Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 293992 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #90 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 19:55:52 »

Általános országos jelenség, csak máshol gímbikával, bakkal van hasonlóan. Kell a pénz, ezért a jó képességű kosok elesnek középkorban, csak centi legyen elég. A kisívű, gyenge kosokat meg nem is akarja lőni sem, meg lövetni sem senki, mert "a keretet ne kis kosokból lőjük má meg he". Meg püföli is mindenki aki elé kiáll.

Értem, köszi.
Én is erre gondoltam, csak azt hittem van más oka is....
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #91 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 20:00:59 »

Van...
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 20:12:39 »

Van...

Mi lenne az?
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 20:39:46 »

Üdv Jager74!

Zempléni muflonállomány minőségéről van információd?


Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 07:05:28 »

Üdv Jager74!

Zempléni muflonállomány minőségéről van információd?


Fabrigo
Én láttam néhány Zempléni, azon belül Kishuta környéki kost. Többsége kisívű, nyakbanövő és a csiga egy síkban helyezkedik el, vagyis nem tekeredik, hajlik kifelé, mint a nálunk lévő kosoknak. Sok ilyet  láttam az idei Szerencsen megtartott BAZ megyei vadásznapon lévő trófeabemutatón, bár ott biztos sok bükki kos is volt, ami szintén hasonló tulajdonságokkal bír. Állítólag valahol a Zemplén déli részén van egy jó trófeaminőségű állomány, de arról semmit nem tudok.
Naplózva

Üdv: Bence
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 08:24:04 »

A kisívű, gyenge kosokat meg nem is akarja lőni sem, meg lövetni sem senki, mert "a keretet ne kis kosokból lőjük má meg he".

Szia!

Én szívesen jelentkeznék egy ilyen kisívű kos elejtésére! Nyami  (A nagyívüt nem tudom megfizetni Stoel ) Ha van rá nálatok lehetőség.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 08:26:37 »

Szia!

Én szívesen jelentkeznék egy ilyen kisívű kos elejtésére! Nyami  (A nagyívüt nem tudom megfizetni Stoel ) Ha van rá nálatok lehetőség.
 Wave
Anti, lehet hogy veled tartanék! Kacsint Wave
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 08:37:08 »

Szia!

Én szívesen jelentkeznék egy ilyen kisívű kos elejtésére! Nyami  (A nagyívüt nem tudom megfizetni Stoel ) Ha van rá nálatok lehetőség.
 Wave
Van, küldjek árjegyzéket privátban?
Naplózva

Üdv: Bence
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 08:39:07 »

Van, küldjek árjegyzéket privátban?
Én is kérnék, ha lehet! Wave
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 08:58:51 »

Van, küldjek árjegyzéket privátban?

Szia!

Elküldenéd Nekem is?  Mosolyog

(Lehet rossz helyen keresgéltetek eddig, mert itt szerintem akad a selejt kosokra jelentkező.)
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 09:24:34 »

Van, küldjek árjegyzéket privátban?

Szia!

Látom beindult a biznic  Ördög
 Természetesen kérnék árlistát. Táncol
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 09:26:19 »

Valaki juttassa el nekem is azt a listát, plíz! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 09:46:56 »

Valaki juttassa el nekem is azt a listát, plíz! Wave

Annyi kos már nincs.  Ördög Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 14:31:15 »

Én láttam néhány Zempléni, azon belül Kishuta környéki kost. Többsége kisívű, nyakbanövő és a csiga egy síkban helyezkedik el, vagyis nem tekeredik, hajlik kifelé, mint a nálunk lévő kosoknak. Sok ilyet  láttam az idei Szerencsen megtartott BAZ megyei vadásznapon lévő trófeabemutatón, bár ott biztos sok bükki kos is volt, ami szintén hasonló tulajdonságokkal bír. Állítólag valahol a Zemplén déli részén van egy jó trófeaminőségű állomány, de arról semmit nem tudok.

Üdv Kalcsob!


Igen, kishutai részekben zömében az általad is említett kosok vannak jelen. Sajnos határon van a déli részen lévő jobb minőségű állománnyal. Hóolvadás után figyeltem meg olyan 28 kosból álló csapatot, melyben 1-2 kos akadt 60 alatt. Zömében 70-80 cm körüli volt, és mind sötét, nyeregfoltos mintázatú.
Mikor komolyabban kezdtek felénk is foglalkozni a muflonnal, akkor csak is a világos nem kívánatos csigaívűt lövették. A szakszerű vadgazdálkodásnak köszönhetően, az állomány minősége lényegesen javult. Szépen mutatkozik az eredménye is, elmúlt években mindig esik 3-4 db 80 feletti kos.
Igaz, a vendége száma nem nagyon növekszik, talán kevésbé ismerik még ezt a muflonos régiót.


Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 14:39:22 »

Üdv Kalcsob!


Igen, kishutai részekben zömében az általad is említett kosok vannak jelen. Sajnos határon van a déli részen lévő jobb minőségű állománnyal. Hóolvadás után figyeltem meg olyan 28 kosból álló csapatot, melyben 1-2 kos akadt 60 alatt. Zömében 70-80 cm körüli volt, és mind sötét, nyeregfoltos mintázatú.
Mikor komolyabban kezdtek felénk is foglalkozni a muflonnal, akkor csak is a világos nem kívánatos csigaívűt lövették. A szakszerű vadgazdálkodásnak köszönhetően, az állomány minősége lényegesen javult. Szépen mutatkozik az eredménye is, elmúlt években mindig esik 3-4 db 80 feletti kos.
Igaz, a vendége száma nem nagyon növekszik, talán kevésbé ismerik még ezt a muflonos régiót.


Fabrigo
Akkor csak így tovább!  Igen
Nálunk pont az ellenkezője folyik. Szakszerű vadgazdálkodással kiszedjük az állományból a gazdaságilag érett, nagy kosokat és hagyjuk szaporodni a kis ívű selejteket! Ennek is megvan az eredménye!!   Nem Rííí
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: