Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559372 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Július 09. - 21:57:07 »

Tovább:

Dánia okt.1 - dec.31
Anglia, Wales, É.-Írország  okt.1 - jan.31
Skócia szept.1- jan. 31

Ti pedig fejezzétek be ezt a hülyélkedést!
Keressétek a szezonokat hogy haladjunk valamit előre, ha meg nem akartok ebben segiteni akkor ba..tassátok egymást privátban és ne itt!
Köszi.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Július 09. - 21:57:38 »

Most kaptam az információt: a Minisztérium valóban az EU Madárvédelmi Irányelv szellemében hozott dörgedelme miatt módosította a Vhr.-t. Állítlag ez alapján ŐSZI kvótákat fognak meghatározni a szalonka vadászatára.

(Itt is) kérem azokat, akik bármilyen információval rendelkeznek a külföldi vadászati idényekről jelezzék itt, vagy mailben, privátban nekem: az EU tagállamaiban hol vadásznak párzási időszakban madárra jelenleg!

Köszönöm!




Na akkor íme amit így hirtelen kinéztem.

Erdei szalonka vadászati idények:

Németo. okt.16 - jan.15
Bulgária aug.1 - febr.28
Ausztria, tartományonként eltérő
Alsó-Ausztria márc.1 - ápr.15
Felső-A. okt.1 - ápr.30
Salzburg márc.1- ápr.15 és okt. 1- dec.31
Burgenland  ugyanaz
Karintia márc. 16- ápr.10  és szept. 1- dec. 31
Stájero. márc. 16- ápr. 15 és szept.1 - dec.31

nem tudom hogy mennyire naprakész adatok,
forrás:    allesjagd.com




Horridonál a labda, Ő jól ismeri az osztrák viszonyokat.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Július 09. - 21:58:56 »

Kis magyar valóság...
Én, mint törvény tisztelő állampolgár és jogalkalmazó, vadász, természetkedvelő, horgász és mint mezőgazdaságból élő országrész lakója - sokadszorra - jelzem, aki anno "beikszelte" azt a bizonyos rubrikát egy szót ne szóljon most, hanem hallgasson, neki kellett az EU.
Akkor kellett volna tovább gondolkodni, nemcsak ész nélkül tollat ragadni.
Én már akkor is - tanulmányaim révén - ismertem a ramsari egyezményt és minden egyéb nyalánkságot, úgyhogy cseppet sem csodálkozom ezen...sőt 2 legutóbbi szalonkám nem véletlenül került a fagyóba kitömetés céljából.
Tisztában voltam azzal, hogy nekünk a szalonkához kuss lesz...legalábbis egy jódarabig biztos.
Itt van, együk meg amit főztünk.  Nem szól szám

Kormányunk túl sokszor játszotta már ki az eu-jogharmonizáció-s kártyát, és legtöbbször saját inpotenciáját takargatta vele! Szomorú

Az impotencia.... Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Július 09. - 22:07:59 »

"Ti pedig fejezzétek be ezt a hülyélkedést!
Keressétek a szezonokat hogy haladjunk valamit előre, ha meg nem akartok ebben segiteni akkor ba..tassátok egymást privátban és ne itt!
Köszi."

Jani, ki b.sztat kit???
Valamit itt nagyon félre értettél...
Na ebből elegem volt, viszlát!!!!!!!!!!!!!
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Július 09. - 22:32:04 »

Kis magyar valóság...
Én, mint törvény tisztelő állampolgár és jogalkalmazó, vadász, természetkedvelő, horgász és mint mezőgazdaságból élő országrész lakója - sokadszorra - jelzem, aki anno "beikszelte" azt a bizonyos rubrikát egy szót ne szóljon most, hanem hallgasson, neki kellett az EU.
Akkor kellett volna tovább gondolkodni, nemcsak ész nélkül tollat ragadni.
Én már akkor is - tanulmányaim révén - ismertem a ramsari egyezményt és minden egyéb nyalánkságot, úgyhogy cseppet sem csodálkozom ezen...sőt 2 legutóbbi szalonkám nem véletlenül került a fagyóba kitömetés céljából.
Tisztában voltam azzal, hogy nekünk a szalonkához kuss lesz...legalábbis egy jódarabig biztos.
Itt van, együk meg amit főztünk.  Nem szól szám

Az EU országoktól - és néhány nagytól - függünk gazdaságilag, így, tagként legalább jut nekünk a jóból is és valamennyire bele tudunk szólni a jövönkbe. Persze, amolyan szgény és kis rokonként, de mégis... Az EU - ha nem lenne ennyire impotens - alternatíva lenne a szétaprózódott Európának Kínával, az USA-val, és Oroszországgal szemben.
Bizos jobb lenne, ha szabadon lövöldözhetnénk szalonkára, de minden egyébben szívnánk a fogunkat, még annál is jobban, ahogy most? Szerintem nem. Ettől függetlenül, lehet, hogy nem tagként sem lőhetnénk, ld. az általad említett egyezményt.


Szóval, mit lehet tenni, azon kívül, hogy zsigerből szídunk valakit, valamit,  azért, hogy tavasszal nyugodtan lehessen szalonkázni?
Naplózva

Üdv:
Huta
Viktor
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Július 10. - 07:32:42 »

Kis magyar valóság...
Én, mint törvény tisztelő állampolgár és jogalkalmazó, vadász, természetkedvelő, horgász és mint mezőgazdaságból élő országrész lakója - sokadszorra - jelzem, aki anno "beikszelte" azt a bizonyos rubrikát egy szót ne szóljon most, hanem hallgasson, neki kellett az EU.
Akkor kellett volna tovább gondolkodni, nemcsak ész nélkül tollat ragadni.
Én már akkor is - tanulmányaim révén - ismertem a ramsari egyezményt és minden egyéb nyalánkságot, úgyhogy cseppet sem csodálkozom ezen...sőt 2 legutóbbi szalonkám nem véletlenül került a fagyóba kitömetés céljából.
Tisztában voltam azzal, hogy nekünk a szalonkához kuss lesz...legalábbis egy jódarabig biztos.
Itt van, együk meg amit főztünk.  Nem szól szám

Az EU országoktól - és néhány nagytól - függünk gazdaságilag, így, tagként legalább jut nekünk a jóból is és valamennyire bele tudunk szólni a jövönkbe. Persze, amolyan szgény és kis rokonként, de mégis... Az EU - ha nem lenne ennyire impotens - alternatíva lenne a szétaprózódott Európának Kínával, az USA-val, és Oroszországgal szemben.
Bizos jobb lenne, ha szabadon lövöldözhetnénk szalonkára, de minden egyébben szívnánk a fogunkat, még annál is jobban, ahogy most? Szerintem nem. Ettől függetlenül, lehet, hogy nem tagként sem lőhetnénk, ld. az általad említett egyezményt.


Szóval, mit lehet tenni, azon kívül, hogy zsigerből szídunk valakit, valamit,  azért, hogy tavasszal nyugodtan lehessen szalonkázni?

Hát, az biztos, hogy társult államként a '90-es évektől gyakorlatilag EU-tagállamként működünk....

Tenni? Írunk valami kis beadványt.... talán van egy pár százalék esély...
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Július 10. - 08:18:12 »

Kis magyar valóság...
Én, mint törvény tisztelő állampolgár és jogalkalmazó, vadász, természetkedvelő, horgász és mint mezőgazdaságból élő országrész lakója - sokadszorra - jelzem, aki anno "beikszelte" azt a bizonyos rubrikát egy szót ne szóljon most, hanem hallgasson, neki kellett az EU.
Akkor kellett volna tovább gondolkodni, nemcsak ész nélkül tollat ragadni.
Én már akkor is - tanulmányaim révén - ismertem a ramsari egyezményt és minden egyéb nyalánkságot, úgyhogy cseppet sem csodálkozom ezen...sőt 2 legutóbbi szalonkám nem véletlenül került a fagyóba kitömetés céljából.
Tisztában voltam azzal, hogy nekünk a szalonkához kuss lesz...legalábbis egy jódarabig biztos.
Itt van, együk meg amit főztünk.  Nem szól szám
Nem tudom miért mondod hogy el kellett volna gondolkozni,a Győzike is azt mondta előtte hogy igennel kell szavazni Zavarodott
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Július 10. - 08:31:31 »

"Ti pedig fejezzétek be ezt a hülyélkedést!
Keressétek a szezonokat hogy haladjunk valamit előre, ha meg nem akartok ebben segiteni akkor ba..tassátok egymást privátban és ne itt!
Köszi."

Jani, ki b.sztat kit???
Valamit itt nagyon félre értettél...
Na ebből elegem volt, viszlát!!!!!!!!!!!!!

Az bizony lehet hogy félreértettem, de úgylátom már nincsenek fenn azok a hsz-ok, úgyhogy tárgytalanná vált az egész.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Július 10. - 08:44:34 »




Szóval, mit lehet tenni, azon kívül, hogy zsigerből szídunk valakit, valamit,  azért, hogy tavasszal nyugodtan lehessen szalonkázni?

Kezdetben annyit kéne tenni, hogy elhangzott itt egy kérés, miszerint gyűjtsünk infót a külföldi vadászati idényekről.

Tehát pl szlovénül hogy mondják a szalonkát? Mert az ottani vadásszövetség honlapján fel van sorolva vagy 20 vadfaj idénye, és nem tudom hogy melyik közülük a szalonka. Vállat von
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Július 10. - 10:08:51 »




Szóval, mit lehet tenni, azon kívül, hogy zsigerből szídunk valakit, valamit,  azért, hogy tavasszal nyugodtan lehessen szalonkázni?

Kezdetben annyit kéne tenni, hogy elhangzott itt egy kérés, miszerint gyűjtsünk infót a külföldi vadászati idényekről.

Tehát pl szlovénül hogy mondják a szalonkát? Mert az ottani vadásszövetség honlapján fel van sorolva vagy 20 vadfaj idénye, és nem tudom hogy melyik közülük a szalonka. Vállat von

Sajnos nem vagyok járatos a szláv nyelvekben, úgyhogy még csak hozzávetőleg sem tudom... de jó lenne egy szakértő!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Július 10. - 10:20:24 »




Szóval, mit lehet tenni, azon kívül, hogy zsigerből szídunk valakit, valamit,  azért, hogy tavasszal nyugodtan lehessen szalonkázni?

Kezdetben annyit kéne tenni, hogy elhangzott itt egy kérés, miszerint gyűjtsünk infót a külföldi vadászati idényekről.

Tehát pl szlovénül hogy mondják a szalonkát? Mert az ottani vadásszövetség honlapján fel van sorolva vagy 20 vadfaj idénye, és nem tudom hogy melyik közülük a szalonka. Vállat von

Sajnos nem vagyok járatos a szláv nyelvekben, úgyhogy még csak hozzávetőleg sem tudom... de jó lenne egy szakértő!

Talán Tamara tudna segíteni.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Július 10. - 10:46:17 »

Svájcban (bár nem EU) van egy központi szabályozás a szalonka idényre, az egyes kantonokban ezen belül vannak kisebb-nagyobb pár napos eltérések, de csak az őszi-téli hónapok érintettek.

Belgium Wallonie részében szintén csak ősszel vadásszák.

Igazából szerintem a közeli országok idényei lehetnek érdekesek, ahol hasonlóak a hagyományok mint nálunk. (Cseh K., Szlovákia, Szlovénia) meg persze az olasz és francia szabályozás, csak pont ezekről nem találtam semmi érdemlegeset. Dühös
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Július 10. - 12:58:37 »

Most lehet, hogy megdobáltok, de nekem a véleményen - saját és szubjektív - az ügyről:
Amikor a világ legszebb madarát felveszem az avarról, mindig marcangolom magam, hogy akkor most mivel jobb, miért jobb így látni a kezemben, mint odafent.
Komolyan voltak és vannak ilyenkor bennem olyan belső dolgok amikkel csak napokkal később tudok megbírkózni, ugyanis, hogy miért is lőttem le ezt a madarat.
A jelenlegi intézkedéssel egyik szemem sír a másik nevet.
Sír mert nem vadászhatunk rá, és nevet mert végre "feloldozást" kaptam, nem fog marcangolni az ideg, hogy már megint mit keres ez a madár
a földön, megtörve.
Tudom ez gyarló és lehetséges, hogy kissé kicsinyes "védekezés" részemről, dehát ez van, vállalom.
Szóval mitagadás, én egy kicsit megkönnyebbültem... Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Július 10. - 13:03:24 »

Most lehet, hogy megdobáltok, de nekem a véleményen - saját és szubjektív - az ügyről:
Amikor a világ legszebb madarát felveszem az avarról, mindig marcangolom magam, hogy akkor most mivel jobb, miért jobb így látni a kezemben, mint odafent.
Komolyan voltak és vannak ilyenkor bennem olyan belső dolgok amikkel csak napokkal később tudok megbírkózni, ugyanis, hogy miért is lőttem le ezt a madarat.
A jelenlegi intézkedéssel egyik szemem sír a másik nevet.
Sír mert nem vadászhatunk rá, és nevet mert végre "feloldozást" kaptam, nem fog marcangolni az ideg, hogy már megint mit keres ez a madár
a földön, megtörve.
Tudom ez gyarló és lehetséges, hogy kissé kicsinyes "védekezés" részemről, dehát ez van, vállalom.
Szóval mitagadás, én egy kicsit megkönnyebbültem... Wave

Megértelek, én ezért nem lövöm a magam részéről a szalonkát. De van aki meg szereti, én nagyon örülök, amikor kimegyek "szalonkázni", megtört puskával végigállom a húzást, aztán találkozom a Cimborákkal és van Náluk madár. Nekem ez akkor is teljes vadászat, ha eszembe sem jutott sosem még csak összecsukni sem azt a fegyvert.

Én sajnálnám ezeket a hajnalokat-estéket, de nagyon.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Július 10. - 13:05:58 »

Svájcban (bár nem EU) van egy központi szabályozás a szalonka idényre, az egyes kantonokban ezen belül vannak kisebb-nagyobb pár napos eltérések, de csak az őszi-téli hónapok érintettek.

Belgium Wallonie részében szintén csak ősszel vadásszák.

Igazából szerintem a közeli országok idényei lehetnek érdekesek, ahol hasonlóak a hagyományok mint nálunk. (Cseh K., Szlovákia, Szlovénia) meg persze az olasz és francia szabályozás, csak pont ezekről nem találtam semmi érdemlegeset. Dühös

A csehek, az olaszok, a szlovákok, a románok és a franciák azok nagyon kellenének. A lengyelek szerintem ősszel-télen vadásszák, a baltiak és a skandinávok meg biztosan.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: