Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266479 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #615 Dátum: 2013. Március 31. - 13:59:44 »

Üdv!  Emelem

Vélemények erről a csizmáról esetleg?
http://racvarosihorgaszbolt.hu/termekeink/hunter-5mm-neopren-beleses-gumicsizmak

Már régen megfogalmazódott a fejemben egy csatos neoprénes csizma vásárlása. A mostani időjárás megerősített ebben. Esetleg véleményeket kérnék, tapasztalatokat.

Köszönöm előre!
Az ára jónak tűnik, az 5mm-es neoprén ilyenkor már meleg szerintem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #616 Dátum: 2013. Március 31. - 14:39:38 »

Az ára jónak tűnik, az 5mm-es neoprén ilyenkor már meleg szerintem.


Boar  EmelemRöhög Tegnap majd lefagyott a lábam  Stoel
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #617 Dátum: 2013. Március 31. - 14:52:59 »



Tegnap majd lefagyott a lábam  Stoel

Nekem szintén.  Stoel  Nem szól szám  Bár lehet hogy csak hozzá kell szoknunk ehhez az időjáráshoz március végén.  Stoel  Nem szól szám
Akkor ezzel a béléssel téli csizmaként is kiválóan használhatom? (persze nem lesre gondolnám Mosolyog)
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #618 Dátum: 2013. Március 31. - 14:58:10 »



Boar  EmelemRöhög Tegnap majd lefagyott a lábam  Stoel
Ez a bélés 0, -5 fok közé való.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #619 Dátum: 2013. Március 31. - 15:23:00 »

Óvatosan az "olcsó" csizmákkal. Én november végén vettem egy Kormoránt. Kényelmes volt meg meleg, de februárban eltörött felül a lábfejnél. Nem is szórakoztak, mivel cserélni nem tudták, ezért visszafizették. Pnorbi ajánlására vettem most egy Vulkánt, akcióban volt a Grube-n. Első benyomásom az, hogy még kényelmesebb és könnyebb Kormoránnál, a többit meg az idő eldönti.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #620 Dátum: 2013. Március 31. - 15:32:37 »

Óvatosan az "olcsó" csizmákkal. Én november végén vettem egy Kormoránt. Kényelmes volt meg meleg, de februárban eltörött felül a lábfejnél. Nem is szórakoztak, mivel cserélni nem tudták, ezért visszafizették. Pnorbi ajánlására vettem most egy Vulkánt, akcióban volt a Grube-n. Első benyomásom az, hogy még kényelmesebb és könnyebb Kormoránnál, a többit meg az idő eldönti.

Nekem a Kormorán bélése nem bírt ki egy telet. Gyakorlatilag atomjaira hullott. Biztos nem bírta a lábszagom  Fejvakarás
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #621 Dátum: 2013. Március 31. - 18:07:39 »

Nekem a Kormorán bélése nem bírt ki egy telet. Gyakorlatilag atomjaira hullott. Biztos nem bírta a lábszagom  Fejvakarás

Mi hárman vettünk egy időben, abból kettő már tönkre ment. A harmadik meg nem sokat van nyüstölve.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #622 Dátum: 2013. április 08. - 14:14:37 »

Tud valaki mondani boltot ahol fel lehetne próbálni jobb gumicsizmákat (pl Le Chameau)? Budapest, Komárom-Esztergom megye, Győr-Moson-Sopron megye, esetleg Fejér megye területén? Legjobb a Győr-Komárom-Budapest vonalon lenne.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #623 Dátum: 2013. április 08. - 14:31:16 »

 Emelem

Tata, Harmonika üzlet.
Decathlon, Budaörs.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #624 Dátum: 2013. április 08. - 22:41:39 »

Sziasztok! Wave

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a Seals Thermax neoprénes gumicsizmával kapcsolatban?

Most készülök először egy valamirevaló gumicsizmát venni. Eddig a bélelt mezőgazdasági csizmákat használtam és hajtásra ezután is megtartom ebbéli szokásomat, mivel a beregi kökény legyőzi előbb utóbb az 50 ezres csodákat ugyanúgy, mint a 6 ezres mezőgazdaságit.
Viszont tavasszal, őszre és télire hajnali cserkelésre beszereznék szívesen egy kényelmes és viszonylag meleg csizmát, ami nem törik ki és nem "duhog".

Az Eagle Paracours Iso neoprén csatos változata ma volt próbaképp a lábamon. Ez valamivel nekem kényelmesebb, mint a Seals fenti típusa és a gumi borítás a sarok belső részén szimpatikus (nem fog kikopni egyhamar). Viszont az ára majdnem a duplája az előzőnek!

Ez a két típus jönne szóba jelenleg.
Kérdésem még az lenne, hogy az Aigle ér-e annyival többet, mint amennyi az árkülönbözet? Mert ha igen, akkor inkább azt venném majd, mert 6-8 évig nem óhajtok újra vízhatlan lábbelit venni. Képes vagyok sokáig spórolni dolgokra, de utána szeretem őket éppoly sokáig használni is.

Segítségeteket előre is megköszönöm.

Üdv.: Beregi  Emelem

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #625 Dátum: 2013. április 09. - 07:36:21 »

Emelem

Tata, Harmonika üzlet.
Decathlon, Budaörs.
Köszi!
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #626 Dátum: 2013. április 10. - 16:40:08 »

Sziasztok!

Chiruca Muflon Gore-Tex http://www.indiform.co.hu/webaruhaz/labbelik/ bakancsot néztem ki, van valakinek esetleg valamiféle tapasztalata vele kapcsolatban? Egész éves bakancsnak szeretném. Eddig egy Decathlonos bakancsot használtam egész évben, nagyon bevált, de 3 évet bírt és most kezd elfáradni, marad a munkákhoz arrra még jó de a terítékfotón már nem mutat jól és utolsó pofonként még a kutya is szétrágta, szóval a lényeg a lényeg, hogy elégedett voltam vele. Most szánnék rá egy kicsit többet ha tényleg jó ez a bakancs, meg a magas szára miatt tetszett meg, a vadászboltos azt mondta, h nem jó ebben a nagyon magas szárúban a hosszú gyaloglás, cserkelés utánkeresés, hozzá tartozik, hogy ő nem is tartott ilyen hosszú szárú bakancsot, tehát mindenki a saját lovát dicséri. Remélem van valakinek tapasztalata, tudtok segíteni.
 Emelem
Naplózva

Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #627 Dátum: 2013. április 10. - 16:43:14 »

de a terítékfotón már nem mutat jól


Le is lőtted??

 Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött

 Röhög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #628 Dátum: 2013. április 10. - 19:56:31 »

Sziasztok!

Chiruca Muflon Gore-Tex http://www.indiform.co.hu/webaruhaz/labbelik/ bakancsot néztem ki, van valakinek esetleg valamiféle tapasztalata vele kapcsolatban? Egész éves bakancsnak szeretném. Eddig egy Decathlonos bakancsot használtam egész évben, nagyon bevált, de 3 évet bírt és most kezd elfáradni, marad a munkákhoz arrra még jó de a terítékfotón már nem mutat jól és utolsó pofonként még a kutya is szétrágta, szóval a lényeg a lényeg, hogy elégedett voltam vele. Most szánnék rá egy kicsit többet ha tényleg jó ez a bakancs, meg a magas szára miatt tetszett meg, a vadászboltos azt mondta, h nem jó ebben a nagyon magas szárúban a hosszú gyaloglás, cserkelés utánkeresés, hozzá tartozik, hogy ő nem is tartott ilyen hosszú szárú bakancsot, tehát mindenki a saját lovát dicséri. Remélem van valakinek tapasztalata, tudtok segíteni.
 Emelem

A magasszárú bakancs vadászni jó, hegyet mászni nem való.
Jó, mert nem hullik tele minden szeméttel akkor sem, ha nem használsz kamáslit, megfogja a lábad amikor ledőlt fákon csetlesz-botlasz keresztül, megvédi a bokádat a szederindától. Ha meredeken kell mászni, akkor van hátránya.
Én személy szerint nagyon szeretem.
Nem rajongok viszont a goretex-es bőrbakancsért. Egy jó bőrbakancs "kihordási ideje" jócskán több, mint a goretex-é. A bélés a membrán esetében általában szövet, az pedig kikopik előbb-utóbb a saroknál és a varrásoknál. Jobb, tartósabb  a bőrbélés, rendesen kell a bakancsot waxolni oszt jónapot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #629 Dátum: 2013. április 11. - 06:13:57 »

Bele kotyogok en is:
-Hat nem tudom Feri,  tapasztalataim szerint a magasszaru hegymaszo bakancsok nem vadaszni valok, es az uzletesnek igaza volt.....legalabbis reszbe, mert nem mindegyik fajta hegymaszo bakancs jo vadaszni. Tul kemenyek. Magashegyi vadaszatokra arra jok.
A tavaly oszon egy Meindl Winter 800 - al mentem javorvadaszni, hat azt hittem, hogy a labam leszakad bennuk, igaz sokat is gyalogoltunk naponta de ez a bakancs egyszeruen tul kemeny es nem engedi a labadat rendesen elore flexelni bokabol, igy egy ido utan (vagy 1 ora gyaloglas utan) nagy a nyomas a labad szaran elol (elkezd fajni a labad szara)  Gyakran meg kellett a fuzot lazitsam, a vegen mar az utolso harom szemet be sem fuztem, es lazan hagytam a fuzest, hogy a labam tudjon rendesen elore hajolni bennuk. Sok helyen az elejen mikor nyakig be volt fuzve (es akkor sem volt szorosan) alig tudtam az erdobe kidolt fakra, tuskokra fellepni veluk annyira nem hajlott a labfejem elore bennuk. Kulonben nagyon minosegi es kitunoen talalo bakancs, akar egy kesztyu. Meleg bakancs Nov, Dec, is hasznaltam vadaszni de nem volt sok gyaloglas akkor. Nyakon ontottem parszor nyerc olajjal hogy puhitsa a bort, habar ezt teszek minden bakancsomra, es semmi mast. Kituno bor kezelo szer.
A rovidebb szaru Meindl Perfekt-em azzal semmi problema, az is kemeny de nem akadalyoz mozgasba....ezeket tobbet hasznalom igaz nem inzulaltak mint a Winter 800 de oszi vadaszatokra kitunoek.
Van meg egy par Danner-em, habar magas szaruak de puha hajlekony a boruk, es ez is nagyon kenyelmes, es tart mig a vilag, nem tudom elnyuni pedig van vagy 7-8 eves. Azt hiszem ezekbe ejtettem a legtobb vadat.
A masik kedvencem egy Bass Pro bakancs (Redhead Bone Dry) nem volt draga, de kituno bakancs lehet mar 5 eves, 800 gr Thinsulate-el benne.
Mind Gore-Tex -es bakancsok, de nekem nem volt problemam beles szakadassal, kikopassal meg hasonlokkal, habar biztos elofordul mint Boar is emlitette.

-ezekrol beszelek:


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: