Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266486 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #585 Dátum: 2012. December 10. - 20:29:39 »

Addig eljutottam, hogy veszek csizmát, de mivel semmi tapasztalatom, hogy milyen kéne, arra gondoltam veszek egy olcsót elsőre. A Decathlonban láttam viszonylag olcsón, bár gondolom a minősége nem pont olyan, mint a márkás daraboké. Felpróbáltam és kényelmesnek tűnt, első érzésre nem láttam rajta semmi kivetnivalót. Egyáltalán mi az amire figyelnem kéne?

Azért gondoltam erre a megoldásra, mert láttam zipp-zárasat, csatosat, félig nyithatót, meg még fene tudja milyen fajtákat, de addig nem akarok rá nagyobb összeget kiadni, míg nem tudom melyik válik be. Kipróbálni mind persze nem tudom, de legalább az kiderülhet, hogy (mondjuk) nem tetszik, hogy nem nyitható.

Járható út ez így vagy eleve elvetélt ötlet?


Köszönöm
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #586 Dátum: 2012. December 10. - 20:34:04 »

Addig eljutottam, hogy veszek csizmát, de mivel semmi tapasztalatom, hogy milyen kéne, arra gondoltam veszek egy olcsót elsőre. A Decathlonban láttam viszonylag olcsón, bár gondolom a minősége nem pont olyan, mint a márkás daraboké. Felpróbáltam és kényelmesnek tűnt, első érzésre nem láttam rajta semmi kivetnivalót. Egyáltalán mi az amire figyelnem kéne?

Azért gondoltam erre a megoldásra, mert láttam zipp-zárasat, csatosat, félig nyithatót, meg még fene tudja milyen fajtákat, de addig nem akarok rá nagyobb összeget kiadni, míg nem tudom melyik válik be. Kipróbálni mind persze nem tudom, de legalább az kiderülhet, hogy (mondjuk) nem tetszik, hogy nem nyitható.

Járható út ez így vagy eleve elvetélt ötlet?


Köszönöm

"Nem vagyok olyan gazdag, hogy megengedhessem magamnak az olcsót"

Már nem tudom hol olvastam, de nagyon igaz.
A láb nem játék. Egy életre tönkre tudod tenni egy rossz választással.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #587 Dátum: 2012. December 10. - 20:44:28 »

"Nem vagyok olyan gazdag, hogy megengedhessem magamnak az olcsót"

Már nem tudom hol olvastam, de nagyon igaz.
A láb nem játék. Egy életre tönkre tudod tenni egy rossz választással.

Sosem szerettem az olcsó dolgokat, ha nem tellett rá (a drágábbra), inkább nem vettem meg (az olcsót). Most azonban kell egy csizma. Ha hideg marad hétvégére nincs baj, de ha vasárnapra enyhe idő jön, nyakig sárosan keveredek ki életem első vadászatából. SOS megoldás kell és nem hiszem, hogy a mínusz 2-3 fokos időjárás annyira kikészítené a lábam. Nem hosszú távra kell, de egy rossz döntés miatt nem szeretnék egy olyan csizmát bámulni évekig kihasználatlanul, amire több-tízezret adtam ki.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #588 Dátum: 2012. December 10. - 21:01:50 »

Addig eljutottam, hogy veszek csizmát, de mivel semmi tapasztalatom, hogy milyen kéne, arra gondoltam veszek egy olcsót elsőre. A Decathlonban láttam viszonylag olcsón, bár gondolom a minősége nem pont olyan, mint a márkás daraboké. Felpróbáltam és kényelmesnek tűnt, első érzésre nem láttam rajta semmi kivetnivalót. Egyáltalán mi az amire figyelnem kéne?

Azért gondoltam erre a megoldásra, mert láttam zipp-zárasat, csatosat, félig nyithatót, meg még fene tudja milyen fajtákat, de addig nem akarok rá nagyobb összeget kiadni, míg nem tudom melyik válik be. Kipróbálni mind persze nem tudom, de legalább az kiderülhet, hogy (mondjuk) nem tetszik, hogy nem nyitható.

Járható út ez így vagy eleve elvetélt ötlet?
Köszönöm

A végig zippzárasnál gond szokott lenni, hogy esetleg idő előtt megadja magát a zippzár.  A fent csatost, néha nehézkes felhúzni, főleg, ha megtermett vádlival rendelkezel, lehúzni sem egyszerű, én például egy csizmalehúzót hordozok az autóban erre a célra, a csizmatartó tokban.

A lényeg, a bélésen van, 5, de inkább 6 mm neoprén bélés legyen benne. Lesen üldögélni -20 fokban nem lesz kényelmes, de ha mész benne, nem fog fázni a lábad. (egy ideig)

Én egy A***le márkájút használok, 6 éve, de bírja. Az ismerőseim között sokan használják a tevést, és azok is bírják, de pl. azok közül több oldalzippzárat 3 év után nem lehetett felhúzni. A csatosokkal nem volt gond.

Próbálni kell mindegyiket!

Aztán ott megvenni a már ismert méretet, ahol a legkedvezőbb ajánlatot kapod!  Ördög 5-6 ezer forintot is sopórolhatsz....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #589 Dátum: 2012. December 10. - 21:03:17 »

Addig eljutottam, hogy veszek csizmát, de mivel semmi tapasztalatom, hogy milyen kéne, arra gondoltam veszek egy olcsót elsőre. A Decathlonban láttam viszonylag olcsón, bár gondolom a minősége nem pont olyan, mint a márkás daraboké. Felpróbáltam és kényelmesnek tűnt, első érzésre nem láttam rajta semmi kivetnivalót. Egyáltalán mi az amire figyelnem kéne?

Azért gondoltam erre a megoldásra, mert láttam zipp-zárasat, csatosat, félig nyithatót, meg még fene tudja milyen fajtákat, de addig nem akarok rá nagyobb összeget kiadni, míg nem tudom melyik válik be. Kipróbálni mind persze nem tudom, de legalább az kiderülhet, hogy (mondjuk) nem tetszik, hogy nem nyitható.

Járható út ez így vagy eleve elvetélt ötlet?


Köszönöm

Szia!

Én felvettem a pléhpofát és bementem a helyi vadászboltokba csizmapróbára az ősszel.
Próbáld fel az ötvenezrest is, meg a 15-öst is, aztán már lesz valami véleményed. Elég sok összetevős, én visszaolvastam az egész lábbelis topicot, meg felpróbáltam szinte mindent, aztán a vádlim miatt végül a Vulkánnál kötöttem ki, egyedül abban fért el rendesen. Azt is úgy vettem meg, hogy Érden jártam és bementem a Grube-hez, akkor is dupla zoknira próbáltam, ahogy használni szeretném.
A 42-es nem akart lejönni, olyan szoros volt, a 44-es meg lötyögött, a 43 volt pont jó, szóval nem lehet "saccra" megrendelni szerintem.
Ez "csak" 23 rugó volt, próbáltam egy 15 ezrest is, de ég és föld volt a különbség kényelemre, ha egész nap kell benne caplatni, valahol itt lehet a minimum.

Üdv!  Emelem
Archer
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #590 Dátum: 2012. December 10. - 21:13:22 »

Az ismerőseim között sokan használják a tevést, és azok is bírják, de pl. azok közül több oldalzippzárat 3 év után nem lehetett felhúzni. A csatosokkal nem volt gond.
A zippes-tevést azzal lehet eredményesen tönkretenni, ha a gazdi slamposan, lehúzott zippzárral használja, mert az úgy kényelmes.
Tele megy mutrával, berakódik a retek a nyitott fogak és a kocsi közé és lassan beáll tőle, mint a szög.
Most ősszel került tűzre az első zippes Le' Chameau-m, 8 évig bírta és nem a zippel volt a baj, hanem sz@rrá repedezett az anyaga.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2012. December 11. - 07:48:07 »

Köszönöm a tanácsaitokat. Igyekszem a helyzetből a legjobbat kihozni.


 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #592 Dátum: 2012. December 11. - 08:08:37 »

Az ismerőseim között sokan használják a tevést, és azok is bírják, de pl. azok közül több oldalzippzárat 3 év után nem lehetett felhúzni. A csatosokkal nem volt gond.

Egy csatos tevés van télire immár 2005 óta. Kényelmes, meleg, fasza.
(zárójelben jegyzem meg, hogy előtte évente egy "csehfűzőscsizma" szakadt le a lábamról - tehát ha az azóta eltelt hét évet nézem, nem is biztos, hogy drága volt a tevés...)

Én eggyel nagyobbat vettem, és húzok bele egy Erdélyben vásárolt kötött gyapjúzoknit. Ezzel a "szereléssel" gond nélkül végig lehet menni/álldogálni az egész napos hajtást.

Ha meg kemény az idő (értsd: minden fagyos, nincs sár), akkor vagy bakancs, vagy a szupermelegítősmínuszszázfokos hótaposó kerül elő, persze csak lesre vagy álldogálós hajtásra. Menni akkor is elég a fent leírt szerelés.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #593 Dátum: 2012. December 11. - 08:37:59 »

Szia!

Végy egy tevéset, ha méretben jó és rászánod a rászánnivalót. Nem fogsz csalódni. Csatost használok én is, hat éve immár. Tökéletes! Meleg (egész napos hajtásra, áldogálós cserkészetre, 0 fokig lesre is), kényelmes, tartja  a lábadat, mégis mintha tornacippőben járnál.
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #594 Dátum: 2012. December 11. - 08:44:22 »

Most ősszel került tűzre az első zippes Le' Chameau-m
 [/quote] Tékozlás és pocsékolás...nemhogy felkínáltad volna itt a Fórumon...némi párlat alapanyag gyanánt... Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #595 Dátum: 2012. December 11. - 09:06:13 »

 Tékozlás és pocsékolás...nemhogy felkínáltad volna itt a Fórumon...némi párlat alapanyag gyanánt... Ördög
Abból komám, legfeljebb Kromofág-ot lehetett volna párolni...legalább is a szaga alapján  Ördög

Oerdescu!
Félre téve a tréfát, illetve távol attól, hogy a zsebedben kotorásszak, de ha egy kicsi lehetőséged van rá, vegyél egy rendes csimmát.
Biztosan nem fogod megbánni.
Egy neoprénes Chameau már nem egy vagyon és sok éven át fog szolgálni, míg ugyan ezen idő alatt, az "occóó" csizmából el fogsz koptatni évente legalább egy párat.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #596 Dátum: 2012. December 11. - 10:36:02 »

Abból komám, legfeljebb Kromofág-ot lehetett volna párolni...legalább is a szaga alapján  Ördög

Oerdescu!
Félre téve a tréfát, illetve távol attól, hogy a zsebedben kotorásszak, de ha egy kicsi lehetőséged van rá, vegyél egy rendes csimmát.
Biztosan nem fogod megbánni.
Egy neoprénes Chameau már nem egy vagyon és sok éven át fog szolgálni, míg ugyan ezen idő alatt, az "occóó" csizmából el fogsz koptatni évente legalább egy párat.
 Emelem

Nem az a gondom, hogy 20-25.000 Ft-ba kerül egy csizma. Az a gondom, hogy mivel nincs tapasztalatom vele, attól tartok megveszek egyet és utána derül ki, hogy nem ilyenre lett volna szükségem. Nem márkára vagy hasonlóra gondolok, hanem kivitel anyag, stb.

Egy barátom a jó (rossz) példa; együtt kezdtünk hegyet mászni és rohant a boltba minden holmit megvenni. Ezeknek a felszereléseknek jó része később csak a szekrényben porosodott, mert a tapasztalattal kiderült, hogy használhatatlanok, vagy nem megfelelőek arra, amire vette. Én mindenre hegytam időt, mikor ismertem magamat, a célokat és volt tapasztalatom arra vonatkozólag, hogy mire van pontosan szükségem, akkor szántam rá a pénzt. Egyik holmim sem végezte a szekrény aljában.

A puskával is hasonló képpen voltam. Lőtéri tapasztalatom volt csak, de az ott használt puska típusa lett végül az amit megvásároltam. Ott is kipróbáltam több félét, láttam másoknál sok fajta puskát és ez a kevés tapasztalat már elég volt ahhoz, hogy ne a véletlenen múljon a vétel.

Lehet, hogy túlbonyolítom már ezt. Azt hiszem gyűrök a zsebembe némi pénzt és irány a bolt. Próbálgatok és meglátom melyik lesz a legszimpatikusabb.


 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #597 Dátum: 2012. December 11. - 10:51:56 »

Nem az a gondom, hogy 20-25.000 Ft-ba kerül egy csizma.

Egy valóban annyiba kerül, egy pár meg közel a duplája. Le Chameu kicsit drágább, az Aigle kicsit olcsóbb, de az is 40 körül kapható. A tevés meg 50 felett.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #598 Dátum: 2012. December 11. - 11:20:14 »

A decathlonos saját-márkás termékeket dícsérik, de nagyobb vádlira kínszenvedés felhúzni. Nekem ráadásul ormótlanul torkos a lábam,ez sem előny. A fent nevezett áruház előnye viszont,hogy itt több terméket is felpróbálhatsz. Az emlegetett  LC,A és a saját termékeik is vannak. Mondjuk egy nagyobb vadászbolt kínálata azért lövi őket. Tavasszal kifogtam egy olasz csizmát egy tekós üzletsoron,ami késő őszig szuper: valami nagyon jó anyagösszetétele van. A korábbi hozzászólókkal egyetértve,de azt kiegészítve én adnék egy esélyt a cseh csizmáknak,különösen ha nem minden héten vadászol.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #599 Dátum: 2012. December 11. - 11:47:28 »

... A lényeg, a bélésen van, 5, de inkább 6 mm neoprén bélés legyen benne. Lesen üldögélni -20 fokban nem lesz kényelmes, de ha mész benne, nem fog fázni a lábad. (egy ideig) ...

Esetleg arra nincs ötlete valakinek, hogy ilyen béléseket hol lehet venni különállóan? Nem a bolhafing vastag filcbélésre gondolok, ami 1500 forintért a gugli feldobál, hanem olyat, ami tényleg minimum 5mm-nél kezdődik.
Amíg plusszok vannak, addig a sima mezőgazdasági gumicsizmámban vígan elvagyok dupla zoknival, + egy vastag filc talpbéléssel. Nulla fok alá eddig egy öreg barátomtól kapott kivehető béléses gumicsizmát használtam, aminek 4 mm-es filcbélése van, de maga a csizma nem az igazi, igencsak vékony az anyaga (bár ezért könnyű is nagyon) és félek egyszer egy gally brutálisan szétszúrja a lábammal együtt. (ahol én hajtásban mászkálok, ez valós félelem, ráadásul a csizma anyaga is lehet, hogy öregebb, mint én, lassan felületi repedések látszanak a sarkán). Ráadásul a bélése sem az igazi már, ezért jobb lenne egy kicsit vastagabb, esetleg jobban szigetelő.

Szóval én szívesen vennék egy nagyobb méretű sima mezőgazdasági csizmát kiegészítő normális béléssel, ha lehetne venni bélést külön. Átmenetileg egy surranóban küzdök, de szerencsére sarat még nem fogtam ki.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: