Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 660278 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #705 Dátum: 2010. Január 03. - 22:33:28 »

Köszönöm!!!
Elkérték, de még tegnap a tegnapiakat, azok frissek voltak. Ma egy lélek sem volt rajtunk kívül a tavakon abban az orkánban...
Húúúú, a borzot én is megkóstolnám...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #706 Dátum: 2010. Január 04. - 09:33:41 »

Godena  Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #707 Dátum: 2010. Január 04. - 13:30:46 »

 Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #708 Dátum: 2010. Január 04. - 22:11:11 »

Üdv a kormorán vadásznak! Igen Igen

A  Wild und Hund ujságban volt egy pár éve egy cikk a hollandus kormoránvadászokrol,azok állitólag a mellhust kioldják és megeszik.
Hogy milyen izü,arra már nem emlékszem,mi volt irva.

Üdv     Gyuri

Naplózva

Don´t eat yellow snow
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #709 Dátum: 2010. Január 04. - 22:18:08 »

Elkérték a horgászok? Vigyorog

Nem lehet, hogy csalinak?  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #710 Dátum: 2010. Január 04. - 22:39:05 »

Nem hiszem,vagy hazavitték a kutyának,vagy az nap este rántott ponty helyett, rántott káróvolt a menü. Ördög
Én már szinte mindent kipróbáltam csalinak,a csirkehústól a csigáig Mosolyog több kevesebb sikerrel.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #711 Dátum: 2010. Január 05. - 13:38:46 »

Biztos, hogy a lábosba szánták, mert tőlem is kérdezgették, hogy finom-e...?  ??? A kisördög ott volt bennem, ezért nem igazán akartam őket lebeszélni róla. De azt azért nem gondoltam volna, hogy ennyire bátrak lesznek.  Mosolyog Ráadásul aznap még (a romló idő dacára) ment is a hal: fogtak pontyot, csukát.
Egyszer én is láttam a youtube-on egy felvételt, ahol egy srác valami kormoránszerű madárnak a combjait vágta nyúzta és tette el.
Ma beszéltem a tógazdával, a vasárnap mutatóban sem látható kormik visszatértek. Egy riasztópisztollyal megpróbálta elkergetni őket, kevés sikerrel. Végigjárta az egyik áttelelő tavat, amiben egy- és kétnyaras kárászok voltak. Elmondása szerint 37 darab kárászt tudott visszadobni, amiket kihordtak, kivertek a madarak a partra. Emellett annyi elhullott, kivágott szemű, összevagdosott fejűt vitt ki a rókakomáknak, amennyit meg sem mert számolni, csak megsaccolni a súlyát. (jó sok kiló lehetett... :'() Mondtam neki, hogy arra a sekély vízű tóra keresztet is vethet, semmi idő alatt ki fgják neki pucolni, nem kell a lehalászással törődnie...

Norbi, megrögzött pecás révén jómagam is mindenféle csalit próbáltam már... a legemlékezetesebb a füstölt lazacos szendvicsből kivett vékony halszelettel fogott csukám volt, amit az őrbottyáni tározón fogtam kb 10 éve.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #712 Dátum: 2010. Január 05. - 14:25:16 »

Szóval ott fojtatják a kárók akol abbahagyták Szomorú sajnos a 3-5 kg os pontyokkal is szörnyűségeket tudnak művelni.
Úgy látszik még fegyelmezésre szorulnak Vadász


godena,nekem az volt az egyik legemlékezetesebb, amikor nesquik gabonapehellyel az egyik veresegyházi tavon úgy szedtem a pontyokat mint a zsizsiket,természetesen a nagy öregeket közben meg megütötte a guta. Ördög
Két nappal később a horgász boltos meg mesélte, hogy mindenki csokis pufit keres nála. Ördög
Szerintem ezt a részét folytassuk a horgászosban, mert fenéken leszünk billentve Stoel Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 07. - 22:11:42 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #713 Dátum: 2010. Január 07. - 22:07:57 »

Szombaton, ha a az időjárás is úgy akarja ( szakadó esőt jósolnak egyenlőre... :'(), akkor újra vízparton leszek. Az iskolám úgy tűnik, hogy megbíz egy visszautasíthatatlan feladattal: az iskolai szertár preparátumállományát kellene frissíteni. Mondták, hogy tőkés réce jó lenne, meg kormorán is, és a pézsmapocok is említésre került. Kézzel-lábbal tiltakoztam... Vigyorog Ördög Angyal
Tud-e közületek valaki segíteni abban, hogy hol találok elfogadható áron dolgozó preparátort a Székesfehérvár - Százhalombatta - Budapest tengely mentén?
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #714 Dátum: 2010. Január 08. - 12:14:05 »

Itt van egy preparátor: http://www.preparalas.hu/
De ha ez nem felel meg, akkor gugliba beírod hogy preparátor,és kedvedre válogathatsz.
Egy kalappal szombatra  Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #715 Dátum: 2010. Január 08. - 16:59:12 »

Norbi, köszönöm a segítséget!
A holnapi vízivadazás ugrott, mert jelenlegi állás szerint úgy néz ki, hogy fácánhajtás lesz a vége...  >Nevet Soha rosszabb cserét... Bár ez a mocsok esős idő még közbeszólhat... Ahogy valószínűleg mindenkinek a hétvégén... Imára!!! Allahu akbar!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #716 Dátum: 2010. Január 15. - 21:16:27 »

Üdv ! Minden nap erre jönnek .Hol többen -hol kevesebben . Az csak természetes, a gép bent a házban  Ördög a telefon ,meg ennyit tud .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #717 Dátum: 2010. Január 16. - 10:39:43 »

Lacus, ez valahogy mindig így van...  Vigyorog
A jómúltkor nem vpakoltam elő a gépet, pedig olyan képet tudtam volna készíteni kárkatonákról, hogy tyuhaj... kb 150-200 darab húzott befelé. Feketéllett tőlük az ég. A mobilom meg elfagyott, teljesen használhatatlanná vált. Úgyhogy csak a fejemmel fotóztam a látványt.
Vagy... megszomjaztam,elővettem a termoszt, megittam egy jó forró teát. Még gondolkodtam is, hogy igyak-e még egyet? Aztán ittam... Nos, nem kellett volna...  Ördög Körülbelöl tíz fős tőkés réce csapat húzott ki a Hidegvízről. Épphogy a puskacsőre nem szálltak. Én meg csak álltam, egyik kezemben pohárral, másikban termosszal, vállravetett puskával. Tehetetlenül.  Vigyorog Na, akkor aztán mondtam a magamét... magamnak.  Tasli
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #718 Dátum: 2010. Január 17. - 13:15:46 »

Ma végre vízparton lehettem megint!!! Csupán egyetlen kormorán esett, de megérte. Hihetetlen hangulata van a pirkadatnak. Mikor megérkezel még teljes a sötétség, aztán mind jobban kivehetőek a kontúrok, körvonalak. Izgalmas, mikor meglátsz valamit a vízen, de még nem tudod eldönteni, hogy azok récék-e vagy csak megint valami uszadékot kevert oda az ár.
Lassan itt a vízivadidény vége és ez jól kivehető és érthető a madarak viselkedéséből is. Rengeteg kárókatona vette felénk a reggel folyamán az irányt, de lövésig szinte sohasem jutottunk. Ha igen, akkor bizony eléggé a lőtávolság határán lavíroztunk. Persze jöttek a récefajok is csapatostul, de mindig kiszúrtak, egyszer meg elbambultam... Pedig volt úgy, hogy tízes csapatokban húztak be... tőlünk 60-70 méterre. Meg lehetett volna reszkírozni egy-egy lövést (Közéjük durrantok, osztá' lesz, ami lesz...), de minek??? Inkább csak csodáltam a repülési tudományukat, főleg a kis csörgők nagyon meggyőzőek  Vigyorog.
Kárókatonára lövést tenni meg csak akkor volt esély, ha szólóban érkezett. Az az egy szerencsétlen is így került puskavégre.
De nem bánom, nagyon sokat adott így is a nap!
Mikor hazaértem, a gyerekeim rögtön azzal fogadtak, hogy: "Apa, mit lőttél?" Mit mondhattam volna? Hogy semmit és mégis MINDENT? Inkább elmeséltem nekik, hogyan halászott a kárókatona, milyen alakzatban repültek a csörgő-, és tőkés récék, milyen volt az a látvány, amikor a sirályok lecsapnak a vízre, mennyire hangosan repültek a hatalmas hattyúk... Szájtátva hallgatták.
Aztán természetesen mindenki kipucolta a saját fegyverét. Ők a játékot, én meg az igazit, mert ezt a közösen végzett szertartást sohasem hagyhatjuk ki.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #719 Dátum: 2010. Január 17. - 14:44:01 »

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: