Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266471 alkalommal)
misike
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #645 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 21:51:24 »

Kedves Sonic!
Az általad emlitett csizmákból pontosan ugyanilyen tipusaim vannak mindkettő megbízható .Az enyémek zippzárosak.A La Chameau szőrmés változata baromira meleg nekem legalábbis.Az Eagle neoprémje vastagabb az átlagosnál ettől ez is használható akár lesen is.Bármelyiket választod jó vásárt csinálsz ,ha a gumirészeket rendszeresen kezeled a megfelelő ápolószerrel örök élet +1 nap.

                                       Vadászüdvözlettel : Misike
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #646 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 07:49:53 »

Kedves Kristóf!

Ha Le Chameau-t veszel, nem tévedhetsz. Az enyém (melyet 16-17 éve használok) tevebőr bélésű, zippzáras,  nekem nagyon bevált. (Mivel magas a rüsztöm a zippzár külön előny) A tevebőr bélés NEM hideg, és gyakorlatilag ugyanúgy kiengedi a vízgőzt, mint a Gore tex. Nem "gyógyul rá a lábadra a tevebőr bélésű csizma) Nem olcsó ugyan, DE HOSSZÚ távon mégis a legolcsóbb, mert szinte elnyűhetetlen. Nem egy hivatásos vadász barátom használja igen kemény körülmények közt általában bő évtizedig. (olyanok, akik évi 4-5 cseh csizmát használtak el korábban...) Ráadásul igen jó az ergonómiai kialakítása, és a tartása, hosszú gyaloglásra alkalmas!!!!!!! Anyaga TERMÉSZETES kaucsuk....Azaz az anyag szinte örökké "él", dolgozik.....Ha egy cseh csizma egy akác tüskével találkozik, akkor mehet a kukába...Egy Le Chameau csizma át sem engedi, de ha mégis, akkor beforr magától!!!!!  Tapasztaltam....Csak ajánlani tudom!!!

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #647 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 08:03:49 »

Ha egy cseh csizma egy akác tüskével találkozik, akkor mehet a kukába...Egy Le Chameau csizma át sem engedi, de ha mégis, akkor beforr magától!!!!!  Tapasztaltam....Csak ajánlani tudom!!!

Való igaz én így jártam pedig jó volt a cseh csizma. Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #648 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 08:31:49 »

Milyen időközönként használjátok az ápolószert a kaucsuk csizmákon? És pontosan hogyan?
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #649 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 08:34:22 »

Kedves Kristóf!

Ha Le Chameau-t veszel, nem tévedhetsz. Az enyém (melyet 16-17 éve használok) tevebőr bélésű, zippzáras,  nekem nagyon bevált. (Mivel magas a rüsztöm a zippzár külön előny) A tevebőr bélés NEM hideg, és gyakorlatilag ugyanúgy kiengedi a vízgőzt, mint a Gore tex. Nem "gyógyul rá a lábadra a tevebőr bélésű csizma) Nem olcsó ugyan, DE HOSSZÚ távon mégis a legolcsóbb, mert szinte elnyűhetetlen. Nem egy hivatásos vadász barátom használja igen kemény körülmények közt általában bő évtizedig. (olyanok, akik évi 4-5 cseh csizmát használtak el korábban...) Ráadásul igen jó az ergonómiai kialakítása, és a tartása, hosszú gyaloglásra alkalmas!!!!!!! Anyaga TERMÉSZETES kaucsuk....Azaz az anyag szinte örökké "él", dolgozik.....Ha egy cseh csizma egy akác tüskével találkozik, akkor mehet a kukába...Egy Le Chameau csizma át sem engedi, de ha mégis, akkor beforr magától!!!!!  Tapasztaltam....Csak ajánlani tudom!!!

Vadászüdvözlettel: Regius

 Még annyit tennék még hozzá,  hogy  a  bőr  bélés felszívja  az  izzadtságot és  a zokni  száraz  marad, saját  tapasztalat. Tökéletes  választás, igaz  nem olcsó, de  a régieket  idézzem˝Nincs  nekem annyi pénzem, hogy  megvegyem az  olcsót"
  Üdv  lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #650 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 10:21:46 »

Egy Le Chameau csizma át sem engedi, de ha mégis, akkor beforr magától!!!!!  Tapasztaltam....Csak ajánlani tudom!!!

Vadászüdvözlettel: Regius
Ez persze messze nem így van de nem kívánok a szent meggyőződéseden változtatni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #651 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 11:41:08 »

Szervusz Boar!

Én bárkinek szívesen felajánlom öreg csizmám, hogy (felhúzott zippzárral) merítse vízbe!!!!!!  Sok akácost megjártam vele, MINT ÍRTAM, általában át sem szúrja....Én éreztem egyszer-egyszer, hogy "hegye van" az akácosban egy-egy lépésemnek, de a csizma a mai napig vízmentes!!!!!!!!!  A zippzár kezelésére pedig gyertyázást, illetve szemcseppentővel felvitt paraffinolajat javasolok....Olajból kizárólag csak ezt. A gyógyszertárban fillérekért kapható.

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #652 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 11:49:21 »

Szervusz Boar!

Én bárkinek szívesen felajánlom öreg csizmám, hogy (felhúzott zippzárral) merítse vízbe!!!!!!  Sok akácost megjártam vele, MINT ÍRTAM, általában át sem szúrja....Én éreztem egyszer-egyszer, hogy "hegye van" az akácosban egy-egy lépésemnek, de a csizma a mai napig vízmentes!!!!!!!!!  A zippzár kezelésére pedig gyertyázást, illetve szemcseppentővel felvitt paraffinolajat javasolok....Olajból kizárólag csak ezt. A gyógyszertárban fillérekért kapható.

Vadászüdvözlettel: Regius
Köszönöm a felajánlást de négy pár Le Chameau csizmám van, kettő zippzáros. Ebből egy pár azért lett használhatatlan mert nem tüske hanem egy kóró bökte ki, a talp és a szár találkozásánál a sarok részen. Eddig senkinek sem sikerült megjavítani. Egy másikat késsel sikerült megszúrni(a vásárlás napján, bika zsigerelés közben), a saját ragasztóját is lelöki.
De persze lehet, én vagyok a hibás mert ragasztgattam, egyszerűen meg kellett volna várni amíg magától begyógyul... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #653 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 11:52:28 »

Uraim, köszönöm szépen a válaszokat!
Szerintem akkor marad a "lösamó" viszont csak szőrme bélésre futja a keretből.. Stoel

Üdvözlettel:
Kristóf  Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #654 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 14:39:33 »

Szervusz, Kedves Boar!

Szerintem, ha ekkora bazi nagy lyukakat ütöttem volna a csizmámon, akkor az enyém sem "gyógyulna" (???)  be.  De az icipici szúrás az igen....De a Te csizmáid sérülései nem pici szúrás, de még csak nem is "gomblyuk", hanem ZSEB.....(Hogy vadásztársunkat, az elhunyt Hofi Gézát idézzem)....., akivel (több más közt) együtt alapítottuk a Vadászati Kulturális Egyesületet a kilencvenes évek legelején....

Üdv: Sándor, alias Regius
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #655 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 15:25:03 »

Szervusz, Kedves Boar!

Szerintem, ha ekkora bazi nagy lyukakat ütöttem volna a csizmámon, akkor az enyém sem "gyógyulna" (???)  be.  De az icipici szúrás az igen....De a Te csizmáid sérülései nem pici szúrás, de még csak nem is "gomblyuk", hanem ZSEB.....(Hogy vadásztársunkat, az elhunyt Hofi Gézát idézzem)....., akivel (több más közt) együtt alapítottuk a Vadászati Kulturális Egyesületet a kilencvenes évek legelején....

Üdv: Sándor, alias Regius

Húha.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #656 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 16:23:26 »

Szervusz, Kedves Boar!

Szerintem, ha ekkora bazi nagy lyukakat ütöttem volna a csizmámon, akkor az enyém sem "gyógyulna" (???)  be.  De az icipici szúrás az igen....De a Te csizmáid sérülései nem pici szúrás, de még csak nem is "gomblyuk", hanem ZSEB.....(Hogy vadásztársunkat, az elhunyt Hofi Gézát idézzem)....., akivel (több más közt) együtt alapítottuk a Vadászati Kulturális Egyesületet a kilencvenes évek legelején....

Üdv: Sándor, alias Regius

Üdv Regius!

..Csak nem.., személyesen, "Ruzsa" Sándor!?..  Vigyorog ..
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #657 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 18:49:13 »

Szervusz, Kedves Boar!

.....kivel (több más közt) együtt alapítottuk a Vadászati Kulturális Egyesületet a kilencvenes évek legelején....

Üdv: Sándor, alias Regius

Akkor tán mi is ismerjük egymást!?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #658 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 21:29:30 »

Húha.....

Hansi ez Téged is meglepett?
 Boar és a kultúra????  Ördög Ördög Ördög Ördög

Csak vicc volt ...
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #659 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 21:31:55 »

De hogy ne offoljak.
Sonic, van a fórumon olyan olvtársunk, aki mindkettőt forgalmazza, így van némi rálátása a dologra. Szerintem írj Labs Landnak egy privit a témában, garantálom, hogy korrekt és kimerítő választ kapsz. És meg fogsz lepődni  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: