Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266486 alkalommal)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #405 Dátum: 2011. November 23. - 21:37:23 »

http://gyogybolt.eu/spd/322217/TalpmelegitoThermoklikk
Ez se tűnik rossznak. Vállat von nem is kerül sokba...

Meg nem is melegít sokáig.....
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #406 Dátum: 2011. November 23. - 21:41:08 »

Üdv!  Emelem
Asszem ki fogom kísérletezni a teljesen saját "gyártású" talpmelegítőt, már van is ötletem illetve az első próba meg is történt a gép előtt!   Táncol
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #407 Dátum: 2011. November 23. - 21:42:25 »

Üdv!  Emelem
Asszem ki fogom kísérletezni a teljesen saját "gyártású" talpmelegítőt, már van is ötletem illetve az első próba meg is történt a gép előtt!   Táncol

Kitalálom. Egy lavór forró víz? Stoel Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #408 Dátum: 2011. November 23. - 21:50:57 »

Most vettem kis zacskós (ugyan nem láb-, hanem) kézmelegítőt, ki kell bontani és 7 órán át melegít. Egy gond vele, ha mondjuk 4-5 óra után bejövünk, a maradék hő kárba veszik...
A téli hótaposómat ma először fogom idén elővenni, a nyáron az osztrákoknál vettem egy vastag juhszőr talpbetétet + egy vastag kötött zoknit, én így tervezem átvészelni a téli leseket Mosolyog Minden esetre ezt a felállást ma este kipróbálom. Alulra két jageralsó plusz bélelt nadrág, felülre póló, két polár pulóver plusz egy vastag kötött, szintén polár béléssel (kabátot nem szeretem). Sapka, kesztyű. Kb. ennyi Mosolyog
Ilyen talpmelegítőt használtam 3-4 éve Fej a falba. Valamelyik újsághoz volt mellékelve. Elcsábultam a 7 órás fűtéstől, hát zsupsz bele a lesbakancsba és boldog voltam, hogy nem fázik a lábam. Ez tartott 5 órán keresztül, aztán "kialudt a kazán". 3 órától 8-ig fűtött, a lábam, mintha szaunában lett volna, kint közel volt a -20 °C-hoz. 11-ig volt megbeszélve a les, az utolsó 3 óra nagyon hosszú volt, nagyon fázott a lábam, mert az izzadt zokni fagyasztóként viselkedett. Kínomban már a lesdeszkát kapartam  Rííí , a lábamat másnap is alig éreztem.
Szóval rövid lesre alkalmas (akkor meg minek), de hosszú téli éjszakákon szerintem felejtős.
Csatlakozom Wetzlarhoz, olyan csizmát még nem találtak fel szerintem, amiben a lábam ne fázna.  Ördög
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #409 Dátum: 2011. November 23. - 21:56:23 »

Ilyen talpmelegítőt használtam 3-4 éve Fej a falba. Valamelyik újsághoz volt mellékelve. Elcsábultam a 7 órás fűtéstől, hát zsupsz bele a lesbakancsba és boldog voltam, hogy nem fázik a lábam. Ez tartott 5 órán keresztül, aztán "kialudt a kazán". 3 órától 8-ig fűtött, a lábam, mintha szaunában lett volna, kint közel volt a -20 °C-hoz. 11-ig volt megbeszélve a les, az utolsó 3 óra nagyon hosszú volt, nagyon fázott a lábam, mert az izzadt zokni fagyasztóként viselkedett. Kínomban már a lesdeszkát kapartam  Rííí , a lábamat másnap is alig éreztem.
Szóval rövid lesre alkalmas (akkor meg minek), de hosszú téli éjszakákon szerintem felejtős.
Csatlakozom Wetzlarhoz, olyan csizmát még nem találtak fel szerintem, amiben a lábam ne fázna.  Ördög
Utolsó mondatoddal tudok ám azonosulni! Ördög Kacsint
Kézmelegítőnél egyszerűbb a helyzet, ha túl meleg, lerakod magad mellé egy időre, aztán ha megint fázik a kezed, visszaveszed. Ha meg kifogy, ott a zseb.  Ha a láb beizzad, majd hirtelen elfogy a "szufla", na az már húzósabb, pláne hogyha nem tudsz egyből hazamenni! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #410 Dátum: 2011. November 23. - 21:57:13 »

És ha viszel két talpmelegítőt?
 Vállat von
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #411 Dátum: 2011. November 23. - 22:00:44 »

És ha viszel két talpmelegítőt?
 Vállat von

Fűthető les? Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #412 Dátum: 2011. November 23. - 22:05:11 »

Dehát most azon rinyál, hogy tovább marad kint, mint a tappancs kapacitása...
Ha meg kivisz kettőt, akkor meg van oldva... Vállat von Vállat von Vállat von


A fűthető les azért nem jó, mert fürdőgatyában csak nem illik zsigerelni.
 Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #413 Dátum: 2011. November 23. - 22:07:59 »

Ha valaki megveszi valamelyiket a kevésbé horribilis árú fajtából, ossza meg velünk legyen szíves a tapasztalatait!  Wave Engem is érdekel, csak "tesztelni" nincs kedvem. Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #414 Dátum: 2011. November 23. - 22:09:58 »

A fűthető les azért nem jó, mert fürdőgatyában csak nem illik zsigerelni.
 Nyihi Nyihi Nyihi

Pizsamában és papucsban már zsigereltem bikát, azt hittem, hogy baromkodnak, de nem.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #415 Dátum: 2011. November 23. - 22:10:53 »

Ahogy öreg vadásztársam szokta mondani, nekünk is van csizmafűtésünk, de csak akkor működik, hogyha megyünk  Ördög.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #416 Dátum: 2011. November 23. - 22:13:32 »

Ha valaki megveszi valamelyiket a kevésbé horribilis árú fajtából, ossza meg velünk legyen szíves a tapasztalatait!  Wave Engem is érdekel, csak "tesztelni" nincs kedvem. Ördög
Csatlakozom!  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #417 Dátum: 2011. November 23. - 22:51:30 »

Ilyen talpmelegítőt használtam 3-4 éve Fej a falba. Valamelyik újsághoz volt mellékelve. Elcsábultam a 7 órás fűtéstől, hát zsupsz bele a lesbakancsba és boldog voltam, hogy nem fázik a lábam. Ez tartott 5 órán keresztül, aztán "kialudt a kazán". 3 órától 8-ig fűtött, a lábam, mintha szaunában lett volna, kint közel volt a -20 °C-hoz. 11-ig volt megbeszélve a les, az utolsó 3 óra nagyon hosszú volt, nagyon fázott a lábam, mert az izzadt zokni fagyasztóként viselkedett. Kínomban már a lesdeszkát kapartam  Rííí , a lábamat másnap is alig éreztem.
Szóval rövid lesre alkalmas (akkor meg minek), de hosszú téli éjszakákon szerintem felejtős.
Csatlakozom Wetzlarhoz, olyan csizmát még nem találtak fel szerintem, amiben a lábam ne fázna.  Ördög

A jó talpmelegítővel nem izzad le a lábad mert "csak" 37-38 fokra melegszik fel, tehát testhőmérsékletű. Egészen addig amíg működik nem veszed észre hogy van, de ha kifogyott...akkor gyorsan ki fogod cserélni az tuti.
A kézmelegítő kb 50 fokos a tapadós testmelegítő még annál is melegebb. Ezeket ne tedd a csizmába mert rosszul jársz  Ördög
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #418 Dátum: 2011. November 23. - 23:02:58 »

http://www.explosivski.hu/thermic/thermic_warmfeet.htm

Roli, itt elvileg kapható.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #419 Dátum: 2011. November 23. - 23:17:29 »

Engem is érdekel, csak "tesztelni" nincs kedvem. Ördög
Nekem van.
Tehát legyen bár akármilyen zegernye idő, Gemencen vagy Lábodon disznólesen nagyon szívesen tesztelek bármilyen lábmelegítőt, külön díjat sem számítok fel érte, elég, ha a vadászatot álljátok... Ördög
(Már az oviban is önfeláldozás volt a jelem)  Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: