Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266472 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #900 Dátum: 2014. December 19. - 20:43:07 »

Na az én "lidlis talpbetétem" megadta magát az enyészetnek rövid úton. Bepattant a bekapcsoló gomb egyik aksin bekapcsoláskor és se ki se be se led se meleg se semmi... Meglepődött Woest
 Wave

3 év garancia... Ne habozz sokat Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #901 Dátum: 2014. December 24. - 23:28:57 »

Nagy bánatomra ma észrevettem, hogy 6.5 év hűséges szolgálat után az AKU Taiga GTX bakancsom feladni készül a harcot Szomorú A körgumi és a talp illesztésénél kívül jó 5cm hosszon, belül egy kb. 1cm-es szakaszon elvált a talp...
A MAUNA Nagymarason elvileg javít ilyesmit szakszerűen, van esetleg tapasztalata valakinek velük kapcsolatban? Nem olcsó, de még mindig töredéke lenne, mint a vételára egy kategóriatárs bakancsnak.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #902 Dátum: 2014. December 25. - 10:57:41 »

Ha már itt tartunk az Én Le Chameau csizmám bal belső oldala kb 1/3-ad része levált a talpról!Másfél évet használtam!Megragasztani nem tudtam!
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #903 Dátum: 2015. Január 06. - 16:56:57 »

 Wave

Van valakinek tapasztalata a Watzmann irhabéléses téli vadászcsizmával kapcsolatban. Nálam lescsizma funkciót töltene be, maximum a leshez való 0,5-1 kilométeres séta esne benne alkalmanként, mint egyéb funkció.



Néztem más lesbakancsokat is, de nem tudom, hogy megérik-e azt a 30-40 eFt-okat. Ennyi pénzért már a fenti csizmát is meg lehet kapni. Azért is gondolkodom a fenti portékában, mert nemrégiben adta meg magát 3 év használat után az Olang Kanadian és az Apámnak szintén egy Olang X-Cursion. Mindegyiknek nemes egyszerűséggel hosszában végigrepedt a gumi lábfejrész.  Meglepődött Egyik se filléres portéka volt.
A fentiek alapján nem maratonikat futottunk bennük, nem voltak az ülésen kívül túl nagy igénybe vételnek kitéve. Néha egy-egy cserkelés megesett bennük, na de hát erre valók elvileg (hótaposó).


A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #904 Dátum: 2015. Január 06. - 20:24:01 »

3 év garancia... Ne habozz sokat Mosolyog
Teszteltem a lidlis talpbetétet Meindl Island bakancsban az óév végén valamint az új év első napjaiban.Székelyvarság-Madarasi Hargita 20-60cm hó,-15 és -27 C,4-5 óra szánkózás,hómobilozás,túrázás közben eleinte 2-es fokozaton,majd az 1-esen kitűnően működött.Zárójelben jegyzem meg a nem éppen agyondicsért Jeep Grand Cherokee 4,7 benzinesem ezekben a hidegekben is tökéletesen indult valamint csodásan teljesített a szűz hóban valamint a letaposott Ivói úton a Hargitára.Indítási gondjaik voltak barátainknak Tuareggel,Roverral,Audival,igaz ezek dízelek voltak.Csak egy indult még tökéletesen,igaz az is Jeep volt 5,2-es motorral.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #905 Dátum: 2015. Január 07. - 09:59:30 »

Wave

Van valakinek tapasztalata a Watzmann irhabéléses téli vadászcsizmával kapcsolatban. Nálam lescsizma funkciót töltene be, maximum a leshez való 0,5-1 kilométeres séta esne benne alkalmanként, mint egyéb funkció.


Üdv.: Beregi  Emelem

Szervusz Cimbora!
Nekem van egy ilyen csizmám, mondjuk nem ez a márka. Fagyban igen jó, de van az a hideg, hogy tud benn fázni a lábam. Összesározni viszont nincs szívem. De 0-5 fok között azért gumicsizmát nem érdemes hordani egészségügyi okokból. Úgyhogy én vettem magamnak egy Kamik Alborg bakancsot, ami viszont olyan jó meleg, hogy fagyban is teljesen parkolópályára tette a csizmát. Még nem fázott benn a lábam, pedig álltam egész nap -8 C meg 60 km/h szélben, illetve lesen -8 fokban, -6 fokban, -4 fokban és olyan volt mintha a szobában ülnék. Pedig nekem aztán tényleg fázósak a végtagjaim. Én inkább ezt javasolnám a csizma helyett. Persze a csizma sokkal elegánsabb.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #906 Dátum: 2015. Január 07. - 10:35:23 »

Ha szabad ajánlanom bakancshoz jófajta fuszeklit az a Sealskinz.

http://evobike.hu/hirek/oldal/126/nev/Sealskinz


Nekem zokni duóm van és nagyon jó a bakancshoz.
Csimmához már necces, de bakancshoz ajánlani tudom. persze ha valaki lesen ül vele -15°C ben akkor ebben sem lesz melege de a vizes lábizzadást jól legyőzi. Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #907 Dátum: 2015. Január 07. - 17:23:28 »

Wave

Van valakinek tapasztalata a Watzmann irhabéléses téli vadászcsizmával kapcsolatban. Nálam lescsizma funkciót töltene be, maximum a leshez való 0,5-1 kilométeres séta esne benne alkalmanként, mint egyéb funkció.



Néztem más lesbakancsokat is, de nem tudom, hogy megérik-e azt a 30-40 eFt-okat. Ennyi pénzért már a fenti csizmát is meg lehet kapni. Azért is gondolkodom a fenti portékában, mert nemrégiben adta meg magát 3 év használat után az Olang Kanadian és az Apámnak szintén egy Olang X-Cursion. Mindegyiknek nemes egyszerűséggel hosszában végigrepedt a gumi lábfejrész.  Meglepődött Egyik se filléres portéka volt.
A fentiek alapján nem maratonikat futottunk bennük, nem voltak az ülésen kívül túl nagy igénybe vételnek kitéve. Néha egy-egy cserkelés megesett bennük, na de hát erre valók elvileg (hótaposó).


A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Beregi  Emelem

 Szia Beregi Vadász!  Emelem

 Nekem egy  Watzmann hosszú szárú bakancsom van. Én maximálisan meg vagyok vele elégedve. Már vagy 12 éve nyúzom (igaz, hogy nem akácos és galagonyás sűrűkben), volt, hogy utcai viseletre...volt, hogy vadászatra, erdőre...A belseje már egy "kicsit" kikopott, érthető...de kívülről még nagyon jól bírja! A talpánál a varrat sem engedett...nem ázott be egyszer sem (mert, hogy akármi problémája lett volna)...Szóval ha választanom kellene akkor ugyan ilyen bakancsot fogok kieszközölni.  Mosolyog Esetleg a gyártótól nem próbáltál érdeklődni, hát ha némileg "kedvezményesebben" juthatnál hozzá...Ha jó a memóriám mintha Bonyhád rémlene... Fejvakarás  Fejvakarás ...vagy ott csak a forgalmazója van... Fejvakarás  Fejvakarás Tudom, hogy a csizmát kérdezted, de a bakancsból kiindulva a csizma is hasonló minőségű lehet, strapabíró képességre...Szerintem...

                                                                                    Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #908 Dátum: 2015. Január 07. - 18:24:55 »

Az infókat mindenkinek nagyon köszönöm!  Igen

A Kamik és a Watzmann is szóba jöhet. A szintetikus lábfej-részű csizmáktól azért tartok egy kicsit, mert a mieinkkel elég cudarul jártunk, amint írtam.
Azt nem tudom, hogy ez a hiba a Olangnak sajátja, vagy előbb-utóbb bármely típusnál kiütközhet ez.
 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #909 Dátum: 2015. Január 07. - 19:49:23 »

Az infókat mindenkinek nagyon köszönöm!  Igen

A Kamik és a Watzmann is szóba jöhet. A szintetikus lábfej-részű csizmáktól azért tartok egy kicsit, mert a mieinkkel elég cudarul jártunk, amint írtam.
Azt nem tudom, hogy ez a hiba a Olangnak sajátja, vagy előbb-utóbb bármely típusnál kiütközhet ez.
 Emelem


Szia!

Az egyik haver -igaz még csak 1éve- de Olangot használ teljes megelégedettséggel. A másiknak meg a Kamikja ment tropára...a bőr és gumi résznél szétvált teljesen. Azt hiszem kettő is volt neki...

 Emelem
Naplózva
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #910 Dátum: 2015. Január 07. - 19:51:47 »

Szia Beregi Vadász!  Emelem

 Nekem egy  Watzmann hosszú szárú bakancsom van. Én maximálisan meg vagyok vele elégedve. Már vagy 12 éve nyúzom (igaz, hogy nem akácos és galagonyás sűrűkben), volt, hogy utcai viseletre...volt, hogy vadászatra, erdőre...A belseje már egy "kicsit" kikopott, érthető...de kívülről még nagyon jól bírja! A talpánál a varrat sem engedett...nem ázott be egyszer sem (mert, hogy akármi problémája lett volna)...Szóval ha választanom kellene akkor ugyan ilyen bakancsot fogok kieszközölni.  Mosolyog Esetleg a gyártótól nem próbáltál érdeklődni, hát ha némileg "kedvezményesebben" juthatnál hozzá...Ha jó a memóriám mintha Bonyhád rémlene... Fejvakarás  Fejvakarás ...vagy ott csak a forgalmazója van... Fejvakarás  Fejvakarás Tudom, hogy a csizmát kérdezted, de a bakancsból kiindulva a csizma is hasonló minőségű lehet, strapabíró képességre...Szerintem...

                                                                                    Emelem

Szia!
A Watzmann bakancsodat mivel ápolod? Nézegettem én is őket, de úgy láttam eléggé natúr-kezeletlen a felülete.
A gyártó Bonyhádon van, és ha valaki előre oda telefonál akkor megmondják van-e a méretében vagy nincs. És úgy tudom ha konkrét az érdeklődés akkor le is gyártják mire az illető lemegy. És olcsóbb...nem kicsit...mint a boltokban  Kacsint

 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #911 Dátum: 2015. Január 07. - 20:43:43 »

Egy Watzmann nekem is van, az is kb. 12 éves lehet. Beakadt a motorfűrész foga a talp peremébe, így egy helyen leszakadt a talp, de megjavítani még meg tudtam... Mosolyog Strapabíró, én eleinte a klasszikus Bagarol cipőápolóval kezeltem, majd a "Katona" követte jelentős szilikontartalma miatt. Egy bajom van vele: elképesztő kényelmetlennek találom - legalábbis az AKU-hoz képest. De most az AKU parkolópályája miatt elő kellett vennem az "öreget" Mosolyog
Egy Kamik is van itthon, már ezerszer megfogadtam hogy eladom, mert egyszerűen nem használom, de a szívem szakad érte, gyakorlatilag teljesen új (Kamik Cody) Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #912 Dátum: 2015. Január 07. - 20:55:36 »

Szia!
A Watzmann bakancsodat mivel ápolod? Nézegettem én is őket, de úgy láttam eléggé natúr-kezeletlen a felülete.
Én egy rövidszárút vettem tavaly ősszel akciósan (a hosszúban úgy éreztem,mintha be lenne gipszelve a sípcsontom).Ajándékba kaptam hozzá egy Reflex Grasso Foca spray-t.(fókazsír).
A bakancsot beviszem a szobába (padlófűtés) átmelegszik egy óra alatt és a garázsban! befújom a sprayvel.Iszonyat büdös,de nem kell beledörzsölni a bőrbe,mert beissza.Haverom ugyanezt a zsírt használja tégelyesben,de annál hajszárítóval kell buziskodni.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #913 Dátum: 2015. Január 07. - 21:05:01 »

Egy Kamik is van itthon, már ezerszer megfogadtam hogy eladom, mert egyszerűen nem használom, de a szívem szakad érte, gyakorlatilag teljesen új (Kamik Cody) Mosolyog
Tegnap este az volt rajtam két zoknival,másban nem igen bírtam volna ki (fűtőbetét nélkül). 16,00-kor ültem ki egy széllel bélelt hordozható ülőkére repcetábla mellé,mikor lejöttem a lesről 22,00-kor már -16 fokot mutatott a kocsi hőmérője.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #914 Dátum: 2015. Január 07. - 21:55:57 »

Egy Kamik is van itthon, már ezerszer megfogadtam hogy eladom, mert egyszerűen nem használom, de a szívem szakad érte, gyakorlatilag teljesen új (Kamik Cody) Mosolyog
És miért nem használod a Kamikot? Én majd 10 évig nyűttem egy 90 USD-ért vett Frontrange-et, mire elkezdett lejönni a talpa, de a cipész simán visszaragasztotta, azóta is hordom. Egy fura dolog volt vele, ha kicsit is beleizzadt az ember lába a thermo betétbe, az a gumival érintkezve nagyon büdős gumiszagot vett át.

Most meg vettem egy Everestet 130 USD-ért, csak még cseréli rajta a cipész az "átdugós" fűzőszemeket "beakasztósra" a szárán, mert az eredetivel elég szerencsétlenül lehet fűzögetni-szorítgatni, meg meglazítani is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: