Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266486 alkalommal)
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #810 Dátum: 2014. Október 24. - 20:36:48 »

Tisztelt Vadásztársak!

Idén végre meghoztam a döntést, hogy veszek egy (remélhetőleg) tartós neoprénes csizmát, amibe nem fagyok bele a őszi/téli cserkeléseken, apróvadazásokon. A le chameau vierzonord és vierzonord plus között dilemmázok. Visszaolvastam itt a fórumban és más fórumokon is körülnéztem, de nem találtam választ a kérdésemre. Szóval arra keresem a választ, hogy melyik lenne jobb választás egy inkább cserkelősebb vadászatra: a 3mm neoprénes vagy az 5mm neoprénes verziója a márkának? Úgy értem, hogy az 5mm-es nem lenne e túl meleg vagy ilyesmi. Egyszóval, ilyen szempontból nézve melyik változatot érdemes megvenni?

Ha van bárkinek ilyen jellegű tapasztalata, szívesen venném, ha megosztaná velem. Köszönöm!!

Vadászüdv!
Valóságban még kevesebb a különbség a vierzonord és vierzonord plusz között. Előbbi ritka is, mint a fehér holló. Azért a tevétől sem kell csodákat várni, a gécsé, az gécsé, bármíly hangzatos is a neve, fázni is lehet benne, meg bele is lehet rohadni. Ellenben egy Chasseur Neo-n nem gondolkodol inkább??? A Chasseur made in franc, a vierzon, vierzonord, meg made in marocco. Tudom, tudom, elromlik a zipzár... Persze hogy elromlik, ha a paraszt vastag sárosan, meg centis jéggel befagyva rángatja mint b..zi a f@szát. Ha szépen kenve van, és letisztíccsák használat előtt, bír annyit mint a csizmi többi része. Sőt, a zipes modellek sokkal kényelmesebbek is, mert nincs ráhagyás a bokánál, a bebújás miatt. De a Chasseur bőr a csúcs szerintem kényelemre (sajna az árazómanók szerint is  Stoel )
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #811 Dátum: 2014. Október 24. - 21:46:40 »

Persze hogy elromlik, ha a paraszt vastag sárosan, meg centis jéggel befagyva rángatja mint b..zi a f@szát.
Vigyázz a szádra...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csszoradi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #812 Dátum: 2014. Október 28. - 18:42:06 »

Valóságban még kevesebb a különbség a vierzonord és vierzonord plusz között. Előbbi ritka is, mint a fehér holló. Azért a tevétől sem kell csodákat várni, a gécsé, az gécsé, bármíly hangzatos is a neve, fázni is lehet benne, meg bele is lehet rohadni. Ellenben egy Chasseur Neo-n nem gondolkodol inkább??? A Chasseur made in franc, a vierzon, vierzonord, meg made in marocco. Tudom, tudom, elromlik a zipzár... Persze hogy elromlik, ha a paraszt vastag sárosan, meg centis jéggel befagyva rángatja mint b..zi a f@szát. Ha szépen kenve van, és letisztíccsák használat előtt, bír annyit mint a csizmi többi része. Sőt, a zipes modellek sokkal kényelmesebbek is, mert nincs ráhagyás a bokánál, a bebújás miatt. De a Chasseur bőr a csúcs szerintem kényelemre (sajna az árazómanók szerint is  Stoel )

Előszöris köszönöm a választ! A Chasseurben is gondolkodom/tam de igazából én pipaszár lábakkal vagyok egyenlőre ellátva, szóval nem létkérdés a fel-levételkor a hely. Viszont ez a ráhagyás a bokánál dolog miatt sztem felpróbálom azt is. Eddig ezt nem tettem, mert hát azok az "árazómanók" azért nekem már itt is magasra tették egy kicsit a lécet. Na mind1 majd lesz valami :-)

Üdv, Csaba
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #813 Dátum: 2014. Október 29. - 20:40:54 »

Sziasztok,

Csizmafűtéssel (fűthető talpbetét) kapcsolatosan van valakinek személyes, esetleg hosszútávú tapasztalata?
Mematec, Geb, Alpenheat, Thermacell, Therm-IC Sole  amiket hirtelen találtam, ebből néhányról hallottam infot, jót-rosszat, de csak "pletyka szinten". Magyr gyártmányról kaptam ma már infot, szeretnék minden kört körüljárni mielőtt döntök.
Üzemidő, tartósság (ne törjön el), alkatrész-pótolhatóság (ha mondjuk meghal az akku), használhatóság (ne égessen, de fűtsön, esetleg hőfokszabályzó, stb...), kényelem - ilyesmikre lennék kíváncsi.
Keresőztem is, de vagy rosszul kerestem, vagy még nem volt kivesézve a téma.

Nagy köszönet előre is!
Vadászüdv  Emelem S.Peti

Szia!

Nekem Hotronic van már vagy 6-7 éve.
Azóta - gyorsan le is kopogtam - nem volt vele semmi gondom.
Az akkuk jól bírják, a talpbetét, a vezetékek nem törtek/szakadtak el. Pedig az egyik vezetéket már jól félretiportam...
Igaz, nem is sokat használom - évi mondjuk 10 nap hajtás, plusz valamennyi lesvadászat. De nem hiszem, hogy ez bármit befolyásolna az élettartamban.

Szóval én meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg, hogy anno beruháztam rá.

Kényelmes, mint akármelyik másik sima talpbetét.
Négy fokozatát lehet állítani.
Általában egyesen szoktam pöttyögtetni. Így egész nap elmegy.
Én egy ilyen filcbetétes, börszárú, gumifejű csizmabakancshótaposóban használom.
Így talpfűtéssel csak egy vékony zokni szokott rajtam lenni, plusz a fűtés, plusz a csizmabakancshótaposó félcentis-centis filcbetétje.
Fűtés nélkül tuti belefagyna a lábam, de ezzel f@sza.

A fűtőpárna elöl van, tehát csak a lábujjak töve környékén fűt, de ez általában elegendő.
Néha, nagy hidegben, meg ha nem tudom picit se mozgatni a lábam, akkor szokott a sarkam fázni. De ez nem vészes.

Igazából azt se érezni, hogy fűtene, vagy hogy meleg lenne, de mégse fázik a lábam.

Szóval szerintem ez fasza. Bár az ára se kevés...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #814 Dátum: 2014. Október 30. - 06:45:29 »

Szia!

Nekem Hotronic van már vagy 6-7 éve.
Azóta - gyorsan le is kopogtam - nem volt vele semmi gondom.
Az akkuk jól bírják, a talpbetét, a vezetékek nem törtek/szakadtak el. Pedig az egyik vezetéket már jól félretiportam...
Igaz, nem is sokat használom - évi mondjuk 10 nap hajtás, plusz valamennyi lesvadászat. De nem hiszem, hogy ez bármit befolyásolna az élettartamban.

Szóval én meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg, hogy anno beruháztam rá.

Kényelmes, mint akármelyik másik sima talpbetét.
Négy fokozatát lehet állítani.
Általában egyesen szoktam pöttyögtetni. Így egész nap elmegy.
Én egy ilyen filcbetétes, börszárú, gumifejű csizmabakancshótaposóban használom.
Így talpfűtéssel csak egy vékony zokni szokott rajtam lenni, plusz a fűtés, plusz a csizmabakancshótaposó félcentis-centis filcbetétje.
Fűtés nélkül tuti belefagyna a lábam, de ezzel f@sza.

A fűtőpárna elöl van, tehát csak a lábujjak töve környékén fűt, de ez általában elegendő.
Néha, nagy hidegben, meg ha nem tudom picit se mozgatni a lábam, akkor szokott a sarkam fázni. De ez nem vészes.

Igazából azt se érezni, hogy fűtene, vagy hogy meleg lenne, de mégse fázik a lábam.

Szóval szerintem ez fasza. Bár az ára se kevés...  Rííí

Sziasztok!
Nekem is van Hotronic talpfűtésem kb 10 éve meg van, a lékhorgászatnál remekül funkcionált és a hajtásokon is jól szolgált. Hátránya, ha kamáslit használok, akkor kissé macerásan tudom a fokozatokat állítani. A Magyar forgalmazó nagyon korrekt volt, az egyik akku gyengének bizonyult, ingyen megformázta és kedvezményes áron küldött hozzá egy pótakkut is. A lesvadászatoknál viszont kevésnek bizonyult, így vettem 12V-os akkuról működő talpfűtést ez Magyar gyártmány, teljes talpfelületen fűt. Megfelelő ruházattal kombinálva jelentősen kitolja a lesvadászatok idejét még extrém hidegben is. Hátránya, hogy nagyobb az akku és nincs kapcsoló hozzá de ezt házilag könnyen lehet orvosolni.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #815 Dátum: 2014. November 05. - 21:04:35 »

Sziasztok!

Köszönöm az infokat és a részletes beszámolókat! Megpróbálok elindulni ebbe a Hotronic irányba... Mosolyog

Üdv. a Vadásznak!  Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #816 Dátum: 2014. November 07. - 21:48:52 »

Üdv!
Ma hozott a postás egy csomagot, benne egy alig használt teljesen újszerű Kamik Cody bakkerral... Táncol
E-bay beszerzés a drága, de olyan pofátlanul olcsón jutottam hozzá, hogy az árát nem is merem megírni (hátha még az Eladó topikban köt ki.... Ördög, ne fájjon az igazság Nyihi).
Használ valaki ilyen kályhát közületek?
3 percig volt a lábamon a 18°C-os lakásban egy szál vékony zoknival, de alaposan befűtött a lábfejemnek.
Azt gyanítom, hogy nagy gyalogtúrákat nem kell benne tervezni....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #817 Dátum: 2014. November 08. - 06:48:05 »

Üdv!
Ma hozott a postás egy csomagot, benne egy alig használt teljesen újszerű Kamik Cody bakkerral... Táncol
E-bay beszerzés a drága, de olyan pofátlanul olcsón jutottam hozzá, hogy az árát nem is merem megírni (hátha még az Eladó topikban köt ki.... Ördög, ne fájjon az igazság Nyihi).
Használ valaki ilyen kályhát közületek?
3 percig volt a lábamon a 18°C-os lakásban egy szál vékony zoknival, de alaposan befűtött a lábfejemnek.
Azt gyanítom, hogy nagy gyalogtúrákat nem kell benne tervezni....

Csak ne tudnám hogy hova és mire készülsz !      Rííí Rííí Rííí Rííí Rííí Rííí
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #818 Dátum: 2014. November 08. - 09:08:19 »

 Wave

Én gondolkodom fűthető talpbetétben, viszont az árak elég vastagok sajnos.
Olyan kérdésem van, hogy a GeB FT001 típusú termékkel van valakinek gyakorlati tapasztalata? Az ára jóval alacsonyabb a többinél, a funkciói mégis elég gazdagok. Vállat von

Előre is köszöntem a válaszokat! Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #819 Dátum: 2014. November 08. - 09:13:18 »

Wave

Én gondolkodom fűthető talpbetétben, viszont az árak elég vastagok sajnos.


Mintha a Lidlben vasárnaptól lenne..
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #820 Dátum: 2014. November 08. - 10:00:37 »

Szia Sakac!

A Testvérem mondta is hogy valami fűthető talpbetét akciósan lesz a Lidl-ben. Akkor ez lenne az??
Ezt nem mondta.
Akkor köszönöm is szépen az infót, a probléma megoldva... már ha még lesz belőle, mire odaérek. Vállat von

 Wave
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #821 Dátum: 2014. November 08. - 10:16:30 »

Szia Sakac!

A Testvérem mondta is hogy valami fűthető talpbetét akciósan lesz a Lidl-ben. Akkor ez lenne az??
Ezt nem mondta.
Akkor köszönöm is szépen az infót, a probléma megoldva... már ha még lesz belőle, mire odaérek. Vállat von

 Wave

http://www.lidl.hu/hu/ajanlatok.htm?id=337

Viszont egy tipp ha nem lenne már mire odaérsz.
A honlapjukon  a kapcsolat résznél tudod jelezni, hogy nem találtál a hozzád legközelebb eső boltban. Viszont szeretnél egyet venni, valamelyik boltjukból odahozatják és értesítenek róla akkor befáradsz és rendezed az anyagi részét is.  Kacsint

Kipróbált módszer ez mert nálunk is előfordul, hogy elfogyott a készlet.  Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #822 Dátum: 2014. November 08. - 10:35:23 »

Üdv!
Ma hozott a postás egy csomagot, benne egy alig használt teljesen újszerű Kamik Cody bakkerral... Táncol
E-bay beszerzés a drága, de olyan pofátlanul olcsón jutottam hozzá, hogy az árát nem is merem megírni (hátha még az Eladó topikban köt ki.... Ördög, ne fájjon az igazság Nyihi).
Használ valaki ilyen kályhát közületek?
3 percig volt a lábamon a 18°C-os lakásban egy szál vékony zoknival, de alaposan befűtött a lábfejemnek.
Azt gyanítom, hogy nagy gyalogtúrákat nem kell benne tervezni....
Valami ok miatt nem jelent meg az előbbi válaszom.  Tehát egy pár éve használom, nagyon jó bakancs  lesre  gyalogolni nem jó, mert egyreszt nagy másrészt gyaloglás alatt megizzad benne a lábad.  Nekem 47-es méretű van  az  autóban is figyelnem kell mert könnyen két pedált nyomok vele egyszerre.  Hóban meg olyan nyomot hagyok az erdőben mint egy jeti. Egyébként nem valószínű,  hogy el fogod adni.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #823 Dátum: 2014. November 08. - 10:53:14 »

http://www.lidl.hu/hu/ajanlatok.htm?id=337

Viszont egy tipp ha nem lenne már mire odaérsz.
A honlapjukon  a kapcsolat résznél tudod jelezni, hogy nem találtál a hozzád legközelebb eső boltban. Viszont szeretnél egyet venni, valamelyik boltjukból odahozatják és értesítenek róla akkor befáradsz és rendezed az anyagi részét is.  Kacsint

Kipróbált módszer ez mert nálunk is előfordul, hogy elfogyott a készlet.  Emelem

Köszönöm szépen!  Igen
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #824 Dátum: 2014. November 08. - 11:15:54 »

Üdv!
Ma hozott a postás egy csomagot, benne egy alig használt teljesen újszerű Kamik Cody bakkerral... Táncol
E-bay beszerzés a drága, de olyan pofátlanul olcsón jutottam hozzá, hogy az árát nem is merem megírni (hátha még az Eladó topikban köt ki.... Ördög, ne fájjon az igazság Nyihi).
Használ valaki ilyen kályhát közületek?
3 percig volt a lábamon a 18°C-os lakásban egy szál vékony zoknival, de alaposan befűtött a lábfejemnek.
Azt gyanítom, hogy nagy gyalogtúrákat nem kell benne tervezni....

Hello Csaba,

nekem 3 éve van Kamik Everest-em /a Cody utódja/ és mondhatom, azóta nem fázott a lábam téli lesen. A járás nem valami komfortos, de kárpótol a lesen.  Wave

UI: használat után ki kell venni a bélést száradni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: