Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375483 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #1335 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 11:59:28 »

Sájen már jeleztem a fórumon töbször is a helyes írásom olyan amilyen  pont lesz@rom , ha építőjellegü v. szakmai hozzá szólást nem tudsz produkálni akkor ne b@sztas mert én eddig nem tettem veled . Ha ezt elfogadod nincs gond , ha nem akkor csatlakoznék Huszlavika olvtárs korábbi kéréséhez.

Üdv az OGRE
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1336 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 12:02:04 »

Üdv!

Szubjektív dolgok definiálásából szubjektív defunició születik. Maga a prémium szó jelentése sem tartalmaz exakt meghatározást mérhető dolgot vagy mérőszámokat, ezért az ezzel definiált dolgokra sem lehet egyértelmű kijelentéseket tenni.


oconor!
Én megpróbáltan nagyon kevés szubjektív elemmel tarkítani az elvárásrendszeremet. Szerintem a "prémium" kategóriájú golyós, tolózáras vadászfegyver általam való definiálása kifejezetten objektív elemeket tartalmazott.
Lehet vele egyet érteni, egyet nem érteni, elutasítani, fikázni is, de szubjektívnek titulálni, erős elfogultságra vall....
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1337 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 12:07:46 »

Sájen már jeleztem a fórumon töbször is a helyes írásom olyan amilyen  pont lesz@rom , ha építőjellegü v. szakmai hozzá szólást nem tudsz produkálni akkor ne b@sztas mert én eddig nem tettem veled . Ha ezt elfogadod nincs gond , ha nem akkor csatlakoznék Huszlavika olvtárs korábbi kéréséhez.

Üdv az OGRE

Üdv!
Megértettem.    Kérlek, bocsájtsd meg, hogy szóltam érte.  Emelem
Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #1338 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 12:12:28 »

nem savanyú... de amit mondasz az is csak neked prémium, igazi prémium akkor az amit nem viszel ki, amit leírtál akkor az is csak a prémium alja ( mármint a barátaid fegyverei ).... az a gond, hogy minden olyan drága amilyen drágán el tudod adni. És ha van egy vonal aki megveszi, akkor a másik embernek is kell mert neki is ilyen van ááááá nekem is kell egy ilyen....

ez egy ilyen semmilyen vita igazából soha nem fogjuk elfogadni a másik véleményét teljesen de így van jól.... üdv D.  
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1339 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 12:16:25 »

................................. soha nem fogjuk elfogadni a másik véleményét teljesen de így van jól.... üdv D.  

Ez így igaz!
 Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1340 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 12:36:40 »

Tiszteletem az Uraknak!
Látom rendesen más irányba halad a prémium kategória meghatározása, mint amit valóban kellene egy ilyen eszmecserének tartalmaznia.


Lehet  igazad van, de vegyük példának engem. Jó tudom nem vagyok ép eszű mert ragaszkodom a GV-hez. Nekem például prémium ez a fegyver. Miért is?
Első golyósom apámtól kaptam, teszi a dolgát mikor engedhetem neki. Igaz törődök is vele, jól esik kézbe venni nézegetni még ha keveset is szólal meg. Tudni kell nem tetszett akkoriban mielőtt hozzám került. Az eszem egy 243-rt lelkesedett, de ő került hozzám egy 4x32 Zeiss-l a tetején. Az idő viszont elhozta az elismerést és megbecsülésemet iránta. Azt mondom a prémium kategória ott kezdődik, ha egy puska elnyeri a gazdája elismerését. Lehet nem neves gyártó műhelyből került ki, lehet nem egy milliós puska nekem viszont vadásztársam.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1341 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 12:56:15 »

Nem kell ezen ilyen kemény vitát nyitni...Mindenki azzal vadászik,amit megengedhet magának,hogy vadásszon vele. (Szándékosan nem azt írtam,hogy legyen neki,szekrénybe zárva.) Pont. a Széchenyi Zsigmonddal egy társaságban vadászó grófok,bárók  megengedhették maguknak,hogy az angol kézműves párpuska a Velencei-tó alján végezze...A mai "bárók" szintén. Közeli ismerősömnek van egy KR 1 a szekrényében 30-06-ban, meg egy Tikka 7x64-es. A két távcsöve többet ér mint az autóm... Nekem mégis csak annyit jelentett a két puskája,hogy mi a f@sznak 30-06 mellé egy 7x64???? Jelenlegi körülményeim mellett-főleg a havi egy-két lesvadászatot figyelembe véve-elegendőnek tartom a CZ-t és a Meoptát. Ha lesz lehetőségem a Meoptát valószínűleg egy SB fogja váltani. A CZ-t meg egy Sako. (Black Bear) Nőgyógyász ismerősöm, jól menő praxissal egy átalakított Dragunovval vadászik. Basszus,ahány ember,annyi ízlés,annyi "prémium" küszöb.
De ezt is már ezerszer átbeszéltük...
... szóval kinekisvanemeg aza Lárzencsabda tervrajz?  Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #1342 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 13:01:01 »

Sakac igaz hétköznapi értelemben egy GV nem prémium , de az édesapád emléke , a családi tradíció azzá teszi . Nekem sajnos ilyen fegyverem nem lehet. Emelem

üdv az OGRE
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1343 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 13:04:25 »

Sakac igaz hétköznapi értelemben egy GV nem prémium , de az édesapád emléke , a családi tradíció azzá teszi . Nekem sajnos ilyen fegyverem nem lehet. Emelem

üdv az OGRE

Hál istennek még él. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1344 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 13:06:38 »

Az esetenként agyon cicomázott magas minőséget képviselő puskákat is vadászni veszik, nem a szekrénynek. Más kérdés, hogy aki megengedi ezt a luxust magának, mennyi időt tud szentelni a mindennapokban erre. Általában keveset, hiszen nem véletlenül tehetős. A lényeg, hogy a szóban forgó puskákat is használni kell, ki kell élvezni azt a kis pluszt, az apró finomságokat, amit nyújtani tud egy ilyen. /végtelenül finom és precíz elsütést, biztosítást, méretünkre agyazást....kinek mire bizsereg / Nem kell jobban félteni, ugyanúgy ápolni és használni kell, arra való. Mondom ezt zkk 600 klubtagként. Ez is nagyon megfelelő nekem, de nem biztos, hogy mindig ez marad.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1345 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 13:15:50 »

oconor!
Én megpróbáltan nagyon kevés szubjektív elemmel tarkítani az elvárásrendszeremet. Szerintem a "prémium" kategóriájú golyós, tolózáras vadászfegyver általam való definiálása kifejezetten objektív elemeket tartalmazott.
Lehet vele egyet érteni, egyet nem érteni, elutasítani, fikázni is, de szubjektívnek titulálni, erős elfogultságra vall....
 Emelem

Üdv!

Én úgy gondolom, hogy nagyon összeetet, értékrendszert akarunk egy szó a „prémium”
 mögé bepréselni. Szubjektumok sokasága, amit az is bizonyít, hogy mindenütt a szerintem kifejezés a hangsúlyos. Jó ezzel eljátszadozni, beszélgetni róla, de a kiindulási pont szubjektív, amire lehet objektív tényeket-mérőszámokat rakni, de az alap szubjektív. A dolgot tovább bonyolítja, hogy a prémium is valamihez képest prémium. Kérdem én mihez képest!? Mi az a mérhető dolog műszaki, fizikai paraméter, ami az egyiket élesen elválasztja a másiktól. Kérdem én, hol van az a jól mérhető számokban, értékekben elhatárolható merev határvonal, ami elválasztja egymástól a prémiumot a nem prémiumtól. Amíg ilyen határvonalat, számokat, tényeket nem tudunk mutatni addig, egy kicsit álltudományos a marketing tudomány mezsgyéjét súroló fogalomról beszélünk. Én a hitvány műszaki berendezéseknek is ismerek prémium változatait, amik attól még hitványak lesznek, hogy prémiumnak nevezem, őket csak esetleg felesleges haszontalan tartalmakkal megtöltöm. Ez utóbbi fellelhető a mi szenvedélyünk háza táján is.

Ui.: Prémium: jutalom, jutalék vagy kivalló, elsőrendű minőség.

Szerintem ezek mentén kell definiálni a mi eszközeinket is.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1346 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 13:16:41 »

Lehet  igazad van, de vegyük példának engem. Jó tudom nem vagyok ép eszű mert ragaszkodom a GV-hez. Nekem például prémium ez a fegyver. Miért is?
Első golyósom apámtól kaptam, teszi a dolgát mikor engedhetem neki. Igaz törődök is vele, jól esik kézbe venni nézegetni még ha keveset is szólal meg. Tudni kell nem tetszett akkoriban mielőtt hozzám került. Az eszem egy 243-rt lelkesedett, de ő került hozzám egy 4x32 Zeiss-l a tetején. Az idő viszont elhozta az elismerést és megbecsülésemet iránta. Azt mondom a prémium kategória ott kezdődik, ha egy puska elnyeri a gazdája elismerését. Lehet nem neves gyártó műhelyből került ki, lehet nem egy milliós puska nekem viszont vadásztársam.


Sanyi,
ezzel viszont egy nagyon érdekes kérdést feszegetsz….. prémium-e egy fegyver, ha minden, vagy majdnem minden objektív kritériumnak egyébként megfelel, de a gyártmánya, típusa alapján standard, vagy általában alsó kategóriájú fegyverek közé tartozna.
Most az érzelmi, családi kötődést ne számítsuk bele.
Szerintem lehet prémium, figyelembe véve, hogy a Mosin-Nagant (tuuudom a Tied GV…) hatalmas példányszámban legyártott típus, és gyártottak belőle speciális feladatokra, valamint komoly méltóságoknak is ajándékba ilyeneket. Szinte biztosan az elérhető legjobb, válogatott alkatrészekből készítették azokat, és többszörösen kitüntetett régi szakik, a szakmájuk igazi mesterei készítették a puskákat, apait-anyait beleadva, addig csöszötölték, finomították, míg tökéletes nem lett, esetleg a „Gulag” réme mint Damoklesz kardja lóghatott kudarc esetén a fejük felett, ki tudja…?
Ezért írtam, hogy nem szívesen írnék márkát, típust.
De ugyanakkor az is elképzelhető, hogy egy „……. super luxus” márkájú, egyébként a vásárló réteg által prémiumnak tartott fegyver hibás, zárványos, anyaghibás, elméretezett… és átcsúszott a MEO-n.
Ezért írtam, hogy a "prémium" nem ár-érték arányában közelítendő, hanem a legmagasabb főleg objektív elvárásoknak való megfelelés irányából értelmezhető csak…. szerintem!
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1347 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 13:27:43 »

Nem kell ezen ilyen kemény vitát nyitni................
... szóval kinekisvanemeg aza Lárzencsabda tervrajz?  Vigyorog

Basszus Bátya!
 
Te, aki aztán "nem vagy kezdő buzi a gőzben" itt a Fórumon, nevezed ezt KEMÉNY VITÁNAK??!!  Vállat von Fejvakarás Vállat von
Ennyire megvisel az évnyitó közelsége?
Engem is, de nálam most lesz a gyerek elsős, azért vagyok ilyen érzelgős a "prémiumot" illetően is Vigyorog

Látod, de azért jól elkaptad, az a Lárzencspda az, az aztán prémium a javából!! Igen
 Wave


Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1348 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 13:34:13 »

Üdv!

Én úgy gondolom, hogy nagyon összeetet, értékrendszert akarunk egy szó a „prémium”
 mögé bepréselni. Szubjektumok sokasága, amit az is bizonyít, hogy mindenütt a szerintem kifejezés a hangsúlyos. Jó ezzel eljátszadozni, beszélgetni róla, de a kiindulási pont szubjektív, amire lehet objektív tényeket-mérőszámokat rakni, de az alap szubjektív. A dolgot tovább bonyolítja, hogy a prémium is valamihez képest prémium. Kérdem én mihez képest!? Mi az a mérhető dolog műszaki, fizikai paraméter, ami az egyiket élesen elválasztja a másiktól. Kérdem én, hol van az a jól mérhető számokban, értékekben elhatárolható merev határvonal, ami elválasztja egymástól a prémiumot a nem prémiumtól. Amíg ilyen határvonalat, számokat, tényeket nem tudunk mutatni addig, egy kicsit álltudományos a marketing tudomány mezsgyéjét súroló fogalomról beszélünk. Én a hitvány műszaki berendezéseknek is ismerek prémium változatait, amik attól még hitványak lesznek, hogy prémiumnak nevezem, őket csak esetleg felesleges haszontalan tartalmakkal megtöltöm. Ez utóbbi fellelhető a mi szenvedélyünk háza táján is.

Ui.: Prémium: jutalom, jutalék vagy kivalló, elsőrendű minőség.

Szerintem ezek mentén kell definiálni a mi eszközeinket is.


Ez viszont így igaz!  Igen
"Magam sem mondhattam volna szebben....." Kacsint Wave
Én is csak azt tudtam leírni, hogy számomra(!) mi a prémium kategória tolózáras, golyós vadászfegyverben!

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1349 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 14:12:01 »

Ez viszont így igaz!  Igen
"Magam sem mondhattam volna szebben....." Kacsint Wave
Én is csak azt tudtam leírni, hogy számomra(!) mi a prémium kategória tolózáras, golyós vadászfegyverben!

 Emelem

Úgy összességében nekem erről az egészről egy mindenki által ismert történet jut az eszembe: Mikor este az asztalnál ül a nincstelen család és beszélgetnek az ételekről, mert éhesek piszkosul, és a családfő viszi a beszélgetés fonalát. Az t mondja: milyen jó lenne egy kis kolbász tölteni és megenni kenyérrel. erre a kölyök megszólal, de apa én kenyér nélkül akarom enni. Az apa éktelen haraggal: kenyér nélkül akarod te az anyád úristenét azért, hogy elronts a gyomrodat te büdös kölyök, mire jól elagyabugyálja. Na, hát nézzétek már kenyér nélkül akarta enni a kolbászt a szaros. Piál
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: