Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 294009 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #540 Dátum: 2012. április 10. - 18:38:58 »

Szervusz Balázs!

Királyháza környéke. Ha ismerős vagy a részen, akkor az alsóháztól keletre, a hegyre induló út vezet a Drinó nevezetű völgyhöz (a hegy másik oldala). A völgy télen is lakott: gímszarvast szinte mindig látni itt. Jó kis szamócások, sűrűsök vannak a a környéken, védett völgy és széltől függően bármilyen irányból jól cserkelhető.

Egyébként 4 éve járok Királyházára vadászni, de idén láttam először itt muflont, idén viszont kifejezettem sokat. Októbertől 12x cserkeltem itt, és 12 vadászatból 6 alkalommal muflon is volt.

Üdv
SC

Szia SpaceCowboy!

Remek vidéken vadászol, az egész Börzsöny varázslatos... Nekem még "csak" a Drégelyvár alatt volt szerencsém cserkelni, de életélmény, remélhetőleg még átélem... Úgy ugrott a sípra az őzbak, mintha életeében nem látott volna embert Mosolyog

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
kiralyierdesz
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #541 Dátum: 2012. április 11. - 00:03:48 »

Igen Emelem

Hol marad az élmény? Türelmetlen Mosolyog

Az ország melyik részén vadásztatsz?
Délnyugat Zemplén ÉSZAKERDŐ üzemi vadászterület, Tállya-Abaújszántó községhatár.
A kép az egyik tavalyi kos. Élménybeszámoló, majd az újakról frissiben.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #542 Dátum: 2012. április 11. - 00:35:34 »

Szia SpaceCowboy!

Remek vidéken vadászol, az egész Börzsöny varázslatos... Nekem még "csak" a Drégelyvár alatt volt szerencsém cserkelni, de életélmény, remélhetőleg még átélem... Úgy ugrott a sípra az őzbak, mintha életeében nem látott volna embert Mosolyog

 Emelem S.Peti

Igen, egyet értek. Mosolyog A Börzsöny gyerekkorom óta nagy szerelem. Szeretem, mert nehéz a hegyi vadászat. Vad van gazdagon, de meg kell küzdeni a sikeres elejtésért. Ritka az ideális helyzet, a vad szinte mindig előnyben van. Az elejtés után sem móka az élet, külön öröm, ha még egy-két km-t húzni kell a vadat az útig. Mosolyog Én a lesvadászat helyett a cserkelést preferálom, úgyhogy nekem maga a paradicsom.

Nem zavart a terület. Falu nincs a közelben, így a vad természetes viselkedését mutatja. Nehéz itt vadászni. Gyakoriak a 8-10 km-es cserkelések. Szinte mindig látsz vadat, de megfelelő lőhelyzet ritkán adódik. Ha adódik, akkor is egy lövésre van lehetőség szinte mindig. Nincs garantált elejtés, de mindettől csak szebb az egész. Az idei őszi-téli szezonban 10 hajnali alkalommal cserkeltem itt, és nagyon szerencsétlennek éreztem magam, mert nem adódott általam tökéletesnek tartott lőhelyzet, de hibáztam is - szerencsére sebzés nélkül. Aztán a tarvad idény utolsó hetében, az utolsó cserkelésen ejtettem el egy gímszarvas borjút. És akkor értettem meg, hogy eddig ez volt a leggyönyörűbb vadász telem. Minden volt benne: vágyakozás, várakozás, csalódás, szenvedés, elkeseredés, izgalom, munka, és végül siker. Pedig még nem is tartok trófeás vad vadászatánál.

Szóval Börzsöny forever!
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #543 Dátum: 2012. április 11. - 00:37:24 »

Nem irigyellek, ááá... Ördög Kacsint
Gyönyörű az a vidék, minden álmom majd egyszer ott vadászni (nem csak túrázni) Mosolyog
 Igen Emelem

Keresd az Ipoly Erdő zrt-t. Egyáltalán nem drága a vadászat itt. A kísérés 2-3e Ft, az elejtés és vadhús ára pedig az országos átlagnak megfelelő.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #544 Dátum: 2012. április 11. - 02:14:41 »

Keresd az Ipoly Erdő zrt-t. Egyáltalán nem drága a vadászat itt. A kísérés 2-3e Ft, az elejtés és vadhús ára pedig az országos átlagnak megfelelő.
Az a főbb gond, hogy még nincs vadászvizsgám. Kacsint Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #545 Dátum: 2012. április 11. - 02:16:20 »

Délnyugat Zemplén ÉSZAKERDŐ üzemi vadászterület, Tállya-Abaújszántó községhatár.
A kép az egyik tavalyi kos. Élménybeszámoló, majd az újakról frissiben.
Szép vidék az is! Igen
Várjuk a majdani beszámolókat. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
atiss8701
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #546 Dátum: 2012. április 23. - 06:22:05 »

Olvassátok el a májusi Nimródot! Az a 93 cm-es kos nálunk esett! Taps
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #547 Dátum: 2012. Május 04. - 21:22:58 »

Na mit tanátam' ?

Érdemes végighallgatni az Öreget ( Emelem)!

A 21. perctől a kor vizsgálata során mond egy számomra új, rendkívül érdekes dolgot, amiről még nem hallottam, amivel még nem találkoztam.
A kos baloldali csigája szerint 5 éves múlt (5 és fél évesnek mondja), viszont a jobb csigája szerint csak négy és fél.
Amikor ezt észrevette, meglepődött! Hogyan lehetséges ez.
Hát úgy, hogy hasonlóan a szarvasfélékhez, a láb sérülése az ellentétes oldalon agancselfajulást, hibás növekedést, a muflonnál pedig csökkent csiganövekedést okoz, jelen esettben a kos negyedik életévében. Mutatja is, hogy mennyit nőtt csak a kos ebben az évben a jobb csigáján.

http://www.wobbler.tv/jagen/wildarten:16/vorderasiaten-in-ostthueringen.html

Vadászüdv!
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #548 Dátum: 2012. Május 04. - 21:26:30 »

Még annyit hozzátennék, hogy milyen logikus is ez, hiszen ugyan maga a csiga egy fehérjeproduktum, de hiába, ha alatta a csontcsap nem tud fejlődni rendesen egy anyagforgalmi zavar miatt és nem tud alapot nyújtani a szaruhoz.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #549 Dátum: 2012. Május 05. - 10:52:21 »

Még annyit hozzátennék, hogy milyen logikus is ez, hiszen ugyan maga a csiga egy fehérjeproduktum, de hiába, ha alatta a csontcsap nem tud fejlődni rendesen egy anyagforgalmi zavar miatt és nem tud alapot nyújtani a szaruhoz.
Igen Kézfogás Pacsi

Etc. , и т.д. , stb. !  Még , ha nem is muflongy , de szarvcsapja és szarvája , --- az van !    Vigyorog Vigyorog Vigyorog



 Wave Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #550 Dátum: 2012. Május 05. - 13:07:49 »

Karcsi bácsi!
Nagyon jó!!! Igen
Lehet, hogy új fajjal bővült az afrikai vadászfarmok kínálata?
Hogyan hívják?
Mufdu, netán kulon?
Már látom is a farm kapujában toporgó -az új különlegességre áhítozó- vendégek hosszú sorát! Vigyorog  Nyihi
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #551 Dátum: 2012. Május 07. - 09:45:44 »


Üdvözletem!  Emelem  (Zavar ebben a "szmájliban", hogy félrenéz és nem a másik szemébe, de hát nincs jobb...:-) )

Ennek az afrikai jószágnak gondolom rendben volt úgy különben a csontozata, nem?
Itt inkább valami genetikai háttere (pl. szoros rokontenyészetből fakadó) lehet a dolognak,  nem? Legalábbis ilyen állatoknál láttam arckoponya, farokcsigolya és lábcsont degeneráltságot, csökevényes növekedést.

Muflonnál hasonlóról még nem hallottam, mint a képen lévő állatnál, bár pár csökevényes jószággal találkoztam a neten, életben nem.

Afrikában azért több a szarvat viselő jószág (így is, úgy is), több példa adódhat a különlegességekre.

Vadászüdvözlettel   Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #552 Dátum: 2012. Május 07. - 13:55:59 »

Ennek az afrikai jószágnak gondolom rendben volt úgy különben a csontozata, nem?
Itt inkább valami genetikai háttere (pl. szoros rokontenyészetből fakadó) lehet a dolognak,  nem? Legalábbis ilyen állatoknál láttam arckoponya, farokcsigolya és lábcsont degeneráltságot, csökevényes növekedést.
Igen Igen











 Wave Emelem


Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #553 Dátum: 2012. Május 07. - 14:35:49 »


Ez a "kajla" szarv az orixok között nem számít annyira ritkaságnak.
Többet is láttam Namíbiában, élve is és a farmon már kikészített trófeaként is.
De az a kudu az igen érdekes OOO
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #554 Dátum: 2012. Május 07. - 15:28:28 »

De az a kudu az igen érdekes OOO









 Wave Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: