Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375482 alkalommal)
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1230 Dátum: 2013. Június 23. - 05:05:48 »

Teljesen természetes, hogy a Monte Carlo sörétesek jelentős része 12/70, illetve 16/70 kaliberrel készült, főleg a gyártás  utolsó évtizedeiben. a .../65  kaliber inkább a régebbi időszakokra jellemző. Édesapám legidősebb bátyja hivatásos vadász volt, mégpedig a Balatontól délre fekvő egyik legismertebb nagyvadas területen. (akkor még állami erdészet, ma részvénytársasági terület)  És a szolgálati fegyverei közül a sörétes az bizony éppen 16/70-es Monte Carlo volt. (mint a legtöbb hivatásos vadász sörétes fegyvere) Pont az Általad említett időszakban. Azt már nem tudom megmondani, hogy mikori volt a fegyver, sem azt, hogy mi volt a sorozatszáma....De egy biztos, a kaliber NEM 16/65 volt, hanem 16/70...Egyébként a hivatásos vadászok és az erdészek által használt fegyverek útja sokszor követhetetlen...XY nevén volt, aztán ő elment nyugdíjba, akkor a helyette jött AB kapta...és így tovább...Az egyedüli támpont a sorozatszám...és a gyártó cég (FÉG) nyilvántartása, illetve az egyéb cégek nyilvántartásai...(pl. Vizsgáló állomás első bejegyzése...etc..etc...)
Egyébként maga a fegyver annyira jó volt, hogy a magyarok közül Esterházy és Lumnitzer is ilyennel nyert világbajnokságot a 20-as évek végén, úgy emlékszem 1929-ben...
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1231 Dátum: 2013. Június 24. - 09:24:23 »

Csak az fog dönteni, hogy melyik lőszerhez kell legkevésbé átalakítani a tárrészt, az ismétléshez. Egyébként évek óta használok 308 Win. is a legnagyobb megelégedéssel.

Szia Attila!

Már vesézgettük Veled a témát régebben, így ha megengeded, megosztom a hátterét annak, hogy nekem csőcsere után miért maradt meg a kaliber 7,62x54R-nek.
A hüvely nagyon jellegzetes, és a kilógó tár alakja nagyon a lőszerre van szabva, hasonlóan, mint a Manciknál. Tehát hosszabb, vagy nagyobb lövedék átmérők esetében mindenképpen kell alakítani a táron. (Rejtett tár esetében nincs ilyen gond.) Én próbálgattam 308-as pufferpatronnal is, hogy milyen az adogatás, és nem stimmelt, alakítani kellett volna valahol, csak hogy min, azt nem tudom, mert az elakadások oka a vékonyabb hüvelyméret volt. A zárfejen is kellett volna alakítani a keskenyebb hüvelytalp miatt.
A legkisebb ellenállás a 7,62x53R irányába mutatott, az újratöltés korában itt csak a fantázia szab határt, hogy milyen lőszerrel eteti az ember a fegyvert, nem kell többé tartani a korrozív komponensektől, stb.
Nekem végül azért maradt az 54R, mert belefutottam egy kihagyhatatlan csőajánlatba, ebben a kaliberben. De nem bánom, így autentikus maradt, és .311 -es Speer Hot-Cor lövedékkel szerintem használható is lesz bármire.

Üdv: Zoli
 Emelem

Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1232 Dátum: 2013. Június 24. - 09:30:32 »

A kihagyhatatlan cső ajánlat az mit takar, ha nem vagyok indiszkrét?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1233 Dátum: 2013. Június 24. - 09:34:25 »

A kihagyhatatlan cső ajánlat az mit takar, ha nem vagyok indiszkrét?

 Emelem

A kihagyhatatlan ajánlat az már csak olyan, hogy egyszeri, és megismételhetetlen.
Megosztom, de előrébb nem leszel vele. Egy fegyvermesternél volt elfekvőben, aki ezzel a kaliberrel már nem foglalkozik.
Ráadásul a hossza és a vastagsága is olyan volt, mint amit elképzeltem. (Szerintem másnak korábban épp ezért nem kellett)
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1234 Dátum: 2013. Június 24. - 19:42:38 »

Csak az fog dönteni, hogy melyik lőszerhez kell legkevésbé átalakítani a tárrészt, az ismétléshez. Egyébként évek óta használok 308 Win. is a legnagyobb megelégedéssel.
                      Üdv Attila!  Meglehet  hogy zárfejet is kell cserélni!  Volt már a kezembe olyan Fég gv amit 54r- ről alakítottak ( csöveztek)  át 308-ra , azon komplett zárfejet cseréltek ( hogy a táron mit alakítottak azt nem tudom) !  Peremes kalibernél, még szerintem szóba jöhet a 303 British,  7x57R , ill mint irtad is a 8x57 csak a JRS  !         Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1235 Dátum: 2013. Július 01. - 15:17:23 »

Üdv az Uraknak!
Ha már a FÉG és termékei kerültek szóba....
Volt egy idő, amikor szerettem volna megtudni, hogy hány éves az öreg Monte Carlo....
Valahogy azonban mindig elmaradt..... Fejvakarás
Az előző tulajdonosa-egy öreg vadász- új puskaként vásárolta, de nem emlékezett az évszámra.
A gyári száma:50137.
Ha valakinek lenne ez alapján információja, azt megköszönném.
Üdv: J. vadász Emelem

Üdv.
Nem hiszem, hogy sokat tudok segíteni,de az enyém gyári száma 17235, és az agytalp alatt találtam egy papírt: Ezt a fegyvert Füst István erdész használta 1960-1970-évig.
Ez egy 16/70-es.
Az igaz, hogy az erdészeteknek gyártott monte carlok csöve más anyagból van? Jelzik ezt valahol?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1236 Dátum: 2013. Július 01. - 15:30:39 »

Hát az én vállamat ez a puska húzza. Sajnos túl keveset.
A gyári tust megmagasítottam, és faragtam bele egy kis mintát Táncol Aztán pác-olaj-viasz. Amúgy 44-es izsevszki gyártmány.

Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1237 Dátum: 2013. Július 01. - 21:18:18 »

Szép lett!  Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1238 Dátum: 2013. Július 01. - 21:43:02 »

Tényleg szép.Amikor láttam a készülő mintát,egy kicsit megijedtem,de végül összhangban lett a puska hangulatával,ha ez így értelmezhető...A felújítás lépéseit nagyon részletesen megírnád nekem privátban? Ezt mindenkitől kérem,aki bele mer fogni,mert egyszer talán én is...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1239 Dátum: 2013. Július 02. - 08:31:37 »


Hát az én vállamat ez a puska húzza. Sajnos túl keveset.
A gyári tust megmagasítottam, és faragtam bele egy kis mintát Táncol Aztán pác-olaj-viasz. Amúgy 44-es izsevszki gyártmány.


Szia!  Emelem

Szép munka, jól megcsináltad a felületkezelést.  Igen
A tusamagasítás is  Igen  Taps
A halszálkázás neked nem hiányzik róla? ( A régin legalább az volt... Ördög)
- A két szíjkengyel nincs túl közel egymáshoz?  Fejvakarás Szerintem így mindig le fog billenni, csúszni a válladról, kvázi csak vízszintesen fogod tudni a puskát hordani. (Legalább a hátsót ki kellett volna a rakni a tus végére.)
 Okos
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1240 Dátum: 2013. Július 02. - 08:59:49 »

Üdv
Köszönöm. Nem mondanám, hogy hiányzik. Pár alakzatotfeltajzoltam, de mivel nincs pisztolyfogás(na az hiányzik) nem mutatott jól egyik sem,így lemondtam róla. A szíjkengyel még kérdéses. A hátsó már ki volt fúrva, ezért van ott. Ha nem lesz jó, hátrébb teszem, az eredeti lukad meg eltüntetem.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1241 Dátum: 2013. Július 10. - 15:22:05 »

Sziasztok!

Bemutatom Zolimesterrel közös "párpuskáikat":







- Mármint úgy közös, hogy egyik az övé, másik az enyém.  Kacsint
 És azért "párpuska", mert teljesen egyforma a kettő - gyártó, típus, kaliber és céltávcsövet illetően. (Néhány apró különbség azért van.)
eGun-os vétel volt mindkettő, néhány hét eltéréssel szinte eurócentre ugyanannyiért csaptuk le (nevetségesen olcsón..  :Mosolyog).
Tegnap érkezett meg, ill. volt átvehető "Cpace Cowboy" Fórumtársunk közreműködésével. Igen Taps  Meghajol Meghajol Meghajol
A száraz adatok:
Kettner (Bettinsoli) vegyescsövű
kaliber: 9,3x74R - 12/70 (Mi más is lenne... :Mosolyog Kacsint)
Céltávcső: S&B 2,5-10x56
Kiváló műszaki állapotban vannak (Zolimesterén a barnítás és a távcső megkíméltebb...  Rííí)
Alaposan átnézve, meggusztálva nagyon jó vasnak tűnik. Masszív acél baszkül, a kaliberhez illő tömeg, 65 cm-es cső.  Táncol
Este már készítem is hozzá az etetőanyagot (természetesen a hozzávalókat már előre beszereztem), aztán mihamarabb irány a lőtér.  Türelmetlenül  Lő
A hétvégén már szeretném, ha a vállamon lógna a területen cserkelés közben.  :Mosolyog Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1242 Dátum: 2013. Július 10. - 15:50:46 »

Először is, az egyiken nincs is szíj! Vigyorog Stoel
Másodszor,két különböző távcső van rajtuk!  Vigyorog Stoel
Így már nem is kellene!   (csak az egyik!)

Harmadszor: Igen Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1243 Dátum: 2013. Július 10. - 16:24:03 »

Először is, az egyiken nincs is szíj! Vigyorog Stoel
Másodszor,két különböző távcső van rajtuk!  Vigyorog Stoel
Így már nem is kellene!   (csak az egyik!)

Harmadszor: Igen Igen Igen Igen Emelem

 Emelem

A kép csalóka. Teljesen egyforma a két céltávcső. Figyelmes olvasás, Csak a szerelék különböző. (Meg a pofadék vonalvezetése, a tus "rovátkázása", a gravírozott állatalakok a baszkülön. Zotyáén vaddisznó, szarvasbika és Zerge van, az enyémen mindhárom oldalon "csak" disznó. - Ezek szerint én csak disznót lőhetek vele...  Rííí  Röhög Stoel)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1244 Dátum: 2013. Július 10. - 16:57:49 »

Azt a mindenit Urak! Igen Nagyon ígéretes  Vigyorog Meglepődött!
Sok szép és sikeres vadászélmény begyűjtését kívánom Nektek!
Anti, melyik a tiéd, a bilincses szerelékű, vagy a csak sínes?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: