Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114633 alkalommal)
Öcsi26
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #300 Dátum: 2012. Július 06. - 12:30:33 »

Sziasztok szeretnék egy kicsit hozzá szólni ehhez a félautomata témához   annak fényébe hogy nálunk nincs ez az úgymond lebutitási törvény .Látom irták egy páran hogy nem éri meg az a plusz egy golyó szeretném meg kérdezni hogy miért is ? Fél automatát nem azért vesz az ember hogy mind az öt patront rászórja a a vadra mert ha meg figyelitek a negyediket mire kilövöd már régen lőtávolon kivülre kerül a vad.Én személy szerint azért vettem mert ezek a puskák tetszenek a másik dolog meg az hogy nem kell a töltéssel bajlódni mert mikor kilövöm a két patront még mindig marad három a ti esetetekbe egy ugye bár , ami még mindig jól jöhet .Én ha csak két patront lehetne bele tenni akkor is félautomatát vennék mert sokkal gyorsabban újra töltöm mint egy bockot , nem beszélve arról hogy jobban is néz ki meg könyebb is hozzá teszem az enyém Benelli amit 1500 eu ért vettem ,ezt csak azért irtam mert látom azt is irtátok hogy drága szerintem meg nem . Mielőtt még azzal vádolna valaki hogy gazdag vagyok közlöm vele hogy Temetőbe dolgozom havi 380 eu ért a fegyverre egy évig gyűjtöttem . Azt is irjáto hogy ezek a fegyverek inkább vizi vadra valók , én ezzel is vitatkoznék mert szerintem meg mindenre kiválóan lehet használni. Tegnap pl vaddisznózni voltam vele és lőttem is egy 30 gk malacot de apró vadnál is tökéletesen be vált . Úgy hogy én csak jót tudok mondani róla ha vadászat csak Félautomata .
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9917



« Új üzenet #301 Dátum: 2012. Július 06. - 12:51:43 »

Sziasztok szeretnék egy kicsit hozzá szólni ehhez a félautomata témához   annak fényébe hogy nálunk nincs ez az úgymond lebutitási törvény .Látom irták egy páran hogy nem éri meg az a plusz egy golyó szeretném meg kérdezni hogy miért is ? Fél automatát nem azért vesz az ember hogy mind az öt patront rászórja a a vadra mert ha meg figyelitek a negyediket mire kilövöd már régen lőtávolon kivülre kerül a vad.Én személy szerint azért vettem mert ezek a puskák tetszenek a másik dolog meg az hogy nem kell a töltéssel bajlódni mert mikor kilövöm a két patront még mindig marad három a ti esetetekbe egy ugye bár , ami még mindig jól jöhet .Én ha csak két patront lehetne bele tenni akkor is félautomatát vennék mert sokkal gyorsabban újra töltöm mint egy bockot , nem beszélve arról hogy jobban is néz ki meg könyebb is hozzá teszem az enyém Benelli amit 1500 eu ért vettem ,ezt csak azért irtam mert látom azt is irtátok hogy drága szerintem meg nem . Mielőtt még azzal vádolna valaki hogy gazdag vagyok közlöm vele hogy Temetőbe dolgozom havi 380 eu ért a fegyverre egy évig gyűjtöttem . Azt is irjáto hogy ezek a fegyverek inkább vizi vadra valók , én ezzel is vitatkoznék mert szerintem meg mindenre kiválóan lehet használni. Tegnap pl vaddisznózni voltam vele és lőttem is egy 30 gk malacot de apró vadnál is tökéletesen be vált . Úgy hogy én csak jót tudok mondani róla ha vadászat csak Félautomata .

Biztos igazad van.
Mondjuk én a sörétesemet elég gyorsan töltöm újra. Nem mellesleg - nem dicsekvésképp- ha elhibázom is, ritkán engendem el a másik csövet. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Öcsi26
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #302 Dátum: 2012. Július 06. - 14:21:08 »

Ez is azt bizonyitja hogy bőven elég a három patron is attól még a fegyver nem vesziti el az értelmét mint azt sokan irják .Ezért is irtam azt hogy a félautomatának nem  az az értelme hogy mind az 5 patront vagy háromat ráereszd az állatra mert aki 2. ra nem talál harmadikra se fog nem pláne 5. re .
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #303 Dátum: 2012. Július 07. - 09:09:39 »

Sziasztok szeretnék egy kicsit hozzá szólni ehhez a félautomata témához   annak fényébe hogy nálunk nincs ez az úgymond lebutitási törvény .Látom irták egy páran hogy nem éri meg az a plusz egy golyó szeretném meg kérdezni hogy miért is ? Fél automatát nem azért vesz az ember hogy mind az öt patront rászórja a a vadra mert ha meg figyelitek a negyediket mire kilövöd már régen lőtávolon kivülre kerül a vad.




Nincs félautómatám! De olyanról még nem hallottál, hogy azt az öt patront nem egy vadra lövi el a vadász? Nem tudom mennyire jársz galambozni, kacsázni, de a fácán vadászatot is lehetne említeni. Tizenpár éve itt voltak nálunk az olaszok galambozni. Heten jöttek, hatnál volt félautómata, egynél pumpás. A galambrajból úgy szedegették ki az egyedeket, hogy le a kalappal, mind az öt lövés talált, ha nem jól sikerült, csak négy! Egyszóval igen hatékonyan használták ki az öt lövést, és soha nem egy galambra lőtték el mind.


Én személy szerint azért vettem mert ezek a puskák tetszenek a másik dolog meg az hogy nem kell a töltéssel bajlódni mert mikor kilövöm a két patront még mindig marad három a ti esetetekbe egy ugye bár , ami még mindig jól jöhet .Én ha csak két patront lehetne bele tenni akkor is félautomatát vennék mert sokkal gyorsabban újra töltöm mint egy bockot ,



Az, hogy Neked ezek a puskák tetszenek az egy dolog. De ha Te gyorsabban újra töltöd, mint egy bockot, akkor a bockot kib@szottul lassan töltöd be. Szerintem meg sokaknál pont azért vesztette értelmét a félautómata, mert lassabban lehet újra tölteni, és csak három patront lehet bele tenni.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #304 Dátum: 2012. Július 07. - 09:47:45 »



Nincs félautómatám! De olyanról még nem hallottál, hogy azt az öt patront nem egy vadra lövi el a vadász? Nem tudom mennyire jársz galambozni, kacsázni, de a fácán vadászatot is lehetne említeni. Tizenpár éve itt voltak nálunk az olaszok galambozni. Heten jöttek, hatnál volt félautómata, egynél pumpás. A galambrajból úgy szedegették ki az egyedeket, hogy le a kalappal, mind az öt lövés talált, ha nem jól sikerült, csak négy! Egyszóval igen hatékonyan használták ki az öt lövést, és soha nem egy galambra lőtték el mind.

 

Az, hogy Neked ezek a puskák tetszenek az egy dolog. De ha Te gyorsabban újra töltöd, mint egy bockot, akkor a bockot kib@szottul lassan töltöd be. Szerintem meg sokaknál pont azért vesztette értelmét a félautómata, mert lassabban lehet újra tölteni, és csak három patront lehet bele tenni.


Az olaszokkal együtt vadásztunk jó röpképességű nevelt fácánra,nagy mennyiség ki lett engedve,tüzesre lehetett lőni a csövet.
Az olasz puskája elakadt,és mutatja nekem,hogy gyorsan valami kést,vagy valamit adjak,mert nem tud lőni,és felhőbe jönnek ránk a madarak.
Gyorsan odaadtam neki a 16-os izs bockot,a tarisznyából két marék lőszert,és lövöldözött tovább.
A sluszkulcsommal elhárítottam a hibát,de nem tudtam neki visszaadni még az automatát,mert önfeledten lövöldözött a puskámmal.
Mikor elfogyott a muníció,fordul felém,nyújtom a puskáját,betölti,és tüzel tovább.
Mikor végre elmaradt a roham,kérdi,hogy milyen bock volt,amit adtam neki,mondom ruszki izs.Nem szólt rá semmit.
A két marék lőszerrel,ami lehetett 8-9 db. patron,lőtt 4 kakast dögre,és magyarázta,hogy egy leesett,de visszafutott a nádba.
Aki tud lőni,az mindegyikkel tud lőni,és nem vagyok meggyőződve ,hogy a bockkal lassabban,és kevésbé hatékonyan dolgozott az olasz.
Azóta nincs értelme az automatának,amióta tárreduktor van benne,mert hosszabb ideig töltöd,és csak 1 lőszerrel van több benne,ugyanennyi idő alatt injektoros bockba betöltesz 4 db lőszert,ami egyel több ,mint 3.
Szerintem.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #305 Dátum: 2012. Július 07. - 10:09:43 »


Az olaszokkal együtt vadásztunk jó röpképességű nevelt fácánra,nagy mennyiség ki lett engedve,tüzesre lehetett lőni a csövet.
Az olasz puskája elakadt,és mutatja nekem,hogy gyorsan valami kést,vagy valamit adjak,mert nem tud lőni,és felhőbe jönnek ránk a madarak.
Gyorsan odaadtam neki a 16-os izs bockot,a tarisznyából két marék lőszert,és lövöldözött tovább.
A sluszkulcsommal elhárítottam a hibát,de nem tudtam neki visszaadni még az automatát,mert önfeledten lövöldözött a puskámmal.
Mikor elfogyott a muníció,fordul felém,nyújtom a puskáját,betölti,és tüzel tovább.
Mikor végre elmaradt a roham,kérdi,hogy milyen bock volt,amit adtam neki,mondom ruszki izs.Nem szólt rá semmit.
A két marék lőszerrel,ami lehetett 8-9 db. patron,lőtt 4 kakast dögre,és magyarázta,hogy egy leesett,de visszafutott a nádba.
Aki tud lőni,az mindegyikkel tud lőni,és nem vagyok meggyőződve ,hogy a bockkal lassabban,és kevésbé hatékonyan dolgozott az olasz.
Azóta nincs értelme az automatának,amióta tárreduktor van benne,mert hosszabb ideig töltöd,és csak 1 lőszerrel van több benne,ugyanennyi idő alatt injektoros bockba betöltesz 4 db lőszert,ami egyel több ,mint 3.
Szerintem.




Valami ilyesmire akartam kilyukadni én is, méga hüvelykivonós fegyvert is gyorsabban lehet újratölteni, hát még az ejektorost.
Naplózva
Öcsi26
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #306 Dátum: 2012. Július 07. - 11:20:37 »

Ha csak két patront teszel bele a fél automatába mint egy bock ba szászor gyorsabban betöltöm , gondoljatok csak bele a folyamatba elsütöd a bockot megtöröd a csövet kidobja a két patront belehelyezed a másik kettőt majd összecsukod , még a fél automatánál elsütöd a fegyvert a felhúzó kar úgy marad nincs más dolgod mint behelyezni a patront megnyomni a gombot és a fegyver már is csőre töltött állapotba van plusz bedobsz a tárba még egyet és kész . Elnézést kérek ha a felhúzó kar nem szakszerüen irom le de csak szerbül tudom a pontos nevét . Egyébként meg ajánlom hogy nézétek meg a korong lövőket a youtubon a csávókám az 5 patront betölti pillanatok alatt . Még a bockot megtöröd én már rég csőre töltött állapotra hozom a félautomatámat tavaly egy hozzátok hasonló bock mániás vadásztársam kénytelen volt egy láda sört szponzorálni nekem ugyan is ő is erölködött mint gyerek a bilin mint most ti itt hogy gyorsabban.
Naplózva
Öcsi26
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #307 Dátum: 2012. Július 07. - 11:39:47 »

Az meg amit az Olaszokról irkáltok itt nekem az meg nem vadászat hanem mészárlás ,náluk egész más a vadász morál ha egyáltalán létezik náluk olyan
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #308 Dátum: 2012. Július 07. - 12:13:25 »

Az meg amit az Olaszokról irkáltok itt nekem az meg nem vadászat hanem mészárlás ,náluk egész más a vadász morál ha egyáltalán létezik náluk olyan

Én nem tudok egyetlen fegyveralkatrész nevet sem szerbül, de úgy látom, hogy kiválóan írsz magyarul, tehát tudnod kell, hogy az „irkáltok itt nekem” az teljesen mást jelent, mint a például „írtok erről ebben a topikban”! Erre a pökhendi, lenéző, kivagyi, nagyon okos stílusra itt elég kevés vevő van. Ha már olyan ügyesen megtanultál automatát villámgyorsan betölteni, megtanulhatnál tisztességesen is fogalmazni, ezt is legalább ugyanolyan villámgyorsan!!!
Hidd el, az életben legalább annyi előnyöd származik belőle mint automata sörétes puskát gyorsan megtölteni!
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #309 Dátum: 2012. Július 07. - 12:25:56 »

tavaly egy hozzátok hasonló bock mániás vadásztársam kénytelen volt egy láda sört szponzorálni nekem ugyan is ő is erölködött mint gyerek a bilin mint most ti itt hogy gyorsabban.
Az meg amit az Olaszokról irkáltok itt nekem az meg nem vadászat hanem mészárlás ,náluk egész más a vadász morál ha egyáltalán létezik náluk olyan



1. Lapátcsövüm van (vagy dupla puska, ahogy tetszik) nem vagyok bock mániás.
2. Nem szoktam erőlködni, mint gyerek a bilin.
3. Írogatni sem szoktunk, hanem véleményeket, tapasztalatokat megosztani egymással.
4. Ezzel a lendülettel nem leszel hosszú életű itt! Szerintem!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #310 Dátum: 2012. Július 07. - 13:09:40 »

A fontos ismereteket tartalmazó szakmai vitákat mindig élvezettel olvasom itt a fórumon,de az olyan polémia mint a bock vagy dupla vagy félautomata körülbelül annyira az ember ízlésétől függőek,mintha a szőke vagy barna, kismellű vagy nagymellű örök nagy kérdést feszegetnénk... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Öcsi26
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #311 Dátum: 2012. Július 07. - 15:26:17 »

Szeretnék minden egyes vadásztársamtól elnézést kérni nem állt szándékomban senkit megbántani lehet hogy egy kicsit nyers a stilusom de higyétek el nem rossz indulatból irtam amit irtam .Az erölködtök mint gyerek a bilin pedig csak polyénnak  szántam de látom nem igazán jött be .
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #312 Dátum: 2012. Július 07. - 15:58:12 »

Szeretnék minden egyes vadásztársamtól elnézést kérni nem állt szándékomban senkit megbántani lehet hogy egy kicsit nyers a stilusom de higyétek el nem rossz indulatból irtam amit irtam .Az erölködtök mint gyerek a bilin pedig csak polyénnak  szántam de látom nem igazán jött be .

A poén az pontos,vagy ly-os jével van írva? Vigyorog
Az olaszok nem etikáznak,nem is kapnak vadfácánt az biztos,a neylonfácán nagyon bejön nekik megy az automatából a ba-bam-ba-bam,könnyen tudnak "mészárolni".
Ez valóban nem olyan vadászat,amit bármelyikünk is szívesen csinálna,de ők ilyenek,és sok társaság rá van szorulva a pénzükre.
Sok egyesület  nem jókedvéből lövöldözteti itt őket(szándékosan nem vadásztatást írtam).
Viszont érdekes,hogy úgy 60 év  fölött nagyon sokan normálisak lesznek köztük.
Persze tisztelet a kivételnek,csak nem sok van,őket így nevelik.
Egyik olasz barátom,(Calabriából jött,Magyarországon lakik,ide nősült)mesélte,hogy ott olivabogyóérés idején 16-20 óráig szól a Benelli,lövik a galambot,énekesmadarat,mindent,ami felhőbe jön a bogyóra.
Nem sok család van,ahol ne lógna a falon valamilyen flinta,ne lenne tele valamelyik fiók söréttel.
Kérdezem tőle mit lőttél eddig,ő mondja,hogy milliónyi kismadarat,galambot...,ja és egy elvadult házikecskét.
Kérdezem,a kecskét mivel lőtted?
Azt bizony a derék ember söréttel,a negyedikre  ki is múlt,mert mindig közelebb tudott menni hozzá,és közelebbről sorozta.
Próbáltam én beszélni neki az etikáról,nem értette,ők ilyenek nem tudod megváltoztatni őket.
Lesen ülünk,és megjelenik a domb gerincén egy szarvas,és nem érti miért nem lövünk rá mikor itt van,sok hús van benne,"csak" 300 méterre van,és arra már nem is emlékszik 1 óra múlva ,hogy bika vagy tehén volt az illető,vagy éppen milyen évszak van.
Teljesen más a mentalitás,már nem hívom vadászni,mert idegesít,hogy mindent lelőne,vagy lelövetne velem,nem gyönyörködik semmilyen teremtényben,semmi nem lehet messze,semmi nem lehet éppenséggel védett,semmire nincs olyankor éppen vadászati tilalom,pont ezért nincs náluk már vad.

"Civilben" meg az egyik legf@szább gyerek a világon .


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #313 Dátum: 2012. Július 07. - 20:07:52 »

A fontos ismereteket tartalmazó szakmai vitákat mindig élvezettel olvasom itt a fórumon,de az olyan polémia mint a bock vagy dupla vagy félautomata körülbelül annyira az ember ízlésétől függőek,mintha a szőke vagy barna, kismellű vagy nagymellű örök nagy kérdést feszegetnénk... Emelem
Igen Igen Igen Taps
 Engem is sokan megkérdeznek, hogy milyen puskát, távcsövet,... vegyenek. Általában azt szoktam mondani:  Döntsd el mire akarsz vadászni és válaszd ki a kalibert (ebben esetleg segítek is) , vedd magadhoz a pénzedet amit arra szánsz, aztán járd be a vadászboltokat, nézelődj, válogass, és amelyik a legjobban "fekszik", tetszik azt vedd meg. Ha használt fegyvert veszel akkor meg ragaszkodj a próbalövésekhez! (legalább 10 lövés!) Ne én döntsem el te mivel vadásszál! Én nem találok nagy különbséget használat során sem a klf. sörétes, sem a klf. golyós fegyverek között. Amelyiket megszokjuk, feltétlenűl bízunk benne!!,megtanultunk vele lőni,  az mind jó!
Ez még inkább igaz a távcsőre, késre, lőszerre. Mindenkinek más a szeme, minden fegyver másképpen hordja ugyan azt a lőszert. és mindenkinek másképpen fekszik ugyan az a kés a kezében!
Nagyon szívesen odaadom a távcsöveimet kipróbálásra, a késemet  megnézegetni, ha  tudok adni valakinek néhány lőszert szívesen megteszem, próbáljon minél többet összeszedni, kipróbálni, aztán döntsön maga.
Na ezek miatt nem is igen szoktam hozzászólni ezekhez a témákhoz!   Kacsint

Én a nőkkel is úgy vagyok (igen Boar, voltam! Vigyorog ) hogy édes mindegy volt, hogy szőke , barna, vörös, vagy fekete, kis, vagy nagy mellű, csak az én tetszésemet megnyerje.  Csak kopasz, öreg,  és kövér ne legyen, meg ne legyen akkora lyuk rajta, hogy beleessek! De a legjobb a férjezett süketnéma!   Röhög  Stoel
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #314 Dátum: 2012. Július 10. - 12:46:39 »


Az olaszokkal együtt vadásztunk jó röpképességű nevelt fácánra,nagy mennyiség ki lett engedve,tüzesre lehetett lőni a csövet.
Az olasz puskája elakadt,és mutatja nekem,hogy gyorsan valami kést,vagy valamit adjak,mert nem tud lőni,és felhőbe jönnek ránk a madarak.
Gyorsan odaadtam neki a 16-os izs bockot,a tarisznyából két marék lőszert,és lövöldözött tovább.
A sluszkulcsommal elhárítottam a hibát,de nem tudtam neki visszaadni még az automatát,mert önfeledten lövöldözött a puskámmal.
Mikor elfogyott a muníció,fordul felém,nyújtom a puskáját,betölti,és tüzel tovább.
Mikor végre elmaradt a roham,kérdi,hogy milyen bock volt,amit adtam neki,mondom ruszki izs.Nem szólt rá semmit.
A két marék lőszerrel,ami lehetett 8-9 db. patron,lőtt 4 kakast dögre,és magyarázta,hogy egy leesett,de visszafutott a nádba.
Aki tud lőni,az mindegyikkel tud lőni,és nem vagyok meggyőződve ,hogy a bockkal lassabban,és kevésbé hatékonyan dolgozott az olasz.
Azóta nincs értelme az automatának,amióta tárreduktor van benne,mert hosszabb ideig töltöd,és csak 1 lőszerrel van több benne,ugyanennyi idő alatt injektoros bockba betöltesz 4 db lőszert,ami egyel több ,mint 3.
Szerintem.


auto injektoros a vadászfegyver ejektoros  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: