Oldalak: 1 ... 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 [789] 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454379 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11820 Dátum: 2018. Május 11. - 10:31:59 »

Sziasztok!
Ha van valakinek régi, levetett 6x42, 8x56 stb. "jónevű" céltávcsöve, ami nem bajor szálkeresztes és megválna tőle jóárasítva, szívesen megvenném. Egyes (11-es) irányzójelű van nekem is a fiókban, nem is egy.
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11821 Dátum: 2018. Május 11. - 10:33:14 »

Az kimaradt, hogy bilincses legyen.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11822 Dátum: 2018. Május 11. - 20:58:30 »

Sziasztok!
Ha van valakinek régi, levetett 6x42, 8x56 stb. "jónevű" céltávcsöve, ami nem bajor szálkeresztes és megválna tőle jóárasítva, szívesen megvenném. Egyes (11-es) irányzójelű van nekem is a fiókban, nem is egy.
 Emelem

Pedig az A1  "Osztrák cövek" vagy 11 a legjobb .  Persze aki nem jár vadászni  annak mindegy  !!!   Stoel Stoel Stoel                  Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11823 Dátum: 2018. Május 11. - 22:51:31 »

Korábban már megírtam a véleményemet a Zeiss firma, Terra fedőnevű sz@rkupacáról.
Még kissé el is bizonytalanodtam utána, hogy vajh' megérdemelte-e a negatív kritikát, a magam nyers modorában....
Mára beigazolódott, hogy még finom voltam vele, és nőies Woest
Ez a hányadék ma végleg feladta a küzdelmet a 300winmag puskámon  Nem
Ráadásul hosszadalmas keresés lett belőle, ami szerencsére sikeres volt, de csak a vak véletlen miatt.
150 méteren bő 40 centis lőképet produkált vele a puska, ami utána nyílt irányzékkal 100-on bőven 5 cm alatt sikeredett 3-3 lövésből.
Fenntartom, hogy ez a hulladék, a gyártó szégyene! Nem
Mivel a NAV gondoskodott a félretett pénzemről, egyelőre átnyergelek a 8x68-ra, de remélem előbb-utóbb tudok venni rá egy használható optikát.
Ja, és újfent szeretnék mindenkit lebeszélni róla, hogy ilyenre költse a pénzét.
Búcsús, 3 pálcás kínai moslék, max kis likú puskára való.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11824 Dátum: 2018. Május 11. - 23:43:44 »

Korábban már megírtam a véleményemet a Zeiss firma, Terra fedőnevű sz@rkupacáról.
Még kissé el is bizonytalanodtam utána, hogy vajh' megérdemelte-e a negatív kritikát, a magam nyers modorában....
Mára beigazolódott, hogy még finom voltam vele, és nőies Woest
Ez a hányadék ma végleg feladta a küzdelmet a 300winmag puskámon  Nem
Ráadásul hosszadalmas keresés lett belőle, ami szerencsére sikeres volt, de csak a vak véletlen miatt.
150 méteren bő 40 centis lőképet produkált vele a puska, ami utána nyílt irányzékkal 100-on bőven 5 cm alatt sikeredett 3-3 lövésből.
Fenntartom, hogy ez a hulladék, a gyártó szégyene! Nem
Mivel a NAV gondoskodott a félretett pénzemről, egyelőre átnyergelek a 8x68-ra, de remélem előbb-utóbb tudok venni rá egy használható optikát.
Ja, és újfent szeretnék mindenkit lebeszélni róla, hogy ilyenre költse a pénzét.
Búcsús, 3 pálcás kínai moslék, max kis likú puskára való.
Valamikor azt találtam mondani,hogy az alap schmidt Bender ,és belépő zeiss közül a zeiss jobb szerintem.
Akkor a Stefi a nyakamba ugrott,ez szokása neki,aztán huszlavika kezdte szívni a véremet,Miss Daisy sofőrjét emlegette ,ha jól rémlik.
Van mindegyik ,több alap fix bender ,és belépő zeiss,ezt továbbra is fenntartom,én jobbnak látom őket,és nem mellesleg variábelek,de ezt már végigrágtuk.
Na ,de a lényeg,akkor rámírtak,talán Stefi,hogy bizony a belépő zeiss az a terra ,és akkora baromságot írtam,és ezek után senki nem hisz nekem,hogy .....,már nem emlékszem a jelzőre.
Akkor ,én megkérdeztem,hogy mi az a Terra ? Én a conquestet tartom a zeiss belépőjének.Persze tudtam mi az a Terra ,ennyire csak Stefi szerint voltam tájékozatlan,egy hulladék,a vadőrünknek az volt a cseh 223-asán.Együtt hasonlítgattuk hosszupuskával az ő 20 éves bíbor lencsés   benderéhez ,láttuk mindketten,hogy nem egy f@sza távcső,de kispuskára jó azért.Én azért kérdeztem vissza ,hogy mi az a Terra ,mert véleményem szerint azt nem jegyzik sehol,nem vette a lapot az illető,nem értette.Na ez is mindegy ,a lényeg ,hogy úgy tűnik  igazam volt.
Egyébként már 1 éve lekerült a szolgálati cz-ről,de azt bírta jópár lövésig.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11825 Dátum: 2018. Május 12. - 06:14:49 »

Valamikor azt találtam mondani,hogy az alap schmidt Bender ,és belépő zeiss közül a zeiss jobb szerintem.
Akkor a Stefi a nyakamba ugrott,ez szokása neki,aztán huszlavika kezdte szívni a véremet,Miss Daisy sofőrjét emlegette ,ha jól rémlik.
Van mindegyik ,több alap fix bender ,és belépő zeiss,ezt továbbra is fenntartom,én jobbnak látom őket,és nem mellesleg variábelek,de ezt már végigrágtuk.
Na ,de a lényeg,akkor rámírtak,talán Stefi,hogy bizony a belépő zeiss az a terra ,és akkora baromságot írtam,és ezek után senki nem hisz nekem,hogy .....,már nem emlékszem a jelzőre.
Akkor ,én megkérdeztem,hogy mi az a Terra ? Én a conquestet tartom a zeiss belépőjének.Persze tudtam mi az a Terra ,ennyire csak Stefi szerint voltam tájékozatlan,egy hulladék,a vadőrünknek az volt a cseh 223-asán.Együtt hasonlítgattuk hosszupuskával az ő 20 éves bíbor lencsés   benderéhez ,láttuk mindketten,hogy nem egy f@sza távcső,de kispuskára jó azért.Én azért kérdeztem vissza ,hogy mi az a Terra ,mert véleményem szerint azt nem jegyzik sehol,nem vette a lapot az illető,nem értette.Na ez is mindegy ,a lényeg ,hogy úgy tűnik  igazam volt.
Egyébként már 1 éve lekerült a szolgálati cz-ről,de azt bírta jópár lövésig.

Valamire emlékszel csak " nem osztogatnak hanem fosztogatnak "  !  A Terráról szerintem én írtam meg itt először hogy milyen gagyi hulladék  meg azóta is többször .   Sam6
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11826 Dátum: 2018. Május 12. - 06:29:03 »

Már régebben is láttam ezeket a "Zeiss" Terrákat USA honlapon . Az árak nagyon alacsonynak tűnnek .
A Fehovan "végre" kézbe vehettem . Már ránézésre és fogásra is gagyi volt és mikor belenéztem akkor Zeiss-töl idegen itt valaki úgy fogalmazott "csőlátás" érzetét keltette bennem. Hozzám egy alacsonyabb német eladó jött oda és hiányos német tudásommal is megbeszéltük hogy ezek a Terrák nagyon gyengék. Valami amerikai piacot emlegetett meg hogy a gyártás se Európában történik stb.  Szerintem az USA piacon se lehetnek ezek nyerők .      Emelem

Elég régen írtam !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11827 Dátum: 2018. Május 12. - 06:34:43 »

Amit láttam a Terrákból a "Jehován"  Mosolyog  annyi elég is ! Még a Zeiss képviselője is csak legyintett rá .
A vadászaprón már reklámozzák de ott van fölötte a másik reklám - S&B 8x56 világítópontal 219.000 HUF . Az egy megbízható jó cucc !
Ennyi pénzért ok és nem kockáztat vele az ember. De ha valaki nagyon ragaszkodik az 50 -es lencséhez .  Vállat von             Emelem

Ja !  Meg ez is !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11828 Dátum: 2018. Május 12. - 06:45:24 »

Valamikor azt találtam mondani,hogy az alap schmidt Bender ,és belépő zeiss közül a zeiss jobb szerintem.
Akkor a Stefi a nyakamba ugrott,ez szokása neki,aztán huszlavika kezdte szívni a véremet,Miss Daisy sofőrjét emlegette ,ha jól rémlik.
Van mindegyik ,több alap fix bender ,és belépő zeiss,ezt továbbra is fenntartom,én jobbnak látom őket,és nem mellesleg variábelek,de ezt már végigrágtuk.
Na ,de a lényeg,akkor rámírtak,talán Stefi,hogy bizony a belépő zeiss az a terra ,és akkora baromságot írtam,és ezek után senki nem hisz nekem,hogy .....,már nem emlékszem a jelzőre.
Akkor ,én megkérdeztem,hogy mi az a Terra ? Én a conquestet tartom a zeiss belépőjének.Persze tudtam mi az a Terra ,ennyire csak Stefi szerint voltam tájékozatlan,egy hulladék,a vadőrünknek az volt a cseh 223-asán.Együtt hasonlítgattuk hosszupuskával az ő 20 éves bíbor lencsés   benderéhez ,láttuk mindketten,hogy nem egy f@sza távcső,de kispuskára jó azért.Én azért kérdeztem vissza ,hogy mi az a Terra ,mert véleményem szerint azt nem jegyzik sehol,nem vette a lapot az illető,nem értette.Na ez is mindegy ,a lényeg ,hogy úgy tűnik  igazam volt.
Egyébként már 1 éve lekerült a szolgálati cz-ről,de azt bírta jópár lövésig.

Végig olvastam a keresővel is és ezek után is fenntartom amit írtam a hozzászólásodról . (Nem rólad )  Egy márka belépő szintje ami a nevén legolcsóbban elérhető ! a A Zeiss nél ez a Terra ..... a többit gondold hozzá . Attól hogy szerinted nem jegyzik sehol sajnos ezt is Zeiss márkanéven forgalmazzák .        Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11829 Dátum: 2018. Május 12. - 08:07:13 »

Végig olvastam a keresővel is és ezek után is fenntartom amit írtam a hozzászólásodról . (Nem rólad )  Egy márka belépő szintje ami a nevén legolcsóbban elérhető ! a A Zeiss nél ez a Terra ..... a többit gondold hozzá . Attól hogy szerinted nem jegyzik sehol sajnos ezt is Zeiss márkanéven forgalmazzák .        Emelem
Anno 45ezerért lehetett hozzájutni,ez elárul mindent.
A Terra nem méltó a zeiss névre.
Szerintem baklövés volt.
Lejáratta magát vele a zeiss.
A conquest,duralyt család minősége alá nem szabadna menniük szerintem,de ők tudják.
Kispuskára jó lehet a Terra ,de arra meg van sok más távcső töredéke áron.
45-ért dobálták ,lehetett szerezni annyiért,amikor néztük,és az volt a meglátásunk,hogy inkább egy Bender 20 évesen használtan 60-ért.
Húha.Rákerestem mennyibe kerül most,bejött a gyerek olyan hangosan felröhögtem.Akkor inkább delta 3.9x40 es 35ezrért.
Vicc komolyan,ami itt folyik,ennyi pénz egy emblémáért.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11830 Dátum: 2018. Május 12. - 10:16:43 »

Anno 45ezerért lehetett hozzájutni,ez elárul mindent.
A Terra nem méltó a zeiss névre.
Szerintem baklövés volt.
Lejáratta magát vele a zeiss.
A conquest,duralyt család minősége alá nem szabadna menniük szerintem,de ők tudják.
Kispuskára jó lehet a Terra ,de arra meg van sok más távcső töredéke áron.
45-ért dobálták ,lehetett szerezni annyiért,amikor néztük,és az volt a meglátásunk,hogy inkább egy Bender 20 évesen használtan 60-ért.
Húha.Rákerestem mennyibe kerül most,bejött a gyerek olyan hangosan felröhögtem.Akkor inkább delta 3.9x40 es 35ezrért.
Vicc komolyan,ami itt folyik,ennyi pénz egy emblémáért.

Szóval akkor "jogosan" írtam  amit írtam (?) - a S&B  sosem sülyedt erre a szintre hogy nevét adja egy ilyen hulladékhoz  . Ezért írtam  - a Terra miatt hogy emeletes baromság hogy a "belépő Zeiss jobb"  sajnos ezt is Zeiss nek hívják és lehet hogy legközelebb a vurstliban nem három hanem csak egy pálcán lesz a céllövöldében .    Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11831 Dátum: 2018. Május 12. - 11:19:52 »

Külön, önmagában az életben meg-nem vettem volna, de ez volt rajta a puskán, így kapott egy esélyt.
Eljátszotta....ennyi volt, kérem kapcsolja ki... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11832 Dátum: 2018. Május 12. - 13:17:47 »

Szóval akkor "jogosan" írtam  amit írtam (?) - a S&B  sosem sülyedt erre a szintre hogy nevét adja egy ilyen hulladékhoz  . Ezért írtam  - a Terra miatt hogy emeletes baromság hogy a "belépő Zeiss jobb"  sajnos ezt is Zeiss nek hívják és lehet hogy legközelebb a vurstliban nem három hanem csak egy pálcán lesz a céllövöldében .    Emelem
Félig elfürészelt pálcán.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11833 Dátum: 2018. Május 12. - 13:24:02 »

Szóval akkor "jogosan" írtam  amit írtam (?) - a S&B  sosem sülyedt erre a szintre hogy nevét adja egy ilyen hulladékhoz  . Ezért írtam  - a Terra miatt hogy emeletes baromság hogy a "belépő Zeiss jobb"  sajnos ezt is Zeiss nek hívják és lehet hogy legközelebb a vurstliban nem három hanem csak egy pálcán lesz a céllövöldében .    Emelem
Valóban nem süllyedt le a Bender idáig.Senki nem veszi komolyan ezt a Terrat.Szégyen.Nem belépő az hanem remélem lelépő.Terra árán már van új Zeiss Hd 5 5-30×50 nekem.Bocsánat olcsóbban.Akkor az a belépő?Az viszont f@sza.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11834 Dátum: 2018. Május 12. - 13:26:13 »

Külön, önmagában az életben meg-nem vettem volna, de ez volt rajta a puskán, így kapott egy esélyt.
Eljátszotta....ennyi volt, kérem kapcsolja ki... Ördög
Jól van én belépőnek nem tekintettem a Terrat.Azt semmisnek tekintettem ,beigazolódott hogy az is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 [789] 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: