Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730032 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Június 12. - 14:54:22 »


Köszönöm Zoli!

Én nagyon keveset használtam lámpát, csőre fogható, akkumulátoros magyar (talán Kacsa?) van. Lehet, hogy ennek a súlya nem befolyásolja a lövés pontosságát?

Mindenesetre nagy kalappal a további rókavadászatokhoz!!! Wave

Peti, én azt ajánlom, hogy próbáld ki Te is. Hasonló súlyú lehet, mint az én Batlampom. Lehet, hogy a vastagabb csövű IZS-t nem befolyásolja, vagy csak kevésbé befolyásolja. De jobb tudni, hogy mire számíthatsz. Wave

Ha lesz lehetőségem, kipróbálom. Az Izsen még nem is használtam lámpát, csak a ZKK-n párszor. Kíváncsivá tettél, jó lenne, ha tisztába jönnék, az én puskáim hogy viszonyulnak a lámpához. Hátha elkerülhető lenne a hibázás, sebzés.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Június 12. - 19:31:16 »

Sziasztok!

Tegnap este elesett az új idény első rókája a faluban. Norbival (Szilva) mentünk ki a szőlőhegyi útra leselkedni 9 óra körül, ugyanis itt rendszeresen bejárt egy ravaszdi a szélső ház baromfiait tizedelni. Az itteni panaszkodások miatt is kértük meg a tervezettnél korábban a vadászati engedélyt.
Szóval, éppen megálltunk a kerítés mellett, ahonnét végigláttuk az utat, ami az egyetlen lövési lehetőséget nyújtotta, amikor már szembeügettek a kert körük portyázó kutyák, egy német juhász, meg egy szálkás tacsi. Észrevéve bennünket, hazasomfordáltak. Letűztem a célzóbotot és elkértem Norbitól a számomra eddig még ismeretlen Yukon keresőtávcsövét.
Nagy érdeklődéssel néztem bele, hiszen sok jót hallottam már róla. Épp, amikor beállítottam a szememhez, észrevettem, hogy tőlünk mintegy 130-150 méterre egy magas, vékony, kopott szőrű róka áll az út szélén. Eddig sem ficánkoltunk, de most mozdulatlanná dermedtünk mindketten. A koma pár másodpercig errefelé nézett, aztán visszaugrott jobbra, a kukoricásba. Valószínűleg onnét is jött.
Reménykedtünk, hogy még előjön, de addig is tovább nézegettük a távcsöveket.
Most Norbi pislantott bele az Izsen levő Deltába. Mikor újra a keresőbe nézett, hogy a két képet összehasonlítsa, döbbenten suttogta:
-   Ott a róka!
Valóban, az előbbi helyen ismét ott állt a ravaszdi és felénk figyelt. Nem túl nagy kedvvel készülődtem neki a lövésnek, még nem tudtam leellenőrizni, esetleg saját igényeimhez finomítani a fegyvermester által elvégzett belövést, és a távolság lehetett volna kicsit kisebb is. De azt is figyelembe kellett vennem, hogy a váratlan lehetőséget illik kihasználni, ki tudja, mikor lesz még egy ilyen alkalmam ezzel a rutinos jószággal szemben. Ráadásul a háttér is biztonságos volt.
Kicsit táncolt a szálkereszt a róka oldalán, és sajnos a lövés pillanatában éreztem, hogy jobbra elcsúszik a lövés. De az állat összeesett és a kicsi kalibertől nem is remélt, erős, tompa, buffanó becsapódás hallatszott.
Igyekeztünk oda, ám a rálövés helyén sem szőr, sem vér, sem róka. Nem is sokat kutattunk, vissza a kocsihoz, és irány haza Belláért. Majd ő megoldja a helyzetet.
Versenyfutás kezdődött a rohamléptekben közeledő viharral, melynek felhői egyre feketébben terjeszkedtek a fejünk felett és mind sűrűbben cikáztak – szerencsére még távolabb – a sokágú villámok.
Mire visszaértünk a helyszínre (nem kellett 10 perc), már lámpára volt szükség.
Kutyám a megszokott gyors tempójában látott neki a feladatnak, vágtában kereste a nyomot és alig egy perc múlva már egyhelyben zörgette a derékig érő kukoricát. Ott feküdt a kimúlt, sovány, hosszú lábú kanróka. Talán 20 lépést tudott még elmenni.
Haslövést kapott szegény, a túlsó combot is eltörte a golyó. Jól éreztem, hogy hátracsúszott.

Üröm az örömben, hogy a kölykök ezentúl hiába várják apjukat...


Gratulálok Peti, örülök, hogy most már olvashatom soraid  Igen Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Június 12. - 19:35:10 »

Most kaptam meg Attitól a WF500-ast, amihez szintén a csőre fogatható szerelék van és nehezebb is mint a Batlamp, tehát ezt már fel sem teszem, hanem gondolkodok egy villás szerelék kialakításban, amit a tusba lehet beépíteni.

Zoli! Nem mondod komolyan, hogy a WF nehezebb, mint a beépített Batlamp?
A külső akkus Batlamp volt 365g, a WF szerelékkel 420. Ha hozzáveszem a 6 ceruzaakkut, aminek a tömege ~170g, akkor a Batlampnek nehezebbnek kéne lennie... Ezek szerint a belső akkus Batlamp szerkezetileg ki van könnyítve?
A villás szereléken ne gondolkozz, abban segítek ha levizsgáztam Kacsint Megtervezem, mert ezek szerint nekem is kell majd, aztán kiesztergáltatod.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Június 13. - 05:46:26 »

U. Péter!

Gratulálok!
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Június 13. - 05:56:44 »

Egy kis segítséget had kérjek:

Szervusz Péter!

Az említett rókám bőre kikészítve 135 centi hosszú, ebből a test 93 centi (orrhegytől faroktőig).

 Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Június 13. - 07:52:20 »

Balázs, Tonka köszönöm!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Június 13. - 08:29:45 »


Zoli! Nem mondod komolyan, hogy a WF nehezebb, mint a beépített Batlamp?
A külső akkus Batlamp volt 365g, a WF szerelékkel 420. Ha hozzáveszem a 6 ceruzaakkut, aminek a tömege ~170g, akkor a Batlampnek nehezebbnek kéne lennie... Ezek szerint a belső akkus Batlamp szerkezetileg ki van könnyítve?
A villás szereléken ne gondolkozz, abban segítek ha levizsgáztam Kacsint Megtervezem, mert ezek szerint nekem is kell majd, aztán kiesztergáltatod.

Balázs, szombaton kipróbálhatod, hogy nehezebb-e a WF500. Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Június 13. - 09:21:23 »


ui. A kanróka is részt vállal a kisrókák gondozásában? Úgy tudom csak a szuka.

Szia!
Én is úgy tudom, hogy besegít a nevelésben a kan is-emellett többször kotorékoztunk már úgy, hogy a kölykök mellett vagy mindkét szülő vagy csak a kan volt ott. Emellett szól még az is, hogy a kan kotorékába megy a szuka a párzás idején és nem fordítva.Gondolom a kan nem hagyja ott a jó kis kotorékot... + szerintem a kölykök fogyasztása egy idő után akkora, hogy csak a nőstény egy idő múlva nem tudná saját magát és a kölyköket is ellátni hússal.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Június 14. - 21:29:20 »

Peti Gratulálok, jó kis írás!!! Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Június 16. - 02:06:10 »

A lámpa súlya befolyásolja szerintem a lövést, ugyan úgy, mint amikor a tok hozzáér a csőhöz.
Ezt már gyanítottam, mikor egy jó 20 kg. körüli malacot akartam olyan 120 méterről fejbe kólintani (én hülye, mert kellett volna a hús egy rendezvényre) és lövés után mintha láttam volna a port a feje alatt, de ez már lehet hogy bemagyarázás, lényeg az, hogy hál istennek sértetlenűl elszaladt.

Eddig csak kínlódtam és magamra fogtam a bénáskodást, pedig aki ismer az tudja, hogy nem nagyon szoktam sebezgetni, hibázgatni, de most a rókázás után, ahol max. 70 méterre voltak a rókák, teljesen biztos lettem, hogy a lámpa okozza a problémát.
Kimentem a lőtérre Gyálon, ez 120 méteres, kitettem a saját magam rajzolta lőlapot, amin csak egy 3,5 cm átmérőjű kört rajzoltam, ebbe lehet szépen beilleszteni az irányzójelet (pontot) és lőttem. Hozzá teszem, olyan a lőpad, hogy a fegyvert be tudod állítani teljes pontossággal és csak el kell húzni a ravaszt, nem neked kell a fegyvert támasztani. A lövés a kör közepétől 4 cm-re fölé. Tökéletes, így is lőttem be annak idelyén. Feltettem a fegyverlámpát a cső alá fogatva, igaz picit ferdén, beállítottam célra a fegyvert, lőttem. 15 cm-re a kör alá és 1,5 - 2 cm-re balra ment a lövés. Nagyon mérges voltam, de meg is nyugodtam, hogy ezek szerint nem én vagyok a balfék a rossz lövések miatt. (Pedig én vagyok, mert ezt előbb is leellenőrizhettem volna). Leszereltem a lámpát, ismét célraállítottam a fegyvert és lőttem. Az első lövésemmel összeszakadt a lövés. Tehát a fegyver és lőszer kombináció tökéletes és a beállítás is jó, lámpa nélkűl.
Most kaptam meg Attitól a WF500-ast, amihez szintén a csőre fogatható szerelék van és nehezebb is mint a Batlamp, tehát ezt már fel sem teszem, hanem gondolkodok egy villás szerelék kialakításban, amit a tusba lehet beépíteni.
Ha ezt a próbalövést előbb megejtem, hát nem is rendeltem volna ezt a lámpát, hanem egy villás Batlamp-ot vettem volna. Most már verhetem a fejem a falba. Úgy hogy most megy az agyalás, hogy hogy készítsek egy villás szereléket az új lámpának.
Viszont ha elkészül, akkor retteghetnek a Rudik, mert a libatelepet kisöpröm tőlük.

Hasonló gonddal küzdöttem én is,  és hogy bonyolítsam a dolgot, az is számít, hova teszed a csövön! Nekem úgy alakult, hogy ha a cső viszonylag elejére tettem, akkor - meglepőmódon - fölé hordott, ha pedig az előagyhoz kötzel, akkor pedig alá. Az első esetben 100 m-en kb. 15 cm fölé, a második esben pedig 50 m-en kb. 8-10 cm alá. (llyen lövéslehetőségem volt, két lőtéren) Majd ha minden lehetőséget ki tudok próbálni, akkor 'belövöm' egy viszonylag pontosra, és nem próbálozom lámpával fejlövéssel. Gondolom, a cső közepén lesz a nulla pont, de azért mérget nem vennék rá.
Naplózva

Üdv:
Huta
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Június 16. - 09:16:34 »

[
Hasonló gonddal küzdöttem én is,  és hogy bonyolítsam a dolgot, az is számít, hova teszed a csövön! Nekem úgy alakult, hogy ha a cső viszonylag elejére tettem, akkor - meglepőmódon - fölé hordott, ha pedig az előagyhoz kötzel, akkor pedig alá. Az első esetben 100 m-en kb. 15 cm fölé, a második esben pedig 50 m-en kb. 8-10 cm alá. (llyen lövéslehetőségem volt, két lőtéren) Majd ha minden lehetőséget ki tudok próbálni, akkor 'belövöm' egy viszonylag pontosra, és nem próbálozom lámpával fejlövéssel. Gondolom, a cső közepén lesz a nulla pont, de azért mérget nem vennék rá.

Eddig csak a tushoz közel próbáltam, az elejére még nem tettem fel és a cső közepére sem, de gyanítom, hogy lámpaátalakítás lesz a vége. Megcsináljuk villás felfogatásra, mint a kacsa lámpa. Sajnos meg kell fúrni a tokot, de ez legalább nem fogja a lövést elrántani semerre.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Június 16. - 10:47:22 »

Sziasztok !

Rókás élményem volt pénteken, elmesélem.
A diósban a sorközöket szárzúzóztam (mint már napok óta) és hamarosan megjelent a már ismert és többször fényképezett szuka.
Jó másfél óráig fogta szaporán az egereket a traktor körül, megtörtént, hogy egyszerre három is volt a szájában. Egyszer csak megjelent "apjuk" is, Ő jóval bizalmatlanabb volt, nagyobb távolságot tartott a géptől.
Egyszer csak a traktor elől kipattant a tiszta részre egy süldőnyúl. Rögtön észrevették egymást a rókával, a nyúl lelapult, a szuka futott feléje. No, ezt már én sem tűrhettem, az egereken még csak-csak megosztozunk, de a nyúlpecsenyén...
Traktor leáll, kipattantam a fülkéből és csak annyit mondtam félhangosan a komának, hogy nyulat nem! A róka lába a földbe gyökerezett (kb. 8 méterre volt tőlem) meg sem mozdult, farkasszemet néztünk vagy 8 másodpercig. Ekkor megmozdultam, tapsoltam kettőt, erre sarkon fordult  és elporzott.
A nyúl annyira bepánikolt, hogy meg sem tudott mozdulni. Ott lapult a lábamnál, kézzel löködtem be a takarásba a bambát. Pár perc múlva magához tért, mert egész sötétedésig ott szaladgált sorról sorra a traktor körül.
Gondoltam magamban, hogy a rókás színielőadásnak és fotózásnak befellegzett. Hát nem. A kan fél óra múlva már vígan trappolt körülöttem, nemsokára a párja is visszatért.
Szerintem azóta is azon spekulál, hogy hányta ki magából az a büdös és hangos de ártalmatlan kék állat a gyűlölt simabőrűt.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Június 16. - 12:34:28 »

Jóóóóóóóó!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Június 16. - 12:36:52 »

Sziasztok !

Rókás élményem volt pénteken, elmesélem.
A diósban a sorközöket szárzúzóztam (mint már napok óta) és hamarosan megjelent a már ismert és többször fényképezett szuka.
Jó másfél óráig fogta szaporán az egereket a traktor körül, megtörtént, hogy egyszerre három is volt a szájában. Egyszer csak megjelent "apjuk" is, Ő jóval bizalmatlanabb volt, nagyobb távolságot tartott a géptől.
Egyszer csak a traktor elől kipattant a tiszta részre egy süldőnyúl. Rögtön észrevették egymást a rókával, a nyúl lelapult, a szuka futott feléje. No, ezt már én sem tűrhettem, az egereken még csak-csak megosztozunk, de a nyúlpecsenyén...
Traktor leáll, kipattantam a fülkéből és csak annyit mondtam félhangosan a komának, hogy nyulat nem! A róka lába a földbe gyökerezett (kb. 8 méterre volt tőlem) meg sem mozdult, farkasszemet néztünk vagy 8 másodpercig. Ekkor megmozdultam, tapsoltam kettőt, erre sarkon fordult  és elporzott.
A nyúl annyira bepánikolt, hogy meg sem tudott mozdulni. Ott lapult a lábamnál, kézzel löködtem be a takarásba a bambát. Pár perc múlva magához tért, mert egész sötétedésig ott szaladgált sorról sorra a traktor körül.
Gondoltam magamban, hogy a rókás színielőadásnak és fotózásnak befellegzett. Hát nem. A kan fél óra múlva már vígan trappolt körülöttem, nemsokára a párja is visszatért.
Szerintem azóta is azon spekulál, hogy hányta ki magából az a büdös és hangos de ártalmatlan kék állat a gyűlölt simabőrűt.
 

Érdekes látvány lehetett a megbénúlt nyuszi! A róka képét is megnéztem volna mikor rászóltál! Igen
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Június 16. - 12:51:17 »

Sziasztok !

Rókás élményem volt pénteken, elmesélem.

Ez tényleg jó lehetett!!!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: