Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586216 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1320 Dátum: 2011. Október 07. - 22:07:27 »

Hát azért kíváncsi lennék arra a egyesületi, tulajdonosi, vállalkozói stb  "vadásztársasági"  :PPformára ahol-ma Magyarországon- nincs az emberek között marakodás! :Mosolyog Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #1321 Dátum: 2011. Október 08. - 07:52:51 »

Köszönöm Fiúk!
Nagyon nagyot segítettetek! ÖrömNeked Meghajol
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1322 Dátum: 2011. Október 10. - 11:43:46 »

Megint Én vagyok.... Stoel

Most olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki egy IB-ben tag, és vele egyidejűleg egy gazdasági társaságnak (kft., EV. őstermelő, stb.) is a vezetője, aggályos-e, hogy az illető a saját cégével végeztet munkát a VT-nél, saját cége ad el terméket a VT-nek, az adott munka, beszerzés pályáztatása, közgyűlési határozat vagy tájékoztatás nélkül. Kizárólag a többi IB tag támogatásával!
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1323 Dátum: 2011. Október 10. - 12:56:26 »

Szia Pistám Emelem

Erre nehéz válaszolni az Alapszabályotok,  és az ár- minőségismerete nélkül. Ha normális áron (gondolok itt a környékbeli munkadíjak, árak figyelembevételére) dolgoznak, vagy értékesít akkor is  etikátlannak, és felesleges támadási lehetőségnek  tartom. Ha pedig drágábban akkor egyenesen gusztustalannak. 
Ha abból indulunk ki, hogy a két közgyűlés között az IB, két IB ülés között az elnök dönthet a tagság által  ráruházott ügyekben, hát nincs igazán mit tenni. Ha bizonyítható, hogy visszaéltek a helyzetből adódó lehetőségekkel, a közgyűlés elé kell vinni az ügyet.
Nálunk ez úgy működik, (már ahogy!) hogy a pénzügyi terv elfogadásakor döntünk arról,   az egyes munkákat kikkel végeztetjük, vagy esetleg megpályáztatjuk.
Az IB-nek meg van határozva egy éves keret (nem egy nagy összeg) amivel a sürgős esetben garázdálkodhat, de a felhasználásról a következő közgyűlésen köteles beszámolni! Így sem egyszerű a dolog. PL. Tavaly akkor vették a kukoricát amikor 8500 Ft volt, pedig a közgyűlés akkor határozta meg a vásárlást amikor 6000-be került! Ilyenkor aztán jön a magyarázkodás, hogy hónapokig senki nem ért rá vásárolni, meg nem volt fuvar, meg a nagymamának elromlott a söprűje és nem tud repülni! A tagság meg persze  mindent megbocsát!  Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1324 Dátum: 2011. Október 10. - 13:08:35 »

Saját tapasztalatból kiindulva nem igazán szerencsés. Este majd bővebben kifejtem, de lehet, hogy privátban.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1325 Dátum: 2011. Október 10. - 16:54:20 »

Megint Én vagyok.... Stoel

Most olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki egy IB-ben tag, és vele egyidejűleg egy gazdasági társaságnak (kft., EV. őstermelő, stb.) is a vezetője, aggályos-e, hogy az illető a saját cégével végeztet munkát a VT-nél, saját cége ad el terméket a VT-nek, az adott munka, beszerzés pályáztatása, közgyűlési határozat vagy tájékoztatás nélkül. Kizárólag a többi IB tag támogatásával!
 Emelem

Ez nálunk is így volt.
Aztán szerződést köttettünk az IB és az IB tag (vállalkozó) között...és lám a horror árak, a fiktív teljesítések átlátható, olcsó szolgáltatássá váltak.  Kacsint
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1326 Dátum: 2011. Október 11. - 10:36:53 »


Most olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki egy IB-ben tag, és vele egyidejűleg egy gazdasági társaságnak (kft., EV. őstermelő, stb.) is a vezetője, aggályos-e, hogy az illető a saját cégével végeztet munkát a VT-nél, saját cége ad el terméket a VT-nek, az adott munka, beszerzés pályáztatása, közgyűlési határozat vagy tájékoztatás nélkül. Kizárólag a többi IB tag támogatásával!


Ha nem tér el a piaci áraktól, (mármint felfelé) akkor akár mindkét fél számára gyümölcsöző együttműködés is lehet.
Másrészről viszont a sanda gyanú árnyéka mindig ott lebeg az ilyenfajta ügyletek felett, még ha teljesen korrekt az ár is, a szolgáltatás minősége is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1327 Dátum: 2011. Október 12. - 20:32:44 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.


Jelenleg 3 tagú, csonka IB-nk van. Szombaton lesz a közgyűlésünk, ahol ha sikerül, a hiányzó helyekre választunk új tisztségviselőket.
Szeretnék tisztán látni, és fölkészülten megjelenni a közgyűlésen, mert nem szeretem a meglepetéseket.
A kérdésem a következő: -Lehet-e jelölt az, aki jelenleg is tisztségviselő?
Föltettem ezt a kérdést egy jegyzőnek is, aki a választási törvénnyel sokkal inkább tisztában van mint én.
A következő választ adta: -Jelölt bárki lehet, mivel az még nem jelent kettős tisztséget, viszont megválasztása esetén valamelyik beosztásáról azonnal le kell mondania.
Viszont én kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is! (Pláne ha van itt olyan fórumtárs, aki a választási törvényt és az ide vonatkozó szabályokat pontosan ismeri!)
A segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1328 Dátum: 2011. Október 12. - 20:58:55 »

Szia Peti!

Igaza van a jegyzőnek.
 De! Ha a  közgyűlésen mond le a vadásztársad az előző tisztségéről és vállalja az újat, az újabb problémákat vet fel! Az előző közgyűlésen megválasztott jelölő bizottság megbízatása a közgyűléskor lejár. Az üressé vált tisztségre mást kell választani, ahhoz újabb jelölő bizottságot kell megválasztani, vagy a meglévőnek újból megbízatást adni.
 Mivel ez a közgyűlés csak az előre megküldött napirendi pontokban meghatározott témákat tárgyalhatja, ezért az újabb választásra újabb közgyűlést kell összehívni. Ha mindent be akartok tartani törvényesen, (és ez most nagyon lényeges a folyó ügyészségi vizsgálatok miatt) egy újabb közgyűlés kell a jelölő bizottság megbízására, és egy az újabb a választásra, mivel -gondolom- a mostani napirendek között sem az új tisztségre történő, sem jelölő bizottság választás nem szerepel. A napirendi pontokon változtatni csak úgy lehet, ha arról mindenkit legalább három nappal a közgyűlés előtt értesítetek! Erre pedig már nincs idő.
 Fejvakarás

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1329 Dátum: 2011. Október 13. - 08:36:22 »

Bocs Attila, de a jelölő bizottság intézményét szerintem semmilyen jogszabály nem követeli meg. Az egyesület törvény annyit mond, hogy "közvetlenül vagy közvetve megválaszt".
Legfeljebb az alapszabályban lehet rögzítve ennek szükségessége, ill. megválasztásának módja, de ezt Péter csapatának esetében nem tudjuk.

Egyébként szerintem egy nagy ökörség az egész jelölő bizottságosdi, hiszen a javaslatának elhangzása és elfogadása után általában feltevődik a kérdés: van más javaslat?
Aztán jön a spontán jelöltek sora.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1330 Dátum: 2011. Október 13. - 09:48:50 »

Szia Lajos! Emelem

Petiéknél az alapszabély szeint van jelölő bizottság, ezért írtam így.

Egyébként valóban egy baromság, mert az emberek másképpen beszélnek a bizottság megkeresésekor, másképpen a közgyűlésen, és teljesen másképpen szavaznak a titkos szavazáskor.
Én olyan "örökös jelölő-bizottsági elnök" vagyok a saját társaságomnál. Mi a legritkább esetben - vagy egyáltalán nem- kérjük ki a tagság többségének a véleményét.  A pozícióhoz szükséges tudást összevetjük az "emberanyaggal", és megpróbáljuk kiválasztani a legmegfelelőbbet. Aztán vagy elfogadják, vagy nem.
De végül is teljesen mindegy, mert vagy lemond idő előtt, vagy leváltják! Az elmúlt tíz évben a vt minden tagja volt már Ib tag.  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1331 Dátum: 2011. Október 13. - 10:49:41 »

Szia Lajos! Emelem

Petiéknél az alapszabély szeint van jelölő bizottság, ezért írtam így.

Egyébként valóban egy baromság, mert az emberek másképpen beszélnek a bizottság megkeresésekor, másképpen a közgyűlésen, és teljesen másképpen szavaznak a titkos szavazáskor.
Én olyan "örökös jelölő-bizottsági elnök" vagyok a saját társaságomnál. Mi a legritkább esetben - vagy egyáltalán nem- kérjük ki a tagság többségének a véleményét.  A pozícióhoz szükséges tudást összevetjük az "emberanyaggal", és megpróbáljuk kiválasztani a legmegfelelőbbet. Aztán vagy elfogadják, vagy nem.
De végül is teljesen mindegy, mert vagy lemond idő előtt, vagy leváltják! Az elmúlt tíz évben a vt minden tagja volt már Ib tag.  Röhög

Értem, ebben az esetben végigjárandó ez az út.

Hozzászólásod második részéhez: ez a legjobb példa arra, hogy mennyire feszegeti a vadásztársasági forma az egyesületi törvény kereteit. Az ma már nyilvánvaló, hogy a vadásztársaságok döntően gazdálkodási egységek. Minden oldalról kilógnak az egyesületi törvényből, ami megfelelő jogszabály egy dalárdának, egy bélyeggyűjtők egyesületének, ahol tényleges gazdasági tevékenység nem folyik, nincs alkalmazott, gép, árbevétel és minimális a költségvetési kapcsolat. Egy vadgazdálkodó számára, ahol minden döntés húsba, de legalábbis pénztárcába vágó, valószínűleg nem ez a megfelelő kerettörvény.     
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1332 Dátum: 2011. Október 13. - 11:10:17 »

Persze, ez a társasági forma akkor lett létrehozva amikor még az 50 Forintos tagdíj volt az összes bevétel, és a vadőr fizetése az egyetlen kiadás! Mosolyog
Azóta eltelt egy pár évtized, és a vadászat is egy kő kemény gazdálkodási ággá alakult, ahol már nem lehet nonprofit érdekeltségről beszélni.
Arra azért kíváncsi leszek milyen új formát találnak ki a "hozzáértők", mert el nem tudom képzelni hogyan fog működni a jövőben.  Az biztos, hogy akármilyen variáció lesz, igen nagy lesz a vezetők személyi felelőssége, és keményen zsebbe kellesz nyúlni ha valaki vadászni akar.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1333 Dátum: 2011. Október 13. - 16:54:07 »


De végül is teljesen mindegy, mert vagy lemond idő előtt, vagy leváltják! Az elmúlt tíz évben a vt minden tagja volt már Ib tag.  Röhög

Ezen majd besz@artam... Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1334 Dátum: 2011. Október 13. - 20:10:12 »

Ezen majd besz@artam... Röhög Röhög Röhög

Csak azért, mert nem dolgoztál Tsz-ben a hőskorban.
Minden héten közgyűlés, elnök és igazgatóság választás. Pár hónap után már úgy ment, hogy legyen maga Pista bácsi, maga még nem volt!
- Várgyatok', hazaszaladok, megkérdem a zasszont'!
A levezető elnök rövid szünetet rendel el, Pista bácsi visszaérkezik.
- Aszonta' a zasszon', ha eefogadom, haza ne mennyek'! Keressetek más bolondot!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: