Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 273484 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 16. - 07:42:11 »

Üdv

Anti haveromnak van egy 223 as izzs-18-a
A sütése tényleg nem valami fényes, de a csöve első osztályú.
100m en lőttünk vele 5 lövésből 15 mm es szórást (ballistic tippel)

 Igen gyozo Wave
Kár hogy ez sörétes topic...
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 16. - 07:46:11 »

Üdv

Anti haveromnak van egy 223 as izzs-18-a
A sütése tényleg nem valami fényes, de a csöve első osztályú.
100m en lőttünk vele 5 lövésből 15 mm es szórást (ballistic tippel)

 Igen gyozo Wave
Kár hogy ez sörétes topic...

Izsről volt szó anti:)
És pont a Te pusidat dicsértem MosolyogMosolyog Piál
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. április 16. - 07:57:12 »

Üdv

Anti haveromnak van egy 223 as izzs-18-a
A sütése tényleg nem valami fényes, de a csöve első osztályú.
100m en lőttünk vele 5 lövésből 15 mm es szórást (ballistic tippel)

 Igen gyozo Wave
Kár hogy ez sörétes topic...

Izsről volt szó anti:)
És pont a Te pusidat dicsértem MosolyogMosolyog Piál

Attól még ez off!
Még mindig az Orosz sörétesek topicban vagy!
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. április 16. - 08:09:11 »

Sziasztok!

Szerintem nem szabad összehasonlítást tenni az IZS 18 –, és más un. ismétlő puskák között.
Egyrészt, az ár eleve meghatároz egy minőséget, (elsütés, tus minőség, ismétlés...) másrészt, teljesen más fajta használatot igényel(bár ez lehet csak az én véleményem)  az egyik, és a másik.
Szerencsémre, van Izs-18-am is, és ismétlő fegyverem is. Ha egyéni vadászatra megyek, és lesre akarok kiülni, az IZS - t viszem, mert van időm kivárni a megfelelő és biztos (?) lövés lehetőségét, és talán kisebb szükség van ismétlésre. (Bár, szerintem egy kis gyakorlással, igen gyorsan lehet újratölteni)
Ha egy vaddisznóhajtásra, vagy cserkelni megyek, ahol eleve nagyobb szükségem lehet a gyors ismétlésre, csak is az ismétlőt viszem.
Természetesen én is el tudom képzelni, hogy minden vadászati formához, minden vadfajra különböző kaliberű, csőhosszúságú stb. fegyvert használjak, de sajnos nem bírom anyagilag! Szomorú

 Wave
Most vettem csak észre, Ti a sörétesekről beszéltek, én meg a golyósról! Fej a falba


Erre válaszoltam bocsi
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. április 16. - 10:26:38 »

Én mint az itteni offolás egyik szellemi atyja önkritikát gyakorlok.

Ennek jegyében leírok egy esetet, ami tavalyelőtt történt meg velem: utánkeresni indultunk kerületvezető Barátomal, nélam az Ő 16-os ejektoros IZS Bockja volt. Menet közben besúvasztottam a brenekkét a puskába, azonban mindeközben úgy esett szét az ejektor, hogy nem lehetett becsukni a puskát. Ha azt hinné az ember, hogy ilyenkor ki lehet iktatni az ejektort, hatalmasat téved, mert nem lehet, végül vissza kellett menni a Merkelemért (!) és azzal folytattuk az utánkeresést. A hibát végül csak fegyvermester tudta elhárítani.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az orosz sörétes rossz fegyver, sőt! Én nagyon nagy tisztelője vagyok továbbra is az izsevszki és tulai fegyvereknek, igen megbízható, jó lőképű fegyvereknek tartom őket, kitűnő ár-érték együtthatóval. Csak a képet akartam árnyalni...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. április 16. - 10:43:50 »

Én mint az itteni offolás egyik szellemi atyja önkritikát gyakorlok.

Ennek jegyében leírok egy esetet, ami tavalyelőtt történt meg velem: utánkeresni indultunk kerületvezető Barátomal, nélam az Ő 16-os ejektoros IZS Bockja volt. Menet közben besúvasztottam a brenekkét a puskába, azonban mindeközben úgy esett szét az ejektor, hogy nem lehetett becsukni a puskát. Ha azt hinné az ember, hogy ilyenkor ki lehet iktatni az ejektort, hatalmasat téved, mert nem lehet, végül vissza kellett menni a Merkelemért (!) és azzal folytattuk az utánkeresést. A hibát végül csak fegyvermester tudta elhárítani.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az orosz sörétes rossz fegyver, sőt! Én nagyon nagy tisztelője vagyok továbbra is az izsevszki és tulai fegyvereknek, igen megbízható, jó lőképű fegyvereknek tartom őket, kitűnő ár-érték együtthatóval. Csak a képet akartam árnyalni...

Önkritikát elfogadjuk.
Ettől függetlenül én nem válnék meg a TOZ-omtól.Mióta Boar seígtségével rendbe tettem azóta,mindenki csodálkozik, hogy orosz sörétes.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. április 16. - 10:48:42 »

Én mint az itteni offolás egyik szellemi atyja önkritikát gyakorlok.

Ennek jegyében leírok egy esetet, ami tavalyelőtt történt meg velem: utánkeresni indultunk kerületvezető Barátomal, nélam az Ő 16-os ejektoros IZS Bockja volt. Menet közben besúvasztottam a brenekkét a puskába, azonban mindeközben úgy esett szét az ejektor, hogy nem lehetett becsukni a puskát. Ha azt hinné az ember, hogy ilyenkor ki lehet iktatni az ejektort, hatalmasat téved, mert nem lehet, végül vissza kellett menni a Merkelemért (!) és azzal folytattuk az utánkeresést. A hibát végül csak fegyvermester tudta elhárítani.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az orosz sörétes rossz fegyver, sőt! Én nagyon nagy tisztelője vagyok továbbra is az izsevszki és tulai fegyvereknek, igen megbízható, jó lőképű fegyvereknek tartom őket, kitűnő ár-érték együtthatóval. Csak a képet akartam árnyalni...

Önkritikát elfogadjuk.
Ettől függetlenül én nem válnék meg a TOZ-omtól.Mióta Boar seígtségével rendbe tettem azóta,mindenki csodálkozik, hogy orosz sörétes.

Butaság is lenne megválnod tőle, az nem csak kitűnő, de nagyon szép fegyver is! Afro
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #37 Dátum: 2008. április 22. - 20:54:47 »

Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem rajonganak értük?
Olcsók,megbízhatóak, és van,amelyik még jól is néz ki...és mégis veszik a sok flancos nyugati puskát,amikkel még csak ki sem lehet evezni egy folyóból, vagy át sem lehet dobni a kerítésen,mielőtt átmászol... Afro Figyelmes olvasás

Volt egy ismerősöm, aki mostanság lett vadász.
Nem ismert semmi típust, tehát teljesen kezdő volt. A mi példánkra vett egy Zastava golyóst magának. El is kezdett vadászni, megfordúlt itt is, ott is, látott ezt-azt. Kb. egy hónap múlva, mikor már látott más fegyvereket is jött, hogy miféle sz@rt használunk mi, golyós fegyver gyanánt, mert Ő bizony nem száll ki a Passat-jából egy Zastavával, hogy is néz ez ki. Gyorsan szaladt is a vadászboltba és vett egy Blasert.
Hát így vannak sokan az IZS, Zastava, stb. fegyverekkel. ???
Nekem is volt Blaserem, jelenleg a legötletesebben megkonstruált LEGOpuska (lehet vele legózni csak qurv@ sok pénz kell hozzá), golyós és sörétes csövet is lehet cserélni benne, nekem ugyan nincs, ettől függetlenül ha valaki megtanul lőni vele, mint például K.Z. ismerősöm, a kondából három disznót lőtt ki hajtáson 300WM fegyverével(ennyi fér a tárba), nem egyszeri alkalommal.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #38 Dátum: 2008. április 30. - 22:34:41 »

Van egy IZS-18-asom, H. Cs.től vettem még pár évvel ezelőtt.
Teljes szűkítésű, 12-es sörétes. Egyszerű felépítés, biztos működés, mindent jól hord, sörét, 9-szemes, gyöngygolyó, mindegy mit raksz bele. (Majd képet is rakok fel róla.)
Jelenleg nemsokat érnek ezek az egylövetű sörétesek, 5-10-ezer forintért próbálják eladni a racionálisan gondolkodók ezeket a puskákat, van aki elajándékozza. Azért összehasonlítás képpen megjegyezném, hogy légpuskát használtan 15 körül lehet venni. Egy jobb spanyol légpuska 45-től 75-ig kapható, azért ezzel összehasonlítva egy ugyancsak egylövetű sörétes mely elnyűhetetlen és többféle fajta lőszert is kilőhetünk belőle, igénytelen, szétszedve kis helyen elfér és mindez "pár" forintért, használati értékben többet ér mint egy légpuska!!! Lő
Nagyobb becsben kellene tartani ezeket a puskákat. Egyszerűen hordható, sok helyzetben kisegíti a gazdáját.  Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. április 30. - 22:52:21 »

Van egy IZS-18-asom, H. Cs.től vettem még pár évvel ezelőtt.
Teljes szűkítésű, 12-es sörétes. Egyszerű felépítés, biztos működés, mindent jól hord, sörét, 9-szemes, gyöngygolyó, mindegy mit raksz bele. (Majd képet is rakok fel róla.)
Jelenleg nemsokat érnek ezek az egylövetű sörétesek, 5-10-ezer forintért próbálják eladni a racionálisan gondolkodók ezeket a puskákat, van aki elajándékozza. Azért összehasonlítás képpen megjegyezném, hogy légpuskát használtan 15 körül lehet venni. Egy jobb spanyol légpuska 45-től 75-ig kapható, azért ezzel összehasonlítva egy ugyancsak egylövetű sörétes mely elnyűhetetlen és többféle fajta lőszert is kilőhetünk belőle, igénytelen, szétszedve kis helyen elfér és mindez "pár" forintért, használati értékben többet ér mint egy légpuska!!! Lő
Nagyobb becsben kellene tartani ezeket a puskákat. Egyszerűen hordható, sok helyzetben kisegíti a gazdáját.  Igen

Tökéletes állapotú MC-21-eseket lehet 20-25-ért kapni, mégse kellenek senkinek! Pedig azok használhatósága felülmúlja a 18-asét! Nem divatosak, ez van!  Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. április 30. - 23:47:50 »

Van egy IZS-18-asom, H. Cs.től vettem még pár évvel ezelőtt.
Teljes szűkítésű, 12-es sörétes. Egyszerű felépítés, biztos működés, mindent jól hord, sörét, 9-szemes, gyöngygolyó, mindegy mit raksz bele. (Majd képet is rakok fel róla.)
Jelenleg nemsokat érnek ezek az egylövetű sörétesek, 5-10-ezer forintért próbálják eladni a racionálisan gondolkodók ezeket a puskákat, van aki elajándékozza. Azért összehasonlítás képpen megjegyezném, hogy légpuskát használtan 15 körül lehet venni. Egy jobb spanyol légpuska 45-től 75-ig kapható, azért ezzel összehasonlítva egy ugyancsak egylövetű sörétes mely elnyűhetetlen és többféle fajta lőszert is kilőhetünk belőle, igénytelen, szétszedve kis helyen elfér és mindez "pár" forintért, használati értékben többet ér mint egy légpuska!!! Lő
Nagyobb becsben kellene tartani ezeket a puskákat. Egyszerűen hordható, sok helyzetben kisegíti a gazdáját.  Igen


Tökéletes állapotú MC-21-eseket lehet 20-25-ért kapni, mégse kellenek senkinek! Pedig azok használhatósága felülmúlja a 18-asét! Nem divatosak, ez van!  Szomorú
Táncol


A reduktor, illetőleg annak hiánya miatt ilyen olcsók.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 01. - 07:02:49 írta Viktor » Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Május 01. - 07:49:22 »



A reduktor, illetőleg annak hiánya miatt ilyen olcsók.
Viszont használhatod evezőként is. Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Május 01. - 22:57:49 »



A reduktor, illetőleg annak hiánya miatt ilyen olcsók.
Viszont használhatod evezőként is. Bion
Tudod mennyibe kerül egy minőségi evező? Nem hiszem, hogy kapnál egyet a sörétesedért!
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 02. - 00:14:39 »



A reduktor, illetőleg annak hiánya miatt ilyen olcsók.
Viszont használhatod evezőként is. Bion
Tudod mennyibe kerül egy minőségi evező? Nem hiszem, hogy kapnál egyet a sörétesedért!
Nekem nem orosz sörétesem van, viszont nem vagyok róluk rossz véleménnyel, mert egy tipikus orosz igénytelen, de stabil fegyverek. Egyébként csak meg kell nézni egy vaddisznóhajtásban milyen sörétesből, van a legtöbb, és ez valószínűleg nem véletlen.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 02. - 17:09:15 »

Én 1973-ban vettem agy IZS 18-ast (  kemény 450- Forintért) kimondottan tavaszi dúvadazásra. Késöbb sokat vadásztam vele fácánra is. Elnyűhetetlen, a mai napig megvan. Pár éve vettem egy 222-est amelyiknek a csöve teljesen passzol a 12-es tushoz is. Azóta a  két csövet, és egy tust hordok, ha több napra megyek, és nem viszem a nagy golyóst! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: