Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143399 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1155 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 12:59:42 »

Ja, hogy viszont 24.hu? Na viszont ezt nem tudom, megúszod-e...  Röhög

 Vállat von
Hááát, én olyan szinten nem foglalkozok a napi politikával, hogy nem tudom, hogy melyik hirpoltál milyen színű - de tényleg.  Fejvakarás
- Ha nem tetszik töröljék a modik...
  Tiszteleg
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #1156 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 13:13:26 »

Azér a riporterünk kérdezési stílusa a paraszt és a gané közt himbálózik...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1157 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 13:14:20 »

Azér a riporterünk kérdezési stílusa a paraszt és a gané közt himbálózik...

Újságíró, mit vársz? Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1158 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 13:42:52 »

Azér a riporterünk kérdezési stílusa a paraszt és a gané közt himbálózik...

Viszont Cs.S. nagyon jól megválaszolja.  Igen
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #1159 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 13:52:32 »

Azér a riporterünk kérdezési stílusa a paraszt és a gané közt himbálózik...

Viszont Csányi prof előtt le a kalappal!
Nagyon jók a válaszai, laikus számára is érthető, és ügyesen teszi helyre, állítja le a faszit ahol kell.

Egyébként meg nem baj az, ha egy "másik oldalról érkezett" kérdező is kérdez és kap rá megfelelő válaszokat.
Sőt! Erre van/lenne igazán szükség.

(A másik oldal alatt nem piros-sárga-kék-szivárványszínű oldalt értek, hanem mondjuk nevezzük vadász-sötétzöld reláció másik oldalát)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #1160 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 19:40:41 »

Prof. Csányinak olvastam meg egy riportjat anno de, abbol is sugárzott a tudomány  és intelligencia. Igen
Mondjuk az igaz, hiogy egy ilyen ártány riporter esetében több kontrasztot is ad... Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1161 Dátum: 2020. Szeptember 01. - 15:10:36 »

Azér a riporterünk kérdezési stílusa a paraszt és a gané közt himbálózik...

Szerintem ezt kissé benézted. Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #1162 Dátum: 2020. Szeptember 01. - 21:41:05 »

Én egy egyszerű parasztember vagyok.
Nekem ez az. Kacsint

Szerintem alapvető intelligencia kérdése az, hogy ha egy olyan emberrel ül le interjút készíteni, akinek a tudományban és iskolában eltöltött évei többszöröse minőségében és mennyiségben is mint a tintanyalónk iskoláinak minősége és mennyisége akkor úgy illene kérdeznie illetve, úgy szerkesztenie a cikket, hogy ne nézzen ki egy provokatőrnek.
Ha pedig valaha írt volna komolyabb hangvételű tudományos cikket, akkor tisztába lenne azzal hogy hivatkozásokat meg kell nevezni ésatöbbi.

De én mint mondtam egy egyszerű kis kapásparaszt vagyok.

Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1163 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 07:49:57 »

Én egy egyszerű parasztember vagyok.
Nekem ez az. Kacsint

Zsoltnak szerintem annyiban igaza van, hogy pont azokat a kérdéseket teszi fel, amiket egy 21. századi városlakó laikus is feltenne, ill. fel is tesz bármelyikünknek.
Klasszikusan erről szól az újságírás.

Nagyjából ugyanezzel a kérdéssorral találkoztam pár éve egy érettségi találkozón, nagyon kedves, aranyos, abszolút jó szándékú, de a vadászatról teljesen tájékozatlan volt osztálytársaim körében. Azt gondolom, sikerrel vettem az akadályt. Ami a tárgyi tudásból hiányzott (Csányi profhoz képest) azt talán sikerrel pótolta a közös múltból eredő bizalom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #1164 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 08:30:53 »

A 21. századi városlakó átlaginteligenciája ezáltal szigorúan monoton csökkenő.

Elhiszek én mindent de akkor tényleg én vagyok a  kakukktojás, mert olyan közegben volt szerencsém szocializálódni (szakmailag és tudományilag) ahol a lebaszástól a pofonig tudtam szaladni ha hasonló városlakós módon nyilvánultam meg.
De ez csak az én véleményem, mondhatni statisztikai hibahatár alatti.

 Ölel Koccint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #1165 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 08:38:40 »

a lebaszástól a pofonig tudtam szaladni

Ez a kettő nagyon sokszor és sokhelyről hiányzik ma.

Egyre többször érzem úgy, hogy nagyon kellene egy Szabóbakter, aki az arra érdemeseket fölpofozná...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1166 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 09:14:09 »

A 21. századi városlakó átlaginteligenciája ezáltal szigorúan monoton csökkenő.

Nem feltétlenül az intelligencia, sokkal inkább a tájékozottság hiányára vezethető vissza ez a szemléletváltozás.
Óriási tömegek élik le az életük mindennapjait aszfalton és betonrengetegben, nem látva túl a városhatárt jelző táblán.
Információikat tévéből, rádióból, internetről, írott sajtóból nyerik.
Ha nem a saját fülemmel hallom el sem hiszem: a párom nagyobbik fiának többdiplomás barátja, amikor héjas diót látott Zsoltéknál az asztalon a tálban, megkérdezte, hogy mi az. Nem akarta elhinni, hogy az dió, amíg fel nem törték neki és meg nem mutatták, hogy amit ő eddig diónak gondolt, az csak a bél.

Sajnos ezzel a jelenséggel együtt kell élni, mert ez a tömeg nemhogy fogyna, inkább növekszik. Nem szabad indulatból közelíteni hozzá, nem szerencsés a lenéző, felsőbbrendű megközelítés sem. Pontosan ilyen higgadt, tényszerű helyreigazításra van szükség, ahogy azt a riportban Csányi tette.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1167 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 09:18:37 »

Nem feltétlenül az intelligencia, sokkal inkább a tájékozottság hiányára vezethető vissza ez a szemléletváltozás.
Óriási tömegek élik le az életük mindennapjait aszfalton és betonrengetegben, nem látva túl a városhatárt jelző táblán.
Információikat tévéből, rádióból, internetről, írott sajtóból nyerik.
Ha nem a saját fülemmel hallom el sem hiszem: a párom nagyobbik fiának többdiplomás barátja, amikor héjas diót látott Zsoltéknál az asztalon a tálban, megkérdezte, hogy mi az. Nem akarta elhinni, hogy az dió, amíg fel nem törték neki és meg nem mutatták, hogy amit ő eddig diónak gondolt, az csak a bél.

Sajnos ezzel a jelenséggel együtt kell élni, mert ez a tömeg nemhogy fogyna, inkább növekszik. Nem szabad indulatból közelíteni hozzá, nem szerencsés a lenéző, felsőbbrendű megközelítés sem. Pontosan ilyen higgadt, tényszerű helyreigazításra van szükség, ahogy azt a riportban Csányi tette.

Nagyon pontos a meglátás, és máris elérkeztünk a hűtőpultban termő bármilyen húsféleséghez.

Véletlenül, valami rendszerhiba folytán belenéztem a Konyhafőnök c. katyvaszba, ahol a "séfjelölt" tarkóra tett kézzel állt egy tollas madár előtt, hogy ezt most hogy gondolják, mi ez, mit kellene ezzel kezdeni?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1168 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 11:22:17 »

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1169 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 11:31:49 »


Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: