Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266486 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #435 Dátum: 2011. November 24. - 13:14:46 »

Az oroszok azért tudnak valamit télről. Ott kapható még az un. "válenki" mindenféle varrás nélküli bumfordi csizma 1,5-2 centis posztóból . Csak száraz nagyon hideg időben (hóban is ) használható . Az tuti !  Igen abban ugyan nem fázik senki lába és baromi olcsó szinte nélkülözhetetlen mindennapi felszerelés se talpa ,se fűzője leginkább egy csizmaalakú köcsögre hasonlít. Menni ,ballagni még lehet benne de autót vezetni lehetetlen ( bár az oroszok nagyon találékonyak) Bánom hogy nem hoztam belőle. Régen volt a történelmi Magyar országban is ilyen ha jól emlékszem Fekete István vagy Fuss Antal írásában olvastam róla mint népszerű viselet a kárpáti disznóhajtásokon .
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #436 Dátum: 2011. November 24. - 13:44:29 »

Melyiket Roland? Ami Tatán van?  Vállat von Emelem


Háááááát...őőőőő...amit belinkeltél. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #437 Dátum: 2011. November 24. - 13:46:02 »

Évek óta vacakolok már ezzel a dologgal és minden év tavaszán eldöntöm, hogy jövőre tutira veszek.
No ebből most lett elég és gyorsan cselekedtem, mert ha nem teszem ugyanaz lett volna idén is és sz@rrá fagyasztottam volna a lábamat most is. Mosolyog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #438 Dátum: 2011. November 24. - 13:52:57 »

(Egyébként is ódzkodtam ettől a "lifegő" állító/kapcsolószerkezettől...Murphy alapján... Mosolyog )

Nem kell tőle ódzkodni.
Elég erős csiptetője van.
A bakancs/csizma külső-hátsó részére kell tenni (4-5 órához  Vigyorog), ráhúzni a nadrágszárat, aztán észre sem veszed. Így nem kerül bele hó, meg iszalag, bokor se tudja lehúzni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #439 Dátum: 2011. November 24. - 14:37:40 »

Ragozhatjuk még ezt tovább is, de ha egyszer nekem aggat akkor aggat, ha nem kifejezetten bízom benne akkor nem bízom benne.
A lescsizmámra a lesgatyámat passzosan lehet ráhúzni, egy ilyen ketyere tehát nem férne közé.

Megpróbálom ezt a "spártai" cuccot, aztán majd kiderül...a legméregdrágább és - számomra - semmit nem erő csizmáktól/bakancsoktól valószínűleg jobb megoldás lesz.
Én egyébként 3-4 óránál többet nem ülök kint, de a 4 óra is már a tűrőképességem határa.

Ha addig nem jön a vad, akkor ő nyert. Kacsint
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #440 Dátum: 2011. November 24. - 14:58:50 »

Én is csak utána láttam, hogy egy Tatai fickó árulja. Lehet átmegyek kipróbálni valamelyik nap.  Fejvakarás
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #441 Dátum: 2011. November 24. - 15:04:24 »

Én is csak utána láttam, hogy egy Tatai fickó árulja. Lehet átmegyek kipróbálni valamelyik nap.  Fejvakarás

No, akkor pár szóban majd mesélhetnél...habár ha minden igaz kedden, vagy szerdán meg is jön.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #442 Dátum: 2011. November 24. - 15:31:43 »

Vadászboltos ismerőst hívtam, ő is ismeri ezt a tatai fickót. Azt mondja, hogy lesen tökéletes, de cserkelésre kevésbé alkalmas a batár akksi miatt.  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2011. November 24. - 15:52:45 »

Vadászboltos ismerőst hívtam, ő is ismeri ezt a tatai fickót. Azt mondja, hogy lesen tökéletes, de cserkelésre kevésbé alkalmas a batár akksi miatt.  Wave

Az első orosz kvarcóra is csak akkora volt mint a japán csak az akkumulátorokat kellett két sporttáskában kézbe vinni.
Egy jó hátizsákba belefér egy kisebb erőmű és még a hátadat is melegíti ha megpihensz - mert ugye "a cserkelés rövid lesek sorozata" .   Wave   
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #444 Dátum: 2011. November 24. - 15:55:23 »

Vadászboltos ismerőst hívtam, ő is ismeri ezt a tatai fickót. Azt mondja, hogy lesen tökéletes, de cserkelésre kevésbé alkalmas a batár akksi miatt.  Wave

Nem tudom van-e olyan valaki aki cserkeléshez talpfűtést használ???
Nekem csak és kizárólag lesre kellene és bírja ki a lesig tartó 200-300 m-t.
Ez elég erősnek néz ki.
Ha megjön és kipróbáltam majd megírom, hogy bevált-e. Kacsint
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #445 Dátum: 2011. November 25. - 10:43:51 »

Jelentem én megrendeltem a magyar gyártótól, amit a v. aprón hirdetnek.
Nincs kapcsoló, nincs semmi hókusz-pókusz, viszont jó erős a talprésze és egyszerű mint a szög.
(Egyébként is ódzkodtam ettől a "lifegő" állító/kapcsolószerkezettől...Murphy alapján... Mosolyog )
Az akksival majd megbirkózok.  Ördög

Gyerekek!

Nekem az a legnagyobb bajom ezekkel a talpalávaló melegítőkkel,hogy a sarkam majdnem lefagy a lábujjam meg izzad,mert az okosok a z elejébe tettek fűtőtestet,aztán máshova meg sehova.
Az enyém baby elemmel működik,és max. 1 órát.
Tud valaki olyant,ami mindenhol melegít,az egész talpon,és több órát kibír az akksija?
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #446 Dátum: 2011. November 25. - 10:48:54 »

Gyerekek!

Nekem az a legnagyobb bajom ezekkel a talpalávaló melegítőkkel,hogy a sarkam majdnem lefagy a lábujjam meg izzad,mert az okosok a z elejébe tettek fűtőtestet,aztán máshova meg sehova.
Az enyém baby elemmel működik,és max. 1 órát.
Tud valaki olyant,ami mindenhol melegít,az egész talpon,és több órát kibír az akksija?

Szó esett itt erről:http://www.veterinarius2000.hu/cipo.html nekem ilyesmi van, a márkáját nem tudom pontosan, de még soha nem fázott a lábam amikor ezt használtam!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2011. November 25. - 10:54:04 »

Gyerekek!

Nekem az a legnagyobb bajom ezekkel a talpalávaló melegítőkkel,hogy a sarkam majdnem lefagy a lábujjam meg izzad,mert az okosok a z elejébe tettek fűtőtestet,aztán máshova meg sehova.
Az enyém baby elemmel működik,és max. 1 órát.
Tud valaki olyant,ami mindenhol melegít,az egész talpon,és több órát kibír az akksija?

Az általam rendeltben a talp teljes részében futnak fűtőszálak. Kacsint
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #448 Dátum: 2011. November 25. - 19:53:32 »

Az általam rendeltben a talp teljes részében futnak fűtőszálak. Kacsint

Kiváncsi vagyok hogy milyen lesz,légyszíves számolj be róla,ha megjön!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #449 Dátum: 2011. November 27. - 10:19:12 »

Rendeltem egy fűthető zoknit, ami a kisebbik "Góliát" elemmel üzemel.
Ha megérkezik és lesz már vele pár estés, vagy hajtásban álldogálós tapasztalatom, majd jól megírom Vigyorog

Amúgy az általam télen használt lábbeli egy kanadai "Sorel" túfli.
Nagyon csúnya, otromba gumibumszlira van rádolgozva a vastag jávorbőr felsőrész, de egy hővisszaverős talpbetéttel
és egy belső vastag betét-cipővel nem szokott gondom lenni benne úgy -10 -15 °C-ig.
Persze a Hotronic akkus fűtést is beteszem ha hosszú lesre számítok, de csak alapjáraton, mert különben tocsogok benne az ízzadtságtól.
Egy baja, hogy gyalogolni nem lehet benne, ezért várom a fűthető zoknit, mert azt a neoprén bélésű gumicsimmában szeretném használni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: