Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 75000 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #150 Dátum: 2014. Május 15. - 09:48:43 »

Ebben igazad van!
Ha valaki ismeri a fegyvere,és saját korlátait (mert ugye nem mindíg a fegyverrel van a gond,hanem néha azzal, aki mögötte van) bármivel eredményesen tud vadászni!
A vadászias lőtáv viszont egy kicsit sok nem? 200-250 méter????
 Stoel


Bőven sok.   Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #151 Dátum: 2014. Május 15. - 10:10:46 »

Bőven sok.   Emelem

Ezt is mint sok mást a körülmények határozzák meg . Van akinek az 50m is sok van akinek az 500m sem . A gyakorlást , a fegyverismeretet (már amivel lődözünk) és az egyébb a pontos lövés leadásához szükséges egyebet a lőtéren kell begyakorolni (nem egy ellenőrző lövéssel) és még ekkor is az éles helyzet az mindíg más és más . Pont a galoscsabus az élő példa sokat és sokféle éles szituációban használta a fegyvereit , ha ő azt mondja , hogy 200-250m akkor az a saját tapasztalata és képességei alapján mondja . Ezt egyénre szabottan mindekinek saját magának kellene kitapasztalnia és alkalmaznia . Nincs szent írás sem kaliber , sem fegyver terén . De azt , hogy kinek mi a jó és mi jön be azt saját magának kell rendbetennie .

Üdv az OGRE
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #152 Dátum: 2014. Május 15. - 10:24:39 »

Ezt is mint sok mást a körülmények határozzák meg . Van akinek az 50m is sok van akinek az 500m sem . A gyakorlást , a fegyverismeretet (már amivel lődözünk) és az egyébb a pontos lövés leadásához szükséges egyebet a lőtéren kell begyakorolni (nem egy ellenőrző lövéssel) és még ekkor is az éles helyzet az mindíg más és más . Pont a galoscsabus az élő példa sokat és sokféle éles szituációban használta a fegyvereit , ha ő azt mondja , hogy 200-250m akkor az a saját tapasztalata és képességei alapján mondja . Ezt egyénre szabottan mindekinek saját magának kellene kitapasztalnia és alkalmaznia . Nincs szent írás sem kaliber , sem fegyver terén . De azt , hogy kinek mi a jó és mi jön be azt saját magának kell rendbetennie .

Üdv az OGRE

   OGRE!

Érts jól!  Mosolyog ..   Az etika szerint sok.    Mivel nálam az etika.., Szentírás!    Ami ugye, megmásíthatatlan.

Meg különben is.., 150m után, úgyis leesik, mindegyik..  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #153 Dátum: 2014. Május 15. - 10:29:05 »

Szvsz. az etikát nem kell számszerűsíteni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #154 Dátum: 2014. Május 15. - 10:29:23 »

Bőven sok.   Emelem
Ha neked sok, akkor még véletlen se próbáld meg.
Etikai kérdésben meg nem vagy számomra irányadó.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #155 Dátum: 2014. Május 15. - 10:32:59 »


Kovács Lászlót meg szerintem nyugodtan kihagyhatjuk, mert kb. annyit érnek a könyvei, amennyit összeollózott a világ addig megjelent írásaiból és csak ott rontott sokat a művein, ahol a saját elképzeléseit megpróbálta komolyra fordítva papírra vetni.
 Wave
Emelem
K.L.-t azért ne bántsuk (még ha egy csepp igazság is van soraidban Kacsint). Sokunkat az Ő - egyébként hiánypótló - írásai indítottak el a fegyverek, lőszerek iránti mélyebb érdeklődés felé.
Pl. egy kezdőnek is tökéletes segítség lehet eligazodni a kaliberek útvesztőjében valamelyik átfogó K.L. könyv.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #156 Dátum: 2014. Május 15. - 10:57:58 »

Sokunkat az Ő - egyébként hiánypótló - írásai indítottak el a fegyverek, lőszerek iránti mélyebb érdeklődés felé.
Egy cseppnyi igazság ebben is lakozik Angyal
De K.L. "Minden sebre ír" imázsa egy igen torz tükör. Sokan hajlamosak leborulni előtte, pedig erre nem szolgált rá.
Jó üzleti érzékkel megérzett egy hézagot és igyekezett abban jól elhelyezkedni.
A könyvei meg olyanok, mint egy közepes odafigyeléssel összeollózott szakdolgozat.....szódával elmegy, csak nem kell nagyon komolyan venni őket Vigyorog
Az őt vadászaton kísérő hivatásos vadász elbeszélése alapján pedig a gyarorlat köszönő viszonyban sincs az elmélettel.... Stoel
De kárt biztosan nem okoz, így forgassa mindenki bátran a könyveit, én is elolvastam mindegyiket.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #157 Dátum: 2014. Május 15. - 11:00:19 »

Emelem
K.L.-t azért ne bántsuk (még ha egy csepp igazság is van soraidban Kacsint). Sokunkat az Ő - egyébként hiánypótló - írásai indítottak el a fegyverek, lőszerek iránti mélyebb érdeklődés felé.
Pl. egy kezdőnek is tökéletes segítség lehet eligazodni a kaliberek útvesztőjében valamelyik átfogó K.L. könyv.

 Wave

          Anti!

Ha hiszed-hanem, értem,  cinkos kacsintásod..       Ezért hozzáteszem, nekem.., Ő is.., példakép valahol, és az is marad.   Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2014. Május 15. - 11:12:15 »

Szvsz. az etikát nem kell számszerűsíteni...

    Ferenc!

Gondolom, nekem szántad..   

Persze, nem kell számszerűsíteni..  De ugye szabad, egy nyílt fórumon.., magán véleményként?!

A Tízparancsolat is, etika valahol..   :Mosolyog ..
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2014. Május 15. - 20:20:04 »

Kovács Lászlót meg szerintem nyugodtan kihagyhatjuk, mert kb. annyit érnek a könyvei, amennyit összeollózott a világ addig megjelent írásaiból és csak ott rontott sokat a művein, ahol a saját elképzeléseit megpróbálta komolyra fordítva papírra vetni.
 Wave

Ott a pont. Más egyebek mellett sok könyve megvan nekem is, saját kútfőből nem tett hozzá sokat. Jó, jó, a Norma tesztvadásza (vagy csak volt), de egy drótkerítéssel körbekerített "udvaron" nem nagy kunszt jól meglőni egy dámot. Egyik könyve borítóján pont így pózol. Hát akkor kicsit összébb ment a szememben.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 15. - 20:31:33 írta Boar » Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2014. Május 15. - 20:57:26 »

K.L. olyan amilyen , lehet szeretni is meg nem is . Lényeg szerintem a valós dolgokon és a hozzáfűzött tölteléken van . A szigorúan száraz szakmai dolgok nehezen emészthetőek , hogy emészthetőek legyenek a nagyközönségnek ahhoz kell a töltelék . Nehéz a mai világban maradandót alkotni főleg szakmai téren . Nézzétek meg a Nimród májusi számát . Én a KOVÁCS DÉNEST  sokra tartom , igényes  könyvei megvannak , mégis olyanokat írt az áprilisi számban az M12 Mauser-ről , hogy a májusi szában csak a kiigazítás egy teljes oldalt foglal el. Ilynekor felötlik a kérdés az emberben , akkor mi is a valóság ? Szóval K.L.-t is a megfelelő polcon kell kezelni és nincs semmi baj.

Üdv az OGRE
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #161 Dátum: 2014. Május 15. - 21:01:07 »

Nézzétek meg a Nimród májusi számát .
Muszáj?
Húsz éve nem veszek Nimródot... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #162 Dátum: 2014. Május 16. - 21:44:47 »

K.L. olyan amilyen , lehet szeretni is meg nem is . Lényeg szerintem a valós dolgokon és a hozzáfűzött tölteléken van . A szigorúan száraz szakmai dolgok nehezen emészthetőek , hogy emészthetőek legyenek a nagyközönségnek ahhoz kell a töltelék . Nehéz a mai világban maradandót alkotni főleg szakmai téren . Nézzétek meg a Nimród májusi számát . Én a KOVÁCS DÉNEST  sokra tartom , igényes  könyvei megvannak , mégis olyanokat írt az áprilisi számban az M12 Mauser-ről , hogy a májusi szában csak a kiigazítás egy teljes oldalt foglal el. Ilynekor felötlik a kérdés az emberben , akkor mi is a valóság ? Szóval K.L.-t is a megfelelő polcon kell kezelni és nincs semmi baj.

Üdv az OGRE

Ma volt egy Sako 300 wsm a kezemben győri vadászboltban.
Nem rossz,de nem cserélném el  az M12-re,attól nem jobb Sam6.
Gondolkoztam a sakon ,amikor vettem az M12-est ,azt hiszem pont te hívtad fel rá a figyelmemet,vagy huszlavika,nem tudom már,beszéltünk telefonon.
Megnéztem a Jagdreviernél az M12-est,pár héttel később a Sakót a tatai Harmóniánál,és annak ellenére,hogy nem szeretem,ha alu,vagy műanyag van a puskán ,és a gyorsító is alap nálam (Sakon bizony nem volt csak acél,és fa,gyorsítós),a Mauser M12-est választottam.Pedig drágább,és műanyagtáras,és direkt sütésű(ami annyira el van találva,hogy nagyon)
Bizony jobban kézreáll a Mauser,komolyabb cucc.
Most néztem egy másik  sakot  ,és bizony ez a kivitel sem jobb,mint az M12.
Nekem írhat akárki akármit,csak a saját szememnek,érzékszerveimnek hiszek.
Mit ajnározzák a Remington 700 -at,hogy az aztán nem olyan szar ám,mint a 770,710 modell.
Valóban nem,de nem ér annyit,többet,mint egy felújított zkk600 LW csővel.
Néztem a Kosos boltban,nevetséges.Cz 550 szuper fegyver hozzá képest.
A polcról pedig:
Kovács László szerint holtverseny van a Cz550 ,és Remington 700 között. Jesszusom, Skandináviába másmilyen a Remington 700,mint itt,vagy képen nézte össze őket?
A Remingtonon,M12-esen,Sakon is sajnos az a fos mannox semmirevaló bevonat van.

Meg kell nézni rendesen ezeket a termékeket,mert mindenkinek más az izlése,(nem érdemes foglalkozni vele,mit ír xy róla).
Az enyémnek bejön az M12,Kovács Dénesnek nem,másnak sem,harmadik ember meg kifeszül érte.
Nem baj,én használom,nekem,meg príma kis golyós puska,más meg lő azzal,ami neki szimpatikus.
Nem azzal kell foglalkozni,mi tetszik Kovács Lászlónak,Kovács Úrnak,és XY "szakírónak".



Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #163 Dátum: 2014. Május 16. - 22:12:34 »

Ma volt egy Sako 300 wsm a kezemben győri vadászboltban.
Nem rossz,de nem cserélném el  az M12-re,attól nem jobb Sam6.
Gondolkoztam a sakon ,amikor vettem az M12-est ,azt hiszem pont te hívtad fel rá a figyelmemet,vagy huszlavika,nem tudom már,beszéltünk telefonon.
Megnéztem a Jagdreviernél az M12-est,pár héttel később a Sakót a tatai Harmóniánál,és annak ellenére,hogy nem szeretem,ha alu,vagy műanyag van a puskán ,és a gyorsító is alap nálam (Sakon bizony nem volt csak acél,és fa,gyorsítós),a Mauser M12-est választottam.Pedig drágább,és műanyagtáras,és direkt sütésű(ami annyira el van találva,hogy nagyon)
Bizony jobban kézreáll a Mauser,komolyabb cucc.
Most néztem egy másik  sakot  ,és bizony ez a kivitel sem jobb,mint az M12.
Nekem írhat akárki akármit,csak a saját szememnek,érzékszerveimnek hiszek.
Mit ajnározzák a Remington 700 -at,hogy az aztán nem olyan szar ám,mint a 770,710 modell.
Valóban nem,de nem ér annyit,többet,mint egy felújított zkk600 LW csővel.
Néztem a Kosos boltban,nevetséges.Cz 550 szuper fegyver hozzá képest.
A polcról pedig:
Kovács László szerint holtverseny van a Cz550 ,és Remington 700 között. Jesszusom, Skandináviába másmilyen a Remington 700,mint itt,vagy képen nézte össze őket?
A Remingtonon,M12-esen,Sakon is sajnos az a fos mannox semmirevaló bevonat van.

Meg kell nézni rendesen ezeket a termékeket,mert mindenkinek más az izlése,(nem érdemes foglalkozni vele,mit ír xy róla).
Az enyémnek bejön az M12,Kovács Dénesnek nem,másnak sem,harmadik ember meg kifeszül érte.
Nem baj,én használom,nekem,meg príma kis golyós puska,más meg lő azzal,ami neki szimpatikus.
Nem azzal kell foglalkozni,mi tetszik Kovács Lászlónak,Kovács Úrnak,és XY "szakírónak".




A Sako-n is Mannox bevonat van? Egyedül ez volt az, ami a sako felé billentette volna a mérleg nyelvét. Ha tényleg Mannox a Sako és a M12 is, akkor a jövőben inkább a Mauser felé kacsintgatnék.  Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #164 Dátum: 2014. Május 16. - 22:22:33 »

A Sako-n is Mannox bevonat van? Egyedül ez volt az, ami a sako felé billentette volna a mérleg nyelvét. Ha tényleg Mannox a Sako és a M12 is, akkor a jövőben inkább a Mauser felé kacsintgatnék.  Emelem

Igen,és a Mauseren is mannox van,így jártunk.Kalap kaki.
Jugó Zastaván böcsületesebb bevonat van,mint ezeken a modern nyüvekeken.Régen tudták mit kell csinálni a vassal,hogy tartós legyen.
Sajnos ez van.
Az M03-ast nem ismerem,ezért púpozott evőkanál ciánt nem vennék be rá,de valószínűleg azon is ha eddig nem volt, az lesz a bevonat.
Felejtsd el a hidegből behozom,hüvös helyen tartom,nem viszem melegre ,majd kipakolomot később.
Másnap reggelre baj lesz vele.
El kell majd vinnem barníttatni,kb. 15.000.- ,szebb is lesz,meg jobb is.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: