Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 185039 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #510 Dátum: 2013. Július 25. - 18:19:22 »

Gratulálok Emelem
Lesz sült borda? Grill
Naplózva

Üdv Chris
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #511 Dátum: 2013. Július 25. - 22:30:22 »

Druszám!
Gratulálok!
A másik elengedéséért pedig fejet hajtok előtted.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #512 Dátum: 2013. Július 26. - 07:50:27 »

Köszönöm Uraim!  Wave
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #513 Dátum: 2013. Július 26. - 08:00:57 »

Tegnap este én is felavattam a vegyescsövűt egy borzzal.

A kukoricára nem jöttek a disznók, én pedig elhatároztam, hogy mielőtt hazaindulok, kerülök egyet körülötte.
Nem is soká kellett menjek, mikor a kukorica melletti lekaszált részen neszt hallottam.
Csíkos feje egy pillanat alatt elárulta őkelmét, a köztünk lévő 20 lépés távolság pedig a sörétes cső felavatását lehetővé tette.
Az Armusa 8-as sörét pontot tett a borz pályafutásának végére.

Jó pár borzot lőttem már, de söréttel ez az első!
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #514 Dátum: 2013. Július 26. - 08:11:42 »

CID és Zolimester!
Gratulálok nektek!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #515 Dátum: 2013. Július 26. - 14:26:22 »

Borzalmas elismerésem! Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #516 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 16:01:31 »

Régi ismerős került terítékre az elmúlt héten. Egy kukoricatábla sarkánál foglaltam el a leshelyemet, körös-körül tarló, csak egy árok tagolja ezt az erdőkkel körülvett területet. A hold jó látási viszonyokat biztosított, de eseménytelenül teltek a percek, órák. Tizenegy óra után már az öt perc bólintás, két perc nézelődés állapotába kerültem, míg nem éjfél előtt nem sokkal fekete gombóc alakjában megjelent borz koma úgy 150 méterre tőlem. Sokszor találkoztunk már itt vele, mióta levágták a gabonát, útvonala mindig ugyanaz volt. Az árokpartból kitérve, vagy húsz percig a tarlón távolodva keresgélt, majd visszatért az árokba és eltűnt mint a szellem. Kicsit vártam, kb. a tarló harmadánál lehetett, mikor a lest elhagyva, a nád árnyékában az általa járt tarlóig óvatosan lementem és beültem a nád tövébe. Keresőmön keresztül láttam, hogy még távolodóban van, de készenlétbe helyeztem a fegyvert és vártam. Közben a céltávcsövön keresztül figyeltem a mozgását, jó mély lélegzeteket véve.  Ördög Egyszer csak bekövetkezett, amire vártam, elindult visszafelé. Szívem hevesen verni kezdett, nyugtattam magam, hogy van idő míg visszér, és próbáltam úrrá lenni a vadászlázon. Úgy ötven méterre lehetett, amikor balra elfordult, fejét felfelé tartva tájékozódott, a szálkereszt pedig szép nyugodtan megállt a lapocka mögött picivel. Próbáltam minél biztosabbra menni, hirtelen mozdulatokat tesz a borz, el akartam kerülni a sebzést. Mindez persze pár pillanat leforgása alatt eldől ilyenkor, hogy mehet-e a lövés vagy sem. Síri csend, sem a menekülés, sem pedig az utolsó rúgások zaját nem hallani a tarlón. Halkan, de nagyot fújva engedtem ki a ki tudja mióta visszatartott lélegzetemet és a rálövés felé indultam. Sokáig nem kellett keresgélnem, ott feküdt az én borzom, ahol meglőttem, mozdulatlanul. Kalapomat levéve léptem oda hozzá, hiszen ez a "kismedve" is éppen úgy megérdemli a tiszteletet, mint bármilyen más vad. A lapocka mögött behatoló golyó gyorsan végzett vele, nem sokat szenvedhetett, ezért nem hallottam valószínűleg a lövés után egy mozdulatát sem. Elvittem a lesig, ahol egy tisztább részen még egyszer megadtam a neki járó járó tiszteletet. Kaliber 7x64, lőtáv kb 50 méter, lőszer 11.2g SB (nem végzett különösebben nagy roncsolást a kimenetnél).   Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 20. - 16:09:00 írta Sakac » Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #517 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 17:32:33 »




Üdv!
Gratulálok a "csíkosfejűhöz" meg a történethez! Igen Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #518 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 11:01:46 »

Gratulálok Emelem Wave
Naplózva

Üdv Chris
Vadkörtefa
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #519 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 17:56:27 »

Üdv!
A borz háját ugyanúgy kell kisütni mint a sertését?
Szoktak hozzá valamit keverni (olajat, sertészsírt)?



Húha...  Fejvakarás
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 21. - 17:59:22 írta Sakac » Naplózva
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #520 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 20:35:59 »

Üdv!
A borz háját ugyanúgy kell kisütni mint a sertését?
Szoktak hozzá valamit keverni (olajat, sertészsírt)?



Húha...  Fejvakarás

Én a zsírját szoktam kisütni, ugyanúgy mint a házi sertését. Nem kell hozzáadni semmit. A tepertő finom a zsirja meg "orvosság".
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #521 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 12:51:17 »

Üdv!
A borz háját ugyanúgy kell kisütni mint a sertését?
Szoktak hozzá valamit keverni (olajat, sertészsírt)?



Húha...  Fejvakarás


  Nem! Nállunk a borzzsír komoly piaccal rendelkezik. A természetgyógyászok különböző - főleg légúti megbetegedésekre használt - kenőcsöket készítenek belőlle. 1 liternek jelenleg 50 dollár az ára, de nem kisütni, hanem kifőzni kell. Ez azt jelenti, hogy a borzszalonnát hajszálvékony, gyufásdoboznyi szeletekre vágom. Egy fazékba felteszek vizet főni . A fazékra rakok egy lábast amelyik passzentos a fazék szájával és a lábasba rakom a szalonnaszeleteket. Az olvasztást a fövő víz gőzének kell elvégezni, nehogy odakozmáljon a dolog. Kb. úgy megy az egész mintha knédlit főznél, csak nem gézen főzöl, hanem egy rozsdamentes (ez jobban átatdja hőt mint a zománcozott) lábasban. Okróber-november folyamán érdemes a csíkosfejúre ráállni, mert akkor a legkövérebb és a kotorékoknál lesen jó esélyel el lehet csípni. Jó főzőcskézést és az asszonyt valahová paterold ki a konyhából, mert egy nagyon jellegzetes szaga van az olvasztásnbak.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 22. - 13:37:16 írta Voldemort » Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #522 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 14:23:31 »

Előtte amúgy megpörzsölitek, vagy a bolhák ellen hogy védekeztek? (egy áldozat)  Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #523 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 15:25:37 »

Előtte amúgy megpörzsölitek, vagy a bolhák ellen hogy védekeztek? (egy áldozat)  Nyihi

Én egy éjszakára, szellős helyre fellógatom a borzot és másnap már nem nagyon találkozom bolhákkal.

PS: opció lehet még egyéb melegvérű élőlény jelenléte a nyúzásnál, hátha arra mennének a bolhák... Stoel
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #524 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 18:53:07 »

Hatalmas dolog történt velem tegnap: először mentem vadászni. Zolimester, akinek ezért nem tudok elg hálás lenni, hívott meg. Hatkor találkoztunk, gyors beírás, átöltözés, irány a terület. Már a les felé sétálva is éreztem a hatalmas kontrasztot aközött amit Zoli hall és lát, illetve amit én nem hallok és nem látok. Remélem egyszer azért a felét majd észreveszem annak amit ő Mosolyog Már kifelé is láttunk jónéhány őzet, és szarvasnyomokat. A lesen, miután elfoglaltuk a helyünket folytatódott az oktatás, tényleg nagyon-nagyon sokat számított az értő szem és fül, volt olyan állat, amit sajnos akkor sem találtam meg a keresővel, mikor Zoli már a korát saccolta. Ücsörögtünk és suttogva beszélgettünk már egy ideje, amikor egyszer csak Zoli lemutat a les mellett elvezető útra, és bizony ott trappolt egy borz. Mire sikerült a fegyver megfelelő végét megfognom, kibiztosítanom, addigra Zoli már felkergette a keresőlámpával a domboldalba szegényt, ott érte utól sallerbéla. Sajnos az első lövés nem volt tökéletes, még vonszolta magát, ezért mégegyszer meglőttem, attól már gyorsan elcsendesedett. Az örömöm hatalmas volt (és még mindíg tart), nem bíztam benne, hogy első alkalommal lehetőségem lesz lövésre, és még ejtek is vadat! Nem sokkal később egy újabb borz érkezett, ezúttal a hátunk mögül, mire összeszedtem magam, eléggé eltávolodott, illetve Zoli hallott zajokat a szomszédos erdőből, így erre nem tettem lövést. Az türelem jutalma újabb borz formájában érkezett, gyakorlatilag az első nyomában. Ezt én is észrevettem, túl hamar meg is mozdultam, a les zörgésére pont melletünk állt meg és kezdett el fülelni, majd amikor tovább indult a lestől kb 10 méterre lőtem meg, ő azonnal kiszenvedett, egyetlen lépés nélkül. Az estét a borzok összeszedését követően a holdfényes szántáson az előttünk száz méterrel átmenő szarvasbika koronázta meg, amire a lövés természetesen szóba sem jött. Az első vadászat élményét sajnos az tette teljessé, hogy a lesről kifelé menet egy rókát sikerült hátsó lábon lőnöm, és az ismétlés előtt bemenekült az erdőbe. Ezt nagyon bánom. Önuralom és a biztos lövés vonalon bizony van még hova fejlődnöm, nagyon más a terep, mint a lőtér. Az este legfontosabb tapasztalata az, hogy aki magamfajta teljesen kezdő, csak jogilag vadász, az ne menjen egyedül vadászni, mert egy tapasztalt segítő bizony mindennél többet ér. Mégegyszer hatalmas köszönet Zolimesternek a meghívásért, a türelemért és a rengeteg jótanácsért!

Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: