Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586206 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #2115 Dátum: 2013. Február 16. - 16:47:10 »

Ez az erkölcsizés is tiszta gáz, simán lekérheti hivatalból, ti. tudomásom szerint azt a BM tartja nyilván, és a rendőrség is BM intézmény.
De erre van egy saját magam által kreált mondásom, hogy az a hülye, aki ilyen helyzetekben logikus gondolkodást feltételez.

De hogy pozitív példát is mondjak:
a püspökladányi fegyverügyes mindenkinek, aki hajlandó volt megadni a mailcímét, elküldte az átadáshoz, ill. az eladáshoz szükséges formanyomtatványokat.
Igaz, azt is elmondta, hogy CSAK ezt fogadják el.
De így megspóroljuk, hogy ezért is be kelljen menni.

S

"elküldte az átadáshoz, ill. az eladáshoz "

Police.hu-ról letölthető mindenféle segédlet. Emelem

Nyomtatványoknál megtalálható.
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2116 Dátum: 2013. Február 17. - 10:06:03 »

Tiszteletem mindenkinek!
Egy állásfoglalást kérnék tőletek. Egy másik fórumon (légfegyveres) felmerült egy téma, amit szeretnénk tisztázni és ehhez kérnénk a segítségeteket.

Eddig az "idegződött belénk", hogy: gerinces állatra légfegyverrel nem lövünk!
Egy apropóból idéztem egy jogszabály részletet és megakadtam valamin.

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről -ben van egy kizárás miszerint: ..A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú ... légfegyver.. kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható. .. ez tiszta, vagyis nem használható vadászatra.

A kérdés, hogy a 7,5 J feletti erősségű, -vagyis az engedéllyel tartható- légfegyverrel lehet-e vadászati tevékenységet folytatni?
Megnéztem a 1996. évi LV. törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló törvényt. A Tiltott vadászati eszközök 68. § (1) között egy szó sem esik légfegyverekről.
Mivel jogszabályaink (főleg) tiltó jogszabályok, így akkor:
- Vadászati célra bejegyzett/engedélyezett légfegyverrel, - Érvényes kamarai engedéllyel, - stb.
.. lehet ezek szerint vadászati tevékenységet végezni?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

u.i.: Magamról annyit, hogy az első beírásom ellenére nem vagyok troll  Wave (sok fórumon sajnos tendencia), tartási engedéllyel rendelkezem több sportlőfegyver által, és jogkövető személy lennék.
További szépnapot mindenkinek!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2117 Dátum: 2013. Február 17. - 10:15:23 »

Tiszteletem mindenkinek!
Egy állásfoglalást kérnék tőletek. Egy másik fórumon (légfegyveres) felmerült egy téma, amit szeretnénk tisztázni és ehhez kérnénk a segítségeteket.

Eddig az "idegződött belénk", hogy: gerinces állatra légfegyverrel nem lövünk!
Egy apropóból idéztem egy jogszabály részletet és megakadtam valamin.

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről -ben van egy kizárás miszerint: ..A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú ... légfegyver.. kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható. .. ez tiszta, vagyis nem használható vadászatra.

A kérdés, hogy a 7,5 J feletti erősségű, -vagyis az engedéllyel tartható- légfegyverrel lehet-e vadászati tevékenységet folytatni?
Megnéztem a 1996. évi LV. törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló törvényt. A Tiltott vadászati eszközök 68. § (1) között egy szó sem esik légfegyverekről.
Mivel jogszabályaink (főleg) tiltó jogszabályok, így akkor:
- Vadászati célra bejegyzett/engedélyezett légfegyverrel, - Érvényes kamarai engedéllyel, - stb.
.. lehet ezek szerint vadászati tevékenységet végezni?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

u.i.: Magamról annyit, hogy az első beírásom ellenére nem vagyok troll  Wave (sok fórumon sajnos tendencia), tartási engedéllyel rendelkezem több sportlőfegyver által, és jogkövető személy lennék.
További szépnapot mindenkinek!
Szia Pista!

Szerintem a válasz egyszerű! 7,5 J feletti légfegyver tartási engedély köteles. A tartási engedélybe csakis sportfegyverként kerülhet, még ha kategórizálva nincs is, mivel nem tűzfegyver. Sport célra bejegyzett fegyverrel vadászati tevékenység nem folytatható! Emelem

Üdv: Sam6  Kacsint
 De hátha van aki a jogszabályhelyet is meg tudja keresni. Stoel
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2118 Dátum: 2013. Február 17. - 10:28:28 »

Szia Pista!
Szerintem a válasz egyszerű! 7,5 J feletti légfegyver tartási engedély köteles. A tartási engedélybe csakis sportfegyverként kerülhet, még ha kategórizálva nincs is, mivel nem tűzfegyver. Sport célra bejegyzett fegyverrel vadászati tevékenység nem folytatható! Emelem
Üdv: Sam6  Kacsint

Szia Sanyi!!!  Wave
Tehát: ..tartási engedélybe csakis sportfegyverként kerülhet,..mivel nem tűzfegyver.. ?!?! Akkor ez lenne a kizáró tényező!  Tasli na akkor beleásom magam ez irányba.
(.. a "sárgán" ha kérdezik, jó lenne valami konkrétumot mutatni..)
Köszönöm válaszod! Legyen szépnapod!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2119 Dátum: 2013. Február 17. - 10:29:56 »

Közben megkerestem:

1996. évi LV törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról:

67. § (1) Vadat csak vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú - vadászlőfegyverrel lehet elejteni.

 Emelem Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2120 Dátum: 2013. Február 17. - 10:38:20 »

Közben megkerestem:
1996. évi LV törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról:
67. § (1) Vadat csak vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú - vadászlőfegyverrel lehet elejteni.
 Emelem Wave

Na ez a konkrétum!  Emelem ...a túróba!!  Okos
Tehát 1 szón(részen) múlik, vagyis ha vadászfegyver helyett vadászfegyver lenne, akkor a pl. angoloknál gyártott vadász-légfegyverek jók lennének! Vadász
Köszönöm még 1x!!  Piál
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2121 Dátum: 2013. Február 17. - 10:49:20 »

Na ez a konkrétum!  Emelem ...a túróba!!  Okos
Tehát 1 szón(részen) múlik, vagyis ha vadászfegyver helyett vadászfegyver lenne, akkor a pl. angoloknál gyártott vadász-légfegyverek jók lennének! Vadász
Köszönöm még 1x!!  Piál
Nem csak ez a konkrétum!
Megkülönböztetünk Sportlövőt és Sportvadászt!  Ennek okán a Sportlövő a fegyver megszerzését sportlövészet céljára kéri, míg a Sportvadász, sportvadászati tevékenység folytatására kéri. A sportlövő és a sportvadász különböző jogi előfeltételeknek kell megfeleljen. Az említett 7,5 J feletti kérdésben (16 J) talán az országban ha 4-en vagyunk akik mindkét kritériummal bírunk és van mindkét fajtából bejegyezve a barna könyvbe. Mellékesen megjegyzem, a fegyverügyes soha nem fogja neked vadászati célúnak bejegyezni a 16 J-os légfegyveredet! De ha tovább boncolgatom, akkor a  .22 LR sportlövészetre bejegyzett fegyvereddel sem mehetsz ki vadászni! Viszont a vadászfegyverek céllövészetre is használható, így azzal a lőtéren is lehet céllövészetet folytatni...  Kacsint Ördög

 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2122 Dátum: 2013. Február 17. - 10:58:19 »

Tiszteletem mindenkinek!
Egy állásfoglalást kérnék tőletek. Egy másik fórumon (légfegyveres) felmerült egy téma, amit szeretnénk tisztázni és ehhez kérnénk a segítségeteket.

Eddig az "idegződött belénk", hogy: gerinces állatra légfegyverrel nem lövünk!
Egy apropóból idéztem egy jogszabály részletet és megakadtam valamin.

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről -ben van egy kizárás miszerint: ..A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú ... légfegyver.. kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható. .. ez tiszta, vagyis nem használható vadászatra.

A kérdés, hogy a 7,5 J feletti erősségű, -vagyis az engedéllyel tartható- légfegyverrel lehet-e vadászati tevékenységet folytatni?
Megnéztem a 1996. évi LV. törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló törvényt. A Tiltott vadászati eszközök 68. § (1) között egy szó sem esik légfegyverekről.
Mivel jogszabályaink (főleg) tiltó jogszabályok, így akkor:
- Vadászati célra bejegyzett/engedélyezett légfegyverrel, - Érvényes kamarai engedéllyel, - stb.
.. lehet ezek szerint vadászati tevékenységet végezni?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

u.i.: Magamról annyit, hogy az első beírásom ellenére nem vagyok troll  Wave (sok fórumon sajnos tendencia), tartási engedéllyel rendelkezem több sportlőfegyver által, és jogkövető személy lennék.
További szépnapot mindenkinek!

253/2004 (VIII.31.) Korm. rendelet
38§. (4) A fegyver az engedélyezett célra, valamint lőtéren lőgyakorlatra használható.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2123 Dátum: 2013. Február 17. - 11:03:09 »

Nem csak ez a konkrétum! Megkülönböztetünk Sportlövőt és Sportvadászt!  Ennek okán a Sportlövő a fegyver megszerzését sportlövészet céljára kéri, míg a Sportvadász, sportvadászati tevékenység folytatására kéri. A sportlövő és a sportvadász különböző jogi előfeltételeknek kell megfeleljen. Az említett 7,5 J feletti kérdésben (16 J) talán az országban ha 4-en vagyunk akik mindkét kritériummal bírunk és van mindkét fajtából bejegyezve a barna könyvbe. Mellékesen megjegyzem, a fegyverügyes soha nem fogja neked vadászati célúnak bejegyezni a 16 J-os légfegyveredet! De ha tovább boncolgatom, akkor a  .22 LR sportlövészetre bejegyzett fegyvereddel sem mehetsz ki vadászni! Viszont a vadászfegyverek céllövészetre is használható, így azzal a lőtéren is lehet céllövészetet folytatni...  Kacsint Ördög

... hohooo hoo.. érdekes!! (már most zsong a fejem  OOO )
a . 22-t nem is szántam vadászatra, hiszen sportfegyverként van bejegyezve..
Viszont a TV-ben elhangzott egy riport, miszerint a sertéstelepek és egyéb gazdaságokban nagy probléma a rágcsáló kártevők (patkányokkal) folytatott malomharc.
Nem kell neked mondanom, hogy milyen kiváló gyakorlási lehetőség lenne, -a haszna mellett-, ha egy 16-s légfegyverrel lehetne besegíteni az írtásba.. Vadász ..nem is beszélve az olcsóságról !!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2124 Dátum: 2013. Február 17. - 11:07:58 »

... hohooo hoo.. érdekes!! (már most zsong a fejem  OOO )
a . 22-t nem is szántam vadászatra, hiszen sportfegyverként van bejegyezve..
Viszont a TV-ben elhangzott egy riport, miszerint a sertéstelepek és egyéb gazdaságokban nagy probléma a rágcsáló kártevők (patkányokkal) folytatott malomharc.
Nem kell neked mondanom, hogy milyen kiváló gyakorlási lehetőség lenne, -a haszna mellett-, ha egy 16-s légfegyverrel lehetne besegíteni az írtásba.. Vadász ..nem is beszélve az olcsóságról !!
Álmodozz csak... Ördög

Jelen helyzetben ez TILOS!

Mintahogy azt is tudod, hogy a sertéstelep nem lőtér... Számtalan kérdést felvet, de azt gondolom, hogy ez soha nem lesz legális útja a patkány gyérítésnek.

Üdv: Sam6
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2125 Dátum: 2013. Február 17. - 11:20:40 »

Álmodozz csak... Ördög
Jelen helyzetben ez TILOS!
Mintahogy azt is tudod, hogy a sertéstelep nem lőtér... Számtalan kérdést felvet, de azt gondolom, hogy ez soha nem lesz legális útja a patkány gyérítésnek.
Üdv: Sam6
.. a sertéstelep nem lőtér.. ááááá  Tasli ...tényleg! Szomorú ezért nem lehet sportlövészeti tevékenységre használni.. viszont a vadásztevékenységben is van olyan (ha jól tévedek), hogy kártevőirtás ?!
Tehát, ha vadászfegyverként lenne bejegyezve a légfegyver, akkor már lehetne végezni hivatalosan is kártevőirtást. De ez csak ezekszerint álom (ahogy írtad) egyenlőre  Rííí
Üdv: Pista
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2126 Dátum: 2013. Február 17. - 11:28:19 »

253/2004 (VIII.31.) Korm. rendelet 38§. (4) A fegyver az engedélyezett célra, valamint lőtéren lőgyakorlatra használható.
Tiszteletem! Köszönöm a választ! Igen, pont ezen "agyaltam".  Nooormalis?
Sajnos úgy néz ki, hogy légfegyver nem bejegyezhető vadászfegyverként, így nem is használható (természetesen) arra..
Üdv: Pista
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2127 Dátum: 2013. Február 17. - 11:37:56 »

Tiszteletem! Köszönöm a választ! Igen, pont ezen "agyaltam".  Nooormalis?
Sajnos úgy néz ki, hogy légfegyver nem bejegyezhető vadászfegyverként, így nem is használható (természetesen) arra..
Üdv: Pista
Azért egy misét megér az előbbi felvetés, mert pl. Németországban vállalkozásként adnak ki engedélyt 35 J.-ig légfegyverre rágcsáló irtásra.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2128 Dátum: 2013. Február 17. - 11:57:23 »

Azért egy misét megér az előbbi felvetés, mert pl. Németországban vállalkozásként adnak ki engedélyt 35 J.-ig légfegyverre rágcsáló irtásra.
Igen??? Na ez egy érdekes (és reményt keltő) újdonság! Eddig az angoloknál tudtam ilyen tevékenységről, sőt ott még külön fejpénz jár a (kártevőnek minősített) szürke mókusok kilövéséért.
A rágcsáló írtás legolcsóbb és leghumánusabb módja lenne, ez nem vitás. A csapda és a méreg előtt biztosan!
Összeszedem az összes jogszabályt ami erről szólhat és átrágom magam rajtuk (bár ahogy Sam írta ez jelen pillanatban tényleg nem kivitilezhető)! Esetleg a jövőben megérne egy javaslatot a jogalkotók felé is. (bár előbb az esetleges "még eddig miért nem"-t kellene megtudni, hátha áthatolhatatlan fal van előttünk (csak még nem tudunk róla  Okos ))
Köszönöm a biztatást és a választ! További szépnapot!
Üdv, Pista
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2129 Dátum: 2013. Február 17. - 13:41:05 »

Szerintem ha egy sertéstelepre valakit beengednek, onnantól azt csinál amit akar, a kutya nem fog szólni hozzá.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: