Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1163128 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #585 Dátum: 2008. December 23. - 18:37:17 »

Ha rendesen össze van nyomva 2 kattanásig, akkor nem tud szétnyílni. Ha csak egyet kattan, akkor talán még szétszedhető...

Akkor nem véletlenül adta le a puskáit az ember!  Nyihi
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #586 Dátum: 2008. December 26. - 23:31:37 »

Sziasztok
Van valami infotok errol a bor-rol ajandekba kaptam nehany uveggel es izlett a honlapjukon nem sokat ir ...koszi.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #587 Dátum: 2008. December 27. - 00:43:24 »

Szia!

Más infóm nekem sincs, csak annyi, hogy tényleg jó. Én pár hete kaptam egy partnertől, de tudtommal kereskedelemben nem igen kapható.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #588 Dátum: 2008. December 27. - 23:02:41 »

Üdv

Sziasztok
Van valami infotok errol a bor-rol ajandekba kaptam nehany uveggel es izlett a honlapjukon nem sokat ir ...koszi.




Ha tudsz nekem mondani palackozási helyet, vagy esetleg termelőt megtudhatok pár dolgot:D:D
Elvégre hegyaljai vagyok:D

Üdvözlettel: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #589 Dátum: 2008. December 28. - 07:06:37 »

Üdv

Ha tudsz nekem mondani palackozási helyet, vagy esetleg termelőt megtudhatok pár dolgot:D:D
Elvégre hegyaljai vagyok:D

Üdvözlettel: Fabrigo

Sajnos nem tudok semmit mondani rola, csak ami az uvegre van rairva,  az uveg hatuljan alairas : Andrassy pincze Tarcal, es Gervald Laszlo foborasz alairasa, a tobbi pontosan mint a feltett kepen
Koszi mindkettotoknek
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #590 Dátum: 2008. December 28. - 09:19:04 »

 Üdv Bentshaft Wave A honlapon mindent meg lehet találni ,e-mail cim stb. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sziju
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2008. December 28. - 18:16:17 »

Fiúk!
Én ha Tarcalon járok, a Kovács pincészetbe szoktam menni borért. Az út szélén hordóra írva mutatják az irányt. Nagyon jó boruk van, több fajta is. Kimérve is és palackozva is árulják. Tarcali ismerősöm ajánlotta őket, mert tényleg jó a boruk. Pálinkát is lehet venni náluk. Valahogy úgy adódott, hogy vadászruhában mentünk bort venni. A falon mindenféle érdekes őzagancs és egyéb trófea. Kérdeztük, ki lőtte ezt a sok vadat? Na, gondolhatjátok! Az öreg két perc múlva már "Kálmán bátyánk" volt, én meg az ő kislánya. Rögvest körbe is vezetett bennünket, és megmutatta a kincseit. Miután látta, hogy "szakértő közönséggel" van dolga  Kacsint, ki is nyitotta a másik pincét, ahonnan a pórnép nem kaphat bort. Mi meg megkóstolhattuk, és abból vehettünk. Valóban különleges bor volt.

Öt éve vettünk bort náluk, amit egy üveg demizsonba töltöttünk.  Közben mindig vettünk újat, és ez megmaradt. Mostanában találtam meg. Életemben ilyen finom szamorodnit még nem ittam, mint amilyen ez lett!

Szerintem, aki elmegy Tarcalra, megtalálhatja Kálmán bátyámat is, de a másik pincészetet is. Nem lehet túl nagy különbség a boruk között. Minőségi mindkettő. Ha van üveg ballonotok, azt vigyétek, mert műanyag palackba töltik, és üvegben jobb tárolni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #592 Dátum: 2008. December 28. - 18:43:51 »

Köszönöm Judit! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #593 Dátum: 2008. December 28. - 19:17:50 »

Attila!
Vadászruhában menj, és kérdezz rá, hátha ott van Kálmán bátyánk! Kacsint
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #594 Dátum: 2008. December 31. - 08:04:13 »

"Nem kizárt, hogy orvvadász lőtt rá a Zákányi Határrendészeti Kirendeltség határőrszolgálatot teljesítő főtörzsőrmesterére, mondta Bíró Gábor, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A rendőrség mindenesetre forró nyomon keresi a tettest (állítólag azt már tudják, milyen fegyvert kell keresniük, de erről egyelőre nem beszélnek), aki valószínűleg célzottan lőtt, elképzelhető, hogy azért, mivel tiltott tevékenysége közben megzavarták a járőrök.

Akik lövéseket hallottak Őrtilos határában, egy fenyveserdő felől, így kiszálltak az autójukból. Hőkamerával, illetve lámpával indultak a hangok irányába, amikor az egyikükre rálőttek. Társa a kocsiba segítette a sérült rendőrt, az őrsre vitte, majd mentőt hívott hozzá.

A főtörzsőrmesternek a könyökét roncsolta a lövedék, a nagykanizsai kórház sebészeti osztályán eltávolították a szétlőtt csontdarabokat, illetve a tölténydarabokat, és kitisztították a sebet. A főtörzsőrmester már jól van, a kezelése valószínűleg Budapesten folytatódik. Az orvosok szerint hosszú rehabilitációs kezelés vár, és legkorábban csak két hónap múlva lehet majd megmondani, sérülése maradandó-e."


Na durvul a helyzet itthon is.

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #595 Dátum: 2008. December 31. - 08:18:28 »

"Nem kizárt, hogy orvvadász lőtt rá a Zákányi Határrendészeti Kirendeltség határőrszolgálatot teljesítő főtörzsőrmesterére, mondta Bíró Gábor, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A rendőrség mindenesetre forró nyomon keresi a tettest (állítólag azt már tudják, milyen fegyvert kell keresniük, de erről egyelőre nem beszélnek), aki valószínűleg célzottan lőtt, elképzelhető, hogy azért, mivel tiltott tevékenysége közben megzavarták a járőrök.
Akik lövéseket hallottak Őrtilos határában, egy fenyveserdő felől, így kiszálltak az autójukból. Hőkamerával, illetve lámpával indultak a hangok irányába, amikor az egyikükre rálőttek. Társa a kocsiba segítette a sérült rendőrt, az őrsre vitte, majd mentőt hívott hozzá.
A főtörzsőrmesternek a könyökét roncsolta a lövedék, a nagykanizsai kórház sebészeti osztályán eltávolították a szétlőtt csontdarabokat, illetve a tölténydarabokat, és kitisztították a sebet. A főtörzsőrmester már jól van, a kezelése valószínűleg Budapesten folytatódik. Az orvosok szerint hosszú rehabilitációs kezelés vár, és legkorábban csak két hónap múlva lehet majd megmondani, sérülése maradandó-e."
Na durvul a helyzet itthon is.
Nem lenne szabad szerintem ilyen esetekben azonnali intézkedést eszközölni...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #596 Dátum: 2008. December 31. - 08:37:39 »

Nem lenne szabad szerintem ilyen esetekben azonnali intézkedést eszközölni...
Őrtilosban mindig is durva volt...
A lesek lábait befűrészelik. Az a "jobbik" eset ha motorfűrésszel összevégják a lest, legalább nem alattad törik el.... Fa testápoló
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2008. December 31. - 08:43:59 »

Basszus  Szomorú Nem semmi

Mély tisztelet a kivételnek, de ritka köcsög népek laknak arra...., szinte napról-napra rombolnak. Minden reggelre találtunk "időzített bombát", vagy összevágott lest!
Hát mit monjak ölég kilátástalan... Vállat von
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #598 Dátum: 2008. December 31. - 11:18:12 »

Mély tisztelet a kivételnek, de ritka köcsög népek laknak arra...., szinte napról-napra rombolnak. Minden reggelre találtunk "időzített bombát", vagy összevágott lest!
Hát mit monjak ölég kilátástalan... Vállat von

Szia Steve!

Még a régi társaságnál ahol segédkeztem volt 2 les egy patakparti csenderes mellett. Jó kis disznóváltók voltak arra, mert a patakon átváltva a sertevad megengedett egy kis dágványozást magának, mielőtt belevetette magát a nagy kukoricatáblába...  Vigyorog
Na a lényeg a lényeg, mindig jeletős vadkár volt ezen a tengernyi kukoricaföldön, de a VT-nek jó volt, mert a nyári vadkáros időszakban kitett vendégek elég sok disznót sikeresen leigazoltattak mielőtt a tengeribe beváltott, hiszen a tábla és a csenderes közt "természetes lőnyiladékként" egy frankó kis földút segédkezett, és mivel csak földműveléskor használták, zavart sem volt a terület. És most jön a slusszpoén: a földtulajdonossal közelharcot vívtak, mert annak ellenére, hogy vadkárelszámoláskor a markát tartotta, azért felháborítónak tartotta, hogy a földje mellett vadászat folyik, ezért alkalom adták a tárcsát/ekét/vetőgépet/kombinátort/miegyebet bele-bel akasztotta a les lábába, majd feldöntötte az építményt. 4m padlójú fedett lesekről van szó igen nagy tömeggel, nem kell mondanom hogy nézett ki a les miután feldőlt Szomorú Szóval csak azt akarom mondani, a Nálatok fellelhető esetek nem egyedül állóak, de kétség kívül alattomosak Szomorú  Fejvakarás
Na persze a falvak környéki lesek amúgy is "gyönyörűek" nálunk a mostani társaság területén is, mert télen a létra vagy a lesülőke kerül elfűtésre, nyáron a palánkozás szolgál amatőr grafikusművészek munkáinak térként  Vigyorog Szóval megvan sajnos a cirkusz mindenhol, csak úgy látom Nálatok az emberélet épsége sem szent  :'(

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #599 Dátum: 2009. Január 01. - 07:47:17 »

Üdv néktek! kik már ébren vagytok, túl éltétek az ó év búcsúztatót!  Sok sikert az újban. ( nyomás vadászni)
Naplózva

hunter55
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: