Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375486 alkalommal)
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #630 Dátum: 2010. Január 02. - 13:08:28 »

Üdv!
A 7 fokozatu szálkereszt? Lehet rosszúl irtam a szálkereszt kőzépső része az ami világit és 7 fokozatban lehet állitani a megvilágitás erősségét!Kis + jel van a küzepén és a fokozat miatt sötétben sem takarja a vadat, mármint a világitó szélkereszt nem ad erős fényt.
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #631 Dátum: 2010. Január 02. - 14:23:16 »

Én már 2 éve 8x68 S-sal vadászok, előtte 8x57 is volt, igazán nagy különbséget nem vettem észre. A 68-hoz meg kell találni a megfelelő lövedéket és aztán kiválóan lehet használni, a gond csak ott van, hogy a kapható lőszerek közül talán csak a CDP ami használható a többi az nagy nula.

Üdv. Dobba
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #632 Dátum: 2010. Január 03. - 11:15:51 »

Üdv. vendi !
Ha szerencsésnek tartasz plussz energiát tartani csak azért,hogy a vadat -(jóesetben) átütve, a maradványtest még jó messzi repüljön akkor jó helyen keresgetsz. De ha jobb lövedékhatást keresel, akkor már nem vagyok meggyőzve. Távolabbi lövésekhez biztos jobb választás, már ha egyáltalán szükséges. Részemről 200m- es lőtávolság már erősen igénybeveszi a képességeimet. Erre a távolságra megfelelőnek tartom az alapkalibereket is. Magam részéről úgy próbáltam a 06-ot harciasabbá tenni,hogy 14.3g. nehéz lövedéket használok.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Steve
Vendég
« Új üzenet #633 Dátum: 2010. Január 04. - 09:29:18 »

Kedves Vendi!

Én válaszoltam neked tisztességesen! Tettem ezt úgy hogy nem kevés töltényt lőttem el ezzel a kaliberrel, és nem kevés vadat ejtettem el ezzel a kaliberrel!
A töltény palettán is kipróbáltam nagyon sok féle gyártmányú, lövedékű, és lövedék tömegű municiót! Mint bizonyára emlékszel, említettem, hogy somogy egyes(!) részeitől eltekintve nem tudtam kihasználni a .300 WM pozitív tulajdonságait. Ami meg marad az a negatív tulajdonság.....Szóró távon(de lövedéktől függően más távon is kb 120-200m-ig!!!!) kifejezetten ellen javalott még kémiailag kötött, vagy két kamrás lövedékkel is!!!! Puha(SP) lövedékkel, pláne 13g alatt meg felejtős. 13g felett meg szado-mazó szindróma. Meglepődött :Mosolyog Ezen felül garantáltan céltávcső/szerelék tesztelő.... Kacsint
Az általad említett indokok számomra azt sugallják, hogy nem sok bővebb, és korrekt tapasztalattal rendelkező embertől szereztél be infót fegyver/kaliber vásárlás előtt! És mivel már meg van a fegyver, így a további általad tett elmélkedés a tárgyban valóban koncepció gyártás, részünkről meg piszkálódás.

Így, hogy konstruktív legyek, az Én személyes véleményem (nem tanácsom!!!!!) az, hogy próbálj a 13g-nál, vagy az felett (14,3g) maradni egy jó konstrukciójú lövedékkel töltött tölténnyel. Ha szereti a fegyvered a nehéz lövedéket, és a szereléked, meg a céltávcsöved is állja a rúgást, és mind ezeken felül Te sem félsz az ütés-veréstől akkor megfontoltan, alázattal forgatva ezt a kalibert sok csodálatos élményben lesz részed! Wave Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #634 Dátum: 2010. Január 04. - 09:57:16 »

Kedves Vendi!

Én válaszoltam neked tisztességesen! Tettem ezt úgy hogy nem kevés töltényt lőttem el ezzel a kaliberrel, és nem kevés vadat ejtettem el ezzel a kaliberrel!
A töltény palettán is kipróbáltam nagyon sok féle gyártmányú, lövedékű, és lövedék tömegű municiót! Mint bizonyára emlékszel, említettem, hogy somogy egyes(!) részeitől eltekintve nem tudtam kihasználni a .300 WM pozitív tulajdonságait. Ami meg marad az a negatív tulajdonság.....Szóró távon(de lövedéktől függően más távon is kb 120-200m-ig!!!!) kifejezetten ellen javalott még kémiailag kötött, vagy két kamrás lövedékkel is!!!! Puha(SP) lövedékkel, pláne 13g alatt meg felejtős. 13g felett meg szado-mazó szindróma. Meglepődött :Mosolyog Ezen felül garantáltan céltávcső/szerelék tesztelő.... Kacsint
Az általad említett indokok számomra azt sugallják, hogy nem sok bővebb, és korrekt tapasztalattal rendelkező embertől szereztél be infót fegyver/kaliber vásárlás előtt! És mivel már meg van a fegyver, így a további általad tett elmélkedés a tárgyban valóban koncepció gyártás, részünkről meg piszkálódás.

Így, hogy konstruktív legyek, az Én személyes véleményem (nem tanácsom!!!!!) az, hogy próbálj a 13g-nál, vagy az felett (14,3g) maradni egy jó konstrukciójú lövedékkel töltött tölténnyel. Ha szereti a fegyvered a nehéz lövedéket, és a szereléked, meg a céltávcsöved is állja a rúgást, és mind ezeken felül Te sem félsz az ütés-veréstől akkor megfontoltan, alázattal forgatva ezt a kalibert sok csodálatos élményben lesz részed! Wave Emelem
Full...   :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #635 Dátum: 2010. Január 04. - 19:02:43 »

..... Ha a lövedék nem ér csontot , csak lágyrészt pl elcsúszott tüdő, has bél nyaki lágy vagy csak izom lövés akkor a 30.06-os vagy más alap kaliber, vagy a szuper magnumok(3000wm , 7 rm, 300rum) sem csinál nagyobb sérülést a vad testében ez tény, ugyan ugy kell utánkeresés az erős csülkös vad esetében is , de va vitális részt ér a lövedék vagy csontot  gerincet blattot akkor az erősebb kaliber szerintem hatásosabb mert  nagyobb energiát ad le a lövedék és jobban roncsol!!.....
Szia!
Többször elolvastam az írásod, de mindig ugyanarra a véleményre jutottam a fenti mondatodnál. Mégpedig, hogy ha vitális részt ér, vagy csontot, gerincet blattot a lövedék, akkor TELJESEN mindegy, hogy mivel lőtted 200-220m-en belül.
A különbség egy 30-06Spr és a .300 win.Mag. között, a hatótávolság. Ugyanis az új szerzeményed kb 250m felett tudja igazán kifejteni a hatását. Ez alatt és fedett terepen az előttem szólók által említett, nagyob átmérőjű és nehezebb maggal szerelt alapkaliberek a szerencsésebbek. (8x57JS, 9,3x62, 9,3x74R, stb) Szerintem. (és ahogy visszaolvastam, nem csak szerintem)
Mindettől függetlenül sok szép élményt kívánok Neked!!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 04. - 19:07:37 írta Horrido » Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #636 Dátum: 2010. Január 04. - 22:03:10 »

Vendi!

Nem olyan rossz az a 300-as mint sokan írják. Hat éve használok egy ilyen kalberű fegyvert és 121 lövést adtam le vele de eddig vérző vadam nem ment el.Igaz néha közelről 40-80 méterről meglőtt vadjaim 100-120 méterre is elfutottak de mindíg van vér. Voltak szerencsés lövéseim is amelyek más kaliberrel nem lettek volna meg, ezzel viszont igen. Tény hogy nagyot ugrik lövéskor a fegyver de ha nem félsz Tőle sok szép élményben lesz részed. Meg jó tudni hogy amikor ülsz a lesben az "erő Veled van".Szerintem nem kell hozzá nagyobb súlyú lőszer mint a ll.7-es. A nagyobb súlyú lőszerrel pont azt veszted el ami az erénye a 200 feletti lövés lehetőségét, mivel az már ott nagyot esik.Ha közeli szórón vadászom vagy hajtásra megyek akkor én is a 8x57-t viszem magammal. Nekem 15 évig egy 8x57-es volt a mindenes puskám, azzal is teljesen elégedett voltam.
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #637 Dátum: 2010. Január 05. - 07:41:24 »

Janika!

Lőttem két disznót búzaérésben  úgy,  hogy mindkét  disznó nyelőcsöve volt átlőve, és mindkét disznó mintha villám sújtotta volna úgy esett össze. A ki és bemenet kaliber méretű volt a mutató és hüvelyk újammal át lehetett fogni. Az egyiket 80 méterről a másikat olyan százról lőttem. A velem lévő vadásztársaimnak is az volt a véleménye hogy más kaliberrel ezek nem lettek volna meg. Sem a gerincen sem a nemes szerveken a zsigereléskor nem találtunk semmi találatra utaló nyomot.Így értettem a szerncsés lövéseket, mivel fejre céloztam és a lövések kicsit alább mentek.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #638 Dátum: 2010. Január 05. - 07:44:48 »

Janika!

Lőttem két disznót búzaérésben  úgy,  hogy mindkét  disznó nyelőcsöve volt átlőve, és mindkét disznó mintha villám sújtotta volna úgy esett össze. A ki és bemenet kaliber méretű volt a mutató és hüvelyk újammal át lehetett fogni. Az egyiket 80 méterről a másikat olyan százról lőttem. A velem lévő vadásztársaimnak is az volt a véleménye hogy más kaliberrel ezek nem lettek volna meg. Sem a gerincen sem a nemes szerveken a zsigereléskor nem találtunk semmi találatra utaló nyomot.Így értettem a szerncsés lövéseket, mivel fejre céloztam és a lövések kicsit alább mentek.

Ugyan ezt egy 30-06-os is tudja ABC maggal.....
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #639 Dátum: 2010. Január 05. - 07:47:48 »

"Meg jó tudni hogy amikor ülsz a lesben az "erő Veled van".

Azért csak nem Jedi lovagok vadásznak ezzel a kaliberrel?! Fejvakarás OOO
No meg ahogy Darth Vader veszi a levegőt, az ég egy adta világon nem lehet semmit lőni...... Vigyorog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #640 Dátum: 2010. Január 05. - 07:52:48 »

Egyébként ennyi sületlenséget én még nem igen hallottam.
Miért nem lehet azt mondani, hogy azért van valakinek .300 WM-ja mert ez tetszik neki. Nekem annó azért volt. Ettől még természetesen nem rossz kaliber, de annyival nem is jobb mint ahogyan azt itt sugallják az olvtársak.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #641 Dátum: 2010. Január 05. - 08:05:34 »

Egyébként ennyi sületlenséget én még nem igen hallottam.
Miért nem lehet azt mondani, hogy azért van valakinek .300 WM-ja mert ez tetszik neki. Nekem annó azért volt. Ettől még természetesen nem rossz kaliber, de annyival nem is jobb mint ahogyan azt itt sugallják az olvtársak.
Egyszer majdnem vettem egyet én is...csak rámlicitáltak.
Nem lenne az rossz kaliber, csak az itt is fellelhető mentalitás teszi közutálat tárgyává...szóval az, hogy ezzel el se kell találni a vadat, kettőt mellé egyet meg jó közel oszt borul minden. Elgondolkoztat, amikor ilyen "szerencsés" nyelőcső lövésekről olvasok...vajon hány "kevésbé szerencsés" volt mellettük. Tény, hogy a búzában bagozó disznóknál sokszor csak a fej látszik, de az izeg-mozog, nem szerencsés a fejlövés.
Ha valaki megtanulja helyén kezelni ezt a 300wm technikát, hatékony kis műszer az, de ha össze-vissza lövöldöz vele, abból csak a baj van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #642 Dátum: 2010. Január 05. - 09:21:35 »

Steve!

Én nem sugallottam hogy a 300-as az egyedül üdvözítő  kaliber.Leírtam hogy én miért tartom jónak, de leírtam azt is hogy ennél is sokszor van nagy meneküléési táv jó lövés esetén.Azt is leírtam hogy közelre és hajtásra jobbnak tartom a 8x57-t.Sorok közti olvasás értelmezés..

Boar!

Látom Te mindenkit megkóstolsz minden fórumon. Szóval a 30-06 is tudja ABC-vel... No talán van tapasztalatod eme "szerencsés" lövéssel... Osszad meg velünk had tanuljunk belőle!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #643 Dátum: 2010. Január 05. - 09:40:08 »

Steve!

Én nem sugallottam hogy a 300-as az egyedül üdvözítő  kaliber.Leírtam hogy én miért tartom jónak, de leírtam azt is hogy ennél is sokszor van nagy meneküléési táv jó lövés esetén.Azt is leírtam hogy közelre és hajtásra jobbnak tartom a 8x57-t.Sorok közti olvasás értelmezés..

Boar!

Látom Te mindenkit megkóstolsz minden fórumon. Szóval a 30-06 is tudja ABC-vel... No talán van tapasztalatod eme "szerencsés" lövéssel... Osszad meg velünk had tanuljunk belőle!
Senki nem bántott...
Boar hozzád sem szólt.
Legalább egy bocsánatkérés illendő lenne.
Szerintem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #644 Dátum: 2010. Január 05. - 09:44:08 »

Janika!

Lőttem két disznót búzaérésben  úgy,  hogy mindkét  disznó nyelőcsöve volt átlőve, és mindkét disznó mintha villám sújtotta volna úgy esett össze. A ki és bemenet kaliber méretű volt a mutató és hüvelyk újammal át lehetett fogni. Az egyiket 80 méterről a másikat olyan százról lőttem. A velem lévő vadásztársaimnak is az volt a véleménye hogy más kaliberrel ezek nem lettek volna meg. Sem a gerincen sem a nemes szerveken a zsigereléskor nem találtunk semmi találatra utaló nyomot.Így értettem a szerncsés lövéseket, mivel fejre céloztam és a lövések kicsit alább mentek.

Az ilyen fejre célzok, pláne 100-ról, osztán lesz belőle valami lövésektől nemem is égnek áll a hajam. Bármi kaliberrel történik.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: