Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586217 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2008. Július 31. - 16:17:56 »

"Konkrét jogesetek is szólnak az egyéni alkoholtűrő képesség büntetőjogi (így szabálysértési) figyelembe vétele ellen, a Legfelsőbb Bíróság ilyen irányú döntései is egységesen ezt mutatják. Így például:

"Az ittas vezetést elkövető terhelt nagyobb alkoholtűrő képességének nincs jelentősége a bűnösség és a büntetés megállapításánál." (BH1983. 101.)"

Akkor valószínüleg ezért nem alkalmazzák, hogy 0,5-0,8 ezrelék között vagy alatta is megállapítsanak befolyásoltságot. Tudnál küldeni egy linket ezekről a jogesetekről?



0,51 és 0,81 ezrelék közt lehet befolyásoltságot megállapítani. Itt vannak a határértékek:

0,30 ezrelék alatt negatív,
0,31-0,50 ezrelék között: ivott, de alkoholosan nem befolyásolt,
0,51-0,80 ezrelék között: igen enyhe,
0,81-1,50 ezrelék között: enyhe,
1,51-2,50 ezrelék között: közepes,
2,51-3,50 ezrelék között: súlyos,
3,51 ezrelék felett igen súlyos fokú az alkoholos befolyásoltság, mely utóbbi esetben a heveny alkoholmérgezéses állapot fennállása sem kizárható.
   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #196 Dátum: 2008. Július 31. - 16:27:53 »

"Én ezt nem értem Attila... egyszer az a baj, hogy mindent tiltanak, egyszer meg az ha semmit... nem értem..."

NEM!

Az a bajom:
- hogy olyat szabályoznak/tiltanak amit nem kellene, és amit -szerintem-kellene azt pedig nem.
-  hogy 30 évig alkalmas vagyok hivatásos fegyverviselőnek, de ha „csak vadász” vagyok, már a belemet kib.sztatják!
- hogy évente kétszer, háromszor ellenőrizgetnek, (Mert ha egy évben kétszer kérsz vásárlásit, és a kettő között letelik hat hónap, akkor újra végigycsinálhatsz mindent!  És március 15.-dike elött csak!)
-  hogy ha a lakásomból az előírás szerint tárolt fegyvereimet ellopják a fegyverem, akkor „csak”szívtam, de ha azt a lezárt, beriasztózott autómból viszik el még fizetek a benzinkútnál, vagy veszek egy cigit, akkor kq.vára rába…ok!
- hogy ebben a nagy fene egyenlősdiben, (EU) a legtöbb megszorítást mi kapjuk,
- hogy tarthatok akárhány fegyvert engedéllyel, de ha van egy 4 mm flóbert pisztolyod eng. nélkül, mindet bevonják,
-hogy mitől vagyok selejtebb más Európai vadásznál, hogy négy évente még a seg..be is bekukucskálnak.
- hogy vigyáznom kell, nehogy belerúgjak a mocskos szemét szomszédom seggébe, mert bevonják a fegyvereimet,
- ……….


De ha már a törvény értelmezésén vitatkozunk, mit szólsz az alábbi okoskodásomhoz?
 "....a lőfegyver, gáz- és riasztófegyvert tartó személy fegyverét nem szállíthatja, nem viselheti és nem használhatja, ..."

„(3) Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető.”
Azt nem írja a törvény, hogy csak a területen, csak vadászat céljára, és csak józan állapotban adhatod át!.

Megyünk haza együtt az én kocsimmal vadászat után. Ki szállit, és ki viseli a fegyvert?  
-Téged is, és a fegyveredet is én szállítom!!!
-Nem viseled, mert a csomagtartóban van tokban, bezárva!
-Te a fegyveredet átengedted(nem átadod)  nekem, Te is jelen vagy!


 Akkor miért nem hallottam  egyetlen bírósági felmentésről sem, ha valakitől ilyenért vonták be az engedélyét?  Fejvakarás


 Wave Puszi

« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 31. - 16:30:24 írta Viktor » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #197 Dátum: 2008. Július 31. - 16:44:22 »


" Akkor miért nem hallottam  egyetlen bírósági felmentésről sem, ha valakitől ilyenért vonták be az engedélyét? "

Azért mert MO.......

Miért kérik, hogy rögzícccsem a fegyverszekrényt... pedig nem kell (bár ugyis lecsavaroznám)
Miért kell 5 évente és négy évente sarcot szedni + fegyverek vizsgájjjjja miért....
Miért nem lőhetjük.......

Ez banánköztársoság..........................................................

De ennél rosszab nem legyen!!!!!!!!
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #198 Dátum: 2008. Július 31. - 16:50:59 »

"Én ezt nem értem Attila... egyszer az a baj, hogy mindent tiltanak, egyszer meg az ha semmit... nem értem..."

NEM!

Az a bajom:


 Wave Puszi



- hogy olyat szabályoznak/tiltanak amit nem kellene, és amit -szerintem-kellene azt pedig nem.
-  hogy 30 évig alkalmas vagyok hivatásos fegyverviselőnek, de ha „csak vadász” vagyok, már a belemet kib.sztatják!
- hogy évente kétszer, háromszor ellenőrizgetnek, (Mert ha egy évben kétszer kérsz vásárlásit, és a kettő között letelik hat hónap, akkor újra végigycsinálhatsz mindent!  És március 15.-dike elött csak!)
-  hogy ha a lakásomból az előírás szerint tárolt fegyvereimet ellopják a fegyverem, akkor „csak”szívtam, de ha azt a lezárt, beriasztózott autómból viszik el még fizetek a benzinkútnál, vagy veszek egy cigit, akkor kq.vára rába…ok!
- hogy ebben a nagy fene egyenlősdiben, (EU) a legtöbb megszorítást mi kapjuk,
- hogy tarthatok akárhány fegyvert engedéllyel, de ha van egy 4 mm flóbert pisztolyod eng. nélkül, mindet bevonják,
-hogy mitől vagyok selejtebb más Európai vadásznál, hogy négy évente még a seg..be is bekukucskálnak.
- hogy vigyáznom kell, nehogy belerúgjak a mocskos szemét szomszédom seggébe, mert bevonják a fegyvereimet,
- ……….


Nagyon sok mindenben igazad van abban amit leírtál... (különösen a szomszédban... Vigyorog)

Ezzel többnyire én is egyetértek.

De ha már a törvény értelmezésén vitatkozunk, mit szólsz az alábbi okoskodásomhoz?
 "....a lőfegyver, gáz- és riasztófegyvert tartó személy fegyverét nem szállíthatja, nem viselheti és nem használhatja, ..."

„(3) Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető.”
Azt nem írja a törvény, hogy csak a területen, csak vadászat céljára, és csak józan állapotban adhatod át!.

Megyünk haza együtt az én kocsimmal vadászat után. Ki szállités ki viseli?  
-Téged is, és a fegyveredet is én szállítom!!!
-Nem viseled, mert a csomagtartóban van tokban, bezárva!
-Te a fegyveredet átengedted(nem átadod)  nekem, Te is jelen vagy! "


253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről 1. § (1) bekezdés: "E rendelet alkalmazásában
(...)
5. fegyverviselés: fegyver természetes személy testén, illetve a testén lévő ruházatán rejtett vagy nyílt módon történő elhelyezése;
(...)
9. lőfegyver átengedése: amikor a lőfegyvert a tartási engedéllyel rendelkező felügyelete alatt használják"

Ezek a fogalmak választ adnak a kérdésre. A fegyver nem került átengedésre, mivel az - kiegészülve az Általad említett rendelkezéssel - azt jelenti, hogy  1) vadászlőfegyver tartására jogosult 2) egy másik tartási engedéllyel rendelkező fegyverét 3) annak felügyelete alatt 4) vadászatra 5) (rendeltetésszerűen) használja.

Akkor miért nem hallottam  egyetlen bírósági felmentésről sem, ha valakitől ilyenért vonták be az engedélyét?  Fejvakarás

Mert senki nem próbálkozott ilyennel. Nem jár messze az igazságtól az, aki azt mondja: birkák vagyunk. Volt aki ezt fel is ismerte és ki is mondta, így pl. Mária Terézia.

A fegyverjog marginális terület, tudomásom szerint a Kaliber magazin jogásza, Bokros Kollega kivételével senki nem is publikál a témakörben, az interneten pláne nem. Nincs benne pénz. A fegyvert tartók vagy egyszerű emberek, akik nem járatosak a jogi furfangokban, vagy fű alatt intézik el ha megcsúsznak.

Mindez nem jelenti azt, hogy a hatósági gyakorlat kőbe vésett parancsolat lenne, jópár éves közigazgatási jogászkodás után állíthatom: nagyon, de nagyon kevés hatósági eljárás áll meg a bíróságon, Hazánkban a közigazgatási és szabálysértési hatóságok szakmailag túlnyomórészt a béka feneke alatt leledzenek (összességében majdnem 100 települési önkormányzathoz, 11 rendőrkapitánysághoz és tucatnyi megyei, vagy regionális szervhez volt szerencsém). Ezek a tapasztalataim.

Csak hát az emberek be vannak sz.rva, senki nem fogja a kezüket, meg aztán kényelmetlen is a dolog... inkább szitkozódjunk, elvégre sírva vigad a magyar...
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #199 Dátum: 2008. Július 31. - 17:18:12 »

Nem akarok cukkolni senkit, csak osszehasonlitas kedveert:

Fegyver vasarlasi: 5 (ot) evre ervenyes, a veheto fegyverek szama nincs korlatozva. Ujraervenyesiteshez ket honappal elotte visszakuldtem az elore kitoltott kerdoivet (csak a valtozasokat kell beirni). Mielott a regi lejart volna postan itt volt az uj.
Nem kellett belepisilni a kemcsobe, nem vettek vert.... nem volt semmilyen orvosi vizsgalat.
23 mev alatt meg nem volt rendor vagy egyeb hatosag a lakasomon megnezni a tarolas korulmenyeit. Kb 15 evvel ezelott a nejemet kerdeztek meg telefonon, hogy hol tartom a fegyvereket.
Nincs fegyver muszaki vizsga.es ehhez hasonlo haccacare....
Szallitasnal az eloiras: toltetlen allapot, csomagtartoban. Egyterueknel ha nincs "felnott" a fegyverek mellett es elhagyom a kocsit le kell takarni, hogy kivulrol ne legyen lathato.
Tarolasnal nem eloiras a lemezszekreny... mukodeskeptelenne kell tenni (elsuto billentyu zar, zardugattyu kulon tarolva stb)
Mukodes keptelen allapotban akar a falra is feltehetem.

Amikor megemlitettem, hogy a szabalyok tomkellegetol meg lepni sem tudtok azt a valaszt kaptam, hogy minden szabalyra sukseg van. Oszt kiderul, hogy a szabalyok, torvanyek melle meg egy ertelmezo szotar is elkelne (vegrehajtasi utasitas), aztan johet a vegrehajtasi vegrehajtasija.....
O ez a draga jo burokracia....

es en hulye, azon tortem a fejem, hogy nyogdijas eveimre levizsgazok, hogy belephessek a "magyar vadaszok' taboraba.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2008. Július 31. - 17:20:37 »


es en hulye, azon tortem a fejem, hogy nyogdijas eveimre levizsgazok, hogy belephessek a "magyar vadaszok' taboraba.


Szia Frédi!

Hát igen, ezt úgy tűnik hogy valóban nem kellő alapossággal gondoltad át... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #201 Dátum: 2008. Július 31. - 20:32:13 »

Szerintem a vadászattal összekapcsolható  alkoholfogyasztás két fő esetre választható szét:

-az egyik amikor vadászat UTÁN úgy iszogatnak az emberek, hogy a fegyver nincs a szekrényben, hanem tokban-kocsiban stb... tehát amikor a fegyver még ott van, de már nem fogják használni. Szerintem ez a kisebb baj.

-másik amikor valaki eleve ittasan megy ki vadászni, vagy a már emlitett módon vadászat közben fogyaszt alkoholt, tehát amikor a fegyvert még használni kivánja. Ez már baj. Ez ellen kéne drákói szigorral fellépni,  lehetőséget biztositani az ilyen esetek gyors és hatékony kiszűrésére, és nem azokat b.sztatni akik a sikeres vadászat végén örömükben megisznak pár fröccsöt vagy jégert.

Sajnos a jogszabály egy kalap alá veszi mindkettőt, pedig nyilvánvaló hogy teljesen különböző helyzetekről van szó. Egyébként én abszolut nem vagyok ital párti, de ilyen meleg nyári estéken, mikor bak vagy rókalesről hazafelé jövet összefutunk, néha jól esne egy hideg sör mellett megbeszélni hogy ki mit látott, mi hogy volt, de erre nyilván nincs lehetőség,  amig a fegyver nincs a szekrényben.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #202 Dátum: 2008. Július 31. - 23:26:13 »

Sziasztok!

"Miért kell 5 évente és négy évente sarcot szedni" írtad Endre, itt mire gondoltál? Valamivel szerintem nem vagyok tisztában...
Egyébként könnyen ugrálok mert sosem iszom alkoholt, de az ittas fegyverhasználók és autóvezetők ellen én is támogatom a szigorú fellépést, meg is mondom miért: ha én meg tudtam eddig is állni, hogy sosem ittam vezetés előtt, más is kibírja hazáig (és nem gázol el esetlegesen egy óvodás kismanót...).
Ez az én véleményem, lehet vele biztosan vitatkozni...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2008. Július 31. - 23:50:46 »

"Ez az én véleményem, lehet vele biztosan vitatkozni..."  ---Nem vitatkozok, csak kérdezek: Láttál már djeep-et a buszsávon 80-100-al döngetni, olyan helyen, ahol térfigyelő kamerák vannak? Hallottál olyan szöveget: "Nem számít, elintézzük?" Na ugye!? A törvénnyel baj van, nem is kicsi! Szomorú  /az én véleményemmel is lehet vitatkozni Mosolyog /
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #204 Dátum: 2008. Július 31. - 23:55:17 »

"Ez az én véleményem, lehet vele biztosan vitatkozni..."  ---Nem vitatkozok, csak kérdezek: Láttál már djeep-et a buszsávon 80-100-al döngetni, olyan helyen, ahol térfigyelő kamerák vannak? Hallottál olyan szöveget: "Nem számít, elintézzük?" Na ugye!? A törvénnyel baj van, nem is kicsi! Szomorú  /az én véleményemmel is lehet vitatkozni Mosolyog /

Egyetértek, csak nem tudom, ez hogy jön ahhoz, amit írtam... Egyébként igazat adok, nincs miről vitázni Mosolyog Én mindössze arra céloztam, amit Attila leírt más szavakkal: aki felelősségteljes szerepet tölt be a hétköznapokban alkalmasint (lőfegyvert tart, vezet...), ne igyon. Ennyi.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 00:03:31 »

Úgy "jön" Mosolyog , hogy mindíg lesz olyan, aki megb@ssza a törvényt, és mivel kis hazánkat jelenleg a korrupció irányítja, törvényekkel nem megyünk semmire! Erkölcs-etika-nevelés a jóra, lassú munka, de csak ez hoz eredményt! Szerintem!
Egyik reggel Budakesziről haladtam a belváros felé, hogy-hogynem ordibálásra lettem figyelmes: "Húzóggyá le, nem látod, hogy jövök!!!???"
Egy Hammer jött lefelé, mindkét ablaka lehúzva és 200 kilós, kopasz vezetője "'tolta" le a jónépet az útról! No, neki magyarázd meg, hogy Magyarországon vannak törvények és azokat be kell tartani, különben nem működik a társadalom!  (És Ő csak a bunkóbb fajta, az intelligens más mődszert alkalmaz)  Fejvakarás
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 07:27:19 »

Jesszusom Fiúk, hová jutottunk... Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #207 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 10:54:58 »

Ebben a témában egyik legsokkolóbb élményem tavaly nyáron történt. Egyik kollégámmal beugrottunk egy kávéra a szászvári főtéren álló 'Bölény' nevű híresen jó helyre. Ahogy becsuktam magunk mögött az ajtót, azt hittem rosszul látok: az ajtó mellett a falnak volt támasztva egy golyós IZS 18-as, csak úgy csupaszon, tok nélkül. Lehajoltam hogy szemügyre vegyem tényleg az-e, szóltam a cimbinek: te, itt egy puska! Tátott szájjal bámultuk a csodát, aztán néztünk körbe hogy kié lehet. Jópár ember volt bent, de egy zöldruhást se láttunk.
Kikértük a kávét, és nem átallottam megkérdezni a pultos csajt hogy vajon kié lehet a vadászpuska ott a sarokban? Mondta hogy jaa, az biztos az Attiláé, ott ül az oldalsó helységben.  Kifelé menet benéztünk, valóban ott üldögélt az ember. Olyan helyen ült ahonnan nem is láthatta a puskát, és sörözgetett valakivel. Mivel csak látásból ismertük nem nagyon elegyedtünk szóba, csak a kollégám odaszólt neki; nem fél hogy ellopják a puskát? Mondta hogy az ki van zárva, őt itt mindenki ismeri, nem nyúl ahhoz senki. És ennyiben is maradtunk...  :Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 12:17:26 »

Ebben a témában egyik legsokkolóbb élményem tavaly nyáron történt. Egyik kollégámmal beugrottunk egy kávéra a szászvári főtéren álló 'Bölény' nevű híresen jó helyre. Ahogy becsuktam magunk mögött az ajtót, azt hittem rosszul látok: az ajtó mellett a falnak volt támasztva egy golyós IZS 18-as, csak úgy csupaszon, tok nélkül. Lehajoltam hogy szemügyre vegyem tényleg az-e, szóltam a cimbinek: te, itt egy puska! Tátott szájjal bámultuk a csodát, aztán néztünk körbe hogy kié lehet. Jópár ember volt bent, de egy zöldruhást se láttunk.
Kikértük a kávét, és nem átallottam megkérdezni a pultos csajt hogy vajon kié lehet a vadászpuska ott a sarokban? Mondta hogy jaa, az biztos az Attiláé, ott ül az oldalsó helységben.  Kifelé menet benéztünk, valóban ott üldögélt az ember. Olyan helyen ült ahonnan nem is láthatta a puskát, és sörözgetett valakivel. Mivel csak látásból ismertük nem nagyon elegyedtünk szóba, csak a kollégám odaszólt neki; nem fél hogy ellopják a puskát? Mondta hogy az ki van zárva, őt itt mindenki ismeri, nem nyúl ahhoz senki. És ennyiben is maradtunk...  :Mosolyog

Szép.....
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 12:19:58 »

.... vagy inkább csúnya!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: