Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266471 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #675 Dátum: 2013. Október 16. - 06:23:07 »

Sajnos nem ismerek senkit, akinek bőr béléses gumicsizmája lenne, ezért kérdezem a fórumtársakat, hátha......
 Emelem

  Hát  mint  nagyon  sokszor  most  is  tévedsz, kedves  hattyú nyakú barátom.  Én  6  éve  nyúzok egy  bőr  béléses  LeChameut. Nekem  tökéletes  választás  volt.  Kényelmes, jól tartja  a bokát, könnyű benne  járni,a cippzár segít , hogy  könyű legyen  fel  és  lehúzni és  ami  nekem  a legfontosabb az  izzadtságot  felszívja  a  bőr. Hihetetlen ,de  a zokni  száraz marad csak  a bőr  nedvesedik  át, tehát  nem  fázik  a láb.  Csak  ajánlani  tudom,  garantált , hogy  nem  bánod  meg.
    Üdv  Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #676 Dátum: 2013. Október 16. - 12:17:29 »

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, tehát eldöntetett....... Mosolyog

Regius! Nézegettem, nézegettem ezzel a tevebőr béléssel lehet ám, hogy mindenki téved. A bélés borjúbőr, és lehet, hogy azért hitte mindenki tevebőrnek, mert a csizmát igy hívják!! Aztán mint a "fehér..fehér...fehér, mit iszik a tehén? .... tejet!' viccben rajta maradt ez a "tevebőr" bélés a köztudatban is... vagy nem! Mosolyog

Boar! ... no komment, csak az irigységnek tudom be. Egye fene, segítek! Eladjuk a Terranódat..... jócskán ki kell pótolni persze... de akkor talán kitelik belőle egy régebbi pajerócska Vállat von

Lehel! "Hát  mint  nagyon  sokszor  most  is  tévedsz..." .....nem bírtad kihagyni, mi??  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #677 Dátum: 2013. Október 16. - 16:23:13 »

.....nem bírtad kihagyni, mi??  Vigyorog
 Emelem

  Olyan  szép  magas  labda volt...... Stoel Stoel Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #678 Dátum: 2013. Október 16. - 17:48:43 »

Boar! ... no komment, csak az irigységnek tudom be. Egye fene, segítek! Eladjuk a Terranódat..... jócskán ki kell pótolni persze... de akkor talán kitelik belőle egy régebbi pajerócska Vállat von

Szánalmas, izzadtságszagú próbálkozás. Az az igazság, hogy téged csúnyán átvertek. Bedumálta neked az eladó, hogy a pajero-tól hosszabb lesz a pöcsöd...pedig dehogy, csak a tökeid lógnak majd térdig amikor próbálod kitolni onnan, ahol a terrano kopott gumikkal röhögve körbeautóz... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #679 Dátum: 2013. Október 16. - 20:26:33 »

Szánalmas, izzadtságszagú próbálkozás. Az az igazság, hogy téged csúnyán átvertek. Bedumálta neked az eladó, hogy a pajero-tól hosszabb lesz a pöcsöd...pedig dehogy, csak a tökeid lógnak majd térdig amikor próbálod kitolni onnan, ahol a terrano kopott gumikkal röhögve körbeautóz... Ördög Ördög Ördög

...... én is szeretlek Feri! Főleg, mert mindig sikerül mosolyt csalnod római arcélemre! Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #680 Dátum: 2013. Október 17. - 08:49:26 »

Kedves Huszlavika, Kedves Attila!

Azt nem tudom eldönteni, hogy a mostani csizmák bélése milyen bőrből készül, miután engem (amióta ez megvan) nem érdekel. Egy ideig még nem kell csizma.  Felőlem lehet akár borjúbőrből  is a mostaniak bélése....De a régebbieknek nemcsak a neve volt teve, hanem a gyár úgy is hirdette, hogy a bélése tevebőr.... Azzal a felhanggal, hogy a tevebőr kifelé átengedi a vízgőzt (mint a simpatex, vagy a goretext). Én erre a gyári ismertetőre (reklámra?) való hivatkozással utaltam a tevebőr bélésre.

Üdv: Regius
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #681 Dátum: 2013. Október 17. - 10:34:55 »

Valószínűleg soha nem készült tevebőrből, ezt valami "ügyes" kereskedő találta ki.
Idézet
Traditionally the boot is leather lined in a soft, full grain, calf leather.

Forrás: http://ezinearticles.com/?A-Brief-History-of-the-Le-Chameau-Brand-of-Boots&id=996974
Megnéztem pár másik oldalt is, de sehol nem volt utalás tevebőrre. A "teve" -Le chameau-nevet a gyártó, Mr.Claude Chamot neve után kapta a márka.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #682 Dátum: 2013. Október 17. - 11:30:58 »

Valószínűleg soha nem készült tevebőrből, ezt valami "ügyes" kereskedő találta ki. Forrás: http://ezinearticles.com/?A-Brief-History-of-the-Le-Chameau-Brand-of-Boots&id=996974
Megnéztem pár másik oldalt is, de sehol nem volt utalás tevebőrre. A "teve" -Le chameau-nevet a gyártó, Mr.Claude Chamot neve után kapta a márka.

  Ez  így  van.  Igen
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #683 Dátum: 2013. Október 17. - 12:29:16 »

"Azzal a felhanggal, hogy a tevebőr kifelé átengedi a vízgőzt"
Így van! Pl ezért nem robban fel a teve Egyiptomban miközben az éppen aktuális turistára várakozik a 44 c fokban békésen kérődzve.. Nyihi Nyihi
Hát ekkora baromságot hogy az isten faxára lehet írni????????????????????????????????????????????????????
Nem. Itt megint és ismételten az volt a cél, hogy lessen játszani a búrát mint ahogy az itt leírt esetek döntő többségében. Nyihi Nyihi Nyihi Angyal Wave
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #684 Dátum: 2013. Október 17. - 12:34:05 »

Elnézést, nevettemben el fogalmaztam magam Stoel
Tehát nem az itt le írt esetek, hanem az illető által le írt esetek döntő többségében... Angyal Wave
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #685 Dátum: 2013. Október 17. - 12:53:18 »

Nos Uraim!

Sajnálom, de senki sem felel a kereskedők marketing "tevékenységéért", illetve a reklámokban leírtakért. Így én sem. Írtak, amit írtak. Ezzel szemben egy dolgot tudok garantálni: A csizma kifejezetten jó, (a bőrrel bélelt változatról beszélek.) valóban nem izzad bele az ember lába, nagyon tartja a bokát, hasonlóan, mint egy bőr csizma.  A belső kialakítása is kifogástalan, könnyedén lehet benne hosszúakat gyalogolni.  Évente legalább 80-100 nap a lábamon van. (Néha még többet is.) És mindezt több mint másfél évtizede.
Csak jókat tudok mondani róla.  Az általam leírtakban  nincs semmi  "gyári" reklám szöveg, csupán a hosszú használat alatti tapasztalatokat írtam le.
Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #686 Dátum: 2013. Október 17. - 13:38:04 »

Ezzel szemben egy dolgot tudok garantálni: A csizma kifejezetten jó, (a bőrrel bélelt változatról beszélek.) valóban nem izzad bele az ember lába, nagyon tartja a bokát, hasonlóan, mint egy bőr csizma.  A belső kialakítása is kifogástalan, könnyedén lehet benne hosszúakat gyalogolni.  Évente legalább 80-100 nap a lábamon van. (Néha még többet is.) És mindezt több mint másfél évtizede.
Csak jókat tudok mondani róla.  Az általam leírtakban  nincs semmi  "gyári" reklám szöveg, csupán a hosszú használat alatti tapasztalatokat írtam le.
Vadászüdvözlettel: Regius

Én garantálni nem tudom, de hasonlóak a tapasztalataim, azzal a különbséggel, hogy kicsit többet használom, 3 max 4 évíg bírják. Más csizmáknál fél év volt általában a limit, s társaságban nem mertem levenni, eme "bőrösnél" legfeljebb némi bőrszag érződik "más" helyett (igaz, a zokni hozzá Bridgedale).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #687 Dátum: 2013. Október 17. - 14:06:24 »

Szervusz Pati!

Egyetértek. A tapasztalatom  az volt, hogy a "hőskorban" (azaz a hetvenes évek második felében) megjelent nálunk egy Iráni gyártású gumicsizma. Rögtön kipróbáltam a megszokott csehszlovák helyett. Ez nagyon jól bevált, kényelmes volt, és kifejezetten tartós. Az akkori gyilkos használatom mellett is kibírt 2 évet. A második párat nyűttem, amikor jött a rendszerváltás Iránban. (Sah ment, Khomeini ajatollah jött) Az iráni  csizmaellátás megszűnt. Vissza kellett állnom a cseh (akkor még csehszlovák) gumicsizmára. (Ami nem gumi, csak viaszosvászon.)  Izzad benne az ember lába, úgy rágyógyul a lábadra, hogy alig lehet levenni használat után. Puha, a bokát nem tartja, gyaloglásra nemigen alkalmas. Évente általában 3 párat használtam el belőle.  És (VÉGRE) a 90-es években az Andrássy úti Kettner üzletben (még a régi Kettnerben, azaz a 12.szám alatt) kiszúrtam  a Le Chameau csizmát. Éppen nem volt a méretemben, de pár hónap után lett...És azóta használom. Vigyázok is rá, meg már nem is vagyok annyira vad, mint fiatalabb koromban.
Igazán csak ajánlani tudom mindenkinek.

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #688 Dátum: 2013. Október 17. - 21:34:45 »

Nos Uraim!

Sajnálom, de senki sem felel a kereskedők marketing "tevékenységéért", illetve a reklámokban leírtakért. Így én sem. Írtak, amit írtak. Ezzel szemben egy dolgot tudok garantálni: A csizma kifejezetten jó, (a bőrrel bélelt változatról beszélek.) valóban nem izzad bele az ember lába, nagyon tartja a bokát, hasonlóan, mint egy bőr csizma.  A belső kialakítása is kifogástalan, könnyedén lehet benne hosszúakat gyalogolni.  Évente legalább 80-100 nap a lábamon van. (Néha még többet is.) És mindezt több mint másfél évtizede.
Csak jókat tudok mondani róla.  Az általam leírtakban  nincs semmi  "gyári" reklám szöveg, csupán a hosszú használat alatti tapasztalatokat írtam le.
Vadászüdvözlettel: Regius

  Ennyi! Igen
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #689 Dátum: 2013. Október 17. - 22:48:05 »

Azzal a felhanggal, hogy a tevebőr kifelé átengedi a vízgőzt (mint a simpatex, vagy a goretext).
Annyit még hozzátennék, hogy a bőr az épp az ellenkezőjét csinálja, mint a gore-tex. A bőr higroszkópos, magába szívja a nedvességet, ezért nem tocsog az ember lába az izzadtságban mint a sima gumicsizmában. A gore-tex nem higroszkópos, pont ezért vízálló. A membrán mérete olyan, hogy a víz a felületi feszültsége miatt inkább "egyben marad" a felületén minthogy átbújna a lyukakon(ez persze csak bizonyos nyomásig működik), a vízpára viszont át tud hatolni rajta-ha akar és ha van hova. Ha kívülről le van zárva, akkor nincs hova és mérgében bent marad.
Egy gumicsizmában nyilván nincs hová távozni a vízpárának, ott a bőr beszívja amíg nem telítődik oszt jónapot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: