Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375483 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1395 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 14:12:42 »

Kerti "vadászaton" vagy esetleg sertésólban biztos nagy hasznát lehet lelni ha az embernél több tár is van de ahol én szeretek vadászni az az szabadtérben elég az az egy tár is. ( Sajnos még olyan vadászaton nem voltam ahol azt azt egyet is sikerült volna kiüríteni!  Rííí )

Ja, ja... a Marlinba tényleg sok fér, pláne abból a rövid 35-ösből Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #1396 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 15:11:08 »



Még mindig jobb öt ócsó makrolon tár, abból törhet is, veszhet is el.... Habár lehet, hogy azok sem ócsók.

Nem olcsók, nagyon nem...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1397 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 18:50:39 »

De kár, hogy nem Steyrben van a hand-field-howitzered, találtam 45 ojróért egy sofortkaufban elhozható 9,3x64-es makrolon tárat az e-gunon.
Nem lehet átalakítani a puskát? Stoel
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #1398 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 13:35:04 »

De kár, hogy nem Steyrben van a hand-field-howitzered, találtam 45 ojróért egy sofortkaufban elhozható 9,3x64-es makrolon tárat az e-gunon.
Nem lehet átalakítani a puskát? Stoel
Úgy érted, elrontani?
Kár lenne. Tökéletesen meg vagyok elégedve az egyenes fémtárral Vigyorog
45 ojró nem rossz, cimborámnak már tíz éve is huszonezer forintért kínálták amikor egy apró kis műanyag stöcök lepattant a tárról.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1399 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 20:19:48 »

Úgy érted, elrontani?
Kár lenne. Tökéletesen meg vagyok elégedve az egyenes fémtárral Vigyorog
45 ojró nem rossz, cimborámnak már tíz éve is huszonezer forintért kínálták amikor egy apró kis műanyag stöcök lepattant a tárról.
Stöcök az lehetetlen ! Ördög
Pöcök viszont elképzelhető ! Stoel
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1400 Dátum: 2013. Október 24. - 09:35:41 »

 Emelem

Gáloscsabus kérésére újfent bemutatom egyik nagy kedvencemet, amit már többször láthattatok képeimen ált. valamilyen Vad oldalának támasztva. :Mosolyog

ZKK600 alapra épült nyolcszögletű Walther csővel
Kal.: 9,3x62
Távcső eredetileg: 8x56 S&B volt komlói fix szerelékkel, amit kb. egy éve lecseréltem egy Leupold VX3- ra. (Nem tudom, hogy optikailag jobban jártam-e, de színben jobban megy hozzá. Ördög :Mosolyog Röhög)

A puska teljesen az én elképzelésemnek, álmaimnak megfelelően alakult ilyenné.
Kialakításában több kiváló fegyvermester és más kitűnő szakember működött közre, akiket szeretnék név szerint is megemlíteni, és köszönetet mondani nekik.
A történet úgy kezdődött, hogy vettem egy kilőtt csövű 30-06-os ZKK-t csupaszon, tus nélkül.

A csőcserét, a cső és a tok barnítását (barnítás előtt üveggyöngyözve lett, ettől „selyemfényű”) és a szerkezet összeszerelését Kotroczó Laci végezte. Ő csinálta a hivatalos papírmunkát is, a műszaki kártyán is úgy szerepel:
Gyártó: Kotroczó, tipus: ZKK
A nyers Walther csö méretre esztergálását, az alsó részek barnítását, és a távcsőszerelést egy barátom végezte.
A cső nyolcszögletesítését Bozó Sándor készítette el.
A fegyver eredetileg direkt sütésű volt, a gyorsítós szerkezetet Ágoston Pétertől kaptam.
Allaga Anti (Öcsi) küldte hozzá a ravaszt. (Akkor még nem volt "elkurvulva" Nem szól szám)
Szasza segített néhány alkatrész polírozásában, és ötletadásban.

A tus Telek Péter és Telek Csabi remekműve, méretre ágyazva.
Természetesen a bevonatolást és a gravírozást magam csináltam. A zárdugattyútest, a csavarok és a tárnyitógomb TiCN, a hüvelyvonó, a biztosító, a tárajak és a tárfenéklemez TiN bevonatot kapott.
- Az első változathoz képest nemrég bővült a a bevonatolt alkatrészek köre: A sátorvasat az egész alsó résszel együtt és a távcsőszereléket TiAlN-re (sötétszürke kicsit lilás beütéssel) vonatoltam be. - Főleg azért, mert Zolimester barátom a savas kezével összefogdosta és berozsdásodott.    Ördög Vigyorog Okos Új gravírt is kapott a sátorvas. A szereléken is módosítottam: a komlói talpra kis átalakítással Optilock gyűrűket raktam.

A csőátmérő 23 mm, a puska kicsivel több mint 5 kg. Az egyensúlya szerintem nagyon jó. Ilyen tömeggel nem fog nagyot rúgni.  Kacsint
A cipelésével még hosszú cserkelések alatt se volt soha bajom.

Most hirtelen csak ezeket a képeket találtam (még a régi céltávcsővel.)
Igény szerint csinálhatok képet a jelenlegi helyzetről.












 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 25. - 07:39:40 írta Voldemort » Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1401 Dátum: 2013. Október 24. - 09:54:08 »

...Főleg azért, mert Zolimester barátom a savas kezével összefogdosta és berozsdásodott...

Jólneveltségem tiltja, hogy erre őszinte közvetlenséggel válaszoljak...  Tasli  Ördög Ördög

Azt elfelejtetted leírni, hogy silány minőségű hidegbarnítóval volt kezelve, és a júniusi melegben, mikor izzadó tenyérrel vártam, hogy az a nagy fekete árnyék a búzában újra kibukkanjon az árnyékból a holdfényre, akkor az ujjlenyomataim beleégtek a tárlemezbe...  Vállat von
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1402 Dátum: 2013. Október 24. - 10:55:00 »

Jólneveltségem tiltja, hogy erre őszinte közvetlenséggel válaszoljak...  Tasli  Ördög Ördög

Azt elfelejtetted leírni, hogy silány minőségű hidegbarnítóval volt kezelve, és a júniusi melegben, mikor izzadó tenyérrel vártam, hogy az a nagy fekete árnyék a búzában újra kibukkanjon az árnyékból a holdfényre, akkor az ujjlenyomataim beleégtek a tárlemezbe...  Vállat von

 Vigyorog
A "silány minőségű hidegbarnítót" Norbin kérd számon.  Vállat von
Azért szerencsére nem a tárlemezbe "égett bele" az újlenyomatod - szép is lenne a TiN-es felületbe - csak a sátorvasba. De most már abba se fog.
- Na nem azért, mert nem adnám oda megint szívesen.  Okos
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1403 Dátum: 2013. Október 24. - 11:00:33 »

- Na nem azért, mert nem adnám oda megint szívesen. 
A jelszó: Cérnakesztyű  Ördög

Anti!
Igen tetszetős ez a fegyver.  Igen
Lehet, hogy még megkereslek, ha ebből a projektből lesz valami. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1404 Dátum: 2013. Október 24. - 11:38:07 »

A jelszó: Cérnakesztyű  Ördög

...............

Vagy tessék olyan értékes tulajdont kölcsönadni, amelybe nem ég bele a kölcsönző keze nyoma... Kacsint
Ötletet nem adnék, nem egyformán gondolkozunk erről.  Vigyorog Vigyorog
Mindenesetre az eszkimókról nem hiszem, hogy kölcsönadnák a kedvenc fókaölő lándzsájukat, ellenben mást lehet.... Ördög
 Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1405 Dátum: 2013. Október 24. - 15:53:07 »

Vagy tessék olyan értékes tulajdont kölcsönadni, amelybe nem ég bele a kölcsönző keze nyoma... Kacsint
Ötletet nem adnék, nem egyformán gondolkozunk erről.  Vigyorog Vigyorog
Mindenesetre az eszkimókról nem hiszem, hogy kölcsönadnák a kedvenc fókaölő lándzsájukat, ellenben mást lehet.... Ördög
 Wave

Te tulajdonképpen most kölcsönkérni vagy kölcsönadni szeretnél?  Fejvakarás  Ördög Röhög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1406 Dátum: 2013. Október 24. - 16:49:40 »

Hahó Anti, jóféle muskéta! Igen
Nekem a tárfenék nem jön be, de a többi igen egyedi és kívánni való azzal a brutális csővel. Gondolom nagyrészt az nyomja a rengeteg túlsúlyt. Én még egy ilyenbe befektetnék:

http://edlapourgunsmithing.com/3-position-safeties/brno-zkk/

Azt hiszem 300 dodó, és akkor még nincsen itthon. Az persze nagyon sok, de dobna rajta....
Meg ha egy új direkt, de állítható finom elsütés lenne hozzá a kombi elsütőbillentyű helyett. Az ácsmester munkája is szemre való, gondolom kézbe venni sem utolsó mulatság. Én megnézném az újabb képeket is. Milyen az új céltávcső, mesélj még. Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1407 Dátum: 2013. Október 24. - 18:31:49 »













 Wave
Kár,hogy a célgömböt már elhagytad róla... Kacsint Vigyorog
Naplózva
herrdirektor
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1408 Dátum: 2013. Október 24. - 20:09:09 »

Nagyon szép darab! Gratulálok hozzá! Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1409 Dátum: 2013. Október 26. - 10:42:50 »

Emelem

Gáloscsabus kérésére újfent bemutatom egyik nagy kedvencemet,





 Wave


 Nagyon tetszetős de a nyílt irányzék nekem nagyon hiányzik még akkor is ha sose használom.    Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: