Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586231 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #1440 Dátum: 2012. Január 01. - 19:55:09 »

 Igen Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1441 Dátum: 2012. Január 01. - 19:56:12 »

Tehát ha bármilyen szabálysértést követ el az illető, akár nála van a fegyver akár nincs, az engedély bevonásra kerül, ha jól értelmezem. És ez súlyosbító vagy enyhítő körülménynek számít, hogy van neki vagy teljes mértékben semleges? Vállat von
Üdv!
A 253/2004vagy 2005 kormányrendeletet olvasd el. Az elején van mikor viszik a papirokat ha jól emlékszem a 3.§
Üdv: erwin01
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #1442 Dátum: 2012. Január 01. - 20:03:22 »

Köszönöm szépen a felvilágosítást, a lényeget megtudtam, akármit csinál az ember ami törvénybe ütközik, akkor azonnal viszik a puskákat papírostól, feltéve ha van neki.  Emelem
Naplózva
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1443 Dátum: 2012. Január 01. - 20:08:05 »

Köszönöm szépen a felvilágosítást, a lényeget megtudtam, akármit csinál az ember ami törvénybe ütközik, akkor azonnal viszik a puskákat papírostól, feltéve ha van neki.  Emelem
Ez nagy tévedés! Csak a kormányrendeletben meghatározott cselekmények elkövetése esetén.
Üdv: erwin01
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1444 Dátum: 2012. Január 01. - 22:35:09 »

Jó estét Urak! Egy kérdésem lenne. A rendőr belekötött ma abban, hogy nem lehet a vadászkés pengéje 10 cm nél nagyobb mert akkor fegyvernek minősül! Ez tényleg így van?
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1445 Dátum: 2012. Január 02. - 09:08:39 »

Szia, Roli!

A kamara oldalán van egy cikk is erről (http://www.omvk.hu/hirek.php).
Másolok belőle:

"A közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről...
2011.05.17

A Kamara és a Védegylet szövegjavaslatára, a belügyminisztérium illetékeseivel történő egyeztetés eredményeként, a kormány módosította a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökkel kapcsolatos, a 175/2003. (X.28.) sz. rendeletében foglaltakat. (A módosított rendelet a Magyar Közlöny 2011. április 28-i  45. számában jelent meg.)"

"A közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről szóló 175/2003. (X. 28.) Kormányrendeletet módosító 71/2011. (IV. 28.) Kormányrendelet előírásai, ránk, vadászokra vonatkozóan az alábbi megszövegezésre módosultak:

„… 3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen – ideértve az ott lévő járművek belső tereit is – valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni” (ez az előírás nem változott, változás az alábbiakban rögzített kivételekben jelenik meg):

„(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom:
a)       …
b)       azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során, vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,
ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt, és
bb) amelyek esetében – a tényleges munkavégzés, vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül – az eszköz birtoklása, vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve, vagy zárt tárolóeszközben történik;
c)       azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során, vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyek közterületen lévő jármű belső tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhető módon rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve, vagy zárt tárolóeszközben vannak elhelyezve.

A fenti megfogalmazás első olvasatra bonyolult, azonban ha a rendelkezést értelmezzük, abból megállapítható, hogy az általános tilalom alól mentesültek a vadászok („a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadászok”) azon eszközök vonatkozásában, amelyek a rendeltetésszerűen gyakorolt vadászati tevékenységhez szükségesek (kések, íjak), továbbá nem minősül jogellenesnek, ha ezen eszközöket a közterületen lévő járművünk (személygépkocsink) belső terében, mások számára nem hozzáférhető módon rejtve (pl. csomagtartóban, kesztyűtartóban, stb.) a szokásos módon becsomagolva, vagy szétszedve szállítjuk.

A megfogalmazás tehát kissé bonyolult, azonban ezen jogszabály-módosítás eredményeként megelőzhetőek azon eljárások, amelyeknek számos esetben szenvedő alanyai voltak vadásztársaink, ha gépjárművüket közúti ellenőrzés alá vonták, és abban vadásztőrt, zsigereléshez szükséges kést, vagy vadászíjat találtak.

Dr. Székely István
az OMVV és az OMVK jogi képviselője"

Zoli
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1446 Dátum: 2012. Január 02. - 09:18:59 »

Azért még annyit hozzátennék, korábban sem a 10 cm-es hossz volt megadva maximális hosszként a jogszabályban, hanem a 8 cm-es...
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1447 Dátum: 2012. Január 02. - 09:38:59 »

Szia Zoli!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1448 Dátum: 2012. Január 02. - 09:46:09 »

Nroli  Emelem ! A vadászkésed csomagtartóban , tokban és a vadásztarisznyádban volt ?  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #1449 Dátum: 2012. Január 02. - 10:22:09 »

Ez a baj a rendőrökkel,nem naprakészek. Nem tájékoztatják őket a jogszabály változásokról? Vállat von
Naplózva

davidde
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1450 Dátum: 2012. Január 02. - 10:24:13 »

Nroli  Emelem ! A vadászkésed csomagtartóban , tokban és a vadásztarisznyádban volt ?  Emelem

Nem éppen, a derékszíjon volt tokban! Emelem
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #1451 Dátum: 2012. Január 02. - 11:03:28 »

Update:

No, ma bementem a fegyverügyisekhez, ahol a megfogalmazott problémámra az új (mégújabb) előadó kishölgy első reakciója ez volt:
"Hát én azt meg honnan tudjam."
(részemről lemondó sóhaj...)
Ezután "utánanézek" felkiáltással eltűnt egy időre, majd kis idő múlva meghozta az ítéletet: "nem vehetek".
Valahogy még mindig nem érzem azt, hogy ezt megbízhatóan hivatalos álláspontnak tekinthetem.
Még jó hogy van annyi tartalékom, hogy ha véletlenül hirtelen libázni kell menjek akkor ne legyek sz@rban...
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1452 Dátum: 2012. Január 02. - 14:03:25 »

Update:

No, ma bementem a fegyverügyisekhez, ahol a megfogalmazott problémámra az új (mégújabb) előadó kishölgy első reakciója ez volt:
"Hát én azt meg honnan tudjam."
(részemről lemondó sóhaj...)
Ezután "utánanézek" felkiáltással eltűnt egy időre, majd kis idő múlva meghozta az ítéletet: "nem vehetek".
Valahogy még mindig nem érzem azt, hogy ezt megbízhatóan hivatalos álláspontnak tekinthetem.
Még jó hogy van annyi tartalékom, hogy ha véletlenül hirtelen libázni kell menjek akkor ne legyek sz@rban...

Szia!
Az én olvasatomban az átadás-átvételi bizonylat rendőrségileg iktatott papírral,a tartási engedéllyel azonos jogkörökkel ruház fel.Tehát épp úgy használhatod a fegyvert,mint amelyik a tartásidban szerepel,ergó ha lőszer kell hozzá,azt is vásárolhatsz.Én kérnék a helyedben egy ORFK-ás állásfoglalást.Sajnos a törvények és végrehajtási rendeleteik megítélése,olvasása sokszor sokféleképpen történik,pedig egy ugyanazon országról beszélünk és még a nyelvünk is közös.
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1453 Dátum: 2012. Január 02. - 15:43:57 »

Update:

No, ma bementem a fegyverügyisekhez, ahol a megfogalmazott problémámra az új (mégújabb) előadó kishölgy első reakciója ez volt:
"Hát én azt meg honnan tudjam."
(részemről lemondó sóhaj...)
Ezután "utánanézek" felkiáltással eltűnt egy időre, majd kis idő múlva meghozta az ítéletet: "nem vehetek".
Valahogy még mindig nem érzem azt, hogy ezt megbízhatóan hivatalos álláspontnak tekinthetem.
Még jó hogy van annyi tartalékom, hogy ha véletlenül hirtelen libázni kell menjek akkor ne legyek sz@rban...



Lám lám, emlitettem volt neked...... Emelem
Naplózva
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1454 Dátum: 2012. Január 02. - 15:49:11 »

Szia!
Az én olvasatomban az átadás-átvételi bizonylat rendőrségileg iktatott papírral,a tartási engedéllyel azonos jogkörökkel ruház fel.Tehát épp úgy használhatod a fegyvert,mint amelyik a tartásidban szerepel,ergó ha lőszer kell hozzá,azt is vásárolhatsz.Én kérnék a helyedben egy ORFK-ás állásfoglalást.Sajnos a törvények és végrehajtási rendeleteik megítélése,olvasása sokszor sokféleképpen történik,pedig egy ugyanazon országról beszélünk és még a nyelvünk is közös.
Üdv:magesz


Magesz ugye nem vértezed fel magad a megbántódás gondolatával ha ismételten neked is azt irom a kutyát nem érdekli a rendőrségen hogy mi áll a te olvasatodban....Gyerekek vegyétek már észre magatokat, lehet itt és ott is okost játszani,megmondani a tutit,azonban amig ez az ország az ami s a törvényei is azok amik, hova tovább ezen törvények alkalmazói is azok amik!!!!! Addig esetlegesen csak egymás között ezen a fórumon vagy másútt el vitatkozgatunk hogy szerintünk ......ez azonban a dolgok folyásán mit sem változtat... Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: