Oldalak: 1 ... 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 [881] 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1754254 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13200 Dátum: 2018. Október 05. - 20:16:35 »



Erre énis kíváncsi lennék,képről egész pofás darabnak látszik ami még nem jelent semmit!

 Emelem

Üdv!

Én nagy tisztelettel tennék egy erőtlen kísérletet az RWS fegyverekkel kapcsolatban ami nem biztos, hogy nem fog csalódást okozni. Valószínű, hogy amit írok az sokak számára ismert de azért hátha mondok újat is. Kezdeném azzal, hogy A márka mint fegyver gyár nem nagyon létezik, tudomásom szerint a fegyverek időről időre más más cégnél gyártott mai szóhasználattal élve olyan saját márkás fegyverek. Ez nem is olyan nagy baj akkor ha megvizsgáljuk kik voltak a valódi gyártók. Az RWS a gyártókat mindég más-más szempont alapján válogat-a ki attól függően milyen vevői célcsoport volt a célkeresztben. A legelső gyártó természetesen a Mauser volt azután a Krico egy időben a Zastava is besegített és ha jól tudom mai időkben a Rössler készíti az RWS saját márkás portékát, RWS Titán néven. A belinkelt képen az első időkből származó változat található ami vagy a Model KL 75 vagy egy korábbi DWM(IWK) változat. Azt biztosan mondhatom hogy akorai változatok anyaga megegyezett a prémium kategóriák minőségével az RWS változatok valamiben igaz csak minimálisan de eltértek az alap donortól rendszerint plusz szolgáltatásban. Így került nyakbiztosító a Mauserre vagy a Krico-ra és a csőhossz is változott az alaphoz képest. Összességében nem rossz fegyverekés ha az idő valamint a használat nem hagyott nagy nyomot rajtuk akkor érdemes megnézni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #13201 Dátum: 2018. Október 05. - 20:42:20 »

Üdv!

Én nagy tisztelettel tennék egy erőtlen kísérletet az RWS fegyverekkel kapcsolatban ami nem biztos, hogy nem fog csalódást okozni. Valószínű, hogy amit írok az sokak számára ismert de azért hátha mondok újat is. Kezdeném azzal, hogy A márka mint fegyver gyár nem nagyon létezik, tudomásom szerint a fegyverek időről időre más más cégnél gyártott mai szóhasználattal élve olyan saját márkás fegyverek. Ez nem is olyan nagy baj akkor ha megvizsgáljuk kik voltak a valódi gyártók. Az RWS a gyártókat mindég más-más szempont alapján válogat-a ki attól függően milyen vevői célcsoport volt a célkeresztben. A legelső gyártó természetesen a Mauser volt azután a Krico egy időben a Zastava is besegített és ha jól tudom mai időkben a Rössler készíti az RWS saját márkás portékát, RWS Titán néven. A belinkelt képen az első időkből származó változat található ami vagy a Model KL 75 vagy egy korábbi DWM(IWK) változat. Azt biztosan mondhatom hogy akorai változatok anyaga megegyezett a prémium kategóriák minőségével az RWS változatok valamiben igaz csak minimálisan de eltértek az alap donortól rendszerint plusz szolgáltatásban. Így került nyakbiztosító a Mauserre vagy a Krico-ra és a csőhossz is változott az alaphoz képest. Összességében nem rossz fegyverekés ha az idő valamint a használat nem hagyott nagy nyomot rajtuk akkor érdemes megnézni. Emelem



Köszönöm válaszod,igen énis régebbi tipusra tippeltem volna és ezekben még volt/van anyag no semmi különös csak fa meg vas mindeféle sallang nélkül,ha odafigyeltek rájuk és rendesen karbantartották akkor még ma is remek darabok lehetnek viszont a Rösslerekkel már lennének fentartásaim!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #13202 Dátum: 2018. Október 05. - 20:44:27 »

Az egun-on nézelődtem és találtam olyat,  hogy  Heym/RWS,  Krico/RWS. Netán az RWS gyártatott pár szériát  ezzel-azzal, mint a Frankonia és a Kettner? Ha igen,  akkor a minőség  adva van.



 Igen Igen Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #13203 Dátum: 2018. Október 05. - 21:16:02 »

Üdv!

Én nagy tisztelettel tennék egy erőtlen kísérletet az RWS fegyverekkel kapcsolatban ami nem biztos, hogy nem fog csalódást okozni. Valószínű, hogy amit írok az sokak számára ismert de azért hátha mondok újat is. Kezdeném azzal, hogy A márka mint fegyver gyár nem nagyon létezik, tudomásom szerint a fegyverek időről időre más más cégnél gyártott mai szóhasználattal élve olyan saját márkás fegyverek. Ez nem is olyan nagy baj akkor ha megvizsgáljuk kik voltak a valódi gyártók. Az RWS a gyártókat mindég más-más szempont alapján válogat-a ki attól függően milyen vevői célcsoport volt a célkeresztben. A legelső gyártó természetesen a Mauser volt azután a Krico egy időben a Zastava is besegített és ha jól tudom mai időkben a Rössler készíti az RWS saját márkás portékát, RWS Titán néven. A belinkelt képen az első időkből származó változat található ami vagy a Model KL 75 vagy egy korábbi DWM(IWK) változat. Azt biztosan mondhatom hogy akorai változatok anyaga megegyezett a prémium kategóriák minőségével az RWS változatok valamiben igaz csak minimálisan de eltértek az alap donortól rendszerint plusz szolgáltatásban. Így került nyakbiztosító a Mauserre vagy a Krico-ra és a csőhossz is változott az alaphoz képest. Összességében nem rossz fegyverekés ha az idő valamint a használat nem hagyott nagy nyomot rajtuk akkor érdemes megnézni. Emelem

Köszönöm szépen!   Emelem Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13204 Dátum: 2018. Október 05. - 21:36:26 »

Köszönöm szépen!   Emelem Wave

Csak neked mondom így csendbe, hogy senki meg ne hallja, ha jól tudom a fórum influencerének is egy ilyen darab(RWS) van a birtokában(de lehet, hogy csak volt) minden esetre jó lesz ha dicséred(én szóltam)!!! Ördög Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #13205 Dátum: 2018. Október 05. - 22:12:55 »

Csak neked mondom így csendbe, hogy senki meg ne hallja, ha jól tudom a fórum influencerének is egy ilyen darab(RWS) van a birtokában(de lehet, hogy csak volt) minden esetre jó lesz ha dicséred(én szóltam)!!! Ördög Wave

Hát  feltenném másképp?  Nem olyan családból származó én.  S.Peti
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13206 Dátum: 2018. Október 06. - 12:16:09 »

Üdv!

Én nagy tisztelettel tennék egy erőtlen kísérletet az RWS fegyverekkel kapcsolatban ami nem biztos, hogy nem fog csalódást okozni. Valószínű, hogy amit írok az sokak számára ismert de azért hátha mondok újat is. Kezdeném azzal, hogy A márka mint fegyver gyár nem nagyon létezik, tudomásom szerint a fegyverek időről időre más más cégnél gyártott mai szóhasználattal élve olyan saját márkás fegyverek. Ez nem is olyan nagy baj akkor ha megvizsgáljuk kik voltak a valódi gyártók. Az RWS a gyártókat mindég más-más szempont alapján válogat-a ki attól függően milyen vevői célcsoport volt a célkeresztben. A legelső gyártó természetesen a Mauser volt azután a Krico egy időben a Zastava is besegített és ha jól tudom mai időkben a Rössler készíti az RWS saját márkás portékát, RWS Titán néven. A belinkelt képen az első időkből származó változat található ami vagy a Model KL 75 vagy egy korábbi DWM(IWK) változat. Azt biztosan mondhatom hogy akorai változatok anyaga megegyezett a prémium kategóriák minőségével az RWS változatok valamiben igaz csak minimálisan de eltértek az alap donortól rendszerint plusz szolgáltatásban. Így került nyakbiztosító a Mauserre vagy a Krico-ra és a csőhossz is változott az alaphoz képest. Összességében nem rossz fegyverekés ha az idő valamint a használat nem hagyott nagy nyomot rajtuk akkor érdemes megnézni. Emelem

Most már még nehezebb kitalálni hogy valójában ki mit gyárt mert ha jól tudom a RUAG  GMBH sok céget felzabált talán a teljesség igénye nélkül  RWS , Beretta , Tikka , Sako ,  Fejvakarás  Miroku , Sirok  ?  . Már követni se lehet .    Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #13207 Dátum: 2018. Október 30. - 09:15:48 »

Sziasztok!
Találkozott már valaki FAIR CF1, vagy Anschütz modell 1780 D FL fegyverrel? Milyen minőséget képviselnek?
Gondolom, az Anschütz nem gagyi!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #13208 Dátum: 2018. November 03. - 00:36:24 »

Érdeklődnék,hogy használ-e valaki 50,vagy 51 cm-es csővel 30.06-os kaliberű puskát?
A hangjára lennék kíváncsi.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13209 Dátum: 2018. November 03. - 06:43:47 »

Érdeklődnék,hogy használ-e valaki 50,vagy 51 cm-es csővel 30.06-os kaliberű puskát?
A hangjára lennék kíváncsi.

Gyönyörű !  Hát még ha buffan is .   Ördög

Én egy süket fakír harckocsizó vagyok nem kell adni a véleményemre de azt gondolom hogy az elméleti fejtegetések amik kisebb kezdősebességről , nagyobb durranásról szólnak stb.
Csak elméletek  és biztos ezt néhány százalékban ki is lehet fejezni de észre nem veszed ( a vad se ) és egy rövid kezes jó kis fegyver ezt bőven megéri .  Szóval nekem semmi gond  se a hangján se a teljesítményén nem veszek észre semmi zavarót . Hozzáteszem hogy ue. csőhosszal egy 300 Win. Mag. -ot el se tudnék képzelni a szekrényemben és nem a hangja miatt hanem egyéb racionális megfontolások okán .  Emelem


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #13210 Dátum: 2018. November 03. - 10:02:41 »

Gyönyörű !  Hát még ha buffan is .   Ördög

Én egy süket fakír harckocsizó vagyok nem kell adni a véleményemre de azt gondolom hogy az elméleti fejtegetések amik kisebb kezdősebességről , nagyobb durranásról szólnak stb.
Csak elméletek  és biztos ezt néhány százalékban ki is lehet fejezni de észre nem veszed ( a vad se ) és egy rövid kezes jó kis fegyver ezt bőven megéri .  Szóval nekem semmi gond  se a hangján se a teljesítményén nem veszek észre semmi zavarót . Hozzáteszem hogy ue. csőhosszal egy 300 Win. Mag. -ot el se tudnék képzelni a szekrényemben és nem a hangja miatt hanem egyéb racionális megfontolások okán .  Emelem



Úgy okoskodok,hogy ha pl. egy 60 cm-es csővel rendelkező 300 wm sauer 202-es ,amit volt alkalmam hallgatni (,és valóságban,mivel csőben zárol,inkább csak 58 cm-es csövű)  csőtorkolati nyomása 959 bar sako 180 gr shh-el(898 m/s indulóval),és elhallgatható,ha nem is csendes,de még nem gáz,akkor a 30.06 spr 52 cm-es csővel 778 bar torkolati nyomás (783m/s indulóval) is elviselhető lesz.Jól gondolom,hogy a torkolati nyomás függvénye a hanghatás?Szerintem igen.
A cz 557 pont 52 cm-es csövű,olyanra vágatnék egy steyrt, ezért ha valakinek olyan van 30.06-osban,akkor választ tud adni a kérdésemre.Értem hogy hangosabb,csak ,hogy mennyire,tolerálható,vagy felejtős-e ,az érdekelne.
A sebességveszteség nem igazán érdekes nekem.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13211 Dátum: 2018. November 03. - 11:12:26 »

Úgy okoskodok,hogy ha pl. egy 60 cm-es csővel rendelkező 300 wm sauer 202-es ,amit volt alkalmam hallgatni (,és valóságban,mivel csőben zárol,inkább csak 58 cm-es csövű)  csőtorkolati nyomása 959 bar sako 180 gr shh-el(898 m/s indulóval),és elhallgatható,ha nem is csendes,de még nem gáz,akkor a 30.06 spr 52 cm-es csővel 778 bar torkolati nyomás (783m/s indulóval) is elviselhető lesz.Jól gondolom,hogy a torkolati nyomás függvénye a hanghatás?Szerintem igen.
A cz 557 pont 52 cm-es csövű,olyanra vágatnék egy steyrt, ezért ha valakinek olyan van 30.06-osban,akkor választ tud adni a kérdésemre.Értem hogy hangosabb,csak ,hogy mennyire,tolerálható,vagy felejtős-e ,az érdekelne.
A sebességveszteség nem igazán érdekes nekem.

Nekem pont egy ilyen rövid Steyr van 30-06 ban.    Kacsint  ( A bikás topikba feltett utolsó képeim egyikén látható is . ) Na és a CZ 550 FS 9,3x62 se volt túl hangos és túl lökdösős se . Én normál középkalibernél nem foglalkoznék ennyire a dologgal . Látom számolgatsz meg talán a számok bűvöletében eszelsz  Fejvakarás a vásárláson ami nem baj csak  Vállat von .( valamikor én is kívülről fújtam a ballisztikai táblázatok adatait de hidd el semmi jelentősége az átlag vadászaton )    Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #13212 Dátum: 2018. November 03. - 11:46:49 »

Nekem pont egy ilyen rövid Steyr van 30-06 ban.    Kacsint  ( A bikás topikba feltett utolsó képeim egyikén látható is . ) Na és a CZ 550 FS 9,3x62 se volt túl hangos és túl lökdösős se . Én normál középkalibernél nem foglalkoznék ennyire a dologgal . Látom számolgatsz meg talán a számok bűvöletében eszelsz  Fejvakarás a vásárláson ami nem baj csak  Vállat von .( valamikor én is kívülről fújtam a ballisztikai táblázatok adatait de hidd el semmi jelentősége az átlag vadászaton )    Emelem

A puska megvan,csak azon agyalok,hol legyen elmetélve.
Alighanem 52 cm-es lesz,nem rövidebb.
Bokrok-,fák között bujkálás,a jószág után keresgélés a sűrűben lesz a felhasználás célja.
Kap egy bilincset a cső végére,ami most van a csövön,az lesz előbbre forrasztva.
Most ütöttem le az egunon tegnap.Oldalbiztis steyr luxus , jó kis régi fajta.Talán egyívásúak vagyunk.
Van rajta egy zeiss diatal 2.5-10x52-es ha érdekel esetleg valakit,az eladó lenne.Bajor 1 irányzójeles.
Szóval azt mondod nem gáz,mehet a kurtítás.
7x64-es cz 557-el  52 cm-es csővel löttek párat mellettem,ha az nem szólt rohadt nagyot,akkor ez sem fog szerintem.

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #13213 Dátum: 2018. November 03. - 18:14:25 »

Én Mannlicher stucnit használok,  igaz 308-ban. Előtte 30-06 Cz volt, 60 centis csővel. A stucni nagyobbat szól, de nem nagyságrenddel nagyobbat.  Valamivel.  Lesen ülve észrevettem eleinte. Hajtás vagy cserkelés  közben sose.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #13214 Dátum: 2018. November 04. - 06:12:57 »

Úgy okoskodok,hogy ha pl. egy 60 cm-es csővel rendelkező 300 wm sauer 202-es ,amit volt alkalmam hallgatni (,és valóságban,mivel csőben zárol,inkább csak 58 cm-es csövű)  csőtorkolati nyomása 959 bar sako 180 gr shh-el(898 m/s indulóval),és elhallgatható,ha nem is csendes,de még nem gáz,akkor a 30.06 spr 52 cm-es csővel 778 bar torkolati nyomás (783m/s indulóval) is elviselhető lesz.Jól gondolom,hogy a torkolati nyomás függvénye a hanghatás?Szerintem igen.
A cz 557 pont 52 cm-es csövű,olyanra vágatnék egy steyrt, ezért ha valakinek olyan van 30.06-osban,akkor választ tud adni a kérdésemre.Értem hogy hangosabb,csak ,hogy mennyire,tolerálható,vagy felejtős-e ,az érdekelne.
A sebességveszteség nem igazán érdekes nekem.

Szia!

Nekem nemvoltbajomaz 52-es cső hangjával. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 [881] 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: