Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266478 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #660 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 21:54:25 »

Én használom a barátom "levetett" Aigle csizmáját, nála 2 év erdészeti szezon volt benne, nálam azóta vagy 6 éve szolgál. Az "Lösamu" hasonló bevetésen 1 évet bírt nála... Talán annyi előnye van a Lösamunka, hogy puhább gumi, kényelmesebb (és kényesebb). Én pénzt nem adnék érte...
Az Aigle-nél a nagy lábfej szokott gondot okozni, ebben Boar Feri tud mesélni. Nálam ez nem probléma, "szúnyog" vagyok  Röhög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #661 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 23:39:38 »

Én használom a barátom "levetett" Aigle csizmáját, nála 2 év erdészeti szezon volt benne, nálam azóta vagy 6 éve szolgál. Az "Lösamu" hasonló bevetésen 1 évet bírt nála... Talán annyi előnye van a Lösamunka, hogy puhább gumi, kényelmesebb (és kényesebb). Én pénzt nem adnék érte...
Az Aigle-nél a nagy lábfej szokott gondot okozni, ebben Boar Feri tud mesélni. Nálam ez nem probléma, "szúnyog" vagyok  Röhög
A vádlim nem fért bele a negyvenhatos aigle csizmában sem akkor, amikor még egyébként negyvenötös csizmákat hordtam. A szívem szakadt meg érte mert valaki megrendelte és nem vette át, a boltos meg gombért odaadta volna. Akkoriban még nem volt decathlon, nem lehetett minden sarkon felső kategóriás csizmákat venni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #662 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 07:06:26 »

A vádlim nem fért bele a negyvenhatos aigle csizmában sem akkor, amikor még egyébként negyvenötös csizmákat hordtam. A szívem szakadt meg érte mert valaki megrendelte és nem vette át, a boltos meg gombért odaadta volna. Akkoriban még nem volt decathlon, nem lehetett minden sarkon felső kategóriás csizmákat venni.
Nekem néhány negyvenhetesbe sem megy bele a torkos lábfejem,és a vádlim is gondot szokott okozni...Kiknek tervezik ezeket??? (Jó tudom,nem Godzillának.  Vigyorog) Bakancsból jó a negyvenhatos,csizmából kell a hetes,vagy a nagyobb. (Pont a cseh csizmák például,nagyon kényelmesek.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #663 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 08:43:28 »

Nekem néhány negyvenhetesbe sem megy bele a torkos lábfejem,és a vádlim is gondot szokott okozni...Kiknek tervezik ezeket??? (Jó tudom,nem Godzillának.  Vigyorog) Bakancsból jó a negyvenhatos,csizmából kell a hetes,vagy a nagyobb. (Pont a cseh csizmák például,nagyon kényelmesek.)

Bátya!

..ganczegál..  Vigyorog ..
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #664 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 08:54:52 »

Írtam Labs Land-nak. Remélem ő is hasonló "tapasztalatokkal" szolgál. Aztán kiderül jövő héten, hogy melyik is lesz...
Bár, nekem csak lesre, és egy két cserkeléshez, sétához és télen havatlapátolni kell. Nevet Hajtásba szerintem akármelyik is lesz, egyiket sem viszem.. Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #665 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 14:26:09 »

Írtam Labs Land-nak. Remélem ő is hasonló "tapasztalatokkal" szolgál. Aztán kiderül jövő héten, hogy melyik is lesz...
Bár, nekem csak lesre, és egy két cserkeléshez, sétához és télen havatlapátolni kell. Nevet Hajtásba szerintem akármelyik is lesz, egyiket sem viszem.. Mosolyog

Még egy jótanács... Ha egyszer a hidegben remegő kézzel lőtt süldő miatt mászkálni kell a kökényesben, akkor és ott már mindegy, járt-e a hajtásban a csizma Mosolyog A hideg + ágak-tüskék-kiálló letört farészek ártanak a gumicsizmának, ezért fontos a jó darab! Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #666 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 15:23:58 »

Megjött a kis samu..Nevet
Érdeklődnék, hogy most, frissen lekenjem azzal a cuccal amit adtak, vagy gyárilag már bekenték vele?
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #667 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 15:27:07 »

A másik kérdés pedig, hogy a cippzárt mivel kenjem be, hogy jól "csússzon" ?Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #668 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 15:34:04 »

A másik kérdés pedig, hogy a cippzárt mivel kenjem be, hogy jól "csússzon" ?Mosolyog

Gyertyával. Én a zippzár húzókájába tettem egy-egy erős műanyagzsineg hurkot, cirka öt cent hosszút. Sokkal könnyebb így kezelni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #669 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 15:46:28 »

És lefújjam most az ápolóval, vagy majd kicsit később, ha már "bejárattam"?
Cippzárral nincs gond, mert nem csak sima cippzár van rajta, mint pl egy nadrágon, hanem van rajta még egy kis műanyag burok, ami segíti, hogy könnyebben lehet felhúzni..
Mert ha jól tudom a régebbi fajtákon ilyen kis műanyag valami nem volt..Nevet
Naplózva
Tata
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


« Új üzenet #670 Dátum: 2013. Október 03. - 07:36:56 »

Van valakinek tapasztalata a Tracker lesbakancsról?http://hellovadasz.eu/Vadasz-Ruhazat--Csizma/Vadasz-Bakancs-felcipo/Tracker-lesbakancs-telibakancs
Vagy inkább spóroljak még kicsit egy Kamik Nationplusra?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #671 Dátum: 2013. Október 15. - 20:10:58 »

Van-e valakinek tapasztalata a bőr bélésű LeChameu gumicsizmával, melyiket lenne érdemes megvenni, a vékony neoprémes belsejűt, vagy a borjúbőr bélésest téli apróvadazásra?
Tizenkét év után megadta magát a régi lösamóm, teljesen javíthatatlanul szétfeslett a gumi a bokájánál. Abban nem volt bélés, de elhatároztam, hogy most kipróbálom a bélésest, mert ha mindenki bélésest vesz téli "sétálós" vadászatokra, hát ennyien csak nem tévedhetnek,...... biztos jobb, mint a két-három réteg zokni!
Sajnos nem ismerek senkit, akinek bőr béléses gumicsizmája lenne, ezért kérdezem a fórumtársakat, hátha......
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #672 Dátum: 2013. Október 15. - 20:43:13 »

Van-e valakinek tapasztalata a bőr bélésű LeChameu gumicsizmával, melyiket lenne érdemes megvenni, a vékony neoprémes belsejűt, vagy a borjúbőr bélésest téli apróvadazásra?
Tizenkét év után megadta magát a régi lösamóm, teljesen javíthatatlanul szétfeslett a gumi a bokájánál. Abban nem volt bélés, de elhatároztam, hogy most kipróbálom a bélésest, mert ha mindenki bélésest vesz téli "sétálós" vadászatokra, hát ennyien csak nem tévedhetnek,...... biztos jobb, mint a két-három réteg zokni!
Sajnos nem ismerek senkit, akinek bőr béléses gumicsizmája lenne, ezért kérdezem a fórumtársakat, hátha......
 Emelem

Nekem a bőr bevált, igaz nem téli apróvadazáson.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #673 Dátum: 2013. Október 16. - 02:06:44 »

Van-e valakinek tapasztalata a bőr bélésű LeChameu gumicsizmával, melyiket lenne érdemes megvenni, a vékony neoprémes belsejűt, vagy a borjúbőr bélésest téli apróvadazásra?
Tizenkét év után megadta magát a régi lösamóm, teljesen javíthatatlanul szétfeslett a gumi a bokájánál. Abban nem volt bélés, de elhatároztam, hogy most kipróbálom a bélésest, mert ha mindenki bélésest vesz téli "sétálós" vadászatokra, hát ennyien csak nem tévedhetnek,...... biztos jobb, mint a két-három réteg zokni!
Sajnos nem ismerek senkit, akinek bőr béléses gumicsizmája lenne, ezért kérdezem a fórumtársakat, hátha......
 Emelem
Nem azért vettél Pajerot, hogy ne kelljen sétálni? Fejvakarás
Amennyit tolni kell azt a vackot, jól is teszed, ha valami erős csizmát veszel... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #674 Dátum: 2013. Október 16. - 06:09:05 »

Nekem a tevebőr bélésű, oldalt cippzáras változat van. Sokat használom, már több mint másfél évtizede. Csak jókat tudok mondani róla. Időnként a cippzárat meg kell kenni, vagy paraffinolajjal, vagy egy gyertyával. Semmi gondom vele. Nemrég vettem észre, hogy kezd egy nagyon kicsit "száradni" a külseje, ennyi év kemény használat után. Nem okoz semmi problémát. Csak ajánlani tudom.  Jól tartja a bokát, jól lehet benne gyalogolni. Soha rosszabb csizmám ne legyen....Egyetlen hátránya: a tevebőr béléses változat elég drága...Bár hosszú távon olcsónak számít...

Üdv: Regius
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: