Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266471 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #885 Dátum: 2014. December 03. - 19:54:29 »

Köszönöm a segítségedet!
Sajnos az ajánlott a 42-es lábamra egy kicsit nagy.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #886 Dátum: 2014. December 03. - 22:11:07 »

Köszönöm a segítségedet!
Sajnos az ajánlott a 42-es lábamra egy kicsit nagy.

Csak a példa kedvéért tettem fel.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #887 Dátum: 2014. December 04. - 17:18:27 »

Köszönöm a segítségedet!
Sajnos az ajánlott a 42-es lábamra egy kicsit nagy.

Esetleg papír az orrába, vagy majd idővel belenősz.  Kacsint  :Mosolyog Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #888 Dátum: 2014. December 08. - 15:10:37 »

Bár nincsen hideg, de nekem maratoni lesben ülés közben már fáznak a lábujjaim, így elkezdtem fűteni a lábbelit. Csuma gázon sem süti a talpam. Igazán annyit érzek, hogy nem gémberedik tovább az ujjam, tehát fűt, de nagy meleget nem veszek észre. Mi lesz kemény fagyokba?. Alapvetően síbakancshoz találták ki, nem lesen ücsörgésre, hanem aktív sporthoz, ehhez mérten van a teljesítménye ennek a talpbetéteknek szerintem. A vezetékeket már kunkorira tapostam után-keresés közben. Kíváncsi leszek mennyit bír majd. Jól rácsíptethető a bakancs oldalára, nem hagytam el a gazban mászkálás közben sem. Amire kellett, arra jó....még. Majd megírom milyen mínusz 10 fokban is. Üzemidő jó, bírta 5-6 órát, nem kapcsolt ki.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #889 Dátum: 2014. December 08. - 18:54:29 »

Bár nincsen hideg, de nekem maratoni lesben ülés közben már fáznak a lábujjaim, így elkezdtem fűteni a lábbelit. Csuma gázon sem süti a talpam. Igazán annyit érzek, hogy nem gémberedik tovább az ujjam, tehát fűt, de nagy meleget nem veszek észre. Mi lesz kemény fagyokba?. Alapvetően síbakancshoz találták ki, nem lesen ücsörgésre, hanem aktív sporthoz, ehhez mérten van a teljesítménye ennek a talpbetéteknek szerintem. A vezetékeket már kunkorira tapostam után-keresés közben. Kíváncsi leszek mennyit bír majd. Jól rácsíptethető a bakancs oldalára, nem hagytam el a gazban mászkálás közben sem. Amire kellett, arra jó....még. Majd megírom milyen mínusz 10 fokban is. Üzemidő jó, bírta 5-6 órát, nem kapcsolt ki.

Hasonló a tapasztalat... A kábeleken tudsz segíteni, ha a betét aljára felsimítod, és a szürke vagy fekete DucTape szalaggal (ha jól írom - ez a szöveterősítésű, nagyon erős ragasztószalag) rögzíted végig.
Én spekulálok, hogy kéne valami bitangabb feszültség neki, mondjuk a kettőnek a 7.5V helyett 12V  Ördög De félek, elégne a melegítő része. Jelen formájában a nagy hidegekben nem fog megmenteni, de a 0 fok körüli esős párás időben segített a lest végigülni.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #890 Dátum: 2014. December 08. - 19:38:52 »

Hasonló a tapasztalat... A kábeleken tudsz segíteni, ha a betét aljára felsimítod, és a szürke vagy fekete DucTape szalaggal (ha jól írom - ez a szöveterősítésű, nagyon erős ragasztószalag) rögzíted végig.
Én spekulálok, hogy kéne valami bitangabb feszültség neki, mondjuk a kettőnek a 7.5V helyett 12V  Ördög De félek, elégne a melegítő része. Jelen formájában a nagy hidegekben nem fog megmenteni, de a 0 fok körüli esős párás időben segített a lest végigülni.

OK Urak, de ha abból indulunk ki, hogy eddig is végig ültük azt az időt a hidegben, már nem kidobott pénz, akárcsak azt az időt kényelmesebben, vagy netán egy órácskával többet ücsörögni..
Én úgy éreztem -21-ben, hogy qúúúúúúúrva hideg van! Ha ez lecsökken csak qúúrva hidegre, már bentebb vagyunk valamennyivel, nem? Angyal
 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #891 Dátum: 2014. December 08. - 19:47:46 »

OK Urak, de ha abból indulunk ki, hogy eddig is végig ültük azt az időt a hidegben, már nem kidobott pénz, akárcsak azt az időt kényelmesebben, vagy netán egy órácskával többet ücsörögni..
Én úgy éreztem -21-ben, hogy qúúúúúúúrva hideg van! Ha ez lecsökken csak qúúrva hidegre, már bentebb vagyunk valamennyivel, nem? Angyal
 Emelem

 Igen

Emellett ha a fullkomfort nincs is meg, de a lábujjat elfagyni nem hagyja szerintem... Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #892 Dátum: 2014. December 09. - 11:31:13 »

Végigragasztottam a madzagot azzal a szálerősített ezüstös, széles tapasszal. Vigyorog
Az akku ledeket meg 3 réteg barna postacsomaghoz használt ragasztószalaggal, mert olyan erős fényűek, hohy nem csak az én szememet szúrja. Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #893 Dátum: 2014. December 09. - 19:42:57 »

Sziasztok! Sikerült viszonylag jó áron vennem egy HanWag Yukon bakancsot. Azt szeretném kérdezni, hogy ki mit tud ajánlani impregnálás céljára? Kívül-belül bőr, szóval olyan kéne amiben még lélegzik a bőr, de vízálló is lesz tőle. Köszönöm előre is!  Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #894 Dátum: 2014. December 09. - 20:58:10 »

Sziasztok! Sikerült viszonylag jó áron vennem egy HanWag Yukon bakancsot. Azt szeretném kérdezni, hogy ki mit tud ajánlani impregnálás céljára? Kívül-belül bőr, szóval olyan kéne amiben még lélegzik a bőr, de vízálló is lesz tőle. Köszönöm előre is!  Emelem
B...ni és szűznek maradni.
Amúgy vízálló legyen vagy vízhatlan? Ha nem cukorral van ragasztva a talpa, akkor meg is van oldva.  Stoel
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #895 Dátum: 2014. December 09. - 21:02:17 »

B...ni és szűznek maradni.
Amúgy vízálló legyen vagy vízhatlan? Ha nem cukorral van ragasztva a talpa, akkor meg is van oldva.  Stoel
Én nem értek ezekhez a kenőcsökhöz.  Vigyorog Létezik olyan ami vízhatlan, de nem tömíti el a bőr pólusait teljesen?
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #896 Dátum: 2014. December 10. - 07:46:45 »

Én nem értek ezekhez a kenőcsökhöz.  Vigyorog Létezik olyan ami vízhatlan, de nem tömíti el a bőr pólusait teljesen?
Hát szerintem nem létezik.
Vannak ugyan elég jó reklámszövegek, de a kampánybeszédek is sokszor jól hangzanak.:-)  Amúgy egy rendes vastag bőr szerintem önmagában sem sokat szellőzik.
Én parafinnolaj-méhviasz mixet használok, és nem ázik be a bakancs (watzmann), de nem is nagyon szellőzik.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #897 Dátum: 2014. December 10. - 09:54:00 »

Hát szerintem nem létezik.
Vannak ugyan elég jó reklámszövegek, de a kampánybeszédek is sokszor jól hangzanak.:-)  Amúgy egy rendes vastag bőr szerintem önmagában sem sokat szellőzik.
Én parafinnolaj-méhviasz mixet használok, és nem ázik be a bakancs (watzmann), de nem is nagyon szellőzik.

A hegymászókat kell megkérdezni, nekik az életük múlik rajta, hogy legyen ilyen anyag!

Ezt egy olyan ismerősöm ajánlotta, aki napokat tölt hóban, sárban, fagyban hegymászással.

http://www.mountex.hu/termek/11107-027-0/grangers_g-wax_leather_conditioner_impregnalo_lelegzo_labbelikhez

De ahhoz, hogy működjön, tudni kell használni is! Ha egyszer eltömíted a bőr pórusait valami olyan anyaggal, amit nem kellett volna rákenni, kész, onnantól semmi nem állítja vissza a lélegző tulajdonságot.

Nagyon fontos a megfelelő tisztítás:

http://www.mountex.hu/termek/11107-078-0/g-max_footwear_cleaner_cipotisztito

Nem olcsó ez így együtt, de működik.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #898 Dátum: 2014. December 10. - 11:34:51 »

Ajánlanám a kívül-belül bőr, de akár Gore-Tex cipőhöz is a Meindl zöld flakonos pumpálós vízhatlanító és bőr ápoló szerét.
Nem olcsó úgy 3700 Forint körüli áron kapható, viszonylag sokáig elég.
A belső bőrt évente egyszer-kétszer ajánlatos vékonyan bekenni valamilyen testápolóval, persze csak vékonyan.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #899 Dátum: 2014. December 17. - 21:23:01 »

Na az én "lidlis talpbetétem" megadta magát az enyészetnek rövid úton. Bepattant a bekapcsoló gomb egyik aksin bekapcsoláskor és se ki se be se led se meleg se semmi... Meglepődött Woest
 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: