Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 115795 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #30 Dátum: 2008. December 20. - 17:09:33 »

Ezeket a fegyvereket "nagyterítékű" vadászatokra, és főleg vízivad vadászatára "találták ki", ahol, ha hiszed, ha nem, kevés a "két lövés"!
Én mikor megvettem az enyémet olyan vadászatokra jártam, ahol "betelt az aggatóm"! Rég volt, de igaz volt! Mosolyog

Ez igy igaz  !! Igen
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. December 20. - 17:34:10 »

A vízivadra bevallom nem gondoltam... de én akkor sem vennék. Legalábbis még nem...  Mosolyog Ízlések és  :tasliok
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. December 20. - 17:41:08 »

A vízivadra bevallom nem gondoltam... de én akkor sem vennék. Legalábbis még nem...  Mosolyog Ízlések és  :tasliok

Nem is adjuk el neked!  Bion Bion Bion
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. December 20. - 17:52:11 »

A vízivadra bevallom nem gondoltam... de én akkor sem vennék. Legalábbis még nem...  Mosolyog Ízlések és  :tasliok

En voltam duplaval nehany ilyen vadaszaton mint az alabbi belinkelt videon, nemsokara ra vettem felautomatat a dupla egyszeruen gyenge ilyen az tipusu vadaszathoz, batran merem allitani ezeknek a vadaszoknak van duplajuk is de libazni kacsazni felautomatat hasznalnak ...." Ki mint el ugy itel "....vagy ki mint vadaszik



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. December 20. - 18:00:48 »

 
Üdv Bentshaft Wave Oda át tényleg ennyi liba van? Egy -két élménybeszámolót szivesen olvasnánk többen is. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. December 20. - 18:04:00 »

Fantasztikus video! Mosolyog
De ebből is látszik, az "automata" sem csodaszer, lehet hibázni avval is! Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. December 20. - 19:04:23 »

Hát!
Egy ilyenen még "vadszedőként" is élmény részt venni!
Vadászként pedig maga a Mennyország! Angyal Angyal Angyal
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. December 20. - 19:17:17 »

Fantasztikus volt ez a felvétel. Ennyi liba... Meglepődött
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. December 20. - 19:30:43 »

 You Tube  " Hunting Goose " cimszó alatt találni sokat .Nekem a kedvencem. Wave Legalább látok libát és kacsát.
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. December 20. - 19:44:38 »

Idézet
Az én tapasztalatom, hogy ezekkel a fegyverekkel szemben nem véletlenül alakult ki az ellenszenv. Nem is vadászias, sőt egyenesen etikátlan a többi vadásszal szemben, ha az ember a tár lehetőségét kihasználva kettőnél több lövést ad le vele egy társasvadászaton. Kivéve, ha mondjuk leálló, és nem zavarja mások lehetőségeit.

Mint már írtam, nem tartozom a félautomaták szerelmesei közé, nem is igazán szeretem őket, DE. Szerintem egy fegyverrendszer nem lehet etikátlan, max. csak a használója. A vadászias egylövetűvel is lehet síszerkedni, és a félautomatával is lehet etikusan vadászni. Nem kell mindig kihasználni azt 3 férőhelyet. Lehet bele csak kettőt is rakni. Ekkor jön a kérdés hogy akkor meg minek a félautomata? Például vizivadvadászatra.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. December 20. - 20:15:25 »

Mint már írtam, nem tartozom a félautomaták szerelmesei közé, nem is igazán szeretem őket, DE. Szerintem egy fegyverrendszer nem lehet etikátlan, max. csak a használója. A vadászias egylövetűvel is lehet síszerkedni, és a félautomatával is lehet etikusan vadászni. Nem kell mindig kihasználni azt 3 férőhelyet. Lehet bele csak kettőt is rakni. Ekkor jön a kérdés hogy akkor meg minek a félautomata? Például vizivadvadászatra.

Hadd pontosítsak: Nem kell mindíg kihasználni az "ötlövetűséget"!  Wave
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #41 Dátum: 2008. December 22. - 07:29:57 »


Üdv Bentshaft Wave Oda át tényleg ennyi liba van? Egy -két élménybeszámolót szivesen olvasnánk többen is. Wave

Szia

Igen rengeteg van,  itt a komntinens kozepen az en allamom is a libak "utjaba esik" osszel a Mexikoi obol fele valo huzasukkor  amikor jonnek le eszakrol, (Central Flyway)  ami a videon lathato az nem is olyan tul sok, amikor egy hatalmas csapat bejon a csalikra es mi meg koztuk fekszunk es latod a szemuket az tenyleg hihetetlen es a zaj amit muvelnek mikor keszulnenek leszallni a csalik folott az eszmeletlen, az adrenalin az dolgozott komolyan bennunk, neha hagytuk hogy rank szalljanak vagyis magunk kore es akkor felultunk de nem lottunk, ezt a vadaszat vegen szoktuk csinalni neha amikor mar nem kellett tobb liba,  gyakran amikor a migracio a csucson van jonnek hullamokba sokszor egesz nap, a gond az volt, hogy mit csinaljunk a sok lott libaval a vadaszatok vegen ...es ez nem vicc ! Fejvakarás

Ennek ellenere en mar evek ota  nem libazok, a nagyvadra valo vadaszijaszat rengeteg idot igenyel es igy elviszi az idomet teljesen, a libaszezon is ugyanakkor van amikor a javor, wapiti, feherfarku szarvas, oszi fekete medve idenyek...de sokszor gondolom mostanaba, hogy ki kene menjek ...foleg hogy itt van a kozelbe (feherfarku szarvas vadaszat kozbe a sokszor elnezem a fan levo magaslesemen ulve a tarlot mellettem tele nagy Kanada libakkal, es kozulok sok  fejem folott metrekkel  huznak el leszallaskor (ezt a lest ilyenkor nem szeretem mert a libak miatt nagy a zaj es tobbszor elofordult hogy a szarvas meglepett mivel nem hallottam az avarba a lepteit)   
A haverek akikkel szoktam menni meg mindig uzik komolyan (ok nem olyan nagyvad rogeszmesek mint en) es adnak nagyon szivesen libamellet (ha kell hanem)  Bion

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. December 22. - 07:32:05 »

Mint már írtam, nem tartozom a félautomaták szerelmesei közé, nem is igazán szeretem őket, DE. Szerintem egy fegyverrendszer nem lehet etikátlan, max. csak a használója. A vadászias egylövetűvel is lehet síszerkedni, és a félautomatával is lehet etikusan vadászni. Nem kell mindig kihasználni azt 3 férőhelyet. Lehet bele csak kettőt is rakni. Ekkor jön a kérdés hogy akkor meg minek a félautomata? Például vizivadvadászatra.

Igen, erre mondják: "a fegyver olyan vadászias mint a használója".
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #43 Dátum: 2008. December 25. - 13:25:08 »

Nekem hasonlóak az érzéseim az ilyen sörétesekkel, mint a golyósokkal.
Azoknál a Schönauer, M98, "ezeknél" meg csak és kizárólag Browning Auto 5.
Mert ehhez azért tartozik "valami", egy ember, egy tradíció, egy csomó kiváló könyv, történet...egy Fekete István. Kacsint

Meg kell mondjam 2 éve fűzöm egyik tagunkat, akinek van egy ilyen, ráadásul 16/65-ös...eredeti Browning Auto 5-ös...


Igaz,hogy már régen írtad de ehhez kapcsolódik....-Múlt héten a szomszéd faluban láttam egy Browning Auto 5 puskát ami valóban kapcsolódik egy emberhez,konkrétan Horhy Miklós fegyvere volt.Egy amerikai Ford Lincoln autót mentünk megnézni és megmutatta a tulaj a puskáját.A jó Browning ezt is megalkotta rendesen. Igen


« Utoljára szerkesztve: 2008. December 25. - 13:32:12 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. December 25. - 14:05:29 »

Ha valami szerencsejátékon nyernék, akkor azt hiszem, hogy a vitrinben helyet kapna nálam is egy jubileumi Auto5....

http://gunsandammomag.com/cs/Satellite/IMO_GA/Story_C/Century+Commemorative+Browning+Auto+5+Up+for+Bid
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: