Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375483 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1425 Dátum: 2013. December 31. - 18:57:30 »

Értettem, csak nem tudtam kihagyni! :Mosolyog Vigyorog

Biztos voltam benne!   ..de én sem tudtam kihagyni!  Röhög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1426 Dátum: 2013. December 31. - 19:21:50 »



 Nagyon hosszú történet ez..  A másik meg, hogy nem vagyok a szavak embere..  :Mosolyog ..

Tudom, klasszikusokat csak.....
"Amikor beszélni kellene, akkor játszol, amikor pedig játszani kellene, akkor meg beszélsz...." Stoel Vigyorog
Itt nem beszélni kell Cheyenne, hanem írni egy pár sort...... Igen
Szerintem ez a patinás ZKK megérdemelné! Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1427 Dátum: 2013. December 31. - 19:51:52 »

Tudom, klasszikusokat csak.....
"Amikor beszélni kellene, akkor játszol, amikor pedig játszani kellene, akkor meg beszélsz...." Stoel Vigyorog
Itt nem beszélni kell Cheyenne, hanem írni egy pár sort...... Igen
Szerintem ez a patinás ZKK megérdemelné! Vigyorog
 Emelem

Szerencséd, hogy öregapádnak szólítottál!  Vigyorog ..
Ezért, most nem javítalak ki..  Stoel ..

A  ZKK-m ugyan tudna mesélni pár dolgot Nektek.., de sajnos, nem tud..  Ördög ..    Emelem


Más: 

Szerintetek ki lehet lőni a 270-es Win lőszert, a 7X64 töltényűrből?!  Vállat von ..
Mert ÁLLÍTÓLAG.., ez is közrejátszhatott abban, hogy ismét egymásra találtunk..  OOO ..   Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1428 Dátum: 2013. December 31. - 20:11:20 »



Szerintetek ki lehet lőni a 270-es Win lőszert, a 7X64 töltényűrből?!  Vállat von ..
Mert ÁLLÍTÓLAG.., ez is közrejátszhatott abban, hogy ismét egymásra találtunk..  OOO ..   Emelem


A maximális lövedékátmérő és a hüvely hossza között csak pár század a különbség.....
Azonban ép elméjű ember nem kísérletezik ilyenekkel. Igen
Vagy ezek szerint mégis? Ördög Vállat von Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1429 Dátum: 2013. December 31. - 20:25:22 »

Szerencséd, hogy öregapádnak szólítottál!  Vigyorog ..
Ezért, most nem javítalak ki..  Stoel ..

A  ZKK-m ugyan tudna mesélni pár dolgot Nektek.., de sajnos, nem tud..  Ördög ..    Emelem


Más: 

Szerintetek ki lehet lőni a 270-es Win lőszert, a 7X64 töltényűrből?!  Vállat von ..
Mert ÁLLÍTÓLAG.., ez is közrejátszhatott abban, hogy ismét egymásra találtunk..  OOO ..   Emelem

Zárható a7x64 -es fegyver a 270-es lőszerrel???
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1430 Dátum: 2013. December 31. - 20:45:00 »

Zárható a7x64 -es fegyver a 270-es lőszerrel???

Üdv vadász75! Emelem
Csak a "száraz adatok":

A lövedék maximális átmérője: 270 Win.: 7,06 mm
                                          7x64:       7,25 mm
A hüvely maximális hossza:      270 Win.:  64,52 mm
                                          7x64:       64,00 mm
Nem kioktatásként kerestem elő az adatokat, csak érdekességképpen. Igen
Tisztán látszik, hogy csak "hajszálnyi" a különbség.
Üdv: J. vadász Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1431 Dátum: 2013. December 31. - 20:58:49 »

Üdv vadász75! Emelem
Csak a "száraz adatok":

A lövedék maximális átmérője: 270 Win.: 7,06 mm
                                          7x64:       7,25 mm
A hüvely maximális hossza:      270 Win.:  64,52 mm
                                          7x64:       64,00 mm
Nem kioktatásként kerestem elő az adatokat, csak érdekességképpen. Igen
Tisztán látszik, hogy csak "hajszálnyi" a különbség.
Üdv: J. vadász Emelem



Rövidebb hüvellyel rendelkező löszerek sem zárhatóak x töltény űrbe ...
Az adatokat természetesen ismerem....
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1432 Dátum: 2013. December 31. - 21:04:59 »

A maximális lövedékátmérő és a hüvely hossza között csak pár század a különbség.....
Azonban ép elméjű ember nem kísérletezik ilyenekkel. Igen
Vagy ezek szerint mégis? Ördög Vállat von Fejvakarás
 Emelem

Erre mondom én.., hála Istennek!  Vigyorog ..

Továbbá, ékes bizonyítéka annak, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek!..  Táncol ..


Zárható a7x64 -es fegyver a 270-es lőszerrel???

..  Vállat von .. de az adatokat megtekintve, gyakorlatilag lehetséges.  Fejvakarás ..
Az elmúlt 25 év során, én csak S&B     SP-t használtam hozzá.
A csövét szinte sohasem takarítottam belülről.. Stoel .., ..ennek ellenére, évről évre erősebbnek éreztem..  Vállat von ..

Most meg úgy szórt.., a tag szerint, mint a permetező..  Ördög ..

Megkérdeztem, milyen lőszert használt hozzá!  Erre azt a választ kaptam, hogy Winchestert..  Vállat von ..

 
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1433 Dátum: 2013. December 31. - 21:10:33 »

Erre mondom én.., hála Istennek!  Vigyorog ..

Továbbá, ékes bizonyítéka annak, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek!..  Táncol ..


..  Vállat von .. de az adatokat megtekintve, gyakorlatilag lehetséges.  Fejvakarás ..
Az elmúlt 25 év során, én csak S&B     SP-t használtam hozzá.
A csövét szinte sohasem takarítottam belülről.. Stoel .., ..ennek ellenére, évről évre erősebbnek éreztem..  Vállat von ..

Most meg úgy szórt.., a tag szerint, mint a permetező..  Ördög ..

Megkérdeztem, milyen lőszert használt hozzá!  Erre azt a választ kaptam, hogy Winchestert..  Vállat von ..

 
Winchestert  cal.-ben,vagy típusban nem mindegy ...... Fejvakarás
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1434 Dátum: 2013. December 31. - 21:22:56 »

Winchestert  cal.-ben,vagy típusban nem mindegy ...... Fejvakarás

Kértem, mutassa már meg a lőszert, amit használt hozzá.., de nem volt neki, mert mindet ellőtte.
Állítólag kapta valakitől..  Szerinted..,  normális?..  OOO ..
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1435 Dátum: 2013. December 31. - 21:28:14 »

Kértem, mutassa már meg a lőszert, amit használt hozzá.., de nem volt neki, mert mindet ellőtte.
Állítólag kapta valakitől..  Szerinted..,  normális?..  OOO ..
Mellettem ülő vadász a 30-06 -ba próbálta a 7x64 est bezárni ,ha jól emlékszem nem sikerült amikor felvilágosítottam, hogy a két eszköz nem vág ő is ezt mondta "kaptam ajándékba"......
 OOO
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1436 Dátum: 2013. December 31. - 21:39:43 »


..  Vállat von .. de az adatokat megtekintve, gyakorlatilag lehetséges.  Fejvakarás ..
És mindig akad egy-két "erős kezű" ember..... Fejvakarás

Mellettem ülő vadász a 30-06 -ba próbálta a 7x64 est bezárni ,ha jól emlékszem nem sikerült amikor felvilágosítottam, hogy a két eszköz nem vág ő is ezt mondta "kaptam ajándékba"......
 OOO

De ajándék! Azt meg el kell használni.... OOO
Gyanítom az sem érdekelte, hogy eredetileg milyen tölténnyel lett belőve a puskája.... Vállat von Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1437 Dátum: 2014. Január 01. - 10:57:56 »

A maximális lövedékátmérő és a hüvely hossza között csak pár század a különbség.....
Azonban ép elméjű ember nem kísérletezik ilyenekkel. Igen
Vagy ezek szerint mégis? Ördög Vállat von Fejvakarás
 Emelem

              Emelem

Nagy nehezen, megtaláltam amit akartam..
Egyenesen, Kovács László tollából.., miszerint,a Föld minden pontján élnek beutaltak.., nem csak nálunk.

Remélem, a Módik még elnézik nekem, ezt az off-om..  :Mosolyog ..



"Némi túlzással szólva a végtelenségig lehetne sorolni azokat az embereket, eseményeket amelyek a Modell 95-ös Winchestert a legendák ködébe burkolták, ennek ellenére 1930-ban leálltak a gyártásával és körülbelül két évvel késöbb kelt el az utolsó ilyen fegyver valamelyik vadászboltból. Rossz szájíz maradt utána, mert a végsö esztendökben kemény bírálatokat kapott. Részben jogosan, mert hosszú távon tényleg nehéz cipelni, a céltávcsöszerelés is bonyolult rá, hiszen a kilött töltények hüvelyei ismétléskor felfelé vetödnek ki a szerkezetböl, .405-ös ürméretben pedig ember legyen a talpán aki elsüti, mert igen nagyot rúg a fegyver. Ráadásul, mint mindenhol a világon – Amerikában talán különösen – sok az önhitt, de minden lényeges tudást nélkülözö „vadász”. Nos, néhányan ezek közül, akik .30-06-os Modell 95-ösökkel rendelkeztek, olcsó 8×57JS katonai töltényekhez jutva, úgy döntöttek, hogy majd azokkal fognak vadat ejteni!

Sajnos egészen addig minden jól ment amíg meg nem érintették a ravaszt. Vagyis nyugodtan betárazták, csöre töltötték a kengyelkulcsos golyóst, aztán amikor az ütöszeg elérte a csappantyút, a csö belsö átméröjénél jóval vastagabb lövedék megrekedt az átmeneti kúpnál és a puska felrobbant. Egy hülye vadásszal ugyan kevesebb lett Földünkön, illetve többel, mert egymás után történtek ilyen balesetek, de ezt sosem a végtelenségig buta nimród, hanem a semmiröl sem tehetö 95-ös Winchester számlájára írták. És persze akkoriban volt a nagy depresszió idöszaka is, tehát érthetö, hogy ez a patinás tröszt feláldozta a középagytáras kengyelkulcsosát. .405 Winchester töltényt körülbelül az ´50-es évek közepéig lehetett beszerezni, aztán annak a gyártásával is leálltak szép csendesen."

                                                                                                                                                               Emelem
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1438 Dátum: 2014. Január 01. - 15:57:12 »

"Ráadásul, mint mindenhol a világon – Amerikában talán különösen – sok az önhitt, de minden lényeges tudást nélkülözö „vadász”. Nos, néhányan ezek közül, akik .30-06-os Modell 95-ösökkel rendelkeztek, olcsó 8×57JS katonai töltényekhez jutva, úgy döntöttek, hogy majd azokkal fognak vadat ejteni!

Sajnos egészen addig minden jól ment amíg meg nem érintették a ravaszt. Vagyis nyugodtan betárazták, csöre töltötték a kengyelkulcsos golyóst, aztán amikor az ütöszeg elérte a csappantyút, a csö belsö átméröjénél jóval vastagabb lövedék megrekedt az átmeneti kúpnál és a puska felrobbant."

Állati jó sztori, ha eltekintünk attól a ténytől, hogy 8x57 IS haditöltényt nem lehet 30-06 Sprg. töltényűrbe betölteni.Mosolyog A két vh. közti olcsó 8x57 JS töltény amerikában szintén sánta. Nem vittek haza a GI Joe-k eleget ehhez...
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1439 Dátum: 2014. Január 01. - 16:39:14 »

"Ráadásul, mint mindenhol a világon – Amerikában talán különösen – sok az önhitt, de minden lényeges tudást nélkülözö „vadász”. Nos, néhányan ezek közül, akik .30-06-os Modell 95-ösökkel rendelkeztek, olcsó 8×57JS katonai töltényekhez jutva, úgy döntöttek, hogy majd azokkal fognak vadat ejteni!

Sajnos egészen addig minden jól ment amíg meg nem érintették a ravaszt. Vagyis nyugodtan betárazták, csöre töltötték a kengyelkulcsos golyóst, aztán amikor az ütöszeg elérte a csappantyút, a csö belsö átméröjénél jóval vastagabb lövedék megrekedt az átmeneti kúpnál és a puska felrobbant."

Állati jó sztori, ha eltekintünk attól a ténytől, hogy 8x57 IS haditöltényt nem lehet 30-06 Sprg. töltényűrbe betölteni.Mosolyog A két vh. közti olcsó 8x57 JS töltény amerikában szintén sánta. Nem vittek haza a GI Joe-k eleget ehhez...
A 6.5x57-es simán mélyen betolható a 30-06 töltényűrjébe ,rövid maggal a 8 mm is lehetséges..(a 6.5-es most próbáltam)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: