Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266471 alkalommal)
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #210 Dátum: 2010. Október 20. - 13:32:59 »

Úgy dönttem, hogy megveszem a "tevés" Vierzonord-ot, a neten.
Bár nem tudom, hogy mennyire hihető az a 40e ft-os kiírás, amikor mindenhol 44e ft körül van...
http://www.siegert.hu/index.php?p=list@catalog&pid=114
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #211 Dátum: 2010. Október 20. - 14:10:58 »

Úgy dönttem, hogy megveszem a "tevés" Vierzonord-ot, a neten.
Bár nem tudom, hogy mennyire hihető az a 40e ft-os kiírás, amikor mindenhol 44e ft körül van...
http://www.siegert.hu/index.php?p=list@catalog&pid=114


Bár, még az lesz a kérdéses, hogy vajon vádli tájékban nem fog e szorítani a csat miatt? Mert ahogy hallottam a csatost inkább a szűkebb válival rendelkezőknek ajánlják, míg a zippzárost a nagyobb vádlival rendelkezőknek..
Csak nekem ekkora "dilemma" ez a csizmavásárlás?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #212 Dátum: 2010. Október 20. - 14:18:37 »

Csak nekem ekkora "dilemma" ez a csizmavásárlás?

Szerintem igen... Vigyorog
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #213 Dátum: 2010. Október 20. - 14:36:10 »

Szerintem igen... Vigyorog

Első csizma...ráadásul nagy nehezen jött össze rá a pénzem.
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #214 Dátum: 2010. Október 20. - 15:50:37 »

Habár azon gondolkodom, hogy nekem min 2 gatyát is be kell "igazítanom" a csizma alá...
Szóval lehet, hogy jobb választás lenne egy zippzáros Aigle?
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #215 Dátum: 2010. Október 20. - 19:31:37 »

Na, ha már itt a csizmáknál tartunk:
A t.köm tele van ezzel a neoprénnel.
Gondoltam, hogy veszek magamnak egy komolyabb csizmát, de vagyonokat nem fogok kifizetni (a drágát is átszúrja a tüske).
Vettem egy valami RTC-t, de az kifehéredett, levált róla a bélés stb, visszavittem.
Utána vettem egy csatos Afars gumilépőt 15e-ért.
Ez már jó, kényelmes, de a bal lába, sarkánál egy kis foltban (kb mint egy 5forintos) kidörzsölődött a neoprén.
Régebben is volt egy neoprénes, de olcsó noname rocsóm. Annak a sarka totál kidörzsölődött.

Miért istenítik ezt annyira?
Miért csak ilyen sz.r neopréneseket árulnak a boltokban?
 Fejvakarás

Nos oké, hogy a drágát is átszúrja a tüske de a drága nem fog kifehéredni és nem fog a bélés felgyűrődni.

 Pont minap számolgattam, hogy idén többet voltam vadászni csizmában mint bakancsban, úgy, hogy hetente legalább 1 napot eltöltök területen. Legyen az vendég kísérés vagy saját vadászat.
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #216 Dátum: 2010. Október 20. - 19:51:06 »

Nos oké, hogy a drágát is átszúrja a tüske de a drága nem fog kifehéredni és nem fog a bélés felgyűrődni.

 Pont minap számolgattam, hogy idén többet voltam vadászni csizmában mint bakancsban, úgy, hogy hetente legalább 1 napot eltöltök területen. Legyen az vendég kísérés vagy saját vadászat.

Drága édesanyám is elvette a kedvem a vásárlástól, mert "minek ilyen drága sz.r gumicsizma, mert az olcsóbbat is átszúrja akármi...miért nem veszek inkább bakancsot...
Igaz, (még) nem járok ki sokat vadászni, csak hétvégente, esténként. De a későbbiek folyamán...
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #217 Dátum: 2010. Október 20. - 19:52:21 »

Drága édesanyám is elvette a kedvem a vásárlástól, mert "minek ilyen drága sz.r gumicsizma, mert az olcsóbbat is átszúrja akármi...miért nem veszek inkább bakancsot...
Igaz, (még) nem járok ki sokat vadászni, csak hétvégente, esténként. De a későbbiek folyamán...

Ne stresszelj sokat rajta. Lényeg, hogy élőben minél több gumicsizmát próbálj fel a saját lábadra!!!!!!!!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #218 Dátum: 2010. Október 20. - 19:57:14 »

Igaza van a mamádnak ! Egy jó erős bakancs , / van vízhatlan is ideig óráig / mellé egy jó lábszárvédő , más néven kamásli . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #219 Dátum: 2010. Október 20. - 19:59:29 »

Igaza van a mamádnak ! Egy jó erős bakancs , / van vízhatlan is ideig óráig / mellé egy jó lábszárvédő , más néven kamásli . Wave

Egy jó erős bakancs amit érdemes megvenni: Meindl, HAmvag... 50-60 alatt nem nagyon ússza meg...

Erre még a minőségi kamásli...

Ennyiből vehet egy közepes bakancsot meg egy minőségi csizmát ami van annyira kényelmes mint a bakancsa.

Nem sznobságból mondom, ez az én tapasztalatom.
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #220 Dátum: 2010. Október 20. - 20:10:01 »

Köszönöm a válaszokat.
Mondjuk, már elhatároztam...szóval lebeszélni már nem tudnak a csizmáról, csak ilyenkor kicsit meginog, hogy tényleg megérné-e?
Ráadásul saját pénzből lesz, nem is úgy, hogy anyu/apu adja rá a pénzt...
Kipróbálással, az a gond, hogy neten rendelném, a környékünkön pedig normális vadászboltot nehéz találni...
De körülnézek, hátha találok valahol...ha nem is abban az árban, de ugyan azt a csizmát megpróbálom és a neten meg megrendelem.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #221 Dátum: 2010. Október 20. - 20:24:07 »

Köszönöm a válaszokat.
Mondjuk, már elhatároztam...szóval lebeszélni már nem tudnak a csizmáról, csak ilyenkor kicsit meginog, hogy tényleg megérné-e?
Ráadásul saját pénzből lesz, nem is úgy, hogy anyu/apu adja rá a pénzt...
Kipróbálással, az a gond, hogy neten rendelném, a környékünkön pedig normális vadászboltot nehéz találni...
De körülnézek, hátha találok valahol...ha nem is abban az árban, de ugyan azt a csizmát megpróbálom és a neten meg megrendelem.


Úgyis megtapasztalod számodra mi a jó, mi a kényelmes. Fogod még cserélgetni a cuccokat és meg lesz majd az amire Te esküszöl. Pl van aki buttolóra esküszik őz hívás ügyben van aki meg azt mondja az olyan mint az életben a guminő. Ezért érdemes a legtöbb bakancsot vagy csizmád kipróbálni, felvenni, megnézni a Te lábad mit mutat.
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #222 Dátum: 2010. Október 20. - 20:32:03 »

Úgyis megtapasztalod számodra mi a jó, mi a kényelmes. Fogod még cserélgetni a cuccokat és meg lesz majd az amire Te esküszöl. Pl van aki buttolóra esküszik őz hívás ügyben van aki meg azt mondja az olyan mint az életben a guminő. Ezért érdemes a legtöbb bakancsot vagy csizmád kipróbálni, felvenni, megnézni a Te lábad mit mutat.

Amit tudok mindenképpen megpróbálok...
Igaz, várhatnék még a vásárlással, hisz 18 éves korom után mehetek csak hajtásra.
Jelenleg csak nagypapámat tudom "kísérgetni" vadászni, de így legalább sikerül ellesnem a vadászat édes, apró örömeit.
Nem tudom, hogy mit hoz a jövő, lehet, hogy nem is sikerül vadásznom...de lehet, hogy az egész életemet ennek szentelem majd.
Szóval azért nem mondanám, hogy sűrűen fogom cserélgetni a cuccokat...
Esetleg akkor, ha érettségi után belevágok az erdész szakmába:)
De arra még mindig nem találtam sehol választ, hogy egy csatos Le Chameu Vierzonord plus40e-ért, vagy egy cippzáros Aigle Parcours ISO mi le van árazva 51-ről 39-re?!
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #223 Dátum: 2010. Október 20. - 20:53:25 »

Amit tudok mindenképpen megpróbálok...
Igaz, várhatnék még a vásárlással, hisz 18 éves korom után mehetek csak hajtásra.
Jelenleg csak nagypapámat tudom "kísérgetni" vadászni, de így legalább sikerül ellesnem a vadászat édes, apró örömeit.
Nem tudom, hogy mit hoz a jövő, lehet, hogy nem is sikerül vadásznom...de lehet, hogy az egész életemet ennek szentelem majd.
Szóval azért nem mondanám, hogy sűrűen fogom cserélgetni a cuccokat...
Esetleg akkor, ha érettségi után belevágok az erdész szakmába:)
De arra még mindig nem találtam sehol választ, hogy egy csatos Le Chameu Vierzonord plus40e-ért, vagy egy cippzáros Aigle Parcours ISO mi le van árazva 51-ről 39-re?!
Hali !
Nekem cippzáros Aigle , barátomnak csatos Aigle .
Tapasztalat : mind a kettő strapabíró és kényelmes.
A jó lábbelire szükség van . Ha átfázol többet kell gyógyszerre költeni . Ördög
üdv RZOLI

Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #224 Dátum: 2010. Október 20. - 20:55:18 »

Amit tudok mindenképpen megpróbálok...
Igaz, várhatnék még a vásárlással, hisz 18 éves korom után mehetek csak hajtásra.
Jelenleg csak nagypapámat tudom "kísérgetni" vadászni, de így legalább sikerül ellesnem a vadászat édes, apró örömeit.
Nem tudom, hogy mit hoz a jövő, lehet, hogy nem is sikerül vadásznom...de lehet, hogy az egész életemet ennek szentelem majd.
Szóval azért nem mondanám, hogy sűrűen fogom cserélgetni a cuccokat...
Esetleg akkor, ha érettségi után belevágok az erdész szakmába:)
De arra még mindig nem találtam sehol választ, hogy egy csatos Le Chameu Vierzonord plus40e-ért, vagy egy cippzáros Aigle Parcours ISO mi le van árazva 51-ről 39-re?!


Én lehet az Aiglet venném!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: