Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266480 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1350 Dátum: 2018. November 04. - 19:55:29 »

Nekem is Gumleaf van. 2. évet kezdi meg, semmi gondom nincs vele.

Az első samut 2005-ben vettem.
Már nem szép, de még mindig csizma.
 Igen
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1351 Dátum: 2018. November 05. - 10:28:14 »

Kedves Olvtársak! Segítséget szeretnék kérni. Hivatásomból adódóan (testnevelő) főiskolás korom óta gyakorlatilag egész évben sportcipőben járok. Végigpróbáltam az eltelt évtizedek alatt szinte minden márkát, ami kishazánkban kapható vagy kapható volt. Olyan extremitásokat is, mint anno a Kanga ROO, vagy Diadora, Lotto stb... Úgy tizenöt éve véletlenül rábukkantam a nálunk kevésbé ismert ámerikai Saucony márkára. Elsősorban terepfutáshoz készít kiváló cipőket. Na nekem itt véget is ért a további keresgélés és próbálkozás, azóta azt használom tavasztól télig. Pontosabban többnyire télen is a bőr változatát. Ilyen kényelmes cipőim sosem voltak előtte. Ráadásul jól bírja a strapát, a talpa szinte agyonüthetetlen. Egyedül a szellőzése nem annyira jó, de ez a nagyoknál sem jobb. Gondoltam ha már terepfutás, akkor a vadászatra miért ne lenne jó. Hát nem lett. Sajnos a hajnali harmatot, esőt, sarat nem állja. Az amerikaiakok biztos sivatagban futnak. No nem baj, majd nézek valami jó kis túracipőt, ami goretexes. Lett is belőle egy Meindl. Bírta két évig és levált a talpa. Nem valamelyiknek, mindkettőnek. OOO Jött egy újabb Meindl. Mármint újabb (drágább) tipus. Két évig sem húzta és lejött a talpa. Még mindig nem borzadtam meg, de már átmentem a konkurrenciához, Wagnerékhez. Vettem egy Lowat. Szintén zenész. Bő egy év után már látom a halálra utaló jeleket. Ugyan még nem vált le a talpa, de fog. Tudna valaki ajánlani nekem olyan márkát, ami megfelelően strapabíró, vízhatlan, kényelmes? Nézegetem a Merrelt, Salomont, Columbiát stb de nem merek belevágni.  Köszi!  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #1352 Dátum: 2018. November 05. - 10:36:36 »

Tudna valaki ajánlani nekem olyan márkát, ami megfelelően strapabíró, vízhatlan, kényelmes? Nézegetem a Merrelt, Salomont, Columbiát stb de nem merek belevágni.  Köszi!  Wave

Planika. Konkrétan: Planika Mangart AVS .
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1353 Dátum: 2018. November 05. - 11:40:21 »

Planika. Konkrétan: Planika Mangart AVS .

Kösz, de bakancsom van több is. Én ilyenre gondoltam: 

https://www.ecipo.hu/bakancs-merrell-cham-7-limit-wp-j12777-merrell-stone.html
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #1354 Dátum: 2018. November 05. - 13:03:36 »

Kösz, de bakancsom van több is. Én ilyenre gondoltam: 

https://www.ecipo.hu/bakancs-merrell-cham-7-limit-wp-j12777-merrell-stone.html
A Merrell membrános cipőit nem ismerem de a "sima" verzióból elkoptattam már néhányat(most is Merrell van a lábamon), azok tovább bírták mint pl. a Nike.
Salomonom még nem volt, a Columbia egy hulladék.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1355 Dátum: 2018. November 05. - 16:12:51 »

Kösz, de bakancsom van több is. Én ilyenre gondoltam: 

https://www.ecipo.hu/bakancs-merrell-cham-7-limit-wp-j12777-merrell-stone.html

Sziasztok!

Egy Merrell Chameleon II Lth-t nyúzok már hatodik éve, ha nem nagyon saras helyre megyek szinte mindig az van a lábamon (túrázás, pergetés, vadászat, kertrendezés)... kopott, de más hibája nincs. Van egy másik Merrell teljesen más felhasználásra, az is 5+ éve megvan. Jók a tapasztalataim a márkával... amit érdemes említenem még, hogy 70kiló vagyok, nem tudom ha másfélszer ennyi volnék hogy viselkednének.

 Emelem
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #1356 Dátum: 2018. November 05. - 17:18:35 »

Üdv!

A Merrellel nem fogsz mellé nekem ez a saját tapasztalatom,Merrell Phanteon félcipőm van vibram talppal 9 éves és kutya baja,egy újabb most van úton ez https://www.tranzitshop.hu/labbelik/merrell/cipo/moab-gore-tex-13.html/hu de nem innen Ördög nagyon hasonló ahhoz amit most használok,egy szó mint száz én nagyon ajánlom nem csalódtam még a Merrellben!


 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1357 Dátum: 2018. November 05. - 18:44:58 »

Hasonlo cipok, igaz kicsit dragabb mint a Merell de nagyon jo cipok. Sokunknak ilyen van.

https://www.keenfootwear.com/en-ca/hiking/ 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #1358 Dátum: 2018. November 05. - 18:46:19 »

hogy 70kiló vagyok, nem tudom ha másfélszer ennyi volnék hogy viselkednének.
Azt én sem tudom mert pont kétszer annyi vagyok... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1359 Dátum: 2018. November 05. - 19:02:17 »

Köszönöm szépen mindenkinek! Emelem.  A Merrelek tetszenek, de már nem mertem belevágni. Így viszont nekifutok.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #1360 Dátum: 2018. November 06. - 09:06:45 »

Hasonlo cipok, igaz kicsit dragabb mint a Merell de nagyon jo cipok. Sokunknak ilyen van.

https://www.keenfootwear.com/en-ca/hiking/ 
Úgy nézem, ők valami saját membránt használnak. A Merrell és a Salomon goretex-el dolgozik.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1361 Dátum: 2018. November 06. - 10:17:01 »

Köszönöm szépen mindenkinek! Emelem A Merrelek tetszenek, de már nem mertem belevágni. Így viszont nekifutok.

Én már dupla CD-t se veszek ! Ki tudja ?   Röhög
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1362 Dátum: 2018. November 06. - 13:21:54 »

Azt én sem tudom mert pont kétszer annyi vagyok... Rííí

 Vigyor
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1363 Dátum: 2018. November 07. - 03:29:37 »

Úgy nézem, ők valami saját membránt használnak. A Merrell és a Salomon goretex-el dolgozik.

Igen de csak bizonyos modelekbe hasznal a Merrell GoreTex -et.  "M Select Dry" a vizhatlan membran a bakancsaikba melyeket szimplan csak "waterproof" -kent emlegetnek.  Szvsz mostansag mar ezek a "hazi" vizhatlan membranok is markas cegektol (ez fontos) az utobbi evekbe ugyanott vannak mint a GoreTex. Pld. a Cabelas "dryplus" -ja tapasztalatom szerint ugyanolyan jo. Szerencse is kell ezekbe a vizhatlan cuccokba. A Cabelas jeghorgasz inzulalt nadragomba  mar a masodik uj parat adjak, egy szezon alatt, a terdenel beazott mikot terdepeltem a leknel vizes locsos hoba, pedig GoreTex. Most jo ez a masodik par meg idaig.  Ami jo a Goretex be hogy mindig ujat adnak ha cucc beazik " lifetime warranty" legalabbis a Cabelasnal.

https://www.merrell.com/US/en/mens-hiking-boots-shoes/ 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1364 Dátum: 2018. December 19. - 19:43:13 »

Sziasztok!  Emelem
Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kérni a Demar Caribou Pro lescsizmával kapcsolatban. Az eredeti tervem szerint Demar Yetti Pro lett volna, de sehol nincs és nem is nagyon tudnak belőle szerezni. Remélem van valaki, aki használt már ilyet és tud egy pár szót szólni a csizmáról. Köszönöm szépen előre is!  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: