Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381770 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. április 22. - 21:26:43 »

Könyörgöm, valak tud rni a Remington PSP Core Lokt-ról is?  ??? Wave Bion

Szia!

Nem tudom, a véleményem számít-e, mert én nem lőttem vele semmit, de jóbarátom (amikor én is ott voltam) ellőtt jópár darabot belőle. Az első doboz hibátlan volt. 710es Remington, 9,7es PSP - szóráskép remek, ölőhatás egész meggyőző. A második doboztól volt a nagy baj, mert minden mag "ólomplecsnyije" el volt picit nyomódva, ennek köszönhetően belövéskor 30cm szórást pródukált 100 méteren. Ha körömmel körbehúztuk a kilógó ólomhegyet, valamicskét javított, de ez elég szánalmas megoldás. Váltott 9,7es S&B-re, jól vitte a puska, nekünk nagyon bevált, és olcsó volt...
Röviden ennyi.

 Mosolyog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. április 22. - 21:49:57 »

Sziasztok!
Sosem használtam MFS-t,pedig anno sokat gondolkodtam az árfekvése miatt,a köpenyanyag is sötét tombak,no mi bajunk lehet kerestem egy ballisztikai táblázatot,és ahogy bújom látom,hogy a 100m-es lövedéksebesség 150m-en még gyorsabb.Ebből abban a pillanatban azt vontam le,hogy ha egy ballisztikai táblázatot nem tudnak csinálni, akkor mit várhatok a patronuktól.(Valszeg nyomdai hiba volt) természetesen nem akarom minősíteni a Siroki municiót, mivel sosem használtam,csak azt akartam szemléltetni ,hogy sokszor milyen megfontolasok alapján is választunk lőszertipust.
Üdv r. Stoel

Szia Robi!

Nos én erre annyit tudok mondani, hogy véleményem szerint az MFS adatai a valósak és a többi gyártó...hát hogyan is mondjam, hozzátesz ezt-azt.
A 780m/s egy tökéletes sebesség ezeknek a SP lövedékeknek, valószínűleg akik kipróbálják ezért is maradnak mellette...mert jó a hatása.
Antival 1-2 muníciót megmértünk a tavalyi év során...hát láttunk bizony csodás eredményeket, amik messze voltak a katalógusadatoktól.

Egyébként javaslom az MFS új honlapját megtekintésre.
Megújult és a töltények is új, igen jó kinézetű dobozba kerültek.

Üdv.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. április 22. - 22:03:26 »

Apropó.Nekem úgy rémlik,hogy Sirok a Lapuatól kapja a magot.

Nem Lapua, hanem saját gyártmányú tombakplatírozott lágyacél volt régebben, manapság azonban már tisztán tombak lövedéket gyártanak.
Volt egy széria amit a cseh 11,7-essel töltöttek - a nagy krumplival - de a vadászok visszajelzései - panaszai- alapján visszatértek a saját gyártmányukra.
Jól tették, mert a MFS mag igen jó, amíg nem volt nekem is ez a hüvelyprobléma addig én is ezt használtam.
Minden vadamat átütött jó vérrel, kis menekülési úttal.
Sajnos az az egy hüvely nagyon csúnyán kibabrált velem, így a továbbiakban nem használtam.
Több vadászbarátom használja nagy megelégedéssel.
Mert akkor is a cseheknek gyártottak valószínűleg, mint, tavaly és ami maradt azt csomagolták sajátként. Még annyit, hogy a legkeményebb ólommal dolgoznak a piacon az sp lövedékek között.

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. április 22. - 22:19:31 »

Apropó.Nekem úgy rémlik,hogy Sirok a Lapuatól kapja a magot.

Nem Lapua, hanem saját gyártmányú tombakplatírozott lágyacél volt régebben, manapság azonban már tisztán tombak lövedéket gyártanak.
Volt egy széria amit a cseh 11,7-essel töltöttek - a nagy krumplival - de a vadászok visszajelzései - panaszai- alapján visszatértek a saját gyártmányukra.
Jól tették, mert a MFS mag igen jó, amíg nem volt nekem is ez a hüvelyprobléma addig én is ezt használtam.
Minden vadamat átütött jó vérrel, kis menekülési úttal.
Sajnos az az egy hüvely nagyon csúnyán kibabrált velem, így a továbbiakban nem használtam.
Több vadászbarátom használja nagy megelégedéssel.
Mert akkor is a cseheknek gyártottak valószínűleg, mint, tavaly és ami maradt azt csomagolták sajátként. Még annyit, hogy a legkeményebb ólommal dolgoznak a piacon az sp lövedékek között.



AMikor a Fehován rákérdeztem erre nekem nem ezt mondta a fickó...de mindegy.
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #49 Dátum: 2008. április 22. - 22:27:15 »

Könyörgöm, valak tud rni a Remington PSP Core Lokt-ról is?  ??? Wave Bion

Szia!

Nagyon jól hordja a puskám, eddig néhány őzet, rókát, meg egy dám borjút lőttem vele. Maximálisan elégedett vagyok vele az eddigi tapasztalatok alapán.
Naplózva

Donkó Ádám
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #50 Dátum: 2008. április 22. - 22:28:47 »


AMikor a Fehován rákérdeztem erre nekem nem ezt mondta a fickó...de mindegy.
Az ólom vagy a mag?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. április 23. - 08:31:04 »

A magról.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. április 23. - 10:18:29 »

Köszi a Remiongtonról szóló válaszokat, korábban úgy emlékeztem, többen panaszkodtak a mag puhaságára, fröccsenésére. Én is a keményebb magot szeretem, hogy átüsse a vadat.

Nekem tavaly a FeHoVán azt mondták az MFS-nél, hogy a kényszer vitte rá őket a cseh mag használatára egy 25e-es széria erejéig (ha a cseheknek gyártottak volna, akkor a hüvelyen is S&B és nem az MFS lenyomat lett volna), de nagyon rosszak voltak a visszajelzések, ezért már a tavalyi FeHoVa végén lehetett kapni náluk az ismét saját maggal szerelt szériából. A hüvellyel tapasztaltakat megírtam nekik mailben, nagyon kíváncsi leszek, mit válaszolnak (meg mnikor  :Mosolyog).

üdv: makkmarci
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. április 23. - 11:09:32 »

Van valakinek tapasztalata a Winchester Power Point 9,7 gr lőszerről? A múltkor vettem egy dobozzal kivittem dúvadazni, de borzasztóan csúnya munkát művelt. Őzre meg sem merem próbálni. ???
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Steve
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. április 23. - 12:26:32 »

Van valakinek tapasztalata a Winchester Power Point 9,7 gr lőszerről? A múltkor vettem egy dobozzal kivittem dúvadazni, de borzasztóan csúnya munkát művelt. Őzre meg sem merem próbálni. ???

Én 270-ben lőttem ugyan ebben a tömegben! Csak elismarően tudok róla beszélni!!!
Lőttem vele szarvas tehenet, borjút, ünőt, vaddisznó kant(nagyot), kocát (sajnos ezt is nagyot, de az volt a legkisebb), sűldőt.
Mindig volt kilövés.Tengernyi vérrel....

Lőttem vele őzeket is szépszámmal! Kaliberes lik befelé, kb. 10 Ft-os nagyságú lik kifelé.Nem volt nagy roncsolódás.
Ha akartam volna a rókákat is nyugodtan lehetett volna nyúzni.... Wave
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. április 23. - 13:32:26 »

Van valakinek tapasztalata a Winchester Power Point 9,7 gr lőszerről? A múltkor vettem egy dobozzal kivittem dúvadazni, de borzasztóan csúnya munkát művelt. Őzre meg sem merem próbálni. ???

Én 270-ben lőttem ugyan ebben a tömegben! Csak elismarően tudok róla beszélni!!!
Lőttem vele szarvas tehenet, borjút, ünőt, vaddisznó kant(nagyot), kocát (sajnos ezt is nagyot, de az volt a legkisebb), sűldőt.
Mindig volt kilövés.Tengernyi vérrel....

Lőttem vele őzeket is szépszámmal! Kaliberes lik befelé, kb. 10 Ft-os nagyságú lik kifelé.Nem volt nagy roncsolódás.
Ha akartam volna a rókákat is nyugodtan lehetett volna nyúzni.... Wave

Hát amit én rókát lőttem vele eddig, gyakorlatilag azokat úgy felbontotta, hogy akár zsigerelni is lehetett volna. :'(
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. április 23. - 13:41:39 »

Azt azért hozzá teszem egyik sem állt ideálisan oldalt.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. április 23. - 21:01:06 »

Köszi a Remiongtonról szóló válaszokat, korábban úgy emlékeztem, többen panaszkodtak a mag puhaságára, fröccsenésére. Én is a keményebb magot szeretem, hogy átüsse a vadat.

Nekem tavaly a FeHoVán azt mondták az MFS-nél, hogy a kényszer vitte rá őket a cseh mag használatára egy 25e-es széria erejéig (ha a cseheknek gyártottak volna, akkor a hüvelyen is S&B és nem az MFS lenyomat lett volna), de nagyon rosszak voltak a visszajelzések, ezért már a tavalyi FeHoVa végén lehetett kapni náluk az ismét saját maggal szerelt szériából. A hüvellyel tapasztaltakat megírtam nekik mailben, nagyon kíváncsi leszek, mit válaszolnak (meg mnikor  :Mosolyog).

üdv: makkmarci

Ugyanezt mondták nekem is...
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. április 23. - 22:18:57 »

Köszi a Remiongtonról szóló válaszokat, korábban úgy emlékeztem, többen panaszkodtak a mag puhaságára, fröccsenésére. Én is a keményebb magot szeretem, hogy átüsse a vadat.

Nekem tavaly a FeHoVán azt mondták az MFS-nél, hogy a kényszer vitte rá őket a cseh mag használatára egy 25e-es széria erejéig (ha a cseheknek gyártottak volna, akkor a hüvelyen is S&B és nem az MFS lenyomat lett volna), de nagyon rosszak voltak a visszajelzések, ezért már a tavalyi FeHoVa végén lehetett kapni náluk az ismét saját maggal szerelt szériából. A hüvellyel tapasztaltakat megírtam nekik mailben, nagyon kíváncsi leszek, mit válaszolnak (meg mnikor  :Mosolyog).

üdv: makkmarci

Ugyanezt mondták nekem is...
Nem akarok ezen vitát nyitni, mert igazából teljesen értelmetlen, de amit én hallok ezekről a dolgokról azt mindet a gyárból tudom, mivel innen többen dolgoznak ott az ismerőseim közül. De már azt is mondtam többször, hogy az mfs szinte az összes prémium gyártónak gyártott, sőt gyárt is lőszereket, tehát igen sokfajta lőszer készül náluk, amit először kiszállítanak az országból majd vissza és igen borsos áron, értékesítik, mint prémium lőszert a felhasználók nagy megelégedésére.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. április 23. - 22:21:52 »


Ugyanezt mondták nekem is...
Még annyit, hogy egyébként mit válaszoltak volna a kérdésre, talán azt, hogy megmaradt kb. 25 e db mag és nem akartuk kidobni?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: