Oldalak: 1 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 796994 alkalommal)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2550 Dátum: 2010. Február 02. - 05:50:35 »

A tőled megszokott visszafogottsággal szűkszavúsággal és szerénységgel reagáltál, de ebből nehéz kihámozni a választ.
A kérdés továbbra is az: mi  baj, vagy ahogyan fogalmaztál, árulás a vágásostól eltérő üzemmódokal?
Csak az, hogy te nem azt tanultad, és máér nem vagy hajlandó haladni a, korral?

Nos kitartó vagy és provokatív is, mivel az első 3 soros kérdésedre én legalább százsoros válasszal rukkoltam elő és tessék, most itt van megint egy háromsoros.....

Nem fogok én ennek a mélységes szakmai bugyraiba belemenni, mert ez a dolog magát az erdész szakmát is megosztja és legjobban a tőmelletti szinten, ott ahol igazából történnek a dolgok.....Egy-két dolgot azért látni kell... ennek a nevezzük  "új hullámnak" bár egyáltalán nem új, ez egy régi, ősi vágásmód, amelyik alkalmas volt arra, hogy egyes emberek  szolidabb igényeinek megfelelően egy nagyon mérsékelt mértékű fahasználatot végezzenek az erdőben, de azt azonban folyamatosan, tehát állandó zavarást jelentett az erdőre.... Ezen aztán az idő kereke túlforgott és most előhúzták a nagy hozzáértő zöldek, akik mindenkinél mindenhez jobban értenek , ugyanúgy, mint az ártéri fokgazdálkodás visszaállítását is..leporolták...és további kitűnő ötleteik révén a szürkemarha benntlegel most már az ártéri állományok aljnövényzetét képező gyalogakácosban, a mangalica pedig vígan túrja a hortobágyi ősszikesek gyepét.....Na ehhez csak azt tenném hozzá, hogy az erdei legeltetés az erdészeti törvények alapján időtlen idők óta tiltva volt, viszont a desznyót makkoltatás céljából az erdőre szokták vinni, nem a pusztára.... Na de hagyjuk ezt, mert szakma -politikai dolgok és az UNIO által elvárásként megfogalmazott és anyagilag támogatott bevezetendő módszerek ütköznek a megélhetésünket eddig garantáltan biztosító és a gyakorlatban bizonyító erdőgazdasági gyakorlati módszerekkel.
Engem személy szerint mondjuk nehezen győzöl meg arról, hogy ha megnézed a jelenlegi fakitermelésemről feltett fotóimat is, hogy a 3 ha területű 117 éves kocsányos tölgy a maga nettó 1400 köbméterével  szégyellni való teljesítmény lenne.... Ez  a teljesítmény pedig erdész elődök fáradtságos, de bizonyító eredménnyel szolgáló munkájának gyümölcse..... Jaaaahhhh a szálalás, a jól hangzó de fele sem igaz állandó erdőborítottság hangoztatása, amely tagadja, hogy fiatalos egyéves korú erdők is létezhetnek és csak egyes fában gondolkodik... nem csoda, hogy a végén a fától aztán nem látja meg az erdőt.... És ez sajnos véresen komoly dolog nem vicc.....Ez olyan dolog, mintha tagadnánk, hogy az ember is megszületik és csak akkortól foglalkoznánk vele, miután önállóan megáll a lábán....
Nem véletlen, hogy ennek a szálalási mizériának ott van hatalmas nagy sikere, ahol a hektáronként élőfakészlet alacsony volta miatt egyébként is régóta pengeélen ingadozott az erdőgazdálkodás eredményessége. ezeken a helyeken ezt egy mentőkötélnek tekintik, mert az uniós anyagi támogatottság révén rövid távon kibekkelhetők lennének a csődbe jutások.... Nos ha körülnézel és nem elvakulva, akkor azt látod, hogy a biztos lábon álló erdőgazdaságok, akik a legértékesebb erdőállományokat kezelik, nem szopták be még ezt a maszlagot, ami egyáltalán nem fogja azt jelenteni, hogy végül is muszáj lesz majd lenyelni a békát.....
Én már egyszer valahol ezt leírtam, mindenre a legnagyobb bajt, a tudálékos, a pályán kívülről beordítozó, a szakma gyakorlati művelésében alulképzett, de a folyamatokat uralni kívánó kibic okozza, mert " akinek nem szakmája hóhéra az annak"!!!!
Egyébként pedig ne menjünk messzire.... a magyar szarvas kezelését rábízták vendéglátósokból, üzletemberekből, kamionsoförökből, cukrászokból stb verbuválódott botcsinálta vadásztársasági vadászmesterekre és elnökökre, akikkel aztán elvégeztettek olyan vadászati tanfolyamokat, amelyeken hosszú évtizedeken keresztül senki sem bukott meg..... Na az eredmény magáért beszél.......
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #2551 Dátum: 2010. Február 02. - 15:12:11 »


Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2552 Dátum: 2010. Február 02. - 18:32:53 »

Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #2553 Dátum: 2010. Február 02. - 18:35:44 »

Az  szép. Fagyöngy ?
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #2554 Dátum: 2010. Február 02. - 18:48:10 »

Ez az.
Én úgy tudom a sárga a fakín.
Én viszont azon gondolkodok hogyan rakjam fel a panorámaképeket. Így ugyanis valahogy nem az igazi...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2555 Dátum: 2010. Február 02. - 19:03:56 »

Ez fehér fagyöngy vagy népiesen madárlép (Viscum album) A rigók téli legfőbb tápláléka....
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2556 Dátum: 2010. Február 02. - 19:04:07 »

Én meg úgy tudom hogy mind a kettő fakín. A fehér az örökzöld, a sárga meg nem.
A sárga csak tölgyeken van, a fehér meg minden máson lehet csak tölgyön nem. /elvileg/
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #2557 Dátum: 2010. Február 02. - 19:08:36 »

Én meg úgy tudom hogy mind a kettő fakín. A fehér az örökzöld, a sárga meg nem.
A sárga csak tölgyeken van, a fehér meg minden máson lehet csak tölgyön nem. /elvileg/

Nem tudom nem értek hozzá csak amit hallottam.
Köszi a felvlágosítást.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2558 Dátum: 2010. Február 02. - 21:44:52 »

8-10 órát főzték és a tengelictől (stiglic) a fácánig mindent fogtak a lépesvesszővel. Úgy emlékszem 1971 óta tilos!
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2559 Dátum: 2010. Február 03. - 11:10:35 »

Zoli, ha provokatív, vagy netalán pimasz voltam, elnézést kérek! Mindössze meglepett, hogy milyen erős érzelmi töltéssel reagáltál. Én se vagyok híve mindenféle "zöld hazugságnak", ezért próbálom kiprovokálni másokból is az érveket, véleményeket.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #2560 Dátum: 2010. Február 03. - 11:38:02 »



Vadmacska, tegnap került pár másodpercre elém. Sajnos ez a legjobb minőségű kép róla.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #2561 Dátum: 2010. Február 03. - 14:32:33 »

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2562 Dátum: 2010. Február 03. - 15:48:26 »

Én meg úgy tudom hogy mind a kettő fakín. A fehér az örökzöld, a sárga meg nem.
A sárga csak tölgyeken van, a fehér meg minden máson lehet csak tölgyön nem. /elvileg/
Sárga fagyöngy: tölgyeken, szelíd gesztenyén, olajfán.
Fehér fagyöngy: lágy lombosok és fenyők, de több alfajjal képviselve. Híres, kitűnő szívgyógyszer a kivonata.
Mindkettő félparazita, önálló szervesanyag-képzésre képesek, csak a vizet és az ásványi sókat vonják el a gazdanövénytől.
Szerintem egyik sem igazán örökzöld, de nagyon sokáig nem vetik el a leveleiket, körülményektől függően.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2563 Dátum: 2010. Február 03. - 18:46:18 »

Zoli, ha provokatív, vagy netalán pimasz voltam, elnézést kérek! Mindössze meglepett, hogy milyen erős érzelmi töltéssel reagáltál. Én se vagyok híve mindenféle "zöld hazugságnak", ezért próbálom kiprovokálni másokból is az érveket, véleményeket.


Nincsen semmi baj..... Az erdő még jelenleg az a téma amiről nem tudok érzelemmentesen nyilatkozni, hiszen mióta dolgozom ez biztosítja számomra a kenyeret.... ezért az is előfordulhat, hogy a véleményem egy kissé elfogult és ezt nem is vitatnám....
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2564 Dátum: 2010. Február 03. - 19:19:36 »

Nem csak kénytelen vagyok, hanem muszáj néhány gondolatot ezzel kapcsolatosan elmondanom.

1. Mindenkinek igen nehéz a belé ivódott látásmódot megváltoztatnia, ha úgy tetszik felülbírálnia, ez alighanem az emberi sors legnagyobb feladatai közé tartozik.
2. Nem vagyok sem erdész, sem természetvédő, bár régebben azt a ruhát is viseltem, ezért senki pártját nem kívánom fogni és senki ellen nem kívánok szót emelni.
3. Ha az erdők valódi - ha úgy tetszik Isten teremtette / evolúció során kialakult - alapállapotára kíváncsi valaki, nézzen meg egy valódi őserdőt. Én láttam néhányat, hát meg kell mondanom, igencsak messze állnak attól a képtől és elvárásoktól, amit ma az erdészeti szakma hirdet. Lehet, hogy az evolúció / Isten rosszul tud és tesz valamit?
4. Mindkét tábor túloz, az erdész ökológiáról papol és a fára gondol, a méregzöld a faanyag értékét becsüli alá és mást hangsúlyoz. Könyörgöm, a lakosságot az erdők kívánatos állapotáról meg ne kérdezze senki!!!
5. Iparszerűen nem lehet természeti rendszereket üzemeltetni azok sérelme nélkül, mert ezekre azok nincsenek - ha úgy tetszik evolúciósan - felkészülve. Nincsenek felkészülve továbbá tájidegen állat és növényfajokra sem.
6. Mivel az értékes faanyag mindennapjainkban nélkülözhetetlen, ezért az erdők használata elengedhetetlen.
7. A legjobb kompromisszum szerintem a Pro Silva-módszer, de természetesen erről néhány méregzöld kalapos hallani sem akar. Mi sem természetesebb ennél, hiszen elég sok bajjal jár.
8. Az Úristen először erdőt teremtett, tehát annak szakszerű növesztéséhez, valamint szakmailag hiteles létezéséhez az ember nem szükségeltetik, a kalap állapotától függetlenül sem.
9. Nincs itt alapvető probléma végül is semmivel, csak ezzel a hétmilliárd fővel. Ez már kicsit tényleg soknak tűnik, merthogy így, vagy úgy, de előbb-utóbb felzabálja a környezetét, ha védi, ha nem.
10. Ancigmancig!

« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 03. - 19:31:06 írta Németh Lajos » Naplózva
Oldalak: 1 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: