 95-höz képest 1,2 szeresére növekszik. Erre azért van szükség, mert a vastag magnum töltényeknek a mostaniban nincs elég hely.
Naplózva

Üdv : Juszuph
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #172 Dátum: 2008. December 08. - 18:53:20 »

Egyik ismerősömnek tuningolt 8x68 Voere mauser van 68 v. 70 cm-es (nem tudom pontosan) csővel.A csövet úgy csináltatta,nem tudom milyen huzagcsavarodással,de azt mondták a gyárban,hogy ennek a kalibernek ennyi kell.Iszonyú,egy igazi,"hosszúpuska".
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #173 Dátum: 2008. December 08. - 20:31:41 »

Sziasztok!
Karl Hauptmann külső kakasos 9.3x74R, 8-szögletű csővel. Most volt nálunk a műhelyben.
Üdv: juszuph  Wave

Ahéccencségit. Igen
Naplózva

Donkó Ádám
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #174 Dátum: 2008. December 09. - 00:45:20 »

Szia Jan!
Megmértem a 9,3-as puskámat,távcső nélkül 3,10kg,távcsővel 3,80kg. Se távcsővel,se anélkül semmi gondom nem volt a visszarugással,és ez ugye 9,3x62-es!
Biztos vagyok benne,hogy a 9,3x74R-es fegyver visszarugása kisebb,mint a 62-es rugása!


Üdv!

A nekem meglevő táblázatban a következő adatok szerepelnek:
9,3x62 ha a lövedék tömege 270grs, induló sebessége 2550 f/s, fegyver tömege 8,5 font, a visszarúgás ereje 33,3
9,3x74R-nél ugyanezen adatok: 286grs,                     2400 f/s,                        8,25 font,                    erő 34,3
375H&H  esetében:                270grs,                      2690 f/s,                       9 font,                         erő 36,1

Amerikai táblázat, a visszarúgás erejének mértékegységét nem tudom. A fegyverek tömegénél az adott kaliberhez általánosan alkalmazott fegyverek tömegét adták meg.

Egyébként elhiszem hogy nem volt gondod a visszarúgással, nekem sincs gondom vele. De lehet hogy ha ki kéne lőni 5 lőszert gyors egymás után, akkor lenne.
A 30-06-os dupla is kb 4 kg, azzal elengednék 10 gyors lövést minden izgalom nélkül, de a 9,3-as már elég más.

A duplagolyósok jellemzően hajtáspuskák. Ha azt az esetet vesszük mikor a vadászra rámegy a konda, és lehetősége van kétszer kiduplázni, majd a 4 gyors lövés után fáj a válla, az baj. Akkor az a puska nem alkalmas arra, amire épitették. A Peterlongo amit én láttam az pont ilyen volt. (és a 45-70-es Artemida is ilyen a Hornady lőszerrel)
A nagyot rúgó puska azért sem jó, mert elvonja a lövő figyelmét a vadról, mivel közben muszáj a puskát is kontrollálnia. Míg egy olyan fegyvernél ami komfortosan működik, erre nem is figyel az ember, csak a korrekt lövésre. Legalábbis én így gondolom, lehet hogy mások másképp csinálják.

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #175 Dátum: 2008. December 09. - 07:59:21 »

Üdv!

A nekem meglevő táblázatban a következő adatok szerepelnek:
9,3x62 ha a lövedék tömege 270grs, induló sebessége 2550 f/s, fegyver tömege 8,5 font, a visszarúgás ereje 33,3
9,3x74R-nél ugyanezen adatok: 286grs,                     2400 f/s,                        8,25 font,                    erő 34,3
375H&H  esetében:                270grs,                      2690 f/s,                       9 font,                         erő 36,1

Amerikai táblázat, a visszarúgás erejének mértékegységét nem tudom. A fegyverek tömegénél az adott kaliberhez általánosan alkalmazott fegyverek tömegét adták meg.

Egyébként elhiszem hogy nem volt gondod a visszarúgással, nekem sincs gondom vele. De lehet hogy ha ki kéne lőni 5 lőszert gyors egymás után, akkor lenne.
A 30-06-os dupla is kb 4 kg, azzal elengednék 10 gyors lövést minden izgalom nélkül, de a 9,3-as már elég más.

A duplagolyósok jellemzően hajtáspuskák. Ha azt az esetet vesszük mikor a vadászra rámegy a konda, és lehetősége van kétszer kiduplázni, majd a 4 gyors lövés után fáj a válla, az baj. Akkor az a puska nem alkalmas arra, amire épitették. A Peterlongo amit én láttam az pont ilyen volt. (és a 45-70-es Artemida is ilyen a Hornady lőszerrel)
A nagyot rúgó puska azért sem jó, mert elvonja a lövő figyelmét a vadról, mivel közben muszáj a puskát is kontrollálnia. Míg egy olyan fegyvernél ami komfortosan működik, erre nem is figyel az ember, csak a korrekt lövésre. Legalábbis én így gondolom, lehet hogy mások másképp csinálják.


Szerintem ha disznóhajtásban két gyors duplát kell küldenem a konda felé, a fegyver visszarúgása az, ami a legkevésbé érdekel  Kacsint
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2008. December 09. - 09:39:03 »

Én ezért vennék 8x57JRS-ben duplagolyóst. Vagy egy gyorsan ismétlő 9,3x57-es...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2008. December 09. - 13:54:56 »

No ugyan nem akartam, de elmondom, hogy "testközelből" tapasztalhassuk meg egy igazi szakember véleményét.
Szóval XY golyós drillinget készíttetett magának Ferlach-ban és természetesen a kiváló 9,3-as kalibert választotta.

Hauptmann Úr röviden csak annyit mondott ha szeretne gyorsan, pontosan és "jó érzéssel" lőni egy duplagolyóssal, vagy golyós drillinggel ő a 8x57IRS-t ajánlaná.
El is készült a puska és meg kell mondani nagyon eredményesen használja a tulajdonos.

Azt gondolom Hauptmann Úrnak van némi tapasztalata...én hiszek neki.
Ettől függetlenül duplagolyósban számomra továbbra is a 9,3x74R a favorit. (persze ez nem ész érv, hanem érzelmi kérdés.  Ördög)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2008. December 09. - 13:56:52 »

Azt gondolom Hauptmann Úrnak van némi tapasztalata...én hiszek neki.

Egy kevéske van Neki... Vigyorog
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #179 Dátum: 2008. December 09. - 14:08:08 »

Üdv.

Nincs kavarodás a dupla és a gavallérpuska fogalmában?  :Mosolyog

A gavallér az egycsövű, egylövetű -álltalában billenőcsövű puska.
A duplapuska az már messze nem gavallér...
 Kacsint


Vagy nem?

Hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: