Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266478 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 20:31:49 »

Sziasztok!
Átnéztem az eddigi hozzászólásokat, de nem találtam semmit a témáról.
Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy egy bőrcipőt milyen anyaggal és hogyan lehet víztaszítóvá tenni?
Köszi!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 20:41:10 »

Sziasztok!
Átnéztem az eddigi hozzászólásokat, de nem találtam semmit a témáról.
Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy egy bőrcipőt milyen anyaggal és hogyan lehet víztaszítóvá tenni?
Köszi!
Valamilyen waxal bekened a bőrt jó vastagon, és utána, pedig hajszárítóval bele melegíted a bőrbe. Az első réteget hamar beszívja utána, megismétled és kész. Természetesen ezt időnként ismételni kell.
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 20:48:43 »

Sziasztok!
Átnéztem az eddigi hozzászólásokat, de nem találtam semmit a témáról.
Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy egy bőrcipőt milyen anyaggal és hogyan lehet víztaszítóvá tenni?
Köszi!

Melegíts fel egy kis edényben olivaolajat, és adjál hozzá méhviaszt. Keverd össze alaposan, ha kihült cipőkrémként használd. Az első kezelést lehet vastagon és beleolvasztani a börbe hajszárítóval. Utána már megfelel a cipőkrémkénti alkalmazás is. Az arányok 1:5 az oliva olaj javára.
Üdv:  Vgaby
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 06:38:07 »

Sziasztok!
Átnéztem az eddigi hozzászólásokat, de nem találtam semmit a témáról.
Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy egy bőrcipőt milyen anyaggal és hogyan lehet víztaszítóvá tenni?
Köszi!

Szia
En a vadaszbakancsaimat csak az alabbi kepen lathato nyerc olajjal kenem evek ota (custom bakancsgyarto tanacsara)  ....a viaszas, szilikonos kenocsoket nem hasznalom mivel allitolag betomik a porusokat igy a bor (foleg ha  a Gore-Tex-es ) nem "lelegzik".......ezt mondta !!








Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 07:26:19 »

Sziasztok!
Átnéztem az eddigi hozzászólásokat, de nem találtam semmit a témáról.
Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy egy bőrcipőt milyen anyaggal és hogyan lehet víztaszítóvá tenni?
Köszi!

Szia
En a vadaszbakancsaimat csak az alabbi kepen lathato nyerc olajjal kenem evek ota (custom bakancsgyarto tanacsara)  ....a viaszas, szilikonos kenocsoket nem hasznalom mivel allitolag betomik a porusokat igy a bor (foleg ha  a Gore-Tex-es ) nem "lelegzik".......ezt mondta !!










Szia Bentshaft!

Így van, ezért a legtöbb gyári vax dobozán fel is van tüntetve, hogy tilos membrános lábbelin alkalmazni. Éppen ez a lényege a waxnak, hogy el kell tömítenie a bőr pórusait, így az nem szívja be a vizet.

Én is ezt használom, nem hiszek ugyanis a különböző "texeknek", ezek előbb-utóbb mind kifáradnak és mindig a legkritikusabb pillanatban. Ezt sajnos én a hegyen tanultam meg kiadós megfázások árán.

Az viszont, hogy a bőr nem lélegzik egy vastag bőrbakancs esetében egyáltalán nem az ördögtől való, az amúgy is olyan vastag, hogy kezeletlenül is csak a direkt erre szolgáló nagy lyukakon keresztül megy a légcsere a komolyabb modelleken.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 09:20:21 »

Köszönöm a válaszokat!
Ilyen waxot hol lehet kapni? Azért kérdezem mert még soha nem vettem. Outdoor boltba menjek, vagy elég benézni egy sima cipőboltba is?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 09:38:57 »

Köszönöm a válaszokat!
Ilyen waxot hol lehet kapni? Azért kérdezem mert még soha nem vettem. Outdoor boltba menjek, vagy elég benézni egy sima cipőboltba is?

Túraboltba menj és keresd a Granger's G-waxot. Az jó, én is azt használom.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 09:42:13 »

Köszönöm!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. December 08. - 20:37:09 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Aigle csizmákkal?
Parcours Iso típust néztem ki, de senkivel nem beszéltem még, aki használta volna már ezt a márkát, és nem tudom, megéri-e a 32.000 Ft-ot? ???
Naplózva

Dávid
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. December 08. - 21:29:13 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Aigle csizmákkal?
Parcours Iso típust néztem ki, de senkivel nem beszéltem még, aki használta volna már ezt a márkát, és nem tudom, megéri-e a 32.000 Ft-ot? ???

Szia!

Nekem Aigle Modele Depose van, ami ugyanaz, mint a mai Parcours Iso. Pár hajtáson és cserkelésen használtam, akácosban is járt, és én a hivatásos vadász Barátomtól kaptam, akinél 6 évet szolgált... A mai napig jó, a lábfej felső részénél már kikopott a neoprén ezért megtört a gumi, de csak egy tűnyi lyuk van rajta, nem ázik még be.
Ha a maiak is ennyit mennek el, akkor mindenképp megéri Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. December 08. - 22:27:00 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Aigle csizmákkal?
Parcours Iso típust néztem ki, de senkivel nem beszéltem még, aki használta volna már ezt a márkát, és nem tudom, megéri-e a 32.000 Ft-ot? ???
Nekem nem jött fel a vádlimra...valami pipaszárlábú jószágokra készült...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. December 08. - 22:33:27 »

Nekem nem jött fel a vádlimra...valami pipaszárlábú jószágokra készült...
Nekem pontosan ilyen problémáim vannak a csizmákkal, neked milyen csizmát sikerült beszerezni, ami jó?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. December 08. - 22:38:15 »

Nekem nem jött fel a vádlimra...valami pipaszárlábú jószágokra készült...

Mint én például  gyozo >Nevet >Nevet :turbanos
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. December 08. - 23:51:25 »

Nekem pontosan ilyen problémáim vannak a csizmákkal, neked milyen csizmát sikerült beszerezni, ami jó?
Hát, a műszőrmebéléses zippzáros LeChameau nagy fintorogva rámjön, de az ugyancsak zippzáros neoprénes már nem. Raktam kis hurkokat a zippzár húzókára, hogy jobban bele tudjak kapaszkodni, de kb. öt perc után annyira elszorítja vérkeringésem, hogy nem tart meg a lábam...
Le Chameauból elvileg lehet rendelni bővebb szárút is, nem is olyan vészesen drága, csak győzze kivárni az ember.
A sima Le Chameau csizmákat csak egy vékony nadrággal tudom felhúzni, de úgy sem kényelmes. Arra viszont jó, hogy amikor a kukorica halmokon mászkálok, nem folyik bele a csizmaszárba Vigyorog
Amúgy, ha csak tehetem, nem csizmában vadászom hanem bakancsban.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #44 Dátum: 2008. December 09. - 03:47:49 »

Hát, a műszőrmebéléses zippzáros LeChameau nagy fintorogva rámjön, de az ugyancsak zippzáros neoprénes már nem. Raktam kis hurkokat a zippzár húzókára, hogy jobban bele tudjak kapaszkodni, de kb. öt perc után annyira elszorítja vérkeringésem, hogy nem tart meg a lábam...
Le Chameauból elvileg lehet rendelni bővebb szárút is, nem is olyan vészesen drága, csak győzze kivárni az ember.
A sima Le Chameau csizmákat csak egy vékony nadrággal tudom felhúzni, de úgy sem kényelmes. Arra viszont jó, hogy amikor a kukorica halmokon mászkálok, nem folyik bele a csizmaszárba Vigyorog
Amúgy, ha csak tehetem, nem csizmában vadászom hanem bakancsban.

Szia

Ez valo neked ha vastag a labszarad...legalabbis azt irja, hogy : "large calf space "...kulonben kituno csizmak termeszetes gumi (melegek) es tenyleg szeles a szaruk

http://www.cabelas.ca/show_prod.php?product_id=327234&cat_id=2&subcat_id=206&PHPSESSID=f3rrbh3t2b3koqf7hpb2fu1lh0

....kulonben mi a nagyszam a Le Chameau-kal miert dragabbak ...itt akciosan neha latok $130-ert de nem lattam semmi planet bennuk??  Ez az Akton szerintem jobb
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: