Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 165952 alkalommal)
kalozba
Vendég
« Új üzenet #315 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 16:53:00 »


 IGEN Boldog vagyok ,még akkor is ha trbantbol szállok ki a 6,5- ös hadipuskámmal, AZ ERDŐ NEKEM IS ZÚG.
   
  Meghajólva a vadászurak tudása elött, bárdolatlanság volt részemröl ,hogy bátorkodtam magasröptű eszmefuttatásaikat  hozzászólásommal megzavarni. Elnézést kérö tisztelettel:Bandi


   
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #316 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 18:40:16 »

Szerintem senkit nem zavartál. Megkérdezte valaki, hogy kinek mi a tapasztalata és leírtad a Tiédet, korrekt módon. Több hozzászóló még életében nem vadászott ezzel a kaliberrel, de tudja, hogy nem jó. Tudod, ez kicsit olyan, mint hogy a 243-ast nem használjuk disznóra. Embere (is) válogatja, illetve a puska másik vége. Espetya kezében egy 243-as halálosabb fegyver bármekkora kanra, mint az olvtásrak többségénél egy 375-ös lenne, engem is beleértve. Lehet, hogy Neked jó a 6,5x55, de nem biztos, hogy egy kezdőnek, egy puskának ez lenne az ideális.
Dani meg majd eldönti, mit választ  Kacsint
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #317 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:01:02 »

Igen, a lényeget írtad le. Egy kezdőnek nem ez az ideális első puska. Szerintem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #318 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:41:28 »

Igen
Igazán nem akarok a zsebedben turkálni, de ha telik rá vegyél egy új puskát, a legolcsóbb is jobb, mint egy bizonytalan előéletű használt. 140 a MARLIN ismétlő és rajta van a céltávcső szerelék alapja.
 Emelem

Ez is felmerült. Igyekszem összeszedni az infót és a keretet, mire aktuális lesz a vétel. Mosolyog


Üdv;
Dani
Naplózva
doki87
Vendég
« Új üzenet #319 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 16:25:08 »

Sziasztok!

Kezdő vadász vagyok és még nincs fegyverem ill. most tervezem a vételt. Érdeklődnék, hogy egy 6.5x55 kalibert kivihettek- e egy disznóhajtásra. Vagy azért ez egy kicsit merész vállalkozás lenne?
Köszönöm a segítséget.
 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #320 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 16:48:20 »

 Olvass
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
volpe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34

hivatásos vadász


« Új üzenet #321 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 17:06:10 »

Sziasztok!

Kezdő vadász vagyok és még nincs fegyverem ill. most tervezem a vételt. Érdeklődnék, hogy egy 6.5x55 kalibert kivihettek- e egy disznóhajtásra. Vagy azért ez egy kicsit merész vállalkozás lenne?
Köszönöm a segítséget.
 
Csak egy kicsit. Szomorú
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #322 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 20:52:15 »

Vagy azért ez egy kicsit merész vállalkozás lenne?
Nem kicsit.........és nem merész!
Más jelző jutott elsőre eszembe, de a fórum- és világbéke jegyében nem írom le Nyihi

Szóval kérlek, hogy ne tedd!!!!!!!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #323 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 20:59:34 »

Nem kicsit.........és nem merész!
Más jelző jutott elsőre eszembe, de a fórum- és világbéke jegyében nem írom le Nyihi

Szóval kérlek, hogy ne tedd!!!!!!!
 Emelem


Sündisznóhajtásra?  Stoel
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #324 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 07:58:20 »

Már mért ne lehetne kivinni  Vállat von
Kiviszi az ember, megmutatja a barátainak a gyülekezésnél, utánna mikor a hajtásra indulnak, visszarakja a csomagtartóba és elővesz egy normális kaliberű puskát  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #325 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 10:41:19 »

Sziasztok!

Kezdő vadász vagyok és még nincs fegyverem ill. most tervezem a vételt. Érdeklődnék, hogy egy 6.5x55 kalibert kivihettek- e egy disznóhajtásra. Vagy azért ez egy kicsit merész vállalkozás lenne?
Köszönöm a segítséget.
 
Svédországban jávorhajtásra is kiviheted, nem Te leszel az egyetlen. Igaz, ott előtte a lőtéren kell bizonyítanod, hogy oda teszed azt a kis göbecset a futó vadon is, ahová kell.
Itthon viszont ne erőltesd.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
doki87
Vendég
« Új üzenet #326 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 11:02:31 »

Értettem. Köszönöm  Piál
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #327 Dátum: 2013. Február 17. - 21:30:57 »

Régen írtam ide, de tegnap "megsétáltattam" kicsit a 6,5-est. és lőttem is egy süldőt. Ez önmagában még nem egy egetrengető szenzáció, amit feltétlenül érdemes lenne a fórum tisztelt közönségével megosztani. Azonban érdekes kis lövést sikerült leadnom, ezért megosztom Veletek.
Szóval a történet:
Szép napsütéses délután volt, végre a sok havas, szeles idő után. Igy aztán erős késztetést éreztem, hogy kimenjek körülnézni. Sétálós napot terveztem, így a kis 6,5-es vegyescsövűt vittem magammal. Végül a cserkelés, nézelődés végén felültem a kedvenc lesemre, gondoltam megvárom a sötétedést, és hazamegyek. Azt előre elhatároztam, hogy lövést csak akkor teszek, ha nagyon kínálgatja magát valami jó kis megvásárlásra érdemes süldőcske. A lővilág végefelé meg is jöttek a disznók. Egy kis koca, és négy süldő. Végül hosszas nézegetés után a vadföld szélében egy süldő igen jó célpontot mutatott a havon. Kicsit éreztem, hogy srégen áll, de a lapockán jól állt a kereszt, úgyhogy finoman megérintettem a gyorsított billentyűt. Jó becsapódás után szétrebbentek a disznók, meglőtt jószág pont a les irányában menekült, de láttam nincs szükség a brennekére, mert kb 40 méter után elborult és többet nem is mozdult. A szokásos tiszteletadás után természetesen megnéztem a lövést a vadon. Na itt jött a  meglepetés, amiért elkezdtem írni: A belövés a lapockacsont érintése nélkül egy bordát törve hatolt a testüregbe. Feltörés után látható volt, hogy a szív alsó harmadát elvitte. A kilövés pedig a bemeneti oldallal azonos, jobb oldalon volt. A combcsont felső harmadát eltörve távozott a maradványtest... :Mosolyog :Mosolyog :Mosolyog Tehát a lövedék a szív eltalálása után mintegy "sarkonfordult", és távozott hátrafelé. A menekülési útvonal a havon végig jól követhető volt, a rálövésig visszakeresve egy csepp vért sem találtam. Ez mindenesetre tanulságos.
A lövedék RWS Doppelkern, 9,1 g. Lőtáv kb 80 méter, a kansüldő zsigerelt súlya 22 kg.
Üdv: monti Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
kalozba
Vendég
« Új üzenet #328 Dátum: 2013. Február 23. - 18:30:53 »



Az ígért képek a Carl Gustafs 6.5×55 SE puskámról!

 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #329 Dátum: 2013. Február 24. - 18:34:52 »

Szép puska. Nekem tetszik. Mosolyog


 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: