Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 304263 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #795 Dátum: 2012. November 30. - 13:27:25 »

Sziasztok!

Köszönöm az elismerő szavakat, jól esnek.

Silvestris!
Igen, hasznos információkat hordoznak ezek a térképek, elsősorban nekünk, másoknak inkább csak érdekesség. Utólag sokat nézegetjük őket, miként menekül a vad, hogyan használja ki a terep adottságait, stb.

Stefi!
Igazad van, a gerinctüske lövés kétes kimenetelű az utánkeresés szempontjából, de azért mindig megpróbáljuk. A gps sokat segít, hogy ne vesszen el a kutya. Én azt mondom, hogy a puska, kutya után a legfontosabb dolog. Nagy biztonságérzetet ad, és segít lerövidíteni a kereséseket. A lövések pedig épp úgy történtek, ahogyan írod. Az első vízszintes lövés volt és szerintem is egészem magas, bár vágott szőrt nem találtunk. A második fentről lefelé, és nem sokkal a gerinc felett érte. Valószínű elég nagy nyomást gyakorolva a gerincre, mert a disznó mozgása nem teljesen természetes volt. Kicsit darabosan lépegetett.

Üdv, Dani


Láttam néhány hasonló sebzést. "Érdekes" dolgokat tud produkálni az idegsérülés. Egyszer egy bikának az első két lába bénult le  a nyaki sebzést követően . Fel is vette az agancsára az óvatlan vadászt.
Az érdekelne hogy hogyan segít ez a GPS a eb megtalálásában ? Ez valami adó ami a kutya nyakán van ?    Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #796 Dátum: 2012. November 30. - 13:38:15 »

Igen, ez egy olyan szerkezet, ami jelzi, hogy merre jár a kutya.
Naplózva

Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #797 Dátum: 2012. December 01. - 13:17:05 »

Szervusztok .
Dani Soma megint nagyot alkottatok gratulálok hozzá.

A sebzésekhez egy kis anatómia :a gerinc az egy nagyon fontos alkotóeleme a váz és támasztó rendszernek (mint az embernél)
Nagyon érzékeny a sérülésekre mivel a gerinc csatornában futnak a idegpályák .Azért jó várni a gerinctüske lövésnél hogy un hematoma (vérömleny) duzzanat kialakuljon .Mert ha ez létre jön akkor keletkezhet akár részleges bénulás is ami nagyban befolyásolja az utánkeresés eredményességét.A gerincvelő általában 7 .háti csigolyánál véget ér onnan már csak idegrostok futnak le a kb végtagokhoz szervekhez.Az ez alat történt sérülésnél részleges vagy teljes hátsó végtag bénulás keletkezik.
Nem ugy mint a nyaki részen ahol első végtag bénulása vagy halála is bekövetkezhet mert itt lépnek ki a légzést vezérlő idegek .
Üdv.HSanyi

Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #798 Dátum: 2012. December 01. - 13:42:28 »

Ilyen esetben mennyi a kivárási idő ?
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #799 Dátum: 2012. December 02. - 09:20:05 »

Szervusz  Győző .
Általánosan elmondható ,hogy a négy óra elteltével érdemes elkezdeni a keresés de ebben az esetben érdemes akár többet 10-12h várni.
Az első részen ért komolyabb sebzés esetén akár azonnal is de ha pl első végtag bénul akkor nem kell hagyni szenvedni a jószágot ,de ezeket csak a lő jelekből (nyomokból ) lehet meg állapítani. Ezerét fontos,hogy figyeled a lövés utáni reakciokat..
Üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #800 Dátum: 2012. December 02. - 09:42:01 »

Ez is "csak" egy megkeresés volt de nem is ment olyan simán mint gondoltam. Tegnap este nem lehetett mégálapítani a szélirányt mert olyan gyengén lengedezett és a kilehelt párát percenként másik irányba mozgatta a légáramlat. Disznóék meg is érkeztek és vígan ropogtattak valamit az előttem elterülő sűrűben , aztán hirtelen csend és egy ágroppanás nélkül eltűnt a feketesereg. Fejlámpám fényében ellenőriztem a kilehelt pára mozgását és megbizonyosodtam arról amit már sejtettem. Ilyenkor két megoldás a legcélszerűbb . 1./ Hazamenni (vagy a kocsmába) 2./ Helyben maradni és bízni Dianna kegyeiben. Én mégis a harmadikat választottam mert oda más irányból nem jöhet vad - áttelepültem pedig nem esett jól a cuccolás. Éppen kipakoltam a körzetem egy másik végében mikor lövést hallok a a szomszédos revír irányából. Már éppen elkezdtem morgolódni mert most meg ide nem volt jó a szél mikor megzizzent a telefonom . Barátom hív hogy rálőtt egy kanra de a tarlón nem talál egy csepp vért sem de a találatban biztos. Csipetke kutyám aki mindig velem van még békésen szunyókált az autóban. Hosszú idő után végre lesz valami munkája gondoltam és a rálövés helyére mentünk ahol türelmetlenül várt vadásztársam. Az volt a tervem hogy végigmegyünk a bokrosban keresztül menő úton mert azon feltétlenül át kellett váltani a vadnak. Az úton szinte orrba vert a disznószag és szerencsésen még a hónom alatt lévő tacskóval megláttam valami csapát a fejlámpám fényében. Igen, ott ment át a sebzett ezt egy kevés nyálas vér is bizonyította. A közelben van a disznó ez nem kétséges - de hol ? Csipetkét a vérről indítottam de a tömény szag annyira megzavarta hogy légszimattal kétszer is rossz irányba indult el. Kicsit meg kellett nyugtatni a kutyát mert nagyon felspanolódott a bokrok közt megülő mindent elborító kanszagtól. Nem tudom hogy a disznó nyomán ment e vagy légszimattal húzott át a sűrű kökényes szederindás kefén de egyszer csak ott volt előttem a kimúlt zsigerelve 85 kilós fiatal kan.Egy csepp vért sem láttam egészen a disznóig .   És milyen hálátlan a gazda és az elejtő ? Az ezt követő rendezvényen  Piál Vörösbor Koccint Piál Vörösbor Koccint már nem vett részt a legjobb vadászbarátom .


Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #801 Dátum: 2012. December 02. - 10:20:47 »

Szia Stefi .
Gratulálok szép db  Emelem
Ha jól tátom test középen távozott a lövedék.Hol volt a találat és mennyit ment el.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #802 Dátum: 2012. December 02. - 10:44:39 »

Szia Stefi .
Gratulálok szép db  Emelem
Ha jól tátom test középen távozott a lövedék.Hol volt a találat és mennyit ment el.
Üdv:HSanyi

Az a bemenet a szivet is érte a lövés ahogy előre hatolt a lövedék , kimenet nincs is  a testben rekedt a lövedék. 30-06 Remington SP . Kb 50 métert ment a disznó halálvágtában  és olyan 20 métert ment a sűrűben.                     Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #803 Dátum: 2012. December 02. - 13:11:13 »

Gratulálok Stefi!

Jó a tacskó a háznál  Vigyorog
Naplózva

oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #804 Dátum: 2012. December 02. - 13:46:51 »

Gratulálok Csipetkének Steffi! Éppen ma reggel vittem anyagot egy ifjú tacskónak gyakorláshoz. Reméljük egyszer majd ő is hasonló bravúrokat mutat be, mint az itt szereplő ebek. Mindig boldogan jön elém, ha megyek a cimborához, de most húzott egy kéziféket és morgott, mikor szél alá került.  Tacsi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #805 Dátum: 2012. December 02. - 16:01:28 »

Gratulálok Csipetkének Steffi! Éppen ma reggel vittem anyagot egy ifjú tacskónak gyakorláshoz. Reméljük egyszer majd ő is hasonló bravúrokat mutat be, mint az itt szereplő ebek. Mindig boldogan jön elém, ha megyek a cimborához, de most húzott egy kéziféket és morgott, mikor szél alá került.  Tacsi

Hát ez éppen nem volt bravúr !  Lehet hogy ha négykézlábra ereszkedünk   Eb a vadász...                Wildboar   akkor mi is el tudtunk volna menni a tömény kanszagon.
Gyakoroljatok a kis tacsival minél többet és remélem neked is előkeríti majd a bozótból  életed kanját . 

Azt hiszem tegnap megmérgeztek a korcsmahivatalban a kan emlékére rögtönzött "zsúron" !  Piál             Széjjel megy a fejem !   Stoel
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #806 Dátum: 2012. December 02. - 16:25:09 »

Hát ez éppen nem volt bravúr !  Lehet hogy ha négykézlábra ereszkedünk   Eb a vadász...                Wildboar   akkor mi is el tudtunk volna menni a tömény kanszagon.
Gyakoroljatok a kis tacsival minél többet és remélem neked is előkeríti majd a bozótból  életed kanját . 

Azt hiszem tegnap megmérgeztek a korcsmahivatalban a kan emlékére rögtönzött "zsúron" !  Piál             Széjjel megy a fejem !   Stoel

Jobbulást!  Ördög Nekem a fronttól hasogat.  Rííí A kutya eddig jól dolgozik, ugatja is a disznóalkatrészeket, de éles bevetésen még nem volt, mert fiatal. "Sajnos" nekem valószínűleg már nem fogja életem kanját megkeresni, bár soha nem lehet tudni. Csipetke erényeit meg ne becsüld le, lehet, hogy nem lett volna meg olyan könnyen az a disznó.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #807 Dátum: 2012. December 02. - 16:29:39 »

Jobbulást!  Ördög Nekem a fronttól hasogat.  Rííí 

Háááá ez eszembe se jutott a front !  OOO      Röhög   
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #808 Dátum: 2012. December 16. - 12:35:45 »

Igaz kutya nélkül történt, de azért megosztom veletek. A héten egyik este kiültem a szórómra, mivel napok óta semmi mozgás nem volt, úgy döntöttem, disznót fogok lőni ott. Mosolyog Csodálkoztam, hogy enyhe időben egymást váltották a kondák, őzek, szarvasok, mióta hó és fagy van, azóta semmi.  Vállat von Igen biztató, egyenletes északi széllel kiültem, ami fél óra múlva kedvezőtlenre fordult számomra. Úgy döntöttem kitartok, mivel volt még két jó lőirány a szórón kívül, ahova jó volt a szelem és igen jó váltók vannak arra. Fél tíz körül nagy zajjal megjelent egy konda, melyből az egyik külön álló disznót kiválasztottam és blattra célozva leadtam a lövést. Előtte volt egy kis hajcihő, mivel az ujjam 2 perc alatt úgy lefagyott-miután levettem a kesztyűt-, hogy nem éreztem vele. Dörzsöltem leheltem, de mire lövésre került a sor, megint ledermedt. Jól rajt voltam a célon, óvatosan próbáltam nyomni az elsütőt és a lövésre a disznó ordított egyet, majd menekülőre fogta. A rálövés helyén húsvér és egy jókora csontdarab.  Tasli Úgy döntöttem, reggelre halasztom a keresést. Két kutyás cimborát is felhívtam. Az egyik vidékre ment dolgozni, a másik cégénél ISO audit volt. Csak a hóban bízhattam. Hét órakor kint voltam és a vérnyomot követtem. A közeli szederindásban nem feküdt el, bement egy fenyvesbe, amin keresztül vágott két sebágyat hagyva maga mögött. A vér folyamatosan látható volt. Kétoldali vérzés, sokszor orra bukott, de a fenyvesben lévő sebágyak után átment két árkon és egy sűrű bokorsorba vetette magát. Sajnos a kenések nem túl magasan voltak, ezért biztos voltam az első láblövésben. Itt már 50 méterenként sebágy volt, bizakodásra okot adó vérmennyiséggel. Kétszer nekiindult e vetésnek, de túl hosszúnak ítélhette a táblát és visszatért a nem túl széles bokorsorba, amiben viszont nem érezte biztonságban magát. Harmadszorra elszánta magát, de a vetésen elolvadt a hó, nem tudtam követni. A táblát körülölelő erdő szélét vizsgáltam végig, és ahogy sejtettem, nyílegyenesen átment a vetésen az erdőbe. Itt kezdetben folyamatosan haladt, majd egy árokban kötött ki, ahol sebágyat találtam. Ezután ki az árokból, be az árokba, gyakran elfeküdt. Itt már nagyon bizakodtam, de a szelem nem volt a legjobb. Végül már nem ment le az árokba, gondolom nagy erőfeszítést igényelt, hogy utoljára ki tudjon belőle jönni. Láthatóan szédelgett, gyakran elfeküdt. A dolgomat nehezítette, hogy amerre ment, arra jócskán elolvadt a hó és egy pár méteres szakaszon fél óra elteltével találtam csak meg a helyes irányt. A földön heverő faleveleken hagyta nekem üzenetéül, hogy merre vette végső útját. Kicsit felálltam, egy fához támaszkodtam és pihegtem pár percig, mielőtt folytattam volna a keresést. Egyszer csak észrevettem, hogy a disznó ott fekszik előttem pár méterre a szederindában. Láthatóan nagyon betegen, de még lélegzett. Óvatosan kibiztosítottam és nem, nem az következett, hogy „és akkor megadtam neki a kegyelemlövést”. A disznó valamitől vezérelve felpattant, pedig jó szelem volt irányába, és ott állt velem szemben alig 15 lépésnyire. Mintha egy festményen megörökített pillanat lett volna. Havas erdő, a vadász, aki a fa mögött lapul a puskával, a disznó pedig vele szemben néz a szederindából. Mindamellett, hogy sajnáltam a sebzettet, valami varázslatos pillanat volt ez. Nem sokáig tartott, mert a disznó az árok felé vette az irányt a kefesűrűbe, de mire célra tartottam és a céltávcsőbe néztem, eltűnt, majd egy pillanatra felvillant és én elengedtem a lövést. Láttam, ahogy tovább fut, majd elcsendesedett minden. Pár perc elteltével halkan utána indultam és a rálövéstől kb. 15 méterre ott feküdt az élettelen vad. Előző esti lövésem könyék tájon érte, a mellkason felhasította a bőr, egy centin múlt, hogy nem nyitotta meg a mellkast. Elérte viszont a lábat magasan a másik oldalon is, ez okozta a kétoldali vérzést. A keresés végülis 4 és ¼-ed órán át tartott, a rálövés helyétől a sebzettig 2 km-t tettem meg. Nagy örömmel töltött el, hogy terítékre tudtam hozni, és nem igazából a zsákmányolás miatt, hanem azért, hogy meg tudtam szabadítani a szenvedéseitől. A második lövés a tüdőt érte, ez váltotta meg a szenvedéseitől.
Tisztelet a vadnak!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #809 Dátum: 2012. December 16. - 13:42:15 »

Szervusz oceanwave.
Elöszöris mindem tiszteletem a tiéd  Emelem ,hogy kutya nélkül meg próbáltad kézre keriteni a sebzett vadat.
Olvasva a soroidat elöször lád majd szegycsont lövésre gondoltam ami be is bizonyosodott.
Az amikor a disznó szembe állt veled hát igen ott aztán zabszem nem megy fel olyankor.
De ha segitség kell akkor hivjátuk a kis csapatunkat ami van fórumos tagja is és találunk ráérös kutyást (Pest,Nográd,Heves,Borsod megyében ) de már volt rá példa ,hogy Bácsba vagy Békésben dolgozott a csapatból valaki.

www.utankeresok.hu 06-30-3099-777 remélem ezt nem veszik üzleti hirdetésnek a modik.

Üdv:HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: