Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375475 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #420 Dátum: 2009. Május 17. - 09:27:53 »

Megnéztem, 17.4, és 17.8 van beütve.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #421 Dátum: 2009. Május 17. - 12:08:21 »

Félre ne érts Sanyooo, és tényleg semmi rossz szándékom nincs, de ez ugye magyar puska, úgyhogy szerintem a "Viktória" kifejezés stílszerűbb!  Kacsint

Félre ne érts Wetzlar, semmi rossz szándékom nincs, de a magyar fegyvergyár a magyar puskába a Victoria nevet gravírozta be! Én nem vitatkozom a FÉG-gel! Nevet
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2009. Május 17. - 12:12:33 »

Megnéztem, 17.4, és 17.8 van beütve.

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2009. Május 17. - 12:51:49 »

Persze tudom, hogy így szokták, de szerintem csak azért, hogy így angolosan jobban hangzik.
Ha egy angol kisipari Victoria nevű puskáról lenne szó OK, de én szívesebben látnám a "Viktória" feliratot benne.
Láttam már a hagyományos "Viktória" nevet is Fég sörétesben és olyan jó volt így olvasni.
Persze függetlenül attól, hogy így, vagy úgy van ráírva a név, a puska ugyanolyan jó. Kacsint
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #424 Dátum: 2009. Május 18. - 11:05:12 »

"Victoria a római vallásban a győzelmet adó numen megszemélyesítése, temploma volt a városban (hasonló figura a görög mitológiában Niké)"
Forrás: Wikipédia

Én azt hiszem, hogy azért van "c"-vel írva, mert a római mitológiából merítettek, nem a magyar női névre utaltak.
 Wave
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #425 Dátum: 2009. Május 31. - 18:47:42 »

Sziasztok! Beköltözött a szekrénybe(30 nap vásárlási engedélyre való várakozás után) a jelenleg kapható legolcsóbb új forgó tolózáras, Marlin XL 7-es. Ha már egyszer amerikai, akkor műanyag (kevlár) tus terepszínben. Valójában ne katonai terepre gondoljatok, ez Realthree hart wood . Tölgyfalomb, némi kis fenyőág beütéssel. Kaliber 30-06-os. Csőhossz 54 cm. Irányzék nincs rajta. A zártest céltávcsőszerelék felszereléséhez elő van készítve, négy furat ledugózva. Mellékelnek a fegyverhez egy Weaver sint, ami ránézésre alumínium, valamint csavarokat, és egy biztonsági fegyverzárat. A műanyag sátorvason, és a tárban levő lőszer nyomólapon kívül minden fémből készült. A fegyver súlya nincs 3 kg! a tus belűről hungarocell szerű anyaggal van kitöltve. A tus végén puha vastag gumiból készült agytalp van (ami talán túl puha ,és tapadós amin javítani kell egy ráragasztott vékony bőrréteggel, hogy kapáslövéskor ne tapadjon a ruhához). A zárdugattyú Sako koppintás, az elsütőbillentyű a Glock pisztolyokon levőre hasonlít. Az elsütése állítható(ínbusz csavar, egy anyával biztosítva) A gyárilag beállított elsütőerő tökéletesnek tűnik.
A csővégen biztonsági okokból egy kis bemarást tettek, hogy ha valaki a földre támasztaná a csövet? ne menjen bele föld, vagy más szennyeződés.(ki az a barom aki csővéggel beledugja a puskát a földbe?,-de hát ez Amerika,ott ráírják a mikrosütőre hogy állatok szárítására nem alkalmas.)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 31. - 21:26:27 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #426 Dátum: 2009. Május 31. - 19:15:47 »

Egyik cimborámnak kb. 2 hónapja vettünk ilyet, csak fekete tussal.
Egyszerű, de jól használható golyós puska, ami még a 11,7-es MFS-sel is igen jól lő.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #427 Dátum: 2009. Május 31. - 19:27:47 »


A csővégen biztonsági okokból egy kis bemarást tettek,hogy ha valaki a földre támasztaná a csövet? ne menjen bele föld,vagy más szennyeződés.(ki az a barom aki csővéggel beledugja a puskát a földbe?,-de hát ez amerika,ott ráirják a mikrosütőre hogy állatok szárítására nem alkalmas.)

A sullyestett "crown" nem a BUNKO AMERIKAIAKNAK" kerult a cso vegere hanem azert, hogy vedje a csoveg kialakitasat - ami a pontossagot befolyasolja!- a veletlen serules ellen!!!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #428 Dátum: 2009. Május 31. - 19:59:42 »

Szerintem itt senki nem írta azt hogy bunkó amerikai.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #429 Dátum: 2009. Május 31. - 20:07:09 »

ne menjen bele föld,vagy más szennyeződés.(ki az a barom aki csővéggel beledugja a puskát a földbe?,-de hát ez amerika,ott ráirják a mikrosütőre hogy állatok szárítására nem alkalmas.)
OK! Nem bunko!!!   BAROM!!!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2009. Május 31. - 21:13:11 »

Sziasztok! Beköltözött a szekrénybe(30 nap vásárlási engedélyre való várakozás után) a jelenleg kapható legolcsóbb új forgó tolózáras,Marlin XL 7-es Ha már egyszer amerikai, akkor műanyag(kevlár) tus terepszínben.Valójában ne katonai terepre gondoljatok,ez Realthree hart wood .Tölgyfalomb,némi kis fenyőág beütéssel.Kaliber 30-06-os. Csőhossz 54 cm.Irányzék nincs rajta.A zártest céltávcsőszerelék felszereléséhez elő van készítve,négy furat ledugózva.Mellékelnek a fegyverhez egy Weaver sint,ami ránézésre aluminium,valamint csavarokat,és egy biztonsági fegyverzárat.A műanyag sátorvason,és a tárban levő lőszer nyomólapon kívül minden fémből készült.A fegyver súlya nincs 3 kg! a tus belűlről hungarocell szerű anyaggal van kitöltve.A tus végén puha vastag gumiból készült agytalp van (ami talán túl puha ,és tapadós amin javítani kell egy ráragasztott vékony bőrréteggel,hogy kapáslövéskor ne tapadjon a ruhához).A zárdugattyú Sako koppintás,az elsütőbillentyű a Glock pisztolyokon levőre hasonlít.Az elsütése állítható(inbuszcsavar,egy anyával biztosítva) A gyárilag beállított elsütőerő tökéletesnek tűnik.
A csővégen biztonsági okokból egy kis bemarást tettek,hogy ha valaki a földre támasztaná a csövet? ne menjen bele föld,vagy más szennyeződés.(ki az a barom aki csővéggel beledugja a puskát a földbe?,-de hát ez amerika,ott ráirják a mikrosütőre hogy állatok szárítására nem alkalmas.)

A csővégen biztonsági okokból egy kis bemarást tettek,hogy ha valaki a földre támasztaná a csövet? ne menjen bele föld,vagy más szennyeződés.(ki az a barom aki csővéggel beledugja a puskát a földbe?,-de hát ez amerika,ott ráirják a mikrosütőre hogy állatok szárítására nem alkalmas.)

Azt a bemarást azért készítették, ( beszúrást), hogy a csővégen látható huzagolás ne sérüljön.
A szennyeződés, föld, stb. belemenetelét nem akadályozza meg, de mint említettem, nagyon jó találmány, hogy a csővég ne sérüljön.
Weaver sín nem csak rénézésre alu, az az is.
Összességében én ezt a fegyvert sokkal jobbnak tartom a Rem. hasonszőrű társánál.
Szépen kidolgozott, zárolása akadálymentes, elsütőszerkezet nagyon jó megoldás, és finom.
Nekem elnyerte a tetszésemet. Igen Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #431 Dátum: 2009. Május 31. - 21:18:01 »

A csővégen biztonsági okokból egy kis bemarást tettek,hogy ha valaki a földre támasztaná a csövet? ne menjen bele föld,vagy más szennyeződés.(ki az a barom aki csővéggel beledugja a puskát a földbe?,-de hát ez Amerika,ott ráírják a mikrosütőre hogy állatok szárítására nem alkalmas.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #432 Dátum: 2009. Május 31. - 21:21:32 »

A csővégi süllyesztésnek két funkciója is van a Browning is alkalmazza, egyik a sérülésmentesség amit írtatok a másik pedig abban a pillanatban amikor a mag elhagyja a csövet a kilépő gázok körbeveszik a magot és ezzel csökkentik a mag imbolygó mozgását, legalábbis a browning ezt mondja Táncol
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
sab
Vendég
« Új üzenet #433 Dátum: 2009. Május 31. - 21:41:25 »

A csővégi süllyesztésnek két funkciója is van a Browning is alkalmazza, egyik a sérülésmentesség amit írtatok a másik pedig abban a pillanatban amikor a mag elhagyja a csövet a kilépő gázok körbeveszik a magot és ezzel csökkentik a mag imbolygó mozgását, legalábbis a browning ezt mondja Táncol

Ezt utóbbi magyarázatot még nem hallottam.
 A csővégen a lövedéknek imbolygó mozgása szerintem nincs, de ha lenne, már régen rossz lenne.
Külballisztikai pályán már van.

Én emlékszem arra a gyors ( és nem megfelelő, csak időleges) megoldásra, hogy a "kilőtt" csövet miként próbálták anno orvosolni a régi fegyverjavítók.
Csővég levágása, és az ilyen beszúrás.
Ennek oka az volt, hogy próbálták a csővégkopást eltüntetni részben, hogy a lövedék mikor elhagyja a csövet még valami meg tudja forgatni, vezetni.
Anno akkor még nem nagyon voltak annak tudtában, hogy ez csak pár lövés erejéig jelent valami kis segítséget, mert a cső túlméretessége egy folyamat, az nem a csővégnél kezdődik, de azt ott mérik kalibertűskével.
Az sajnos a cső 3/4 részétől már van.
Van egy csőmetszetem régről ennek értelmezésére.

http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497769&index=40
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #434 Dátum: 2009. Május 31. - 21:48:36 »

Attila! Erről jut eszembe, mennyi kilőtt ZKK van. Látszik, hogy a "békeidőkben" az egyik legnagyobb példányszámban használt vadászpuskák voltak. És sokak szerint sz@r meg tucatpuskák... Pedig hány földrészt megjártak, hány élményhez segítették tulajdonosaikat... Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: